PDA

View Full Version : Beklenen transfer zirvesi!

tarikko
12.Aralık.2009, 13:02
Sıkıntılı günler yaşayan Fenerbahçe'de teknik direktör Daum, Sportif Direktör Aykut Kocaman ve yönetici Ali Yıldırım önceki akşam bir araya geldiler.

Aralarının açık olduğu iddia edilen ikili transferi masaya yatırdı. Daum görüşmede Kocaman'a, "Mutlaka bir forvet transfer edilmesini istiyorum. Ayrıca sol kanatta sorun var. Roberto Carlos (devre arası takımdan ayrılacak), Uğur, Vederson ve Santos istikrarlı değil. Bu bölgeye de takviye yapabiliriz" dedi.

Toplantıda olan Ali Yıldırım alınan kararları yönetime bildirmek için not alırken Kocaman transfer çalışmalarına başladı.

GÜİZA'YA TAKIM ARANIYOR

Bir forvet için arayışlarını sürdüren Kocaman öncelikle Güiza'ya bir çözüm yolu bulmaya çalışacak. 17 milyon Euro'ya alınan İspanyol yıldıza 5-6 milyon Euro'ya bile müşteri çıkmaması can sıkarken, İspanyol golcünün takasta bile kullanılması gündeme geldi.
Kulüpler Birliği toplantısında başkan Aziz Yıldırım'a Kayseri Başkanı Recep Mağmur'un Glasgow Rangers'da oynayan Kris Boyd'u önerdiği kaydedildi. Daum'un da bu isme onay vermesi halinde Aykut Kocaman'ın bu oyuncuyla ilgili olarak görüşmelerde bulunacağı bildirildi.

KRİS BOYD 168 MAÇTA 112 GOL ATTI

26 yaşındaki Kris Boyd'un yıldızı Kilmarnock'ta parladı. Bu kulüpte üç sezonda 51 gol atmasının ardından 2005'te Rangers'a transfer oldu ve Glasgow ekibinde 168 maçta 112 gol kaydetti. İskoçya Milli Takımı formasını da 15 kez giyen 1.83 boyundaki golcü 7 gol attı.

Sporx

MaTRaKaN
12.Aralık.2009, 16:22
Boyd için Gs'ye gelecek diye haberde çıktı.
Ocak ayı geldiği için medya artık iyice azıttı :)

KanaKe
12.Aralık.2009, 18:15
5-6 milyon euroya bile müsteri cikmiyormus:) görende Güiza'yi 2.lig futbolcusu sanacak.. su haliyle bile en az 8-10 milyon euroya gider

IcedEarth
12.Aralık.2009, 18:29
5-6 milyon euroya bile müsteri cikmiyormus:) görende Güiza'yi 2.lig futbolcusu sanacak.. su haliyle bile en az 8-10 milyon euroya gider

8-10 milyon Euro?? Kim verir bu parayı Güiza için ??

MeMo
12.Aralık.2009, 18:30
8-10 milyon Euro?? Kim verir bu parayı Güiza için ??

Sene başında böyle teklifler vardı.Sağolsun yönetim reddetti.Sen rahat ol yine de veren çıkar...

IcedEarth
12.Aralık.2009, 18:32
Sene başında böyle teklifler vardı.Sağolsun yönetim reddetti.Sen rahat ol yine de veren çıkar...
Ben niye rahat olayım yahu kaça satarsanız satarsınız :) O kadar parayı şu durumdaki Güiza'ya verecek takımın menajeri muhtemelen kafayı yemiştir, kulübü için yapacağı son iş de bu olur herhalde... Ayrıca Güiza'yı 10 Milyon civarı bir fiyata satarsa Fenerbahçe transfer konusunda aşmış demektir...

Universal
12.Aralık.2009, 23:39
Fenerbahçe yönetimi, Juventus, Liverpool, Atc Madrid gibi takımlarla mücadele edebilecek yabancılar alması gerekiyor. Birde bu yabancılar ne olur G.Amerika'lı olmasın.

Rsa
12.Aralık.2009, 23:49
Klose ya da Toni'nin geleceğine dair bir duyum aldım.Ne kadar doğru bilemeyeceğim.

