PDA

View Full Version : Oyunda hakem hataları?

Skyr3x
22.Ocak.2010, 14:20
Merak ettiğim bi konu ve anlayamadığım 2-3 kere ofsaytten gol yedim ki benim gözlerim mi kör hakem mi kör anlayamadığım bir şekilde.. Ve son olarak bu olay canımı çok sıktı..

http://i46.tinypic.com/14sejol.jpg

Merak ettim açayım dedim. 87 deki atılma kararı doğru ama uzatılan dakika ile gelen gollerin dakikalarına bakarsanız neyden söz ettiğimi anlarsınız. Çok can sıkıcı bir durum ilk maçların Fenerbahçe Galatasaray Bursaspor Ankaragücü ve Trabzonspor maçları olduğunu düşünür ve bu maçların sonunda kümede kalma mücadelesi verdiğimi düşünürsek..:mad:

KaPaLı
22.Ocak.2010, 14:24
Bu benimde başıma çok geliyo. Uzatmalar konusunda net bir tutarsızlık var. 2 dk uzatma veriliyo 6-7 dk uzatma var. Ve hep o son dkda gol yiyorum. Ondan sonra mouse kırıyorum diye laf ediyolar.

RasAnt
22.Ocak.2010, 14:31
Ama söyle bir durum var o gösterdiği dakika en az 2 dakika oynanıcak demek,2 dkkdan az oynatamaz ama fazla oynatabilir bu televizyonlarda hep tartışılan bir konnuydu ve oyuna gerçek gibi aktarılmış, hakemde suç yok yani :)

Skyr3x
22.Ocak.2010, 14:32
Çok sorun yaratıcı ve moral bozucu bir durum oluyor. Hani 2 verip 4 oynanır tamam ya da 3 olur ama 2 verip 6 oynanmazki. 96.58 de bitirdi maçı..

RasAnt
22.Ocak.2010, 14:40
http://i50.tinypic.com/2vshwcz.jpg

Mesela şimdi oldu bak bu :) 2 verdi +3 te attılar neyseki yendim yoksa bende çıldırabilirdim :D

laziale
22.Ocak.2010, 14:49
Sadece uzatma dakikalarında değil, maçın her bölümünde oluyor bu hakem hataları. Fazla mı gerçek olmuş bu oyun diyorum da, adamların ceza sahasında yaptığı harekete tık yok aynı hareketi benim oyuncular orta sahada yapınca kırmızıyı yiyorum.
Tesadüfe bak, hakem Selçuk Dereli:D

Ayrıca offside olayı bana da çok oluyor, pasif offside muhabbetini bu oyuna aktaramamışlar. Alakasız adamdan pozisyon iptal oluyor..

Aaah ahh daha neler konuşulurda, karanlık gücler var federasyonda:D

Skyr3x
22.Ocak.2010, 15:09
RasAnt seninki +3 +3 olsa kurban oluyum. Adam +2 veriyor 90+4 ile 90+6 da gol yiyorum. +3 olsa sesim çıkmaz. +6 nedir.. Çıldırıyor insan seyircimi indi sahayada 4 dakika daha uzattın..

laziale katılıyorum sana ofsayt çok oluyo ki benim ofsayt verilmeyip gol yediğim maçlarda oldu... VEREN HAKEM SERKAN ÇINAR'MIŞ..

SAİT71
22.Ocak.2010, 15:13
http://i31.tinypic.com/qzpswh.png

http://i30.tinypic.com/2n17x2o.png

http://i28.tinypic.com/332t6dw.png

2009 ilginç olaylara eklemiştim. Bu yukarıdaki SS'ler 2009 oyunundan ve sadece bir kaç tanesi. Bunun gibi hemen hemen her maçta yaşıyorum. Halada yaşıyorum. Bi çözmediler uzatma olayını. Önemli anlarda oynuyorum ve genelde maçlar 3-4 dakikalık maç oluyor. Galipken uzatmalara geçiyorum en az 3-4 dakika ve koskoca 90 dakikada yaşanmayan pozisyonlar, ataklar 3-4 dakika uzatmada yaşanıyor. Hem uzatmayı en fazlasından veriyor hemde ilaveten 1-2 dakika fazladan oynatıyor.. Çözüm olmalı bu işe..

