PDA

View Full Version : Floating Point Support Not Loaded Hatası

EmRe41
06.Ocak.2010, 13:26
arkadaşşar oyunu her kapatışımda oyuna girişimde bu hatayı alıyorum her girişte bastan yuklemekten buıktım yardımmmm

El Barto
06.Ocak.2010, 13:39
Windows'ta yeni bir kullanıcı hesabı açıp oraya yüklemeyi deneyin.

jaguar
06.Ağustos.2010, 01:54
Aynı hata bende de var Makinamı Format atmadan önce çok rahat oynuyordum. Güncellemelr paketler vs. sorunsuzdu. Format attıktan sonra da çalışmaya başladı ki ne zaman oyunu 10.3' e güncelledim 1-2 tane de yüz paketi yükledim o zaman Floating point support hatası verdi. Acaba neden böyle bir hata vermekte yardımcı olurmusunuz? Window xp kullanmkatayım ve oyunum Orignaldir.

Raten
06.Ağustos.2010, 03:55
Şunu bir dener misiniz ?

Çalıştır'a basıp "msconfig" yazıyoruz ve enter'lıyoruz.

1. Seçmeli Başlangıç'ı seçiyoruz.
2. Başlangıç öğelerini yükle seçeneğini kaldırıyoruz.
3. Tamam deyip bilgisayara reset atıyoruz.

Bir de oyunu açmadan patchi tekrar kurup öyle deneyin. -her açışta-

Hugo
06.Ağustos.2010, 16:46
Bana 08 ya da 09da oluyordu. Oyunu açmadan önce patch'i yüklüyordum.

jaguar
09.Ağustos.2010, 02:03
Şunu bir dener misiniz ?

Çalıştır'a basıp "msconfig" yazıyoruz ve enter'lıyoruz.

1. Seçmeli Başlangıç'ı seçiyoruz.
2. Başlangıç öğelerini yükle seçeneğini kaldırıyoruz.
3. Tamam deyip bilgisayara reset atıyoruz.

Bir de oyunu açmadan patchi tekrar kurup öyle deneyin. -her açışta-

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim dediklerinizi uyguladığım zaman ( msconif / Başlancıç öğelerini yükle / restart) internete bağlanamaıyorum. Steam' i açamadığımdan da oyuna giremyorum sorunu giderip gidermediğini anlayamadım.

Bende oyunu silip güncelleştirmelerle birlikte tekrar kurduğumda sorun ortadan kalmıştı ki ta ki Steam güncelleme yapıncaya kadar... Reklamasyon için ototmatik olarak yaptığı güncellemelerden sonra "floating support hatası" tekrar çıktı. Oynun patch' ni makina da bulmaya çalışacağım bulursam tekrar kuracağım...

Sorun makinadan mı kaynaklanıyor yoksa oyunda ki bir hatadan mı? Bu konuda açıklama yaparsanız çok memnun olurum.

jaguar
13.Ağustos.2010, 03:28
Herkes kendisinin doktorudur derler ya sonunda sorunun kaynağını kendim buldum eğer oyunu açmak isterken floating support not loaded hatası karşınıza çıkıyorsa, sorun çeştili nedenlerden kaynaklansa bile en önemli nedenleri:

- Ekran kartından kaynaklanan bir problem ki ekran kartınızı tekrar tanıtmak zorunda kalabilirsiniz;

- Üzgünüm ama makinanıza sağlam bir virüs girmiş ve bu virüsün oyununuzun dosyası da dahil olmakla beraber makinanızın hemen hemen her tarafına girmiş. Çözümü ise acilen iyi bir antivirüs programıyla makinanızı virüs taramsından geçirmektir ya da format atmak.

Ben ne mi yaptım? Makinama bir hafta içinde iki kez format atmak zorunda kaldım :(

Oyunu silip baştan kurmak sadece geçici çözümdür. internetten güncelleme yaptığınızda ya da virüsün zarar verdiği dosyalardan birini çalışıtrdığınızda floating s...not loaded hatası tekrarlayacaktır...

Umarım yardımcı olmuşumdur.