PDA

View Full Version : Vizyonsuz Başkanlar

egelikartal_
23.Aralık.2009, 17:00
Göztepeyle 7 yıllık inanılmaz zevkli bi kariyer geçirdim. Her Fm cinin olduğu gibi kısa zamanda şampiyonluğa oynucak, avrupada başarı kovalıycak bi takım yaratma peşindeydim. Her şey de yolunda gitti. İlk sezonda bank asyaya çıktım, orda 2 sezon geçirip Süper lige çıktım. Şimdi gelişme zamanı. Gerçekten çok potansiyelli adamları uzuca alıp sürekli gelişmeleri sağladım. 500-600k € ya aldığım adamlar 8-10ar milyon euro oldu. Bu arada en yaşlıları 22 yaşında. Diyorum ki az buz takviyelerle gidererek seneye şampiyon olurum sonra şampiyonlar liginde başarı gelir. Taa ki...

Başkan son 3 oyunda(2007-08-09) olduğu gibi kendi insiyatifiyle bu adamları satmaya başladı. Sürekli yerlerine adam buldum, geliştirdim onları da sattı. Hayır bi de transferin bitmesine 3 gün kala satıyo, gel de adam bul o saatten sonra. Kendi bulup yetiştirdğim 4 adam toplam 30 milyon euro ya gitti. Para güzel geliyo kulağa ama, en ufak bi istek kalmadı içimde. Niye o parayla yine adam alıp uğraşıyım ki?

Bu işin bi yolu yordamı yokmudur. Yani hiç mi isyan edemiyoruz, bu konuda bi ultimatom vermiyoruz. Kariyer hikayelerini okuyorum, arkadaşlar gayet de tutuyo elinde yetenekleri. Şampiyonar ligi şamp. kadar gidiyolar.

metinoktay
23.Aralık.2009, 17:19
Başkan son 3 oyunda(2007-08-09) olduğu gibi kendi insiyatifiyle bu adamları satmaya başladı. Sürekli yerlerine adam buldum, geliştirdim onları da sattı. Hayır bi de transferin bitmesine 3 gün kala satıyo, gel de adam bul o saatten sonra. Kendi bulup yetiştirdğim 4 adam toplam 30 milyon euro ya gitti. Para güzel geliyo kulağa ama, en ufak bi istek kalmadı içimde. Niye o parayla yine adam alıp uğraşıyım ki?

Kulüp çok borç altında olunca maç motoru seni "sallamıyor" ve" kulüp ayakta kalır sen umrumda değilsin" oluyor. Çoğunlukla sana katılıyorum. Zamanında gerçekte de Denizlispor'un oyuncularını bir bir sattılar. Kim parladıysa gitti, para geldi de ne oldu= Gene borç oldu gene başarısızlık... Kulüpten gidenlere bakıyorum da Yusuf Şimşek, Servet Çetin, Çağdaş, Ümit Bozkurt, Ahmed Hassan, El Saka, Mustafa Özkan, Veysel... Hey gidim hey, ne oyuncuar vardı, aynı oyuncular kalsa ya da satılanlardan gelen paralarla hiç olmassa birazıyla iyi adamlar alınsa bu halde olur muyduk!...

Oyunda ise UEFA'ya katılmayı garantiledim mesela 10.2 patch'de, 2. sezon öncesi 23 Milyon TL'lik oyuncu sattım, kulüp 6 Milyonunu verdi, gene hiç yoktan iyidir, aslında hadi doğru da sayılır bu özellik. Maaş bütçesi borçlar falan böyle karşılarız ancak Başarıya rağmen de transfere para kalmıyor... ya da ayrılmıyor... Hedef ekonomi oldu, kulüp başarısı hikaye... :)

egelikartal_
23.Aralık.2009, 17:25
Kahrolsun endüstriyel futbol diyorum ben de:). Halbuki ne olurdu o gençler takımda efsane olsa, o gençlerle başarı yakalasak...

metinoktay
23.Aralık.2009, 17:27
Kahrolsun endüstriyel futbol diyorum ben de:). Halbuki ne olurdu o gençler takımda efsane olsa, o gençlerle başarı yakalasak...

Sırf bu yüzden FM 06'yı özlüyorum...

yorumsuz1i
25.Aralık.2009, 00:26
Oyuncuların transfer seçenekleri kısmından istenen bedeli çok düşük yapın.Gelen teklifleri de kabul etmezsiniz oyuncu sizde kalır.

sentugo
25.Aralık.2009, 00:46
Öyle yapıcağına istenen bedeli çok yüksek yap, kimse teklif etmesin..

Ricardinho
25.Aralık.2009, 01:04
gerçi kulüp borçtayken oluyor ama 3-5 milyonların oldumu karışmıyor fazla başıma gelmedi süper ligde ama alt liglerde para yüzünden hemen satıyorlar

yorumsuz1i
25.Aralık.2009, 02:09
Öyle yapıcağına istenen bedeli çok yüksek yap, kimse teklif etmesin..

Maalesef yemiyorlar teklif yapıyorlar

sentugo
25.Aralık.2009, 11:36
50 milyon euro istenen bedel isteyince, ve takım o oyuncuya teklif ederse 50 myon euroluk satış yaparsın.. Aşırı kâr...

Hugo
25.Aralık.2009, 11:38
50 milyon euro istenen bedel isteyince, ve takım o oyuncuya teklif ederse 50 myon euroluk satış yaparsın.. Aşırı kâr...

Hayır.. Belli bir miktar teklif gelince başkan satıyor istenen bedele bakmadan.

sentugo
25.Aralık.2009, 11:54
vizyonsuz başkanlar işte :D

hee bakın bir kere benim de başıma geldi..

Fenerbahçe'ye bir oyumcumu aşkan satmıştı.. bende onu görünce hemen çok daha fazla bonservis isteyerek takımlara önerdim..

At.Madrid 'de teklif etti.. Yaklaşık 10 milyon daha fazla bir rakama..

Oyuncumda At.Mad'i seçti.. Bende zarar etmedim

amorti
25.Aralık.2009, 12:02
Oyuncuların transfer seçenekleri kısmından istenen bedeli çok düşük yapın.Gelen teklifleri de kabul etmezsiniz oyuncu sizde kalır.

O zaman oyuncunun morali komalik oluyor baska takimlarla gorusmesine izin vermediginiz icin.. Huzursuz oluyor, "buyuk takima gitmek istiyorum" demeye basliyor o zaman.. O saatten sonra zaten hayir beklemeyin ondan, satin daha iyi yani..

metinoktay
25.Aralık.2009, 12:06
Bende 2. sezonda 10.2'de Çağlar Birinci başladı büyük takım demeye Denizli'de. Favori kulüp Denizli, ayrıca kaptan da, anlaşması da bitecek yıl sonu, imzalamıyor da, gitmek de istiyor...

Ben de onun yerine Murat Ocak'ı oynatıyorum artık, bana yaramayacak futbolcuyu neden oynatayım. Her maç nerdeyse zaten sarı kart görüyor...

RasAnt
25.Aralık.2009, 13:13
evt ya tehlikeli oyuncular var ole mesela kazım :D mesela lugano :D başkanlar yapıyor arada öyle onlarada hak vermek lazım ya cebe indiriyorlar arada :D

Cengo
28.Aralık.2009, 02:23
Tam tersi çok düşük tutun, teklif gelince reddedin :)