PDA

View Full Version : Sıkılmamak İçin Elinden Geleni Yapmak

wolfson
25.Aralık.2009, 19:30
Biraz olsun başlıktan anlamışsınızdır. Son zamanlarda Fm'yi açarken aklımda farklı düşünceler oluyor. Eskisi gibi heyecanla ve istekle açmıyorum. Yine mi takım seçme derdi diyorum. :mad: Bir kariyere tam anlamıyla başlayamıyorum. Kesin yarıda bırakıyorum; hatta inanır mısınız oyuna başladığım 5 dakika içerisinde kapatıyorum. Yeni oyun açıyorum takım seçemiyorum kapatıyorum. Ama bugün şunu farkettim okuldayken ve ya servisteyken asonsördeyken Fm oynamak için can atıyorum ama tam eve geliyorum istekle bilgisayarı açıyorum daha ellerimi yıkamadan açıyorum Fm'yi bi istek heyecan derken yeni oyun kuruluyo ve yine aynı şey oluyo takım seçme konusu :mad: Seçemiyorum kardeşim. Belki bi çok normal bi şey olabilir sizin için ama o kadar önemli ki benim için :icon_razz:

Bir başka konu; kariyerde devamlılık (!). Bu benim başımın en büyük belası orta halli takımlarda asla duramıyorum. Küçük takımlar çok küçük seçe seçe bunu mu seçtin diyorum. Büyük takım olunca bu çok büyük biraz heycanlı olsun diyorum. Ve bunların hepsi üst üste gelerek günde oynadığım 2 saat bilgisiyara zamanı FM'de boş boş zaman harcamaya geçiyor :mad: Sitede çok tecrübeli abilerimiz var onlardan bana bir tavsiye var mı? Benim gibi şeyler yaşayanlar var mı? Bundan kurtulup tekrar eskisi gibi Fm nasıl oynayabilirim? Ve en önemlisi uzun bi kariyer nasıl yapabilirim? Şimdiden çok teşekkürler...

BaGa TaRKaN
25.Aralık.2009, 19:37
Valla Tamamen Kendinle Alakalı Bir Durum Sorun Psikolojik Gibi. Aslında Şöyle Kendini Sıkıp 1-2 Sezon Geçirsen Önü Gelir. Bir de Şöyle Bir Durum Var Aldığın Takımda Hiç Değişiklik Yapmadan Oynamak Biraz Sıkıcı Olabilir Ama Takımı Kökten Değiştirdiğin Zaman Daha Bir Zevkle Oynayabilirsin Çünkü Kendi Yarattığın Takımın Başarılı Olunca Tadından Yenmiyor.

wolfson
25.Aralık.2009, 19:39
Sevgili hemşerim yorumunu sonuna kadar dikkate alıcam. Benimki tamamen hastalık gibi bunu tüm gün kafama takıyorum. Ama artık bu konudan gelen yorumlarla kendimi değerlendirip güzel bi kariyere başlıcam inşallah :D

Tonguc86
25.Aralık.2009, 19:40
Banada bu durum olutyor. Hatta bunun için internette devam oyunları aramaya başladım ve biraz olsun heyecan geldi. Örnek veriyorum başkaları bir oyuna başlamış ve bi yerde save dosyaasını yollamıs ve bir hedefi var. bunu yapmka heyecanlı oluyor sanda tavsiyem böyle birşey dene. daha sonra zaten tekrar eskisi gibi kendi hedefleri olan bi takım yönetirsin :)