Birde benim 2010daki oyunda çizgiyi geçen topu vermemişti gol olarak.
http://i47.tinypic.com/2d7br5s.jpg

Skyr3x
22.Ocak.2010, 16:00
Senin son resim ayrı bir durummuş..

laziale
22.Ocak.2010, 23:38
Bu çizgiyi geçen sayılmayan gol olayına bir şey daha ekleyeyim; ceza sahası dışında kaleci topu eliyle alıyor sonra hiçbirşey yokmuş gibi degaj yapıyor..
Buna bir kaç kere rastladım eğer bir daha olursa görüntü yakalamaya çalışıcam, çok sinir bozucu birşey hele ki ilerideki adamım topu yakalamaya ramak kalmışken!

Skyr3x
23.Ocak.2010, 12:47
Onunla bende karşılaştım laziale. Ayrıca son uzatma dakikalarında genelde rakip takım atak yapıyor ve +2 verip +2 yi geçtiyse %80 gol atıyorlar...

sentugo
23.Ocak.2010, 14:18
Avrupa maçlarında çok sıkıntı veriyor..

Siriuss
24.Ocak.2010, 17:31
bende de her maçta hata değil de bütün goller tartışılıyor,şüphe yaratıyor.bir tane bile temiz gol olmadı maçlarımda...

cris king
24.Ocak.2010, 22:13
bendede beşiktaşla uefadan elenmeme sebep olmuştu bu + olayları maç 2-2 giderken 4 dakkalık uzatmanın 8. dakkasında yediğim golle sevillaya elenmiştim ama yamalarda pek olmuyor bu olay...

joelrifkin
24.Ocak.2010, 22:20
olay şu: eğer 1 farkla öndeysen verilen +3 dk lık uzatma en az 5 dk ya çıkıo. Mağlup isen yada durum berabere iken galibeyete ihtiyacın varsa +3 dk 3:00 da bitio. 1 sn bile geçmio.

Ceki58
24.Ocak.2010, 22:44
Sadece uzatma dakikalarında değil, maçın her bölümünde oluyor bu hakem hataları. Fazla mı gerçek olmuş bu oyun diyorum da, adamların ceza sahasında yaptığı harekete tık yok aynı hareketi benim oyuncular orta sahada yapınca kırmızıyı yiyorum.
Tesadüfe bak, hakem Selçuk Dereli:D

Ayrıca offside olayı bana da çok oluyor, pasif offside muhabbetini bu oyuna aktaramamışlar. Alakasız adamdan pozisyon iptal oluyor..

Aaah ahh daha neler konuşulurda, karanlık gücler var federasyonda:D

ben şimdiye kadar bu hataların pasit ofsayt hariç hiç biriyle karşılaşmadım.ofsayt hatasınıda 10,2 de düzeltmişler

cemre29
24.Ocak.2010, 23:09
bide oyunda pasif ofsayt yansıtılmamıs galiba yaa

laziale
25.Ocak.2010, 00:35
Ben 10.2 oynuyorum zaten bu saydıklarım başka versiyondan değil..

Gerçi ben bütün bunları hatadan saymıyorum, madem gerçekçi oyun istiyoruz sonuçta dünyadaki hakemler robot değil oyundaki gibi görsün. Oyuna da kasıtlı hakem hataları koyulmuş..

