PDA

View Full Version : Bu Takım Neden Top Oynamaz ?

kralarthur14
25.Ocak.2010, 18:46
Millet Fenerbahçe ile ilk sezonumda ligin ilk yarısı bitti. Size gelen gidenleri yazayım mevcuk kadro zaten anlaşılır. Başarısızlığın nedenini siz söyleyin:

GeLenLeR:

+ Ömer Toprak (Defans)
+ Anthony Annan (Defansif Ortasaha)
+ Jonathan Cristaldo (Forvet)
+ Nicolas Otamendi (Defans)
+ Andres Guardado (Ortasaha Açık)
+ Ceyhun Gülselam (Ortasaha)
+ Michael Eneramo (Forvet)
+ Ola Toivonen (Forvet)

GiDenLeR:
- Alex De Souza
- Cristian Baroni
- Fabio Bilica
- Deniz Barış
- Selçuk Şahin
- Ali Bilgin
- Daniel Güiza
- Roberto Carlos
- Diego Lugano

Bunlar Dışında Kalanlar da diğer Fenerbahçeli Futbolcular. Ligin İlk Yarısını 12 galibiyet 4 beraberlikle bitirdim, avrupa liginde 12 puanla (4 g 2 m) 2.olarak gruptan çıktım ama takımın gol sıkıntısı var. O kadar forvet de aldık ama gol atamıyor bir türlü forvetler. Komutlardan ve taktikten dolayı sıkıntı çektiğimi düşünüyorum. Taktik odasında da kendime göre taktik bulamadım bir türlü. Daha doğrusu karar veremedim. Sizlerden forvet önerisi veya taktik bekliyoRum..

SAİT71
25.Ocak.2010, 18:50
Sonuçta bir çok nedeni olabilir ama takımı ilk sezondan çok bozmuşsun gibi. Uyum süreci vs. nedeniyle olabilir.

goosfraba
25.Ocak.2010, 18:51
Forvetlerin bana yetersiz gibi geldi biraz. Eğer taktik konusunda sıkıntı yaşamıyorsan, taktiğin ile çok pozisyona girip gol atamıyorsan yeni bir forvet arayışına gir derim.

MaTRaKaN
25.Ocak.2010, 18:51
Squad Harmony'i aşırı derecede bozmuşsun.Hangi taktiği kullanırsan kullan başarılı olmaz.

Bi taktik seç ve sürekli maç oynayama bak ki oyuncular birbirlerine alışsın.

Ahmet Göktaş
25.Ocak.2010, 21:02
Millet Fenerbahçe ile ilk sezonumda ligin ilk yarısı bitti. Size gelen gidenleri yazayım mevcuk kadro zaten anlaşılır. Başarısızlığın nedenini siz söyleyin:

GeLenLeR:

+ Ömer Toprak (Defans)
+ Anthony Annan (Defansif Ortasaha)
+ Jonathan Cristaldo (Forvet)
+ Nicolas Otamendi (Defans)
+ Andres Guardado (Ortasaha Açık)
+ Ceyhun Gülselam (Ortasaha)
+ Ola Toivonen (Forvet)

GiDenLeR:
- Alex De Souza
- Cristian Baroni
- Fabio Bilica
- Deniz Barış
- Selçuk Şahin
- Ali Bilgin
- Daniel Güiza
- Roberto Carlos
- Diego Lugano

Bunlar Dışında Kalanlar da diğer Fenerbahçeli Futbolcular. Ligin İlk Yarısını 12 galibiyet 4 beraberlikle bitirdim, avrupa liginde 12 puanla (4 g 2 m) 2.olarak gruptan çıktım ama takımın gol sıkıntısı var. O kadar forvet de aldık ama gol atamıyor bir türlü forvetler. Komutlardan ve taktikten dolayı sıkıntı çektiğimi düşünüyorum. Taktik odasında da kendime göre taktik bulamadım bir türlü. Daha doğrusu karar veremedim. Sizlerden forvet önerisi veya taktik bekliyoRum..

