PDA

View Full Version : 2 soru

bluepaw
11.Aralık.2009, 22:54
Fenerbahçeyle oynuyorum. maaş ödemeli toplam maaş sınırının altında olmasına rağmen yeni bir transfer yapmak isterken veya takımda birine yeni bir kontrat önerirken, kilit oyuncuda max. 16.000 dolar verebiliyorum. ocak 2010 itibariyla oldu bu nedendir.

2. si 15-16 yaşlarındaki yetenekli oyuncuları nasıl keşfederiz? fm 2009 da u18 ve u20 liglerine gözlemci gönderince sürekli geri bildirim yapıyorlardı şimdi bu bildirimler neredeyse yok.

muzoadux
11.Aralık.2009, 23:21
Yetenekli oyuncuları bir nevi hile yaparak genie scout dan öğrenebilirsin

Oyundan ise ben şöyle yapıyorum..Öncelikle en iyi gözlemcileri takımıma katmaya çalışyorum.Bir gözlemciyi rakibe birini kendi oynadığım lige gönderiyorum.Eğer gözlemcilerden biri bir bölgeyi %100 e yakın biliyorsa onu oraya gönderirim geri kalanını dünya seyahetine çıkarıyorum

Bu yapılan işlem bize 2 şey kazandırır.Birincisi bu gözlemciler direk olarak oyuncu bulur.2. ise oyuncu arama seçeneğine tıkladığında gözlemcilerin gittiği bölgelerdeki oyuncular da bu aramada çoğalmaya başlar.Sen artık o bölgedeki oyuncuları biliyor oluyorsun çünkü..Bu aramayı yaptıktan sonra yaş sınırlamasını 16 veya 17 yaparım sonra bunları fiyat olarak sıralattırırım. En yüksek fiyatlılar genelde iyi oyuncular oluyor..İşimi şansa bırakmamak adına bunlara özel olarak scout gönderirim.Fm 2010 için gelen yıldız 3 ve 3 den fazla ise değerlendirmeye alıyorum ..Ama takımın ihtiyacı olan bir bölgeyse 2.5 yıldızıda düşünebiliyorum ..

Universal
11.Aralık.2009, 23:32
Oyunu hile yapmadan oynamak istiyorsan, potansiyel yargılama ve yetenek yargılama özellikleri yüksek olan araştırmacıları takıma al ama; sadece Türk olmasın. Her ülkeden topla. Ondan sonra uzman oldukları ülkelere bu araştırmacıları gönder, gönderirken 20 yaş altı gibi bir sınırmalama yaptır. Belli aralıklarla sana oyuncu söyleyecekler. Bu oyuncuların hangilerini övüyorlarsa ve yıldızları yüksek ise mutlaka o oyuncuları renklerine bağla. 16-17 yaşında bile o küçücük özellikleri ile inanılmaz işler yapabiliyorlar.

La BruJiTa
13.Aralık.2009, 05:38
her zaman scout genie programlarına gerek olmadığını düşünürüm.zaten oyundaki scoutlar sana bir çok oyuncu buluyor.söylendiği gibi potansiyel ve yetenek yargılama düzeyleri min. 15-16 olan scoutlar bile yeterli olur sana.bir süre sonra o kadar çok oyuncu önermeye başlayacaklar ki hepsini zaten alamaycaksın :)