PDA

View Full Version : FM 2010 taktik rehberi (.pdf formatlı 33 sayfa)

nannar
15.Aralık.2009, 00:31
TIKLAYIN!!! (http://www.speedyshare.com/files/19795781/FM_2010_Taktik_Rehberi_by_NANNAR.pdf)

Güle Güle kullanın :) Hayır duanız yeterli :n:

MaTRaKaN
15.Aralık.2009, 10:25
Büyük emek.
Saol ;)

izmer96
15.Aralık.2009, 11:33
ellerine saglik huseyin buyuk emek vermissin

ua_anil
15.Aralık.2009, 17:12
Emeğine sağlık.

KanaKe
15.Aralık.2009, 17:56
rehberi dün gece indirip okudum.. cok aciklayici olmus kusursuz bir rehber ;) tesekkürler.

metonava
15.Aralık.2009, 23:29
Çok güzel bilgiler.Emeğine sağlık.

MK14
16.Aralık.2009, 00:03
Çok çok çok teşekkürler.
Bu rehbere ihtiyacı olanlar - başta ben - için süper :)
Emeğine de sağlık hocam.

nannar
16.Aralık.2009, 14:21
teşekkürler arkadaşlar....sanırım bunu okuuktan sonra daha iyi taktikler üretebilirsiniz...

CantonAnL
21.Aralık.2009, 14:56
İndirdim okudum gerçekten harika birşey hatta okuyarak yaptığım taktik ile birden çıkışa geçtim ellerine sağlık.

nannar
21.Aralık.2009, 18:06
işe yaramasına sevindim ;) Ayrıca rehberi indirip okuyup taktik yapan arkadaşlardan dönüt alabilirsek iyi olur... Sonuçta bu bilgiler objektif değil..Yani oyundan ve mevcut ingilizce rehberden okuduklarımı kendi mantığımda süzerek yazdım... Yanlış yorumlamış ya da yanlış bilgi vermiş olabilirim... Kullanılabilirliği düşük ya da hatalı olan bilgiler dikkatinizi çekmiş olabilir..Bu türlü şeyleri burada bizlerle paylaşırsanız oyunu daha iyi kavrama şansımız artar...

nannar
21.Aralık.2009, 21:02
paylaşımınız(taktik rehberi) gerçekten mükembel olmuş ben siz artık bu oyunu oynarken sıkılıyor olmalısınız :) hep kazanmakta sıkar. benım bı sorum olucak daha dogrusu gorus almak istiyorum. fm2010 da avrupanın butun kalbur ustu takımlar oyunda 4-5-1 gercek hayatta 4-3-3 tabır edılen taktık ıle oynuyorlar. acaba bu taktıkgın zayıf yanlarını cozebılsek ona gore bı dızılıs sıstem belırlersek cok guzel olur dıye dusunuyorum. fakat bu nasıl bır dızılıs olur sizce? sımdıden tesekkur ederım

Cevabı yine buraya yazayım da paylaşım olsun....Öncelikle oyunu oynarken sıkılmadıgımdan emin olabilirsin çünkü ligde 2maçta "0" çektim :n: Bilmek farklı birşey,uygulamak farklı :)

Soruna gelince biraz zor bir soru ...Çünkü 4-3-3 diye tabir edilen taktikde senin de dediğin gibi 4-5-1 dizilişine geçiliyor top rakipteyken...Yani saldırırken kanatlardan inen forvetler, savunmada da beklere yardım ederek kanatı 2 adamla kapatıyorlar...Aynı zamanda orta alanda 3 oyuncuyla kapatıldıgı için göbekten hücum da zorlaşıyor... Şimdi şöyle biraz düşünürsek taktikte en zayıf nokta olarak AML ve AMR mevkisine yerleştirilen 2 oyuncunun bulunduğu kanatlarda görev yapan bekleri bulabiliriz... Tabiki normal hücum anlayışıyla hücum edersek o forvetlerin de yardımıyla o bekler kanatı kapatırlar. Ancak "kontra" sistemde ve kanatlardan hücum seçeneğini seçersek ve biz de dizilişimizde kanat oyuncusu kullanırsak kontralarda o bekleri yalnız yakalayabiliriz. Yani 3 tane diri oyuncudan oluşan ortasahadan hücum etmek yerine kanattan hızlı hücumlarla çizgiye inerek yapılan ortalarla gol bulabiliriz... Bunu sağlamak için de ileri uçta iyi kafa vuran bir oyuncunun olması da şart tabiki....

aktas55
15.Ocak.2010, 17:39
Uğraşın için saol abi..bazen anlamadığıım yerlerde taktik yardımı için müthiş bir paylmaşı

nannar
18.Ocak.2010, 17:19
valla ben bile bazen yanılıp bakıyorum yazdıklarıma hatırlamak için :n:

Raistlin1
25.Mart.2010, 21:40
Allah razı olsun

nannar
25.Mart.2010, 22:09
Allah razı olsun

Sizlerden de razı olsun ;)

EL-Hadji
26.Mart.2010, 11:29
Emek kokan bir çalışma. Teşekkürler. Özellikle yeni başlayanlar için bire bir...

