PDA

View Full Version : Tactical Theorems Çevirilemez mi ?

Ahmet Göktaş
29.Aralık.2009, 18:44
Arkadaşlar ... uzatmadan konuya geçeyim. Biliyorsunuz tactical thorems kitapçığı hepimizin faydanmak istediği bir rehber ancak türk fm severlerin %95i bunu anlayacak düzeyde ingilizce bilmiyor.

Benim bir önerim olacak. Turksportal yönetiminin öncülüğüyle veya üyeler kendi aralrında sağlm şeklde organize olup , sağlam bir ekip kurulup bu rehber çevirelemez midir ? Gerçekten 15-20 kişilik bir ekip kurulduğunda çok da zor olacağını sanmıyorum bu işin. Sizin fikrleriniz nedir ?

Not : Rehberin tamamı yazı değildir. Çoğu bölümde resimler, tablolar vs. var.

MaTRaKaN
29.Aralık.2009, 19:38
Rehber falan gereksiz.Benim düşüncem herkes oyunu oynayarak keşfetsin.

Ahmet Göktaş
29.Aralık.2009, 19:44
Rehber falan gereksiz.Benim düşüncem herkez oyunu oynayarak keşfetsin.

Ben , birçok kişinin rehbere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sizin iyi bir taktik bilginiz olduğu için böyle söyleyebilirsiniz. Taktiğinizi yapıp , oyundan zevk alabilirsiniz. Ancak tanıdığım birçok kişi , taktik yapamıyor, yapsada olmuyor ve oyundan soğuyor. Bence çok gerekli birşey rehber. Sonuçta herkesin oyun bilgisi aynı değil.

ozaniel
29.Aralık.2009, 20:15
Bence de oldukça yararlı bir rehber, çevirisine yardımcı olabilirim fakat zamanım kısıtlı olduğu için yardım da kısıtlı olur.

ToRoSKaPLaNı
29.Aralık.2009, 21:29
Olsa güzel olur.Süper lige çıktım.Şimdi hiçbir taktik tutmuyor.geri düşeceğim.ne denediysem olmadı.En azından teoremlerden püf noktalara filan bakardık ona göre birşeyler yapmaya çalışırdık

canelka
05.Ocak.2010, 19:02
Tactical Theorems nedir tam olarak?

Ahmet Göktaş
05.Ocak.2010, 19:11
Football Manager hakkında hersene çıkan eşşiz rehber. İngiliz yapımı. Muhteşem taktikler yapılmasını sağlayan bir rehber. Fakat ingilizce.

canelka
05.Ocak.2010, 20:44
İndirdim okuyorum zaten şuan, eğer çeviri yapılacaksa zamanım yettiği kadar yardımcı olabilirim ben de.

nannar
05.Ocak.2010, 20:56
Arkadaşlar ... uzatmadan konuya geçeyim. Biliyorsunuz tactical thorems kitapçığı hepimizin faydanmak istediği bir rehber ancak türk fm severlerin %95i bunu anlayacak düzeyde ingilizce bilmiyor.

Benim bir önerim olacak. Turksportal yönetiminin öncülüğüyle veya üyeler kendi aralrında sağlm şeklde organize olup , sağlam bir ekip kurulup bu rehber çevirelemez midir ? Gerçekten 15-20 kişilik bir ekip kurulduğunda çok da zor olacağını sanmıyorum bu işin. Sizin fikrleriniz nedir ?

Not : Rehberin tamamı yazı değildir. Çoğu bölümde resimler, tablolar vs. var.

Tercih yine sizin ama benim yazdığım 33 sayfalık rehber hazırlanırken dediğin kitapçıktan da faydalandım ;) Yani bir nevi o rehberi özeti de var imzamda yer alan rehberde... Yok abi biz baştan bir daha uğraşalım diyorsanız da siz bilirsiniz :D

sentugo
06.Ocak.2010, 00:34
Çevirilebilir

ama çevirilmez :D

Ahmet Göktaş
06.Ocak.2010, 00:59
Çevirilebilir

ama çevirilmez :D

Nokta atışı :D