PDA

View Full Version : Oyun Aşırı Kasıyor

KaRaBükLü KraL
28.Aralık.2009, 23:26
Arkadaşlar sizden ricam şu sorunuma çözüm bulup beni bu dertten kurtarmanız.
Masaüstüne FM 2010 kurdum.Oyun 3d maç esnasında aşırı derce kasıyor.PC özellikleri istenen özelliklerin bile üstünde olmasına rağmen kasımakta işte sistem özelliklerim

1536 MB Ram
512 mb ekran kartı
XP işletim sistemi(Tek çekirdek)
160 gb harddisk.

İsteyen söylesin istediği özelliği açalım.Lütfen yardım:(

Sheriff
28.Aralık.2009, 23:32
Başka çalışan programlar varsa onların hepsini kapat. Başlangıçta açılan programlarıda kapat ozaman hızlanır. Çünkü işlemcin tek çekirdekmiş..

ekurcenli
29.Aralık.2009, 09:42
Acaba oyuna yuklenen logolar ve formalar oyunu kasar mi ?

KaRaBükLü KraL
29.Aralık.2009, 13:35
Başka çalışan programlar varsa onların hepsini kapat. Başlangıçta açılan programlarıda kapat ozaman hızlanır. Çünkü işlemcin tek çekirdekmiş..
Yaptım ama çook küçük bi düzelme oldu:(

KaRaBükLü KraL
29.Aralık.2009, 13:35
Acaba oyuna yuklenen logolar ve formalar oyunu kasar mi ?
Bilmiyorum ama şu an oyun sıfır.Ne logo ne forma var

KaRaBükLü KraL
30.Aralık.2009, 20:28
Yardım yokmu:)

ToRoSKaPLaNı
30.Aralık.2009, 21:29
yani bunun çözümü aslında yok.Eğer flash belleğin varsa eboostr programını kulanarak ram takviyesi yapabilirsin.Çözünürlüğü, yüksekse en düşüğe getirebilirsin.Şayet bunlarlada olmuyorsa 2D ile oynamak tek çare

KaRaBükLü KraL
30.Aralık.2009, 21:31
yani bunun çözümü aslında yok.Eğer flash belleğin varsa eboostr programını kulanarak ram takviyesi yapabilirsin.Çözünürlüğü, yüksekse en düşüğe getirebilirsin.Şayet bunlarlada olmuyorsa 2D ile oynamak tek çare
Önerilerin için sağol deneyeceğim:)

HooijDonk07
30.Aralık.2009, 22:30
FORMAT FORMAT FORMAT at kurtul :D

di canio
31.Aralık.2009, 16:16
Bende de bazen bi kasma sorunu oluyor. Konuyu açan arkadaşın sorunuyla aynı olmasa da yeni konu açmak istemedim, başlık benim sorunumla da alakalı olduğu için buraya yazdım.

Logo, forma, taktik, antreman programı veya herhangi hiçbir yama kurulu değil. Sadece 10.2 yamasını yükledim. Bu sorun daha önce olmuyordu. 10.2'i yükledikten sonra bazı oyuncu ve personellerin bilgilerine bakmak istediğimde uzunca bir süre beklemek zorunda kalıyorum. 10.2 yamasından önce olmuyordu. Oyunu tamamen silip, yeniden kurdum ama düzelmedi. Tekrar silip, kurup 10.2 yamasını kurmadan deneyeceğim.

Başka karşılaşan var mı böyle birşeyle? Çözüm için fikri olan var mı?

tombul taho
31.Aralık.2009, 17:36
Arkadaşlar sizden ricam şu sorunuma çözüm bulup beni bu dertten kurtarmanız.
Masaüstüne FM 2010 kurdum.Oyun 3d maç esnasında aşırı derce kasıyor.PC özellikleri istenen özelliklerin bile üstünde olmasına rağmen kasımakta işte sistem özelliklerim

1536 MB Ram
512 mb ekran kartı
XP işletim sistemi(Tek çekirdek)
160 gb harddisk.

İsteyen söylesin istediği özelliği açalım.Lütfen yardım:(

ozellikler arasinda sadece hdd ve ekran kartin icin iyi $eyler soyleyebilirim. i$letim sistemi icin zaten bi$ey soylemiyorum. o kadar da onemli degil acikcasi. ancak RAM'ini ozellikle yukseltmen gerekiyor. ben 4GB ram'le oynarken 4 ulkeden 4 lig ve geni$ veritabanini actigimda oyun kasiyorsa seninkinde hayli hayli kasacaktir. o yuzden yapacagin ilk i$ RAM'ini degi$tirmek olsun.

FORMAT FORMAT FORMAT at kurtul :D

her$eyi format atmakla cozemezsin. format sadece makineyi temizleyecektir. RAM'ini yukseltecegini zannetmiyorum. :D

Bende de bazen bi kasma sorunu oluyor. Konuyu açan arkadaşın sorunuyla aynı olmasa da yeni konu açmak istemedim, başlık benim sorunumla da alakalı olduğu için buraya yazdım.

