PDA

View Full Version : Bunun Sebebi Ne Olabilir

ulasfb
20.Aralık.2009, 00:33
http://img709.imageshack.us/img709/7637/fghfghfg.jpg
Bu oyuncunun kötü oynama sebebi nedir ya adamın bütün özellikler çok iyi bir defansif ortasaha için gerek zihinsel gerek fiziksel gerekse teknik,ama adam kötü oynuyor bu neden olabilir :(

Ahmet Göktaş
20.Aralık.2009, 00:39
İYi oynayıp kötü oynamak sadece profile bağlı değildir ki , Veloso'yu BJK'ye aldığım ilk sezon 2 gol 4 asist yapabildi 47 maçta.

BeeTLeJuiCe
20.Aralık.2009, 00:39
Ben Bologna'yı yönetirken, DM'de Anchor Man, MC'de de Ball Winning olarak oynatıyordum Mudingayiyi. Her 4 maçta bir cezalı duruma düşsede gayet iyi bir performans sergiliyordu bende. Taktik ile alakalı birşey olabilir. Ortadahasa çok yanlız kalıyordur falan filan..

ulasfb
20.Aralık.2009, 00:40
Ben Bologna'yı yönetirken, DM'de Anchor Man, MC'de de Ball Winning olarak oynatıyordum Mudingayiyi. Her 4 maçta bir cezalı duruma düşsede gayet iyi bir performans sergiliyordu bende. Taktik ile alakalı birşey olabilir. Ortadahasa çok yanlız kalıyordur falan filan..

Aynen bende öyle yapıyorum,Emre ona destek oluyor kanatlarda Ansaldi ve Gökhan var onlar da yardımcı oluyor,ama çözemedim neden böyle :confused:

BeeTLeJuiCe
20.Aralık.2009, 00:44
Peki kötü oynamaktan kastın nedir, neyi eksik yapıyor, sorunlu ne gözlemledin ona göre bi ayar çekebiliriz belki.

Ahmet Göktaş
20.Aralık.2009, 00:47
Birde birşey diyicem , maçları full match olarak izle , bak bakalm nasıl oynuyor , bence sen şuan istatisliklere göre yorum yapıyorsun ama dediğin gibi anchorman yada ball winnig olarak oynatıosan gol ve asist yapmaması doğal birşey. Belkide oyunda çok önemli topları kesiordur.

ayrıca gördüğüm kadarıyla rating 7.10 , yani iyi oynuyor. Dediğim gibi verdiğin komutla ilgili , görevini yapıyor yani.

SAİT71
20.Aralık.2009, 00:48
Bendeki DM ler çok top tutuyor, fazla ve gereksiz top kaybediyor. Gerçi DM bölgesinin 1 tanesinde Serdar Kurtuluş var ama iyi oynamıyor o bölgede.

Senin oyuncunu sorunu ne?

Ahmet Göktaş
20.Aralık.2009, 00:51
Bendeki DM ler çok top tutuyor, fazla ve gereksiz top kaybediyor. Gerçi DM bölgesinin 1 tanesinde Serdar Kurtuluş var ama iyi oynamıyor o bölgede.

Senin oyuncunu sorunu ne?

DMClere kısa pas , yada kısa pasa yakın karışık pas verirsen sorun düzelir diye düşünüyorum.

BeeTLeJuiCe
20.Aralık.2009, 01:00
Birde Mudingayi çok tek yönlü bir oyuncu. Dolayısıyla diğer Ön liberolar gibi etkili olamadığı için 6.83lük oranda kalmış. Fenade değil aslında bu oran, eğer takım olarak ofansif bir yapıda oynuyorsan yada takım olarak mentaliteyi direk olarak standart, kontrol, atak diye ayarlıyorsan oda doğal olarak yapamayacağı işler yapmak zorunda kalıcak. Mudingayi için özel olarak Taktikte Mentalitesini biraz daha defansif yaparak sadece görev adamı olmasını sağlayabilirsin.

SAİT71
20.Aralık.2009, 01:02
DMClere kısa pas , yada kısa pasa yakın karışık pas verirsen sorun düzelir diye düşünüyorum.

Şuan kısmen aştım o sorunu eskisi kadar bekletmiyor ayağında. Şu Serdar kurtuluşu Erkan Sekman'ın yerine sağ beke alacam. Sekmanı yedeğe çekip DM'ye bir tane oyuncu alacam. Sinir ediyor beni ya :D Yanındada Hakan Bayraktar var.

ulasfb
20.Aralık.2009, 01:49
Çok fazla kart görüyor,tackling en altta olmasına rağmen,özelliklerine göre o kadar çok top kazanamıyor sorun bu bu aralar toparladı biraz sorunlarını düzeltti diye mesaj geldi belki o yüzdendi.

Universal
20.Aralık.2009, 02:08
Oynattığın mevki doğru olmamalı, kaldı ki karar alma, özel yetenek bu oyuncuda yok üstüne birde agresif bu oyuncu ne kadar iyi özelliği olursa olsun, bunlar çok büyük bir dezavantaj.

ulasfb
20.Aralık.2009, 02:20
Oynattığın mevki doğru olmamalı, kaldı ki karar alma, özel yetenek bu oyuncuda yok üstüne birde agresif bu oyuncu ne kadar iyi özelliği olursa olsun, bunlar çok büyük bir dezavantaj.

Haklısınız ben zaten bu adamı sadece defansa yardımcı olsun diye,aldım çok şey bekliyorum galiba:D

ozzymanborn
20.Aralık.2009, 02:41
Eğer ball winning midfielder görevi verilmiş oyuncular var ise çok faul yapıyor (mc) pozisyonunda.
Çapa yani anchor ise ise yine benzeri bir görev yani amacı adam geçirmemek. Bunu da faulle yapıyor.
Yani bildiğin ersun yanal taktiği.
Kararlılığı kötü olduğu için playmaker oynayamaz ama
defensive midfielder-defend
uygundur...

aktas55
20.Aralık.2009, 11:26
herşeyi profile bıakmamak lazım zenitde iken genç ve ca pa sı düşük oyuncum vardı oyuna soktuğumda adam müthişti.. bu sorun neyler alakalı bilmiyorum tabi :)

cenk1905
20.Aralık.2009, 16:49
aslında cok iyi çapa olur gibi ama dogal olarakda kart gorucek...

revoce17
21.Aralık.2009, 10:53
Ben scout yolladım Mudingayi hakkında rapor almak için ve scoutumun bana verdiği raporda bu oyuncunun "inconsistent performer" yani tutarsız bi oyuncu olduğunu söylüyordu. Kötü oynama sebeplerinden biri de bu olabilir. Bir maç iyi bir maç kötü oynayınca adam, kötü bi grafik çıkar ortaya tabii.

KaRaBükLü KraL
21.Aralık.2009, 17:11
Hiç bilmiyorum ama benden biliyosun.Veloso 0 onun gibi bişey olabilir kanka:D

vedat1987
24.Aralık.2009, 02:21
Gerçeğe çok yakın olmuş her türlü fiziksel özelliği var Essıen olmak için ama olamıyor işte :D

Cengo
24.Aralık.2009, 02:29
Yaratıcı bir oyuncu değil, ofansif beklentileriniz varsa düşürün.Hatta DM-Anchorman oynatın bence.

ulasfb
24.Aralık.2009, 12:57
Yaratıcı bir oyuncu değil, ofansif beklentileriniz varsa düşürün.Hatta DM-Anchorman oynatın bence.

Zaten öyle oynatıyordum ama tabi artık yedeklere bile giremiyor 3. sezonda biraz takım çoştuda