PDA

View Full Version : *Rehber için konu önerileri*

Ahmet Göktaş
10.Aralık.2009, 23:21
Arkadşlar bende bir rehber hazırlayacağım , hasan hocamız görüş almıştı hazırlamadn önce hangi konular olsun diye bende fikir danışayım size hangi konuların da olmasını istersiniz diye.

Planladıgım şey aslında fm 2009 içindi. Çok geniş kapsamlı birşey düşünüyordum geçen sene , kısmet olmadı. Bu seneye kısmetmiş. Öncelikle en az ingilizlerin Tactical Theorems'i kadar geniş çaplı olmasını planlıyorum.

Rehberde , forumdaki bir çok taktik ustası abimizin,arkadşlarımızın yorumları, öneri ve görüşleri de olacak. (kabul ederlerse :) ) .

Fakat aceleye getirmek istemiyorum. Çıkarabildiğim en erken sürede çıkarmaya çalışacağım , okulda önemsiz ve boş derslerde de rehberi yazacağım.

Sizinde rehberde olmasını istediğiniz konuları belirtiseniz iyi olur. Bir plan dahilnde çalışacağım , hatta projeye ortak olmak isteyenler olursa görüşürüm.Özel mesaj yoluyla ulaşabilir ortak olmak isteyen arkadaşlar..

Bir sorum daha olacak Turksportal yetkililerine , Rehberin ismini Turksportal Taktik Kitabı yapmayı düşünüyorum. Ve bunu her sene bir seri olarak devam ettirmek istiyorum. Bunun için isim hakkı gibi bir bedel ödemek gerekiyor mu ? Rehberi site için yapacağım çünkü. Yoksa kullanabilir miyim Turksportal ismini ? Bu konu hakkında bir bilgilendirme olursa sevinirim.

Bu çok büyük bir proje olacak düşündüğüm şeyleri gerçekleştirdiğmi takdirde arkadşlar ... Hadi bakalım alalım fikirleri :)

Ahmet Göktaş
11.Aralık.2009, 00:29
Arkadaşlar rehberi yazmaya başladım bile.

Taktik ustası abilerimiz,akradaşlarımızdan giriş için birer önsöz bekliyorum.

Yazabilen arkadaşlar kısa bir önsöz , giriş yazısı yazabilirlerse iyi olur , ilk sayfalarda önsözlere yer vermeyi düşünüyorum.

Nocna Mora
11.Aralık.2009, 00:31
Önsöz değilde yazımda yardımcı olabilirim zamanında iyi taktik yapardım özellikle de idmanlar :D Unutmadıysam yardımcı olmak isterim :)

BeeTLeJuiCe
11.Aralık.2009, 00:31
Sizlere bu rehberde taktik hazırlama konusunda yardım etmeye çalışacağım gibi bir ön söz yazabilirsin. Bunun içinde taktik bilmeye gerek yok :)

Ahmet Göktaş
11.Aralık.2009, 00:34
Ben giriş yazımı yazdım zaten :)

diğer kişilerden de bekliyorum :)

@Taylan

Evet taylan yardımcı olman benim yararıma olur , unutmamışsındır ya :)

Nocna Mora
11.Aralık.2009, 01:06
Ara tatilde elimden geleni yaparım ama Hasan Hüseyin hocamızla kuvvetlerini birleştir bence :n:

Ahmet Göktaş
11.Aralık.2009, 01:16
Bende öyle düşünüyorum, sonuçta bu rehberi Turksportal adına yapıyoruz :) .

Hasan hoca , Serkan abi , İzmer96 , Luffy , Matrakan , hissiz , Aydoğan vs. gibi taktik konusunda kendini kanıtlamış abilermizin,arkadaşlarımız ile bu projeyi yürütebileceğimize ve sonucundan mükemmel birşey çıkacağına inanıyorum. Eminim hiçbiri de yardımlarını esirgemeyeceklerdir böyle bir konuda.

