PDA

View Full Version : Oyuncudan Kurtulamıyorum

berksus
31.Aralık.2009, 14:58
Fenerbahçe ile yeni bir kariyer açtım ve yazın hiçbir oyuncu alıp satmadım.Fakat ligde ilk 9 maç hiç kazanamadım.Oyuncular bana güvenini kaybetti kimi oyuncu takım uyumsuzluğundan şikayetçi olmaya başladı.Bende yeter artık diyerekten taktik,diziliş,genelde ilk 11 çıkan kadro vb. hepsini değiştirdim ve yavaş yavaş toparlandık.İlk yarı bitiminde ligi 4. bitirdik.Oysaki 9. maçlar sonunda ligde 17. sıradaydık.

Şimdi de sıra geldi transfer dönemine.Takımda sorun çıkaran,kadroya alınamadığından şikayetçi kim varsa gönderdim.Andre Santos İstanbul'a alışamamış diye 1.6m Ytl'ye kiralık gönderdim,Ali Bilgin ile kontratını karşılıklı feshettim,Wederson'un kontratını tek taraflı feshettim,Bekir'i kıralık gönderdim ve Bilica'yı da kiralık göndermek istedim ancak onlarca takımın Bilica'ya teklif yapmasına rağmen Bilica hepsini reddetti.

Şuan Transfer dönemi kapandı.Bilica'yı kadro dışı bıraktım ve onun yerine bir 20 yaşında özellikleri epey kuvvetli olan bir oyuncu kiraladım.Hatta 8.75m YTL'ye sezon sonu adamı kendi takımıma alabileceğim.Fakat şimdi Bilica'nın oynayamadığından ve kadro dışı olduğundan dolayı takımda huzursuzluk çıkaracağını düşünüyorum.

Oysa ki son 9 maçtır kazanıyorum ve 14-15 maçtır da yenilmiyorum.Hatta bu nedenle rekor kırmışım ve bu gidişin bozulmasını istemiyorum.Ligde de 3. sıradayım.

İşte bu nedenlerden dolayı ilk olarak Bilica'nın kontratını karşılıklı feshetmek istedim fakat tabi ki de bir sonuç alamadım.Sonra da kontratını tek taraflı feshetmek istedim.Hatta bu şekilde 5.75m YTL ödemeye razı oldum.

Fakat bu olaya yönetim engel oldu ve oyuncunun çok değerli olduğunu,kontratı feshederken verilecek paranın çok olduğunu söylediler.Bende Bilica'yı u18'e gönderdim.

Şimdi Bilica u18'de bana bir sorun çıkartır mı veya ne önerirsiniz.Daha 2.5 yıl kontratı var.Kontrat yenile kısmından daha fazla para verip kontratını bu sene sonu bitirmek gibi bir deneme de yaptım.

Not: Bu uzun yazıyı okuduğunuz için teşekkürler.:)

metinoktay
31.Aralık.2009, 15:15
Fenerbahçe ile yeni bir kariyer açtım ve yazın hiçbir oyuncu alıp satmadım.Fakat ligde ilk 9 maç hiç kazanamadım.Oyuncular bana güvenini kaybetti kimi oyuncu takım uyumsuzluğundan şikayetçi olmaya başladı.Bende yeter artık diyerekten taktik,diziliş,genelde ilk 11 çıkan kadro vb. hepsini değiştirdim ve yavaş yavaş toparlandık.İlk yarı bitiminde ligi 4. bitirdik.Oysaki 9. maçlar sonunda ligde 17. sıradaydık.

Şimdi de sıra geldi transfer dönemine.Takımda sorun çıkaran,kadroya alınamadığından şikayetçi kim varsa gönderdim.Andre Santos İstanbul'a alışamamış diye 1.6m Ytl'ye kiralık gönderdim,Ali Bilgin ile kontratını karşılıklı feshettim,Wederson'un kontratını tek taraflı feshettim,Bekir'i kıralık gönderdim ve Bilica'yı da kiralık göndermek istedim ancak onlarca takımın Bilica'ya teklif yapmasına rağmen Bilica hepsini reddetti.

Şuan Transfer dönemi kapandı.Bilica'yı kadro dışı bıraktım ve onun yerine bir 20 yaşında özellikleri epey kuvvetli olan bir oyuncu kiraladım.Hatta 8.75m YTL'ye sezon sonu adamı kendi takımıma alabileceğim.Fakat şimdi Bilica'nın oynayamadığından ve kadro dışı olduğundan dolayı takımda huzursuzluk çıkaracağını düşünüyorum.