İlk bakışta mevcuk :D kadro iyi gibi duruyor. Ancak cristaldo ilk 2 sene yetersiz, güç bakımından. Toyvolen midir neyse onunda o kadar üst düzey oldugunu düşünmüyorum.

Oynanamasının birçok nedeni olabilir.

Squad Harmonyden tut ... Sık sık taktik değiştirmeye kadar.

Hatta oyuncuların farklı farklı dilleri konuşuyorsa bile çok etkiler.

Üst üste maç oynamaktan yorgun olabilirler.

Takım konuşmaların yanlış olabilir.

vs...

RasAnt
25.Ocak.2010, 21:14
yavaş yavaş transfer edecekksin uyumu bozmıyacaksın sen napmısın kardes ılk seneden :D

eXcitinG
25.Ocak.2010, 23:42
Forvetlerin bana yetersiz gibi geldi biraz. Eğer taktik konusunda sıkıntı yaşamıyorsan, taktiğin ile çok pozisyona girip gol atamıyorsan yeni bir forvet arayışına gir derim.

Bu adamın forvet hattı yetersizse FM oynamayaLım daha iyi..

:D

Ben bu forvetLerin her birine 25 er goL attırırım.

Ahmet Göktaş
26.Ocak.2010, 00:12
Bu adamın forvet hattı yetersizse FM oynamayaLım daha iyi..

:D

Ben bu forvetLerin her birine 25 er goL attırırım.

Abi ben Mr. Hough'un Complete Dominance'si ile Holoskoya her sezon 35'er tane attırıyorum , demekki arkadaşın taktik pek yeterli değil.:icon_biggrin:

sentugo
26.Ocak.2010, 00:58
çok gelen çok giden var kardeş...

Skyr3x
26.Ocak.2010, 02:59
Benim Fm 09 umda Samsunspor kariyerimde olmuştu bu. Bir önceki sene ilk 5 teydim bir sonraki sene 4 futbolcu aldım takım bozuldu :D Sadece 4 futbolcuyla 4 giden 4 gelen olmuştu ve takım dağılmıştı... Bu kadar kişiye bir şey diyemem artık...

ForeverFener
26.Ocak.2010, 03:26
Bi kere squad harmony nin bozuldugu kesin...Bir de defansta Luganonun yerini dolduramadığını düşünüyorum.Otamendi ve Ömer Toprağı birlikte oynatırsan hava hakimiyeti iyi oyunculardan çok gol yersin kanımca (gerek forvetten gerekse duran toptan stoperden)

Sheriff
26.Ocak.2010, 03:54
Bi kere Alex'i göndermişsin, oyunu direk geri kapat :D

KaPaLı
26.Ocak.2010, 09:28
Abi ben Mr. Hough'un Complete Dominance'si ile Holoskoya her sezon 35'er tane attırıyorum , demekki arkadaşın taktik pek yeterli değil.:icon_biggrin:

Ahmet böyle bir taktik varsa atarmısın bana :)

+ Ola Toivonen (Forvet)

Eneramo çok övmüşlerdi ama sen kullanamadın herhalde. Toivonen'i Target Man olarak ayarla. Ve takım ayarlarından bütün topları toivonen'e yollamalarını söyle.

La BruJiTa
26.Ocak.2010, 14:46
Bi kere Alex'i göndermişsin, oyunu direk geri kapat :D

Kesinlikle katılıyorum :D:D:D

Söylendiği gibi bencede squad harmony dağılmış gibi görünüyor.Ama sezonun ilk yarısında kaç oyuncu aldın ortasında kaç kişi aldın buda önemli.sonuçta ilk yarıdaki galibiyetleri alan takımda bu mu acaba.Eğer öyle ise garip bir durum var??

eXcitinG
26.Ocak.2010, 15:55
HoLosko ya ben de her sezon 30-35 er tane attırıyorum. Adam Deep Lying için yaratıLmış. Manu iLe kariyer açsam da aLırım HoLosko yu.