nannar
11.Aralık.2009, 01:40
Ben de buna benzer bir konu açmıştım ama 1 ya da 2 öneri gelmişti :D yani üzülerek söylüyorum ama forumdaki arkadaşlar yayınlanan bilgileri ve upload edilen taktik,antreman vb paketleri indirip kullanmalarına rağmen forumda çok fazla yorum yapmıyor ya da yazmıyorlar :) Şimdi bu taktik yaratma sihirbazını perpetua ve benden sonra bir de CaDo yazmış türkçe olarak... şimdi bir de sen yazacaksın edecek 4 :n: bence taktik işine girmekten ziyade bu theroems'in direk çevirisini de yaparak foruma katkıda bulunabilirsin. Sonuçta onu yazan insanlar da yıllardır FM oynayan kişiler... Ben yazarken onu da okudum, oyundaki verilen bilgilere de baktım, ayrıca maçlarda bazı şeyleri deneyerek sonuçları da gözlemledim ve 13-14 yıldır oynuyor olmanın verdiği neçizane bilgi ve tecrübeleri de ekleyerek foruma aktardım. Yani yanlış anlama ama inan çok vakit alan ve öğrenci olmayan bir insana göre bir iş! Yine de kendin bilirsin ama sana çok vakit kaybettirir... Ama illa da "ben yazacağım abi" dersen, tıkandığın yerde elimizden ne gelirse yardımcı olmaya çalışırız... ;) Ben yatar :D iyi geceler.... sabaha nöbet var :n:

Ahmet Göktaş
11.Aralık.2009, 01:43
Yok ben taktik yaratma sihirbazı ile ilgili yazmayacam abi :D Bildiğin ingilizlerin Tactical Thoremsi gibi , hatta düşündüğüm şekilde giderse daha geniş kapsamlısı olacak.

4 ayrı pdf' de oluşacak , rehbere ait taktikler bulunacak vs... :D O zaman ben takıldıgım yerde sorarım hocam :D

aktas55
11.Aralık.2009, 11:04
Rehber için bir öneri olarak yazıyorum...Taktik ve Önsözler kısa ve açıklayıcı olsa bu kitap niçenin kitaplarından fazla satar.

Ahmet Göktaş
11.Aralık.2009, 15:28
Açıklayıcı olacak , ancak pek kısa olmayacak.

Homer J.S
12.Aralık.2009, 20:10
Ben de buna benzer bir konu açmıştım ama 1 ya da 2 öneri gelmişti :D yani üzülerek söylüyorum ama forumdaki arkadaşlar yayınlanan bilgileri ve upload edilen taktik,antreman vb paketleri indirip kullanmalarına rağmen forumda çok fazla yorum yapmıyor ya da yazmıyorlar :) Şimdi bu taktik yaratma sihirbazını perpetua ve benden sonra bir de CaDo yazmış türkçe olarak... şimdi bir de sen yazacaksın edecek 4 :n: bence taktik işine girmekten ziyade bu theroems'in direk çevirisini de yaparak foruma katkıda bulunabilirsin. Sonuçta onu yazan insanlar da yıllardır FM oynayan kişiler... Ben yazarken onu da okudum, oyundaki verilen bilgilere de baktım, ayrıca maçlarda bazı şeyleri deneyerek sonuçları da gözlemledim ve 13-14 yıldır oynuyor olmanın verdiği neçizane bilgi ve tecrübeleri de ekleyerek foruma aktardım. Yani yanlış anlama ama inan çok vakit alan ve öğrenci olmayan bir insana göre bir iş! Yine de kendin bilirsin ama sana çok vakit kaybettirir... Ama illa da "ben yazacağım abi" dersen, tıkandığın yerde elimizden ne gelirse yardımcı olmaya çalışırız... ;) Ben yatar :D iyi geceler.... sabaha nöbet var :n:

Şu anda Tactical Theorems'i çevirmeye çalışıyorum nacizane. :D

Ahmet Göktaş
13.Aralık.2009, 00:46
Hadi bakalım inşallah çevirebilirsin :) İNgilicem yeterli olsa yardım ederdim , ancak kendine 4-5 ingilizceyi iyi bilen kişi bulursan yardım etmek için , çok kolay ve kısa zamanda olabilir diye düşünüyorum.

Homer J.S
13.Aralık.2009, 18:09
Teşekkür ederim, aslında bi kaç kişi bulursam dediğin gibi hiç de zor olmaz.. Haklısın.