Oysa ki son 9 maçtır kazanıyorum ve 14-15 maçtır da yenilmiyorum.Hatta bu nedenle rekor kırmışım ve bu gidişin bozulmasını istemiyorum.Ligde de 3. sıradayım.

İşte bu nedenlerden dolayı ilk olarak Bilica'nın kontratını karşılıklı feshetmek istedim fakat tabi ki de bir sonuç alamadım.Sonra da kontratını tek taraflı feshetmek istedim.Hatta bu şekilde 5.75m YTL ödemeye razı oldum.

Fakat bu olaya yönetim engel oldu ve oyuncunun çok değerli olduğunu,kontratı feshederken verilecek paranın çok olduğunu söylediler.Bende Bilica'yı u18'e gönderdim.

Şimdi Bilica u18'de bana bir sorun çıkartır mı veya ne önerirsiniz.Daha 2.5 yıl kontratı var.Kontrat yenile kısmından daha fazla para verip kontratını bu sene sonu bitirmek gibi bir deneme de yaptım.

Not: Bu uzun yazıyı okuduğunuz için teşekkürler.:)

bilicaya numara verme, kaydettirme yani, daha sonra da anlaşmasını 1 yıllık olarak yenile, düşük bir ücret ve rotation olarak yenilemeye çalış, yenilerse istersen sezon sonu serbest kalsın istersen de sözleşmesini fesih et, bonus monus falan, serbest kalma parası falan da verme,ha anlaşmayı da yenilemediyse bırak numarsız u18de kalsın dursun, takımı etkilemez. aynı şey benim başıma da gelmişdi kim huzursuzsa takımı bozyursa anlaşması iptal edilmiyorsa gönderdim u18e :)

Ricardinho
31.Aralık.2009, 15:16
klasın yedek takımda sene sonu anca satarsın baska caresı yog

gungorbdk
31.Aralık.2009, 15:16
Öncelikle rica ederim. Benzer sorunları ben de Sivasspor ile oynadığımda yaşadım. Bütün takımda slight concern vardı. Ama bir çoğu squad harmony nedeniyle böyle yapıyordu. 2. ve 3. sezonlarda düzeldi. Şu an tek oyuncumda problem var o da unhappy, gitmek istiyor, n yapacağım bilmiyorum.

Şu an sende tek sorun Bilica gibi görünüyor, Bilica'yı gönderememişsin. Patch 10.2 ile oyuncuları daha kolay gönderebiliyoruz, sanırım burada sorun Bilica'dan kaynaklanıyor. Aslında herhangi bir oyuncu mutsuz, kaygılı ise, o çok da kontrata bakmadan başka takımlara gider. Reddetdiğine göre 2. lig takımları teklif yapmıştır herhalde, yoksa neden gitmesin? Neyse, sen onu U18'e gönder, squad status ayarını not needed by club ve transfer status ayarını da transfer listed yap. Hİçbir şekilde sana mutsuzum, beni gönder, beni oynat, kontratımı yenile gibi şeyler söylemeyecektir. Kontratı bitince de gidecektir.

Bir daha ki sefer eğer yine squad harmonyi kaybedersen kadronu değiştirme, onları bir arada tut ve iyi sonuçlar almaya bak. O kendiliğinden düzelecektir.

berksus
31.Aralık.2009, 16:03
Bir şey daha sorayım ben şimdi iyi bir defans kiraladım ve anlaşmada da future fee olarakta 8.75m ytl ayarlamıştım.Şimdi ben bu oyuncuyu nasıl 8.75'e alıcam?

Sene sonu adamın kiralık süresi bittiği zaman bana mı soracaklar yoksa ben mi teklif yapmalıyım? (Şuan teklif yapamam çünkü param yok.Yeni bütçeyi de Önümüzdeki haziranda verecekler.Oyuncunun da anlaşması 1 haziranda bitiyor.Yani eğer teklif yapılarak oluyorsa nasıl yapıcağım?)

sentugo
31.Aralık.2009, 17:18
Kiralık yolladığın kabul etmemesi şundan

Future Fee yi ayarlamamışsındır..