Logo, forma, taktik, antreman programı veya herhangi hiçbir yama kurulu değil. Sadece 10.2 yamasını yükledim. Bu sorun daha önce olmuyordu. 10.2'i yükledikten sonra bazı oyuncu ve personellerin bilgilerine bakmak istediğimde uzunca bir süre beklemek zorunda kalıyorum. 10.2 yamasından önce olmuyordu. Oyunu tamamen silip, yeniden kurdum ama düzelmedi. Tekrar silip, kurup 10.2 yamasını kurmadan deneyeceğim.

Başka karşılaşan var mı böyle birşeyle? Çözüm için fikri olan var mı?

10.2.0 yamasinin icinde bazi ulkelerdeki veritabani degi$ikligi de mevcut. eger 10.2.0 veritabanini geni$ seviyede kullaniyorsan boyle sorunlar ya$ayabilirsin. ancak bilgisayar ozelliklerini de yazarsan daha cok yardimci olabilirim bu konuda.

di canio
31.Aralık.2009, 20:09
10.2.0 yamasinin icinde bazi ulkelerdeki veritabani degi$ikligi de mevcut. eger 10.2.0 veritabanini geni$ seviyede kullaniyorsan boyle sorunlar ya$ayabilirsin. ancak bilgisayar ozelliklerini de yazarsan daha cok yardimci olabilirim bu konuda.

Bilgisayar özelliklerim çok iyi değil açıkçası. Veritabanı ve seçili ligleri daha önceki oyunlarımdan daha düşük seviyede tutuyorum. Daha önceki oyunlarımda çok genşi veritabanı ve çok sayıda lig ile oynardım, karşılaşmadım böyle birşeyle.

Sorun oyun genel anlamıyla kasmasıyla ilgili değil. Bazen kişi bilgilerini görünütülerken 5 dakikayı buluyor o ekranı açması. O kişi bilgisini açtıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmadan devam edebiliyorum. Sadece kişi bilgisini açarken oluyor bu. Ama her kişi bilgisinde de olmuyor. Böyle de garip bi sorun.

KaRaBükLü KraL
31.Aralık.2009, 21:30
Valla benim kasması dediğim gibi 3D'de.O sorunu çözsem çok iyi olacak ama.Tek lig açtım.Nasıl kasar anlamıyorum?

di canio
01.Ocak.2010, 13:28
Tek Lig ve en düşük veritabanı ile yeni bir oyun açtım. Yine aynı sorunla karşılaştım. Bence yamadan kaynaklanıyor.

di canio
01.Ocak.2010, 13:30
Valla benim kasması dediğim gibi 3D'de.O sorunu çözsem çok iyi olacak ama.Tek lig açtım.Nasıl kasar anlamıyorum?

Ekran kartının sürücüsünü güncelleyip yüklemeyi dene bir de istersen. Sadece 3d'de kasıyorsa belki de ekran kartından kaynaklanıyordur.

KaRaBükLü KraL
01.Ocak.2010, 13:31
Ekran kartının sürücüsünü güncelleyip yüklemeyi dene bir de istersen. Sadece 3d'de kasıyorsa belki de ekran kartından kaynaklanıyordur.
Öyle yapcam bu gidişle zaten önerin için sağol:)

tombul taho
01.Ocak.2010, 17:50

3D sorunu icin oncelikle ayarlara bak. cunku oyunun veritabani yani oyuncu veritabaniyla bi alakasi yok. evet oyun guncellendiginde mac motoru da guncelleniyor ama bu 10.2.0'da degil ondan bi onceki 10.1.1'de ozellikle duzeltildi. oyun ayarlarina girdi 3D mac motoruyla alakali bolum vardir. o kisimda makinenizin 3D mac motorunu destekleyip desteklemedigi, destekliyorsa da bunun orani yildiz $eklinde belirtilmi$tir.

ayrica 3D mac motorunda oynarken cevresel faktorleri kapattiginizda daha duzgun bi $ekilde maclari seyredebilirsiniz eger makineniz kasiyorsa.

di canio
01.Ocak.2010, 18:06
Oyunu silip, yeniden yükledim. Bu kez 10.2 yerine 10.1 yamasını kurdum. Benim sorunum düzeldi. 10.2'de sorun çıkardı benim oyunum nedense.

E.m.r.e
07.Şubat.2010, 16:06
Oyunu silip, yeniden yükledim. Bu kez 10.2 yerine 10.1 yamasını kurdum. Benim sorunum düzeldi. 10.2'de sorun çıkardı benim oyunum nedense.

aynen katılıyorum 10.2 yamasında nedense bir kasma sorunu var.oyun başlarken görev yöneticisini açtım ve ram harcamasını takip etmeye başladım.oyunun başında ram 600-700mb civarı iken 2-3 maç sonra maç yapmıyorken bile 1,25-1,30 gb seviyesine çıkıyor maç esnasında ise 1,5-1,55 leri görüyor.Galiba 10.2 yamasında bir sorun var

gungorbdk
07.Şubat.2010, 16:11
aynen katılıyorum 10.2 yamasında nedense bir kasma sorunu var.oyun başlarken görev yöneticisini açtım ve ram harcamasını takip etmeye başladım.oyunun başında ram 600-700mb civarı iken 2-3 maç sonra maç yapmıyorken bile 1,25-1,30 gb seviyesine çıkıyor maç esnasında ise 1,5-1,55 leri görüyor.Galiba 10.2 yamasında bir sorun var

Öyle deme;

- Reduced the memory usage within the game(!)

kaynak: http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1606424&postcount=3