PDA

View Full Version : antrenörlerle ilgili bir kaç soru

ahmetgurlek
09.Ocak.2010, 20:54
arkadaşlar genç yaşta aldığımız, örneğin 35, 36, 38 gibi koçlar ilerleyen zamanlarda gelişme gösteriyor mu? koç özellikleri mi gelişiyor? yoksa sadece zhinsel özellikler mi gelişiyor (kararlılık, disiplin vb)?

bi de italya da palermo ile oynarken futbolu bırakan oyuncular hemen menejer oluyorlar. özellikleri çok iyi ama hiç koç tecrübesi olmadan hemen menejer olmak istiyorlar ve bu adamları koç olarak alamıyorum. işin ilginç yanı serie a takımları bunları havada kapıyor. rosicky, toni, vieira falan 35-36 yaşında menejer oldu hemen serie a da bir takımın başına geçtiler. normal mi bu?

sentugo
09.Ocak.2010, 21:18
Gelişiyor.. Ama hepsi değil..Daha genç yaşta olanların gelişme potansityeli daha fazladır..

Mesela sana şu örneği vereyim.. El saka varya hani şu defansta oynayan.. Futbolu bıraktı. O sırada Fenerbahçe'de antrenörünü kovmuştu.. El saka Fenerbahçe'ye menejer olarak girdi :D 39 yaşında idi.. Görünce şaşırmıştım tabi..

Bazı oyunculara sen yorum yapıyorsun.. Mesela ileride koç olarak görmek istiyorum bilmene gibisinden.. Eğer oyuncu da böyle birşreyler düşünüyorsa futbolu bırakır bırakmaz koç oluyor senin takımda kalıyor..

Ama eğer oyucu istemiyorsa silinip gidiyor..

Eğer oyuncu senin dediğin şeyi istemiyorsa, yani başka bir şey istiyorsa ileride onu oluyor..

Bir oyuncu scout, youth coach, coach, menejer olarbilir..

Senin rastladıkların menejer olanlar..

Mesela Hakan Şükür gibi..

revoce17
09.Ocak.2010, 22:25
arkadaşlar genç yaşta aldığımız, örneğin 35, 36, 38 gibi koçlar ilerleyen zamanlarda gelişme gösteriyor mu? koç özellikleri mi gelişiyor? yoksa sadece zhinsel özellikler mi gelişiyor (kararlılık, disiplin vb)?

bi de italya da palermo ile oynarken futbolu bırakan oyuncular hemen menejer oluyorlar. özellikleri çok iyi ama hiç koç tecrübesi olmadan hemen menejer olmak istiyorlar ve bu adamları koç olarak alamıyorum. işin ilginç yanı serie a takımları bunları havada kapıyor. rosicky, toni, vieira falan 35-36 yaşında menejer oldu hemen serie a da bir takımın başına geçtiler. normal mi bu?

Gerçek hayattan sana en basit örneğini vereyim: Josep Guardiola

2007'de futbolu bıraktı yanlış hatırlamıyorsam ve 2008'de Barcelona'nın başında gördük kendisini :)