Eğer bir oyuncu kiralık gitmiyorsa, future fee yi bell ibir rakam olarak belirle.. Sezon sonunda zaten bilica ya gider, ya da fener'e geri döner.. Geri dönerse satarsın.. yle gider bu iş..

Future fee yi ayarlasan giderdi..

u18 de sorun yaratmaz.. Normalde de sorun yaratmaz..

ekurcenli
31.Aralık.2009, 17:55
Bir şey daha sorayım ben şimdi iyi bir defans kiraladım ve anlaşmada da future fee olarakta 8.75m ytl ayarlamıştım.Şimdi ben bu oyuncuyu nasıl 8.75'e alıcam?

Sene sonu adamın kiralık süresi bittiği zaman bana mı soracaklar yoksa ben mi teklif yapmalıyım? (Şuan teklif yapamam çünkü param yok.Yeni bütçeyi de Önümüzdeki haziranda verecekler.Oyuncunun da anlaşması 1 haziranda bitiyor.Yani eğer teklif yapılarak oluyorsa nasıl yapıcağım?)

Soyleki oyuncunu sozlesmesi 1 haziranda bitecekse.Kontrati bitmeden bir hafta once falan sana haber geliyor kontrati bitiyor.Boyle boyle bir opsiyonunuz var kullanmak istermisiniz diye.Ama paran yoksa bunu yapmazsin tabii yeni sezonunda haziran sonunda acilacagini dusunursek.ya adami normal sekilde teklif yap al uc asagi 5 yukari yine ayni paraya gelir.yada 1 hazirandan once taksitli almaya calis uzun vadede odersin.

Universal
02.Ocak.2010, 02:42
Bilica'ya numara verme, böylece sana bir sorun çıkarmaz. Sadece maaşını ödersin. Birde kiralamaya veya satmaya çalış.

Future Fee ise oyuncu senin kulübünde kaldığı sürece, anlaştığınız fiyatı rakip takıma teklif ettiğin zaman rakip takım kabul etmek zorunda kalıyor. Kiralama bittikten sonra bu hakkıda kaybetmiş oluyorsun.

SAİT71
02.Ocak.2010, 03:08
KArdeşim dediğine göre Bilica ya ilk denemelerinde kontratı feshettirememişsin.. Bilicaya kontrat iptali istediğini bildirdikten sonra numara vermeyip oturt.. Daha sonra zaten mutsuz olacak.. Ondan sonra tekrar karşılıklı feshet kontratını kabul eder sende kurtulursun... yani 2. kere teklif yap..

Birde teklif yaptıktan sonra hep küçük takımlar istediyse gitmez.. Büyük takımlara vermeye çalış.. Bilmiyorum para istedinmi önerince ama bonservisini düşük tut ve önerirken taksit seçeneğine yükle büyük miktarı.. 30 ay felan yap.. Kadro stattüsünü felan gerek yok ayarlaman lazım..

Cengo
02.Ocak.2010, 04:54
Bilica'ya forma no ver, vermemezlik yapma bence.Kupa maçları dahil 10 düşük seviye maçta ilk 11 oynatsan yeter, huzursuzluk yaratmaz.

gungorbdk
02.Ocak.2010, 12:05
Future Fee ise oyuncu senin kulübünde kaldığı sürece, anlaştığınız fiyatı rakip takıma teklif ettiğin zaman rakip takım kabul etmek zorunda kalıyor. Kiralama bittikten sonra bu hakkıda kaybetmiş oluyorsun.
Hocam bi kere ben de o konuda şans eseri oyuncu bende kaldı. Tam teklif geleceği zaman yeni sözleşme imzaladım, ne teklif geldi, ne de o gitmek istedi. Öyle kapandı gitti. :icon_razz:

Universal
02.Ocak.2010, 13:23
Hocam bi kere ben de o konuda şans eseri oyuncu bende kaldı. Tam teklif geleceği zaman yeni sözleşme imzaladım, ne teklif geldi, ne de o gitmek istedi. Öyle kapandı gitti. :icon_razz:

Oyuncu gitmek istemediği sürece zaten bir sorun olmaz. :)

berksus
02.Ocak.2010, 16:44
Bilica'ya forma no ver, vermemezlik yapma bence.Kupa maçları dahil 10 düşük seviye maçta ilk 11 oynatsan yeter, huzursuzluk yaratmaz.

Onun yerine adam kiraladım ve sezon sonu future fee sayesinde kadroya katıcam.Bilica'dan kurtulmaya bakıcam artık.