PDA

View Full Version : Deplasmanda Kazanmak

ToRoSKaPLaNı
04.Ocak.2010, 16:51
Arkadaşlar benim sorunum deplasmanda kazanamıyorum.Kendimden epey bir zayıf takımla oynasam bile puan kaybediyorum.Tek forvet ön liberolu olarak çıksam ileride çoğalamıyorum.pozisyon bulamıyorum büyük ihtimalle 0-0 gibi bir sonuçla bitiyor.Yada karşı taraf saçma sapan bir golle maçı alıyor.Çift forvet ön liberosuz çıksam adamlar oyunun kontrolünü 90 dakika elinde bulunduruyor.kalemin önüne piknik kuruyor ve sonuçta en azından bir kaçı hedefi buluyor ve yine puan kaybediyorum.çeşitli versiyonlarda denedim ama onlardada birşekilde etkisiz oldum.Evimde oynadığım maçlarda böyle bir sorun yok.Kendimden çok güçlü takımlarla bile dişediş mücadele ediyorum.ama deplasmanda denemediğim oyun stili kalmadı.Atak futbol oynayarakta çıktım olmadı.Defansif kontra ataklı futbol oynayarakta çıktım olmadı.Sorun nerede?Neyi yanlış yapıyorum

vego
04.Ocak.2010, 17:08
sen bişeyi yanlış yampıyor olabilirsin takımındak oyuncular konsatrayonu ve adının hatırlayamadığım bir kaç özelliği düşükse deplasman etkilebilirler;)

Universal
04.Ocak.2010, 17:18
Oyunu kontrol etmeyi düşünme, oyunda her zaman ev sahibi takım daha atak oynuyor. Bu nedenle iki ön libero ile çık. Savunmanı sağlam kur ve oyun manteletinei counter veya standart yap. Ayrıca ceza sahası içine her zaman topu paslaşarak sok. Maç boyunca çok fazla top kontrolünde bulunmassın ama; maç sonunda gülen taraf olursun. Deplasmanlarda iyi oyun oynamak bu oyunda çok zor.

nannar
04.Ocak.2010, 17:34
En iyi çözüm rakibe göre takımının gücünü iyi bilmektir... Rakip senden güçlüyse kesinlikle "defansive" mentality ve ön liberolu bir sistem seçmelisin... Rakip sana yakın ama favoriyse "kontaratak" mentalite seçmelisin... Eğer rakibinden güçlüysen standart oyun seni galibiyete taşır... Topa hakim olmak değil, skor üretmeye odaklan ;)

sakary Ali
04.Ocak.2010, 18:14
benim sakaryaspor kariyerimde genel olarak baktığım zaman deplasmanlarda daha fazla puan toplamışımdır.kendi saham yada deplasman olsun farketmez topa sahip olan oyunu yönlendiren bir takım olarak sahaya çıkıyoruz.

stalwart88
05.Ocak.2010, 15:08
valla önliberosuz ben maça çıkmam çift forvetde oynasam hatta son anda maçı çevirmek için 2 forvet arkasında AMC AML AMR de olsa bi tane ileriye çıkmayacak on liberom olur :) onun dışında deplasmanda kazanamamın bir sebebide eğer takımn cok gençse ve özgüvenleri yeternce yuksek değilse genelde iyi performans veremiyolar değlasmanda buda bi sebep olabilir yada rakibe gore taktikl olayında biraz sıkıntın varıdr

ToRoSKaPLaNı
07.Ocak.2010, 11:58
yok hala deplasmanda tık yok.Üstelik yeni sezonda kadromu tamamen değiştirdim.20 den fazla transfer yaptım.zaten uyum sorunu var.Birde genç oyuncularda çoğunlukta bu yüzden galip gelemiyorum.Üstelik averaj takımı oldum en az 3 4 gol yiyorum deplasmanda.2 önlibero oynuyorum defansif taktik yapıyorum ama yinede rakibe müdahale etmiyor oyuncular.Öküzün trene baktığı gibi bakıyorlar :(

SAİT71
07.Ocak.2010, 12:23
Kardeşim deplasmanda kazanmak için dedikleri gibi rakibin gücüne göre oyunu kur.. Benim taktikte kontr-atak sürekli açıktır.

