PDA

View Full Version : Taktik Sıkıntısı

tuhcumunn
01.Ocak.2010, 21:44
Arkadaşlar forumdaki gs kariyerlerine bakıyorum cogu bol gollü galibiyetler yada seriler alıyorlar fakat ben ıyı transferler yaptıgım halde takımım gol bulmak da ve galıbıyet almakda cok zorlanıyor lutfen yardım edın :)

http://img132.imageshack.us/img132/6132/kadroo.th.jpg (http://img132.imageshack.us/i/kadroo.jpg/)

HooijDonk07
01.Ocak.2010, 22:03
Takımda uyum sorunu vardır bende Mandzukic 2 sezon Avrupa ve Ligde 41 gol attı Alex'i satınca 3. sezon toplam 12 gol attı uyum sorunu vardır bi kişiyle bile etkili olur sattığın adamın benzer özellikli adam al yada yeni taktik yap arkadaşım :)

tuhcumunn
01.Ocak.2010, 22:12
milevskyi alablmek ıcın kewell ı 10m a sattım keske satmasaydım sanırım onun yoklugu bı bosluk olusturdu kadroda :)

tuhcumunn
01.Ocak.2010, 23:00
Başka fikirleri olan yokmu arkadaşlar yardım beklıyorum sizden

cris king
01.Ocak.2010, 23:34
kardeş böyle durumlarda tek yol sabır bende gazianteple bunu yaşadım ilk sezon medyanın benden tahmini 15. likken ben ligi 5. bitirdim ama ertesi sezon takım ii olunca ve futbolcular değerlenince gitmek istediler satmak zorunda kaldım ve yeni arkadaşlar katıldı takıma ve onlarda sanırım taktiğe ve takım rotasyonuna uymadı ancak ben sabrettim tam 3 maç seri yapmıştımki federasyon ve yönetimin oyununa geldim eskişehir maçı ertlenenince lider fenerle maç geldi yenildim ve güvensiz olan otoritem yüzündende kovuldum o ayrı :D ama sabır kardeş düzelir vazgeçme taktiğinden sorun futbolcularda ve onların taktiğe uyup uymamasındadır arkadaş doğpru söylemiş 1 futbolcudan bile kaynaklanır..

tuhcumunn
02.Ocak.2010, 01:17
ve ben o fulbolcuyu kadro dışı bıraktım :D Gercek hayatta cok sevdıgım hatta mac ızlerken bızımkılere karsı savundugum tek kısı olan Mehmet TOPAL kadrodaki sıkıntının mimarıymıs bende onu cıkardım bı kac galıbıyet aldım ama kasımpasayla berabere kaldım ardından bursa ya yenıldım bakalım ne olucak :D

HooijDonk07
02.Ocak.2010, 13:26
Ya yorum yaparken gol yedik iyi mi ya :D

berksus
02.Ocak.2010, 16:38
Uyumsuzlık yapan şikayetçi olan varsa direk u18'e gönder.(özellikle ilk 18'e giremeyenler ve istanbul'a uyum sağlayamayanlar oluyor)Sezon sonu satarsın.Bu arada en yakın fırsatta lig kayıtlarından bu oyuncuları çıkar.Hatta gençleri de çıkartabilirsin.Baktım da 42 kişi kaydetmişsin.

Sonra tactic creator'dan sıfırdan bir taktik kur.Takım kötü oynadıysa yeteri kadar iyi değilsiniz de.Ama sakın ola ki oyuncu rating'i 6.0'ın altında almadıysa utanç verici deme.

Sakın adaletsizlik yapma.Mesela Alex formsuz çıkar Alex'i iki maç kadrodan onun yerine Özer'i koy.İlla o oynamak zorunda değil.Eğer dediğimi yapmazsan takım ayaklanmaya başlıyor.

Bende FB ile ilk 9 maç kazanamadım sonra bu dediklerimi yaptım ve bir kaç maç taktiğin oturmasını bekledim.Lig arasında 4.ydüm.Şimdi 3 maç daha yaptım ligde ve 3. sıradayım.7 maçtır da kazanıyorum.

stalwart88
03.Ocak.2010, 14:26
bence başta keweel'ı satmak yerine lincolnu satsaymıssın keşke birde üstüne üstük tek forvetli sistei seçmene rağmen(ki galatasarayda ilk sezon bence gayet mantıklı) baros gibi bi forvetn olmasına ragmen forvet transferi yapman olmus birde sadece diziliş değil oyunculara verdiğin kamoutlarda çok önemli eğer sadece kaba komutlar veriyorsan mesela en az bir tane ortasahada çakılı oyuncu oynatman gerekiyor ki mehmet topal bunu gerçekten iyi yapıyor o komutlara dikkat et birde elono gizli forvet şeklinde ayarlarsan forvet arkasına cok güzel koşularla çok gol buluyor benden söylemesi son nacizane tavsiyem emre çolak'a şans ver bende ilk sezon 11'in değişmez ismiydi üstelik oynadığı mevkide buluna kewell arda elano keita aydın gibi önemli ismler olmasına rağmen.

tuhcumunn
03.Ocak.2010, 15:06
kewellı ı satmamın hıkayesı soyle.Baros sakatlık geçirdi milevsky i alabılmek ıcın para araken ıyı bı teklık geldı ve oyle sattım.milevsky beni kurtardı gercekten uefa da ceyrek fınal oynadım squad harmony %23 lere dusmusken.sezon sonuna dogru takımı bıraz toparlar gıbı oldum 3. bıtırdım lıgı sampıyon sıvas oldu.yenı sezonda 4-1-3-1-1 oynatıyorum

Franco
opare-servet-omer t.-berk
vidal
aydın-barış-arda
milevsky

kadro bu yedeklerım: Ufuk,Ugur,Emre,ayhan-riquelme-sercan-keita

2. sezonda 7 macta 5 galıbıyet 2 beraberlık aldım sımdılık memnunum :)