Partner uyumu çok önemLi. Target santraforLu oynuyorsanız yanında kesinLikLe bir tane Poacher oLmaLı. Advanced forvetiniz varsa yanında ki adam Deep Lying oLmaLı. BunLar ufak ama ince detayLar..

Bir Target ve bir Advanced ı yan yana oynatın bakaLım ne kadar verim aLacaksınız, Bir Advanced ve bir Deep Lying oynatın bakaLım ne kadar verimLi oLacakLar. Savunma ve Orta saha yı değiştirmeyin bir deneyin dediğimi. O zaman farkı göreceksiniz.

RasAnt
26.Ocak.2010, 16:50
Otamendi ve Ömer Toprağı birlikte oynatırsan hava hakimiyeti iyi oyunculardan çok gol yersin kanımca (gerek forvetten gerekse duran toptan stoperden)

sen bu ikiliyi al kardes sana banko 10 yıl oynasın avrupada başarıya koş ddiorm bu 2 defansa her turlu paryı veririm 2 si acayip uyumlu oynuyor 4.sezonumdayım 2 senedir bu iksiyle oynuorm stoperde herkes peşinde ikisininde chelsea mi dersin madrid mi dersi o biçim o bakımdan sorunun defansta değil ilk sezon fazla yüklenmişsin takıma elindeki mevcut kadroyu çok bozmayacaktın sorun burda bence

Walter Sakana
26.Ocak.2010, 17:23
Bence yazılanların çoğu doğru. Squad harmony, takımın kaynaşması şu bu bi sürü neden sayılabilir. Ancak kadro açısından da göze çarpan bi eksiklik var. Bir takım gol sorunu çekiyorsa bu sadece forvetlerin kalitesine bağlı olmaz ki.

Kimsenin dikkatini çekmemiş sanırım, takımda oyunu yönlendirecek, takımı ileriye taşıyacak, yaratıcı paslar atacak orta saha oyuncusu yokki. Transferlerden Annan ile Ceyhun önlibero, Guardado ise sol açık. Mevcut kadrodan Alex, Baroni, Selçuk gitmiş, Emre kalmış. Eğer tüm yükü Emre'ye yüklersen bu takım tabi ki fazla üretken olamaz.

Anladığım kadarıyla kadro şu şekilde:

Gk- Volkan
Dr- Gökhan
Dl- Santos / Wederson
Dc- Ömer
Dc- Otamendi
Dmc- Annan
Mc- Emre
Mc- Ceyhun
Amr- Kazım
Aml- Guardado
Fc- Toivonen / Eneramo / Cristaldo

Squad harmony ve diğer etkenler zaman içerisinde düzelir ancak senin acil olarak ofansif bir orta saha ve sağ açık transferine ihtiyacın var. Forvetlerin süperlig için yeterli bence. Çift forvetli taktiklerde Toivonen ve Eneramo'dan biri ile Cristaldo yanyana oynar. Santos'u orta alanda kullanıyorsan bide sol bek takviyesi lazım gibi görünüyor.

Ben şimdiki kariyerimde tüm takımı satıp 22 yeni oyuncu aldım ve sorunsuz bir şekilde ilerliyorum. Doğru bir yapılanma oluşturduktan sonra kadro uyumu vs.. ilk 1-2 ayı geride bıraktıktan sonra fazla sorun olmuyor.

SAİT71
26.Ocak.2010, 17:26
Alex oyunda en verilmli oyunculardan onu göndermeni pek anlayamadım aslında.

eXcitinG
26.Ocak.2010, 17:30
ALex oLmasada orta sahada oyunu yönLendirecek adam oLmasa biLe kanatLar harika. En azından Emre ve Ceyhun basit pasLarLa topu kanatLara atabiLir, ve özeLLikLe Guardado kanadından yükLenicek şekiLde ayarLamaLar yaparsan ofansif anLamda da oyuncuLarın goL atabiLirLer. Toivonen oLsun, Eneramo oLsun, CristaLdo oLsun yerden ve havadan da pozisyon buLduğunda atabiLecekLer tipLer. Artık eLinde ki maLzemeye göre atak kısmını sen seçiceksin. ALex yok diye takım yönLenmeyecek diye bir kaide yok. Guardado da eser,estirir kanattan.

