PDA

View Full Version : FM 2010 Hints & Tips

Homer J.S
16.Ocak.2010, 18:42
FM 2010 Hints and Tips

Merhaba arkadaşlar..

Sizler için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir konu açtım, Football Manager 2010'da bekleme esnasında ekranda çıkan yazıların bir kısmının Türkçeleri'ni buraya yazıyorum.

Eğer istek olursa elimden geldiğince çevirmeye çalışırım.

İyi oyunlar diliyoru, bir teşekkür yeterli olacaktır.

Ayrıca izinsiz paylaşmamanız konusunda hassasiyet göstereceğinizi umuyorum.

Checking on your fans' confidence can be a right indicator whether your team is heading in the right direction and producing the expected results.

Taraftar güvenini kontrol etmek takımınızın iyi gidip gitmediği ve beklenen sonuçları ortaya koyup koyamadığı hakkında iyi bir gösterge olabilir.

Parent clubs are more open to accepting loan offers from their feeder clubs than other teams.

Destekleyici ana takımlar pilot kulübünden gelen kiralama tekliflerinin kabulüne diğer takımlara göre daha yatkındır..

Players at parent clubs are more open to accepting loan offers from feeder clubs where a loan agreement exists between the teams.

Destekleyici takım oyuncuları pilot kulüplerden gelen kiralama tekliflerinin kabulüne diğer takımlara göre daha yakındır.

During an impending board takeover, an enforced transfer embargo will prevent clubs from signing new players until the takeover is complete.

Başkanlık seçimlerinin yakın olduğu esnada yürürlüğe konulan transfer ambargosu seçim bitene kadar yeni oyuncu alınmasını önler.

You can offer youth players full-time future contracts which automatically come into affect when they are eligible.

Genç oyuncularınıza tam zamanlı kontrat önerebilirsiniz, bu genç oyuncular seçilebilir olduğu zaman onları etkiler.

Criticising referees too often could land you a touchline ban, forcing you to leave the next match in the hands of your Assistant Manager.

Hakemleri çok sık eleştirmek sizin kulübe cezası almanıza neden olabilir,bu sizin maçı asistan menajere bırakmanıza sebep olur.

When training players for lower league clubs, it would be important to focus more on the physical aspects such as pace and stamina.

Alt liglerdeki bir takıma antrenman yaptırırken hız ve dayanıklılık gibi fiziksel yönlere odaklanmak önemlidir.

Retraining a player to play in a new position can be a cost-effective way of providing additional cover for your team without having to make a new signing.

Bir oyuncuya yeni pozisyon antrenmanı yaptırmak takıma o pozisyonda yeni bir oyuncu almaktan daha ekonomik bir yol olabilir.

General coaches work with and train both senior and youth players. But my advice is always focusing on a specific training for each coaches you work with. This will increase the efficiency of the coaches you can get from them.

Genel koçlar as takım ve genç takıla çalışabilir. Ancak çalıştığınız her koç için özel antrenmana odaklanma tavsiyedir. Bu, koçlardan alacağınız verimi artırır.

First-team coaches only work with and train the senior players, they do not work with or train youth players.

As takım koçları sadece as takımla antrenman yapar, genç takımla çalışmazlar.

Fitness coaches work with the senior and youth players, but only deal with the physical aspects of training.

Fitness koçları as takım ve genç takımla çalışabilirler ama antrenmanın sadece fiziksel kısmıyla ilgilenirler.

Goalkeeping coaches work with and train both senior and youth goalkeepers.

Kaleci koçları as takım ve genç takım kalecileriyle çalışabilirler.

Youth team coaches only train youth players, they do not work with or train senior players.

Genç takım koçları sadece genç takımla antrenman yapar, as takımla çalışmazlar.

Remember that your youth players are still developing and as such will tire quicker. Be considerate with your workloads when devising youth schedules.

Genç oyuncularının hala geliştiğini ve daha çabuk yorulduklarını hatırla. Genç antrenmanlarını ayarlarken düşünceli ol..

When assigning coaches to training schedules, take care not to overwork them. Even the best coaches can't give the players the attention to detail they want if they've too much to do. Try to assign the best coach to best training. This will help you having a 5- star training.You may think if it is important... Answer is short... Sure it is. How better training so easier to get the highest calibre from your players. If your team allows you to work with more than 12 coaches then try to claim the best coaches for each training.

Koçları antrenman programında görevlendirirken onları çok fazla çalıştırmamaya dikkat et. En iyi koçlar bile eğer çok yoğunlarsa oyunculara detaylı olarak dikkat veremez, ilgilenemez. En iyi koçu en iyi olduğu antrenmanda görevlendirmeyi dene. Bu senin 5 yıldızlı antrenman yapmanı sağlayacaktır. Eğer önemli olduğunu düşünüyorsan… Cevap kısa, tabi ki önemli. İyi antrenman oyuncularından en fazla kaliteyi almanı sağlar. Eğer takımın 12 koçtan fazlasıyla çalışmana izin veriyorsa her antrenman için en iyi koçları almayı dene.

The set-pieces training category covers a player's crossing, corners, free kicks, penalty taking and long throws.

Duran top antrenmanı kategorisi oyuncunun orta yapma, korner, serbest vuruş, penaltı kullanma ve uzun taç kullanma özelliklerini kapsar.

The shooting training category covers a player's finishing, long shots and composure.

Şut antrenman kategorisi oyuncunun bitiricilik, uzun şut ve soğukkanlılık özelliklerini kapsar.

The attacking training category covers a player's passing and creativity.

Atak antrenmanı kategorisi oyuncunun pas ve yaratıcılık özelliklerini kapsar.

The defending training category covers a player's tackling, marking and concentration.