KanaKe
13.Aralık.2009, 00:11
Klose ya da Toni'nin geleceğine dair bir duyum aldım.Ne kadar doğru bilemeyeceğim.
Herzamanki gibi basinin ortaya attigi asilsiz iddialardir onlar :) Klose hayatta Bayern'i birakipta Turkcell Süper Lig'e gelmez.. Daha dogrusu Bundesliga'dan ayrilmaz.. Toni zaten Roma ile anlasti benim bildigim.

HooijDonk07
13.Aralık.2009, 00:21
Herzamanki gibi basinin ortaya attigi asilsiz iddialardir onlar :) Klose hayatta Bayern'i birakipta Turkcell Süper Lig'e gelmez.. Daha dogrusu Bundesliga'dan ayrilmaz.. Toni zaten Roma ile anlasti benim bildigim.

Bende Fiorentina'yLa anLaşdı diye duydum Toniyi :D

Ahmet Göktaş
13.Aralık.2009, 00:24
büyük ihtimal 2 tane Brezilyalı gelir.

SAİT71
13.Aralık.2009, 00:25
Ben niye rahat olayım yahu kaça satarsanız satarsınız :) O kadar parayı şu durumdaki Güiza'ya verecek takımın menajeri muhtemelen kafayı yemiştir, kulübü için yapacağı son iş de bu olur herhalde... Ayrıca Güiza'yı 10 Milyon civarı bir fiyata satarsa Fenerbahçe transfer konusunda aşmış demektir...

Kısmen haklı olabilirsin. Şuan için satamayabilirler gibi 10 milyon Euro'ya. Ama iki maçta gol atsın (Son haftalarda atıyor)... Hemen piyasa yapar.

Zaten Dünya Kupası var önümüzde. İspanya'nın forvetlerinden birisi. Yedekte olsa oynuyor sonuçta. Koskoca İspanya milli takımının oyuncusuda 4-5 milyon euroya gitmez. O faktörden bile 3-4 milyon euro fazladan verirler formunun yanında..

Sekopej
13.Aralık.2009, 00:29
Brezilyalı gelmez artık, avrupadan olur gelecek kişi muhtemelen ve yıldız olur diye düşünüyorum. Carlos'un yokluğunda sol beki Santos, Vederson ve Uğur idare edebilir mi, işte buna karar verilmesi gerekiyor, ona göre yabancı oyuncunun nereye alınacağı belli olur.

Deivid'in ülkesine erken dönmesi, dönerken hüzünlüydü haberlerinin çıkması 1 kontenjan daha açılacak herhalde dedirtiyor. Bakalım gelişmeler neler olacak?

LaigLeNoiR
13.Aralık.2009, 01:17
Boyd bence burada iş yapmaz. Fenerbahçe'nin Nobre tarzında forvet alması gerekiyor :) İsterseniz size geri satalım onu baya bir gol atar yine eminimki.

scar face
13.Aralık.2009, 01:43
Gelsin hem yabancı değil :D

ForsakeN
13.Aralık.2009, 01:45
büyük ihtimal 2 tane Brezilyalı gelir.

Aman yeter artık. Daha fazla Brezilyalı görmek istemiyorum. Siyahi oyuncu lazım takıma :)

Cengo
13.Aralık.2009, 01:50
Sıkıntılı günler yaşayan Fenerbahçe'de teknik direktör Daum, Sportif Direktör Aykut Kocaman ve yönetici Ali Yıldırım önceki akşam bir araya geldiler.

Aralarının açık olduğu iddia edilen ikili transferi masaya yatırdı. Daum görüşmede Kocaman'a, "Mutlaka bir forvet transfer edilmesini istiyorum. Ayrıca sol kanatta sorun var. Roberto Carlos (devre arası takımdan ayrılacak), Uğur, Vederson ve Santos istikrarlı değil. Bu bölgeye de takviye yapabiliriz" dedi.

Toplantıda olan Ali Yıldırım alınan kararları yönetime bildirmek için not alırken Kocaman transfer çalışmalarına başladı.

GÜİZA'YA TAKIM ARANIYOR

Bir forvet için arayışlarını sürdüren Kocaman öncelikle Güiza'ya bir çözüm yolu bulmaya çalışacak. 17 milyon Euro'ya alınan İspanyol yıldıza 5-6 milyon Euro'ya bile müşteri çıkmaması can sıkarken, İspanyol golcünün takasta bile kullanılması gündeme geldi.
Kulüpler Birliği toplantısında başkan Aziz Yıldırım'a Kayseri Başkanı Recep Mağmur'un Glasgow Rangers'da oynayan Kris Boyd'u önerdiği kaydedildi. Daum'un da bu isme onay vermesi halinde Aykut Kocaman'ın bu oyuncuyla ilgili olarak görüşmelerde bulunacağı bildirildi.