Walter Sakana
26.Ocak.2010, 17:54
ALex oLmasada orta sahada oyunu yönLendirecek adam oLmasa biLe kanatLar harika. En azından Emre ve Ceyhun basit pasLarLa topu kanatLara atabiLir, ve özeLLikLe Guardado kanadından yükLenicek şekiLde ayarLamaLar yaparsan ofansif anLamda da oyuncuLarın goL atabiLirLer. Toivonen oLsun, Eneramo oLsun, CristaLdo oLsun yerden ve havadan da pozisyon buLduğunda atabiLecekLer tipLer. Artık eLinde ki maLzemeye göre atak kısmını sen seçiceksin. ALex yok diye takım yönLenmeyecek diye bir kaide yok. Guardado da eser,estirir kanattan.

Evet yazdıklarına katılıyorum, sonuçta kadroda Gökhan Gönül, Andre Santos ve Wederson gibi Guardado ile Kazım'a destek verecek, etkili bindirmeler yapabilecek bek oyuncuları var. O zaman bu takımın sürekli hızlı bir tempoda oynaması ve tamamen kanat ataklarına odaklanması gerekiyor. Buraya kadar herşey çok güzel oturuyor da bu takım defansif oynadığı yada öne geçip skoru korumaya çalıştığı maçlarda tempoyu nasıl düşürecek ve oyunu nasıl soğutacak. Yada tüm sezonu sürekli bu tempoda mı oynayacak. Hadi süperligde fazla sıkıntı olmaz, sonuçta maçların büyük bölümünde baskılı oynayacak taraf olacak ancak Avrupada büyük takımlar karşısında atağa çok zor çıkabileceğini, topa hakim olamayacağını ve rakibe karşı mahkum oynayacağını düşünüyorum.

Bide Guardado sakatlandığı zaman ne olacak? Alternatifi kim? Tabi ki dediğin gibi eldeki malzemeye göre bir sistem oluşturmak lazım ancak eğer imkan varsa (maddi) kadrodaki eksiklikleri analiz edip gerekli bölgeleri takviye etmek gerekir diye düşünüyorum. Mesela bir Thiago Neves transferiyle turnayı gözünden vurabiliriz. Orta saha-forvet bağlantısında her bölgede son derece etkili ve takımı ileriye taşıyabilen bir isim. Trequartista, Advanced Playmaker, Winger, Inside Forward ve gerekirse de Deep Lying Playmaker olarak kullanılabilecek her takıma faydalı olabilecek bir yıldız.

eXcitinG
26.Ocak.2010, 18:06
Evet yazdıklarına katılıyorum, sonuçta kadroda Gökhan Gönül, Andre Santos ve Wederson gibi Guardado ile Kazım'a destek verecek, etkili bindirmeler yapabilecek bek oyuncuları var. O zaman bu takımın sürekli hızlı bir tempoda oynaması ve tamamen kanat ataklarına odaklanması gerekiyor. Buraya kadar herşey çok güzel oturuyor da bu takım defansif oynadığı yada öne geçip skoru korumaya çalıştığı maçlarda tempoyu nasıl düşürecek ve oyunu nasıl soğutacak. Yada tüm sezonu sürekli bu tempoda mı oynayacak. Hadi süperligde fazla sıkıntı olmaz, sonuçta maçların büyük bölümünde baskılı oynayacak taraf olacak ancak Avrupada büyük takımlar karşısında atağa çok zor çıkabileceğini, topa hakim olamayacağını ve rakibe karşı mahkum oynayacağını düşünüyorum.