Defans antrenman kategorisi oyuncunun top kapma, markaj ve konsantrasyon özelliklerini kapsar.

The tactics training category covers a player's anticipation, decisions, positioning, movement, team work and command of area.

Taktik antrenman kategorisi oyuncunun önceden sezme,kararlılık, pozisyon alma, hareket, takım oyunu ve alan hakimiyeti özelliklerini kapsar.

The goalkeeping training category covers a player's aerial ability, handling, kicking, throwing and one-on-ones..

Kaleci antrenman kategorisi oyuncunun hava hakimiyeti, ele alma, degaj, taç kullanma ve bire bir özelliklerini kapsar.

The aerobic training category covers a player's acceleration, agility, balance, jumping, pace and reflexes.

Aerobik antrenman kategorisi oyuncunun hızlanma, çeviklik, denge, zıplama, hız ve refleks özelliklerini kapsar.

The strength training category covers a player's natural fitness, stamina, strength and work rate.

Güç antrenmanı kategorisi oyuncunun doğal fitness, dayanıklılık, güç ve çalışkanlık özelliklerini kapsar.

Player's attributes will naturally decrease during the holiday season, when they are away on holiday or doing very little training. Training is always keep them up.

Oyuncu özellikleri tatil sezonunda, tatile gittiklerinde veya çok az antrenman yaptıklarında azalacaktır. Antrenman onları sürekli yukarıda tutar.

Full-time staff have more time to train players then staff on part-time contracts. So try to have full-time contracted staff.

Tam zamanlı personelin oyuncularla antrenman yapması için yarım zamanlı personele göre daha çok süresi olur. O halde tam zamanlı personel almaya çalışın.

Flawless Victory
16.Ocak.2010, 20:45
Güzel, tebrik ederim.

Sekopej
17.Ocak.2010, 03:10
Yine güzel bir çalışma Çağdaş, faydalı olacaktır, tebrikler.

Homer J.S
17.Ocak.2010, 11:44
Güzel, tebrik ederim.

Teşekkür ederim.

Yine güzel bir çalışma Çağdaş, faydalı olacaktır, tebrikler.

Sağol Serkan abi, o senin güzelliğin. :n:

sakary Ali
17.Ocak.2010, 12:37
Tebrikler Çağdaş..Harika bir çalışma olmuş.

Homer J.S
17.Ocak.2010, 12:40
Tebrikler Çağdaş..Harika bir çalışma olmuş.

Ne demek Ali, umarım işe yarar herkes için.

Ayrıca eğer çevrilmesini istediğiniz Hints & Tips varsa bu başlıktan yardımcı olabilirim.

El Barto
17.Ocak.2010, 12:42
Neden bir kısmı hepsini çevirsen daha faydalı olurdu Çağdaş. :)

Homer J.S
17.Ocak.2010, 12:43
Neden bir kısmı hepsini çevirsen daha faydalı olurdu Çağdaş. :)

Bütün Hints & Tips ' leri takip edemedim Emre abi..

İstek geldikçe devam ederim.. :)

El Barto
17.Ocak.2010, 12:49
Bunun bir listesine ulaşabildiğin bir dosya vardı gibi hatırlıyorum sanki.

Homer J.S
17.Ocak.2010, 12:52
Bunun bir listesine ulaşabildiğin bir dosya vardı gibi hatırlıyorum sanki.

Google'da arattım, kendi bulduklarımın dışında yabancı sitelerde çıkanları ekledim.

Eğer bulursam öyle bir dosya çeviririm.

mesutc28
17.Ocak.2010, 13:18
Çok güzel paylaşım olmuş, gerçekten tebrikler.

Homer J.S
17.Ocak.2010, 13:19
Çok güzel paylaşım olmuş, gerçekten tebrikler.

Sağol, teşekkür ederim.

KaRaBükLü KraL
17.Ocak.2010, 15:09
Teşekkürler Kardeşim:)Güzel Paylaşım:)

Sheriff
17.Ocak.2010, 15:28
Çok iyi bir çalışma, tebrikler.. Çok faydalı olacak herkes adına. Güzel çalışmalarının devamını diliyorum..

Homer J.S
17.Ocak.2010, 16:12
Teşekkürler Kardeşim:)Güzel Paylaşım:)

Ben teşekkür ederim.

Çok iyi bir çalışma, tebrikler.. Çok faydalı olacak herkes adına. Güzel çalışmalarının devamını diliyorum..

Teşekkürler, umarım daha faydalı çalışmalara imza atabilirim.

Oghuse
17.Ocak.2010, 16:26
Tüm hintleri gönderdim Çağdaş'a artık ne kadar sürede çevirirse.. :D

Homer J.S
17.Ocak.2010, 16:32
Tüm hintleri gönderdim Çağdaş'a artık ne kadar sürede çevirirse.. :D

Önümüzdeki hafta biraz yoğunum, sömestr'ın ilk haftası hayırlısıyla bitiririm.

Oghuse
17.Ocak.2010, 16:35
Başka çevirecek arkadaş varsa Çağdaşa yardımcı ona da gönderebilirim.. :p

ersin123
27.Şubat.2010, 18:51
Teşekkürler yararlı olmuş.

gungorbdk
28.Şubat.2010, 00:11
Başka çevirecek arkadaş varsa Çağdaşa yardımcı ona da gönderebilirim.. :p

Ben alabilirim.

Homer J.S
28.Şubat.2010, 12:01
Ben bitirdim zaten. :D

Oyuna aktarılmasında bi problem yaşadım onu hallettiğim an yayınlıyorum.

Homer J.S
03.Mart.2010, 17:47
Sanırım 1 sayfalık bir kısım kaldı Çoşkun abi ancak dediğim gibi oyuna aktarmadaki sıkıntıyı gideremediğim için geri kalanını da çevirmedim.