Arada bir çıldırtsa da:)

Invincible
25.Ocak.2010, 13:18
Ona Bakarsanız Ben Sivasla Stutgartı 1-0 Yenıyorum Skor Bole Bı Terse Tur Atlcıam 2 Dk Uzatma Verdi 90+ 7 Oldu Adamlar Firikik Kullandı Boka Gol Attı Elendım Ne Kadar Sovdum Ama

LeqenDary
25.Ocak.2010, 14:50
Ona Bakarsanız Ben Sivasla Stutgartı 1-0 Yenıyorum Skor Bole Bı Terse Tur Atlcıam 2 Dk Uzatma Verdi 90+ 7 Oldu Adamlar Firikik Kullandı Boka Gol Attı Elendım Ne Kadar Sovdum Ama
İyi bilirim onu :D

Skyr3x
25.Ocak.2010, 15:48
olay şu: eğer 1 farkla öndeysen verilen +3 dk lık uzatma en az 5 dk ya çıkıo. Mağlup isen yada durum berabere iken galibeyete ihtiyacın varsa +3 dk 3:00 da bitio. 1 sn bile geçmio.

Çok doğru söylemişsin kardeşim..

eng1n
25.Ocak.2010, 16:25
bir de bu maçtan sonra hep gollere itiraz ediyolar ya onlardan sonra hiç bir yaptırım olduğunu gören var mı bende hep itiraz ediyolar ama sonra öyle kalıyor :D

RiG0BeRT
25.Ocak.2010, 18:31
Bence bu hatalar oyunun gerçekçiliğini arttırıyor.Benimde başıma geldi ama oyun Böyle daha güzel..

laziale
25.Ocak.2010, 22:26
bir de bu maçtan sonra hep gollere itiraz ediyolar ya onlardan sonra hiç bir yaptırım olduğunu gören var mı bende hep itiraz ediyolar ama sonra öyle kalıyor :D

İtiraz edip te sarı kartı gören, ve bunu yapan oyuncumun daha önceden de bir kartı daha olması ve kırmızıyı yiyip atılması.. Kesinlikle çok sık oluyor:D

KaPaLı
26.Ocak.2010, 09:44
3 maç üst üste +2 verildi ve +5 + 6 +9 gibi dakikalar oynandı. İstisnasız hepsindede son dakikada gol yedim. Sonuçmu. Tatile çık yaptım sinirden.

Skyr3x
26.Ocak.2010, 12:13
Bence bu hatalar oyunun gerçekçiliğini arttırıyor.Benimde başıma geldi ama oyun Böyle daha güzel..

Gerçekçiliğimi ? +2 verip +7 oynanmasımı gerçekçilik ? Gerçekçilik dediğin +2 verilir +4 bilemedin +5 oynanır ve o durumda genellikle gol yenilmez çünkü takımlar riske almazlar hiçbirşeyi.

Bu uzatma dakikalarında 90+3 verilmişti ve ben 85 te aşırı yüklenme ve riske gir i işaretlemiştim sonuç 90+3 de golü buldum ve berabere bitmişti maç.

Ayrıca bu soruna çözüm olarak uzatma verildiğinde 1-0 filan yeniyorsanız takımınızı tamamen defansif yapın ve riske girme yi işaretleyin kenar talimatlarından. Genel olarak gol yeme riskini azaltıyor..

KanaKe
26.Ocak.2010, 13:09
Birde ofsayttan iptal edilen goller 10.2.0 yamasi ile birlikte tekrar geri geldi her mac en az 2 golüm ofsayttan iptal ediliyor.

ForeverFener
26.Ocak.2010, 14:13
Peki size bir sorum olacak bu fazla uzadığını düşündüğünüz maçlarda uzatma anlarında oyuncu değişikliği yapıyor musunuz yahut karşı takım ? veya herhangi bir sakatlık oyunun durması vs. gibi şeyler uzatma anlarında oluyor mu ?

Skyr3x
26.Ocak.2010, 14:31
Peki size bir sorum olacak bu fazla uzadığını düşündüğünüz maçlarda uzatma anlarında oyuncu değişikliği yapıyor musunuz yahut karşı takım ? veya herhangi bir sakatlık oyunun durması vs. gibi şeyler uzatma anlarında oluyor mu ?

Hayır olmuyor..;;)