Müsadenle bir kaç eklemek yapmak isterim. Oyuncu rolleri bölümünde sweeper kaleci için gerekli özelliklere rushing out mutlaka eklenmeli.

Sweeper' la ilgili de eğer attack libero oynatırsanız baya iyi oluyor. Takım gerideyken libero 3. stoper olup defansı kalabalıklaştırıyor, top sizdeyken de bir oyun kurucu gibi atakları yönlendiriyor. Faydalı oluyor baya.

nannar
26.Mart.2010, 12:22
Emek kokan bir çalışma. Teşekkürler. Özellikle yeni başlayanlar için bire bir...

Müsadenle bir kaç eklemek yapmak isterim. Oyuncu rolleri bölümünde sweeper kaleci için gerekli özelliklere rushing out mutlaka eklenmeli.

Sweeper' la ilgili de eğer attack libero oynatırsanız baya iyi oluyor. Takım gerideyken libero 3. stoper olup defansı kalabalıklaştırıyor, top sizdeyken de bir oyun kurucu gibi atakları yönlendiriyor. Faydalı oluyor baya.

Teşekkürler... Evet libero top rakipteyken savunmada kalırken, top size geçtiğinde orta alana gelip oyun kuruyor.Fakat bu 2 işi de görecek oyuncuyu bulmak da baya zor :D

Flawless Victory
16.Nisan.2010, 20:04
Hocam taktik değil destan yazmışsın, tebrikler. Ama ben adam markajı hakkında söylediklerine katılmıyorum. FM 2009'a kadar hep alan markajı uygulatırdım. Her oyuncuya da tek tek ayar yapmazdım, hep alan markajı yapardı ama FM 2010'u elime aldığımda baktım ki alan markajı kötü sonuçlar veriyor ve adam markajına geçtim. Gözle görülür bir şekilde olumlu etki yaptı.

nannar
23.Nisan.2010, 16:49
Hocam taktik değil destan yazmışsın, tebrikler. Ama ben adam markajı hakkında söylediklerine katılmıyorum. FM 2009'a kadar hep alan markajı uygulatırdım. Her oyuncuya da tek tek ayar yapmazdım, hep alan markajı yapardı ama FM 2010'u elime aldığımda baktım ki alan markajı kötü sonuçlar veriyor ve adam markajına geçtim. Gözle görülür bir şekilde olumlu etki yaptı.

:) savunmacılarının markaj özellikleri iyiyse sıkı adam markajı seni çogu maçta kurtarır fakat kötü savunmacılarla uygulanamıyor işte o :)

Zekirdek
19.Mayıs.2010, 20:53
ocam kısaca AydınSpor sıze duacı. :)

nannar
21.Mayıs.2010, 08:40
hocam kısaca AydınSpor sıze duacı. :)

:) Dualarınız için sağolun diyelim o zaman :n:

prceXtu
06.Haziran.2010, 21:32
Çok teşekkürler.

nannar
25.Temmuz.2010, 11:07
rehberden sonra bomba etkisi yaratacak bir taktik var elimde, yakın zamanda onu yayınlayabilirim..

sicey59
10.Şubat.2011, 18:09
Müthiş bir emek var eline sağlık

mozole37
11.Şubat.2011, 10:20
çok sağol indiriyorum lazım olcak bana da.Allah razı olsun

mozole37
11.Şubat.2011, 10:23
başka bir linkini koyar mısın sana zahmet ? indiremedim de

mehmetd
11.Şubat.2011, 19:29
başka bir linkini koyar mısın sana zahmet ? indiremedim de
bende indiremedim.ya dosya bozuk ya bende çalışmıyor.bi bakabilirmisiniz?

mehmetd
11.Şubat.2011, 19:32
düzenle olmadığından tekrar yazmak zorunda kaldım.üstteki mesajla birleştirebilirsiniz.
indirme programıyla indirince inmiyor.üzerini tıklayıp açarak kaydedilebiliyor.bilginiz olsun.

nannar
23.Şubat.2011, 00:24
http://www.sendspace.com/file/1ai8v1