KRİS BOYD 168 MAÇTA 112 GOL ATTI

26 yaşındaki Kris Boyd'un yıldızı Kilmarnock'ta parladı. Bu kulüpte üç sezonda 51 gol atmasının ardından 2005'te Rangers'a transfer oldu ve Glasgow ekibinde 168 maçta 112 gol kaydetti. İskoçya Milli Takımı formasını da 15 kez giyen 1.83 boyundaki golcü 7 gol attı.

Sporx

Bu toplant gerçektir.Fiilen haberim oldu ancak oyuncu ismi telaffuz edilmedi, sadece Daum'un transfer listesi talep edildi.Ayrıca Carlos'un gideceği konusu konuşuldu, netleştirildi.Yönetim kurulu toplantısıydı, Daum ile yönetici toplantısı değil.

Ahmet Göktaş
13.Aralık.2009, 02:10
Aman yeter artık. Daha fazla Brezilyalı görmek istemiyorum. Siyahi oyuncu lazım takıma :)

Şahsen ben 3 büyük takımımızın 8 yabancı kontenjanını ,

1 Brezilyalı
2 İtalyan
2 Alman
2 Siyahi
1 İngiliz

İle doldurmasının tercih ederim , bu sistem yerleşince zaten avrupada başarı zor olmaz.

kral452
13.Aralık.2009, 02:51
Şahsen ben 3 büyük takımımızın 8 yabancı kontenjanını ,

1 Brezilyalı
2 İtalyan
2 Alman
2 Siyahi
1 İngiliz

İle doldurmasının tercih ederim , bu sistem yerleşince zaten avrupada başarı zor olmaz.

Her takımda mutlaka 1 en azından Alman bir orta saha olamsı lazım.Çok iyi oluyorlar.Örneğin; Ernst ve Fink müthiş ikisi de Forvet hattına ise iyi bir Brezilyalı oyuncu çok iyi olacaktır.İngiliz bir defansla istenilen hedefe rahatça ulaşılabilir..

Rsa
14.Aralık.2009, 19:32
Kim gelecek?

Fenerbahçe'de Roberto Carlos'un ayrılacağını açıklamasının ardından, boşalan yabancı kontenjanına kimin transfer edileceği tartışılırken, özellikle iki ismin ön plana çıktığı öğrenildi.

Sarı-Lacivertlilerin bu kontenjanı çok iyi bir santrforla doldurmayı planladığı ve Bayern Münih'in iki yıldızı Luca Toni ile Miroslav Klose'nin üzerinde durduğu belirtildi.

Alman basını Teknik Direktör Christoph Daum'un sezon başında alamadığı Luca Toni'nin üzerinde ısrarla durduğunu ve devre arasında Bayern Münih ile yollarını kesin olarak açıklayacak bu futbolcuyla sürekli görüştüğünü de iddia etti.

Bild Gazetesi Luca Toni'nin İtalya'dan gelen teklifleri de ciddi şekilde değerlendirmeye aldığını belirtirken, bu transferin gerçekleşmemesi halinde Sarı-Lacivertlilerin Bayern Münih'in diger yıldızı Klose için devreye gireceği ileri sürüldü.

Ligtv.com.tr

SAİT71
14.Aralık.2009, 21:48
Şahsen Bence başka isimlere yönelelim. Toni bize uzun vadede fayda sağlayamaz. Klose olabilir ama Tr ye gelirmi bilmiyorum. Gelirse iyi bir transfer olur.

enforcer
14.Aralık.2009, 23:20
fenerbahçe'nin önemli transferleri genelde basında yer almayan isimler oldu. basının eline isim geçtiğinde ise zaten birkaç gün geçirmeden kulüp resmi açıklamayı yaptı.
içimden bir ses kulüp yıldız oyuncudan ziyade işini iyi yapacak, yetenekli, yıldız adayı birini getirecek diyor

goosfraba
14.Aralık.2009, 23:28
http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=486