BeeTLeJuiCe
25.Aralık.2009, 19:42
Bir takımda uzun süre durma. Misal ben genelde max 2 sezon duruyorum. En uzun kariyerimi FM2010'da 10 sezon olarak yaptım ve sanırım 8 farklı takım yönettim ve hepsi farklı ligdeydi :)
Devamlı aynı takımları seçme. Transfer yapmayı seviyorsan ona göre bütçeli takımlar seç. Misal Salzburg'un inanılmaz bir transfer bütçesi var oyundaki en zengin 10 takımdan biri.
Belirli hedefler koy onlar yolunda ilerle. Mesela FB başında 3-4 sene kaldım hedefim ŞL almaktı. Manu basında 2 sene kaldım hedefim Barca gibi tüm kupaları toplamaktı.
Yenilmekten zevk al. Düşük seviyedeki takımları seç, bazen kovulmakta zevkli oluyor. :) Sonra başarılı ol o takıma geri dön.
Transferler için uğraş. Bir sezonu 1-2 günde bitirirken sırf transfer dönemlerini 1 günde geçiyorum.
Scout programları kullanma, yada daha hızlı ilerlemek istiyorsan kullan :)

BaGa TaRKaN
25.Aralık.2009, 19:43
Bence Dediğim Gibi Takımı Antreman Programından Tut da Personellere ve Oyunculara Kadar Kafandaki Ekibi Oluşturup 1 Sezon Sabırla İlerlemek İlk Sezonu Geçtikten Sonra da Takımın Durumuna Göre Eksik Görülen Yerlere Takviyelerle 2.Sezonu Açabilirsin Genelde Kökten Değişen Takımda 2.Sezonda Başarılı Olunca Süper Oluyor

metinoktay
25.Aralık.2009, 19:44
Bence bir kaç gün ara vermeyi dene. Kariyer açarken de o ülkenin orta halli bir takımını al. Alt yapısı iyi olan bir takım gibi... sıkıldığın anda kariyeri bitirme, oyuna ara ver...

Bu aynı şuna benziyor, çikolatayı çok seversin, ama çok fazla yiyince de miden bulanır ya da bıkarsın...

az az, yavaş yavaş :)

ozzymanborn
25.Aralık.2009, 19:44
İşsiz ve Sunday League Footballer olarak başlamak en büyük çözüm. İlk klüpte tanınana ve bi yerlerden teklif gelsin diye uğraşana kadar kendini sıkıyosun sonra geziyorsun. Aslında daha çok lig açacak konumda iseniz küçük ülkelerde başarı sağlayıp Dünya turu yapmak güzel bir deneyim oluyor.

wolfson
25.Aralık.2009, 19:45
Mehmet abi ama dediğim gibi bu kökten değişikliği yapmak için bütçesi çok iyi olan bi takıma gitmem lazım. 10 mn euroyla pek olacak iş değil gibi bu :D Saten bi takım seçebilsem ve kendimi verebilsem gelir gerisi

BaGa TaRKaN
25.Aralık.2009, 19:48
2ligden Bir Takımıda Kökten Fevkalede Değiştirebilirsin. Sadece Paraya Bakmaz Bu İş

wolfson
25.Aralık.2009, 19:50
Hepinize teşekkür ediyorum. Yorumlarınız benim için çok önemliydi. Devamını bekliyorum :D

SAİT71
25.Aralık.2009, 20:01
Mert sonuçta bu bir oyun.. Zaten sitede kariyer konusu olanlar istisna kabul edilirse bir kariyerde 15-20 sezon ilerleyen çok azdır. Hepimiz sıkılabiliyoruz. Ama Fmde sıkılmamak için katiyyen en ufak bir hile bile olmamalı. Sen yapıyorsun diye demiyorum genel anlamda.. mesela Ben KAriyerime SS ekleyeceğim zamanlar devam ediyorum oyuna.. Öyle saatlerce oynamıyorum.. Mesela bugün bankaya gittim yolda eve gelirken takımda neşter vuracağım yerleri düşündüm :D Tv ye "BAKARKEN" hangi mevkiye alsam, hangi yabancıyı göndersem de kontenjanı boşaltsam, Zuritayı kadroya almayıp satmak isteme fikrim doğrumuydu. Yaptığım ZTK maçlarında AMC mevkisinin eksikliğinden dolayı Zuritayı tekrar kaydetme, Zuritanın kulüpten ayrılmak istemiyorum deyişi ve içime saplanıp dert oluşu :D vs. bunları düşünüyorum bütün gün. Sana tavsiyem sen rastgele zevk alabileceğin bir takımı seç. Oynamasan bile kaydet.. İlk önce taktiğini ayarla. Daha sonra takım kadrona hangi mevkiye transfer yapacağına.. Kademe kademe ilerle..