Oyun mantalitem: Geniş alan, Hızlı Oyun, Uzun yada direk pas.. Bu şablonla rakiplerini kontratak ile avlayabilmen mümkün. Zaten deplasmanda istisnalar hariç hep baskı kuran takım karşı taraf oluyor. Ne kadar güçlü kadrom olursa olsun ev sahibi çok baskılı oynuyor.

O nedenle ben Anadolu takımlarıyla oynarken normal taktikte 4 Defans (Stoperler geride çakılı, 2 bek hafif ileriye çıkabilir), 1 DM (Bu kendi bölgesinde kalmalı defansif mantalite..) 2 AML VE AMR bunlar forvete yakın olmalı. MR ve ML mevkinde değil AML ve AMR mevkiinde duracak ve kanatları kullanacak. Eğerki bahsettiğim gibi oynarsan bu iki kanat senin herşeyin. Krivets var bende süper iş yapıyor sağda.. Ve forvetlerin attığı goller %90 kanat ortalarından.. 1 MC yada AMC 2 forvet kullanıyorum.. Bu şablonu deneyebilirsin.. Dediğim gibi bir kaç maç yap.. Hazılık maçı yap yeni oyun aç deneme yap sonra kayıtlı oyununa uygula..

-------------FC--------ST--------------

-----AML---------------------AMR----

------------------MC--------------------

-----------------DM--------------------

---DL-------DC------DC--------DR---

Eğer Gençlerbirliği, Kayseri, Bursa gibi güçlü takımlarla oynuyorsam böyle çıkıyorum. Çünkü hemen hemen aynı kefedeyiz. Oyuncularım aynı kapasitedeki takımları bu taktikle yeniyorlar. Büyük takımlarlada bu taktikle oynuyorum ama hiç kazanamıyorum çünkü güçlüler. Açık futbol oynuyorum ama kaybediyorum.. Sen ne yapacaksın FC'yi çıkarıp tek ST ile oynayacaksın onun yerine DM alırsın yada 2 MC yapıp birini AMC gibi birinide DM gibi kullanabilirsin.. Bence tamamen taktikle ilgili bir sorun bu..

stalwart88
08.Ocak.2010, 23:04
yok hala deplasmanda tık yok.Üstelik yeni sezonda kadromu tamamen değiştirdim.20 den fazla transfer yaptım.zaten uyum sorunu var.Birde genç oyuncularda çoğunlukta bu yüzden galip gelemiyorum.Üstelik averaj takımı oldum en az 3 4 gol yiyorum deplasmanda.2 önlibero oynuyorum defansif taktik yapıyorum ama yinede rakibe müdahale etmiyor oyuncular.Öküzün trene baktığı gibi bakıyorlar :(
genç oyunculardan oluşan bi kadron olabilir ama onlara yeteri guveni almalarını sağlarsan bi sorun teşkil etmez mesela benm şu anda kadromun oynuyan oyunculardan en yaşlısı 26 yaşında ve galatasarayla 3.sezonumda 20 maçta 19 galibyet bi beraberlik aldım yani deplasmandada rahat yeniyorum :) ama şöyle yaptım ben direk ilk sezondan tum gençleri oynatmadım her 2 3 aylık donemde en fazla 2 tane genç ismi takıma monte ettm 3 sezon sonundada oldukça genç ama çok başarılı bi kadrom oluştu yani başarı yakalrken gençleri yavaş yavaş takıma monte etmek en iyisi bence

LeqenDary
08.Ocak.2010, 23:14
Bank Asya 1.Ligdeysen işin çok zor o lige göre çok üst düzey takımlar dahi deplasmanda 5 galibiyet anca alıyor :D

ToRoSKaPLaNı
09.Ocak.2010, 18:41
İlk önce adanasporla bank asyadaydım.Zar zor süper lige çıkardım.Süper ligde iş yapamadım istifa ettim.Sonra gaziantepsporun başına geçtim oda bank asyaya düşmüştü.Onuda çıkardım süper lige ve kadroyu tamamen yeniledim.Ama şuan yine süper ligde averaj takımı gibiyim.Çok durmaz buradanda istifa etmem gerekir.Bank asyada dikiş tutturabiliyorum ama süper ligde hiç başarılı olamıyorum