PDA

View Full Version : FM 2010 Default Tema ve Arkaplan Sorunu

nouma16
24.Ocak.2010, 14:20
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar;

Benim oyunumda yapmak istediğim kullandığım Default Tema'ya 5 tane arkaplan eklemek. Örnek verecek olursak; Neue 2 Skin'ini bilenler bilir. 5 farklı arkaplan var ve kullancı istediği arkaplanı kullanabiliyor. Bende bunu Default Dark Tema'ya uygulamak istiyorum. Kendi çabalarımla yapmak istedim fakat olmadı. Bana yardım edebilecek birileri mutlaka vardır.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Kalın Sağlıcakla...

nouma16
26.Ocak.2010, 20:19
Üyeliğimi silebilirsiniz. Benim için artık TSİ bitmiştir.

Ahmet Göktaş
26.Ocak.2010, 20:43

yapma bunu hasan :uzgun:

HooijDonk07
26.Ocak.2010, 20:53
Gidicem diyene dur demez heralde Mustafa Abi ve diğer Adminler.

SAİT71
27.Ocak.2010, 06:04

neden acaba? Burda kimse default temaya arka plan eklemeyi açıklamak zorunda değil sanırsam. Teknik bir sorun olduğunu düşünmüyorum;;)

KaPaLı
27.Ocak.2010, 09:15
1 - Senin default tema değiştirmek istemen ilginç. Bunu zaten yapamazsın.

2 - Eğer en ufak birşeyde üyeliğimi silin diyosan kimseyi zorla tutmuyoruz burda.

3 - Sen sert çıkmışsın ama ben yinede sanada başka bir tema için anlatayım. Herhangi bir skin'in background dosyasına eklemek istediğin resimleri background dosyasındaki resimlerle değiştir. Oyunda aktif hale gelecektir. Ama 1024 x 768 ve PNG formatında yapman lazım resimleri yanlış hatırlamıyosam.

nouma16
27.Ocak.2010, 13:25
1 - Senin default tema değiştirmek istemen ilginç. Bunu zaten yapamazsın.

Bunu başta yazmak zor muydu?

Homer J.S
27.Ocak.2010, 13:46
Kimsenin sana cevap verme gibi bir zorunluluğu yok ki, sen hala teşekkür edeceğine laf yapıyorsun.

KaPaLı
27.Ocak.2010, 14:14
Bunu başta yazmak zor muydu?

Sabah 8de cafeyi açıp akşam 18:00 kadar net başındayım. Ve forumda yazılan bütün mesajlara istisnasız tek tek bakarım yönetici gibi. Gözümden kaçmış.

nouma16
27.Ocak.2010, 15:54
Güzel kardeşim sinirlenmene gerek yok. Ben mesala konunu yeni gördüm.

Biraz bilgilendiriyim. Şimdi senin istediğin SKin default teması ise değiştirebilirsin. Ama tek resimlerle. Yani dedğin şey olmaz. Ama Oyun içinde ki arka planın değişmesi dersen. FM 2007de kadar yapıyordu. Biraz zor. XML kodlamayı bilmek lazım. Ayrıca FM 2010da yaptıgında halde değişir mi onu bilmiyor. Sen diğer seriler için yapılmış arka plan dosyalarından indir. İçinde ki XML dosyasını fm 2010 göre uyarla belki olur. Ufak bir ip uçu. Misal 15 resim ekledin bir klasörün içine. Mesala Alexin üstüne tıkladıgında arka planda alexin fotsunu cıkmasını istiyorsun. Onun id numarısını resim adı olarak yap. XML kodlamadada id numaralarını göster. Bu tarzda oluyor.

Sağolasın Hemşerim;
Dediklerini uygulamayı denemiştim. Fakat olmamıştı. Keşke okulda Görsel Programlama değilde Web Tasarımı bölümünü seçseydim. O bölümde XML bilgiside veriyorlardı.

SAİT71
27.Ocak.2010, 21:51
Aslında çok istiyorsan değiştirmeyi, oyunu riske edip eski serilerden bakarak uyarlama yapabilirsin. Tabi deneme yanılma ile oyunu tekrar yüklersin yada yedek dosya alırsın..