Kısacası oyunu gerçek hayatına uyarla. Benim gibi sanki çarşıya giderken antrenmana gidiyormuş gibi kafanda birşeyler kur. Sadece oyun olarak bakma.. Olmadı bir kariyer aç bizle paylaş.. Hem yorumları oku hem tavsiyeleri al. Sıkılmamak için bir çok nedenimiz var.. Kısıtlı bütçe ile birşeyler başarmaya bak.. Ama sen dersenki ben bunları yapmadan sıkılıyorum o zaman pek yapılacak birşey yok gibi :D İlk önce kariyeri save yap hemen oynayamasan bile dursun.. Takımı düşün.. Bakalım bu çare olacakmı derdine.. :D

Knightmare
25.Aralık.2009, 20:04
sende biraz kararsızlıkta var :D en kötü karar bile kararsız kalmaktan iyidir, hem sonuçta bu oyun, düşünmicen herşeyi başlıcaksın gelecek gerisi :)

BaGa TaRKaN
25.Aralık.2009, 20:05
Mert sonuçta bu bir oyun.. Zaten sitede kariyer konusu olanlar istisna kabul edilirse bir kariyerde 15-20 sezon ilerleyen çok azdır. Hepimiz sıkılabiliyoruz. Ama Fmde sıkılmamak için katiyyen en ufak bir hile bile olmamalı. Sen yapıyorsun diye demiyorum genel anlamda.. mesela Ben KAriyerime SS ekleyeceğim zamanlar devam ediyorum oyuna.. Öyle saatlerce oynamıyorum.. Mesela bugün bankaya gittim yolda eve gelirken takımda neşter vuracağım yerleri düşündüm :D Tv ye "BAKARKEN" hangi mevkiye alsam, hangi yabancıyı göndersem de kontenjanı boşaltsam, Zuritayı kadroya almayıp satmak isteme fikrim doğrumuydu. Yaptığım ZTK maçlarında AMC mevkisinin eksikliğinden dolayı Zuritayı tekrar kaydetme, Zuritanın kulüpten ayrılmak istemiyorum deyişi ve içime saplanıp dert oluşu :D vs. bunları düşünüyorum bütün gün. Sana tavsiyem sen rastgele zevk alabileceğin bir takımı seç. Oynamasan bile kaydet.. İlk önce taktiğini ayarla. Daha sonra takım kadrona hangi mevkiye transfer yapacağına.. Kademe kademe ilerle..

Kısacası oyunu gerçek hayatına uyarla. Benim gibi sanki çarşıya giderken antrenmana gidiyormuş gibi kafanda birşeyler kur. Sadece oyun olarak bakma.. Olmadı bir kariyer aç bizle paylaş.. Hem yorumları oku hem tavsiyeleri al. Sıkılmamak için bir çok nedenimiz var.. Kısıtlı bütçe ile birşeyler başarmaya bak.. Ama sen dersenki ben bunları yapmadan sıkılıyorum o zaman pek yapılacak birşey yok gibi :D İlk önce kariyeri save yap hemen oynayamasan bile dursun.. Takımı düşün.. Bakalım bu çare olacakmı derdine.. :D

Bu Aralar Profesörlüğün Üzerinde:D Korkmaya Başladım Artık Senden:p Valla İnsan Olmadığına Kanaat Getiriyorum Artık:n:

Sekopej
25.Aralık.2009, 20:07
İkinci ligden takım al, mümkünse yeni düşmüş bir takım olsun, onu 1. lige çıkarıp istifa et, yeniden 2.ligden boş bir takımın başına geç, onu da çıkar yine istifa et. Ben şu anda bu şekilde ilerliyorum kariyerimde.:D Fenerbahçe'yi 2. sezonun sonunda bıraktım ve İtalya Serie B'ye geçtim, Reggina'yı lige çıkarıp istifa edeceğim, bir nevi nöbetçi hoca gibi düşün kendini.:D Takımı çıkar, bırak, gelecek planlaması yapma, günü kurtarmaya bak.:D

sentugo
25.Aralık.2009, 20:16
Bence uzun bir ara ver.. Fm'yi özlersin.. Bende öyle oldu..

metinoktay
25.Aralık.2009, 20:32
İkinci ligden takım al, mümkünse yeni düşmüş bir takım olsun, onu 1. lige çıkarıp istifa et, yeniden 2.ligden boş bir takımın başına geç, onu da çıkar yine istifa et. Ben şu anda bu şekilde ilerliyorum kariyerimde.:D Fenerbahçe'yi 2. sezonun sonunda bıraktım ve İtalya Serie B'ye geçtim, Reggina'yı lige çıkarıp istifa edeceğim, bir nevi nöbetçi hoca gibi düşün kendini.:D Takımı çıkar, bırak, gelecek planlaması yapma, günü kurtarmaya bak.:D

bu Fenerliler de çok seviyor be nöbetçi olmayı :p

SAİT71
25.Aralık.2009, 20:34
Bu Aralar Profesörlüğün Üzerinde:D Korkmaya Başladım Artık Senden:p Valla İnsan Olmadığına Kanaat Getiriyorum Artık:n:

Yakında özel kurs açacam beklerim.. Zafer Cad. No:3543:n:

Şaka bir yana gerçekten ben böyle yapıyorum ve acayip heyecanlı oluyor. Tavsiye ederim herkese.. Hatta bazen acaba G.Antep kimleri alacak diyorum daha sonra menajerinin ben olduğum aklıma geliyor.. :n::p

LeqenDary
25.Aralık.2009, 20:37
Kardeşim en iyi yöntem bulunduğun şehrin takımını almak onu alıp yükseltirsen sıkılmazsın.. :D

feneraydin
25.Aralık.2009, 23:31
valla bende önceden oyundan zevk almıordum ama abim istanbulspor a transfer olunca istanbulsor a ilgi duymaya başladım.istanbul un her maçına gidiorum futbolcuları biliorum ve boylece dahada zevkli oluo fm :) hiç sıkılmadan oynuorum.şu an İSTANBULSPOR ile şampionluğa oynuorum süper ligde :)

Ahmet Göktaş
25.Aralık.2009, 23:38
Biraz olsun başlıktan anlamışsınızdır. Son zamanlarda Fm'yi açarken aklımda farklı düşünceler oluyor. Eskisi gibi heyecanla ve istekle açmıyorum. Yine mi takım seçme derdi diyorum. :mad: Bir kariyere tam anlamıyla başlayamıyorum. Kesin yarıda bırakıyorum; hatta inanır mısınız oyuna başladığım 5 dakika içerisinde kapatıyorum. Yeni oyun açıyorum takım seçemiyorum kapatıyorum. Ama bugün şunu farkettim okuldayken ve ya servisteyken asonsördeyken Fm oynamak için can atıyorum ama tam eve geliyorum istekle bilgisayarı açıyorum daha ellerimi yıkamadan açıyorum Fm'yi bi istek heyecan derken yeni oyun kuruluyo ve yine aynı şey oluyo takım seçme konusu :mad: Seçemiyorum kardeşim. Belki bi çok normal bi şey olabilir sizin için ama o kadar önemli ki benim için :icon_razz:

Bir başka konu; kariyerde devamlılık (!). Bu benim başımın en büyük belası orta halli takımlarda asla duramıyorum. Küçük takımlar çok küçük seçe seçe bunu mu seçtin diyorum. Büyük takım olunca bu çok büyük biraz heycanlı olsun diyorum. Ve bunların hepsi üst üste gelerek günde oynadığım 2 saat bilgisiyara zamanı FM'de boş boş zaman harcamaya geçiyor :mad: Sitede çok tecrübeli abilerimiz var onlardan bana bir tavsiye var mı? Benim gibi şeyler yaşayanlar var mı? Bundan kurtulup tekrar eskisi gibi Fm nasıl oynayabilirim? Ve en önemlisi uzun bi kariyer nasıl yapabilirim? Şimdiden çok teşekkürler...

Tüm yazdığın sorunların aynısı , tıpkısının aynısı bende de var.... Harbiden büyük dert bu yanlız....

eng1n
26.Aralık.2009, 13:07
tuttuğun takımı seç bence daha istekle oynarsın mesala ben fenerbahçeliyim fenerbahçeyle oynuyorum çok zevk alıyorum ama bir kötü yanı var mesala alex yaşlandı yerine dzagoev gibi oyuncu alabilirim ama alex o kadar simge olmuş fenerbahçenin bir türlü gönderemiom adamı :D

Hugo
26.Aralık.2009, 13:36
Ben de eskiden bu durumla karşılaşırdım. Ama artık şöyle yapıyorum:
Oyunu açarken küçük bir takım alacaksam hedefimi de makul belirliyorum. Örneğin Kartalsporu alacaksam kafadan başa oynayan takımlara yenilme hakkı veriyorum kendime. Küçüklerden de 1-2 maç kaptırsak diye pay bırakıp neticede kendime puan barajı koyuyorum. Zaten küme düşmedikçe sorun olmaz küçük takımlarda.
Yani büyük takım alıp alıştığının dışında, küçük takımlarla küçük başarılar elde etmeye bak. 1. sezonun sonunda sıkılıp bırakmamak için çabala. 2.sezona başlayıp devam edersen gerisi geliyor kanımca.

goosfraba
26.Aralık.2009, 16:47
Aynı sorun bende de vardı, ta ki düne kadar. Dün taraftarı olduğum takım ile oyun açıp 1 sezonu bitirince iştahım yerine geldi. Tek iş kendini biraz sıkmak.

yorumsuz1i
26.Aralık.2009, 17:05
Memleketinin, oturduğun semtin ya da çok sevdiğin sahiplenebileceğin bir takım seç eminim çok zevk alacaksın.

KaRaBükLü KraL
27.Aralık.2009, 13:07
Yakında özel kurs açacam beklerim.. Zafer Cad. No:3543:n:

Şaka bir yana gerçekten ben böyle yapıyorum ve acayip heyecanlı oluyor. Tavsiye ederim herkese.. Hatta bazen acaba G.Antep kimleri alacak diyorum daha sonra menajerinin ben olduğum aklıma geliyor.. :n::p
Bende yapmıştım bunu.Everton ile kariyerim vardı.Sağ açığa kimi alsam,Sakho mu Fazio mu?İkisinide satmazlarsa kimi alırım.TV izlerken aklıma adam geliyo ya:D

egelikartal_
27.Aralık.2009, 13:08
Lig ve takımla alakalı. Fm 2009 da aşığı olduğum Beşiktaş'la 7-8 harika sezon geçirmiştim. Başında tutturunca gerisi geliyo.
Bi de bu oyundaki Göztepe kariyerim. 7 sezon oynadım, bu kadar zevk aldığım bi kariyer hatırlamıyorum.

medievil
28.Aralık.2009, 00:16
Benzer olay bugün başıma geldi. Fenerbahçe ile oyuna başlayayım dedim daha lig başlamadan sıkılıp kapattım. 180m dolarlık transfer yapabılmemin etkiside vardı tabi. Bende pesi açıp 3-5 kişiyi yendim kendime geldim.

canelka
28.Aralık.2009, 23:19
Yıllardır sıkıldıkça editorden yeni şeyler yaratıp öyle oynarım mesela şuan 3 büyükleri premier lige attım fenerbahceyle avrupa kupalarına katılmaya çalışcam tavsiye ederim herkese =)