Bide Guardado sakatlandığı zaman ne olacak? Alternatifi kim? Tabi ki dediğin gibi eldeki malzemeye göre bir sistem oluşturmak lazım ancak eğer imkan varsa (maddi) kadrodaki eksiklikleri analiz edip gerekli bölgeleri takviye etmek gerekir diye düşünüyorum. Mesela bir Thiago Neves transferiyle turnayı gözünden vurabiliriz. Orta saha-forvet bağlantısında her bölgede son derece etkili ve takımı ileriye taşıyabilen bir isim. Trequartista, Advanced Playmaker, Winger, Inside Forward ve gerekirse de Deep Lying Playmaker olarak kullanılabilecek her takıma faydalı olabilecek bir yıldız.

GüzeL tesbit. Ama ben şöyLe düşünüyorum. Evet sürekLi yüksek tempoda oynayabiLir bu takım. Zaten sürekLi yüksek tempoda oynarsa çok fazLa goL buLacaktır. Savunmada oLdukça sağLam oLduğu için takımı pek geri çekmesine gerek yok asLında. Geri çekiLmesi gereken zamanLarda Emre üzerine kuruLu doğrudan top kuLLandırma yoLuna giderek CristaLdo gibi gerektiğinde sprit forvet oLarak ta kuLLanıLabiLecek oyuncu kaçırıLma yoLuna gidiLebiLir. SakatLıkLar durumunda oLuşacak sıkıntıLardan da biz sorumLu değiLiz. Onuda hoca düşünecek, sezon başında ona göre aLternatif isimLer katıcak kadroya. Onuda mı biz düşüneLim, oLdu oLacak save dosyasını aLaLım, oynayıp, oynayıp göndeririz arkadaşa :D

Bu arada Neves benimde favori adamLarımdan. Sağ taraf için de aLternatif Lanus ta oynayan ve şu anda A.Madrid e transfer oLan ufakLığı öneririm.

BeeTLeJuiCe
26.Ocak.2010, 18:27
Kel alaka ama, bende Defoe, Keane, Crouch 3lüsüne gol attıramıyorum. :D Modric olmasa gol atamayacak takım :D Gol Krallığında 2. sırada EPL'de. :)

Gene Defoe Poacher, Crouch Target oynuyor gol atıyor biraz ama, Keane bir türlü atamıyor. Hayrettin Abi'nin dikkati buradayken sorayım bu Keane'i hangi rolde oynatıyorsun? Senin iyi kullandığın adamların başında geliyor diye hatırlıyorum. Deep Lying de denedim Advanced'de denedim ama atamıyor bi türlü.

AMC ve Tek forvet oynuyorum birde. :)

Konu sahibi arkadaş Eneramo Complete olarak süper performans gösteriyor. Hollanda Liginde ikinci yarıda transfer etmeme rağmen gol kralı olmayı başarmıştı. Tabi kanatların performansı son derece önemli. Birde ortasahada takımı ileri götürecek bir oyuncuya ihtiyaç var Sende Emre var yani oynamaması için hiç bir neden yok, biraz daha ısrar et. Ola için bişi diyemeyeceğim ama target olarak oda oynar.

Walter Sakana
26.Ocak.2010, 19:56
@Luffy Teşekkür ederim güzel bir bilgi tartışması/alışverişi oldu :) Eduardo Salvio'dan bahsediyorsun büyük ihtimalle, onu bende aldım şuanki takımıma. Bence de iyi bir yatırım olur.

@BeeTLeJuice Sorunu Hayrettin arkadaşımıza yöneltmişsin gerçi ama müsadenle bende bir iki şey yazmak istedim :) Bende tam tersine Defoe'yi durduramıyorum :D Keane fazla problem olmuyor ama Defoe ve Crouch'u marke etmek çok zor oluyor. Keane fikrimce Advanced Forward, Inside Forward gibi rollere uygun. Yada Defoe'nin yedeği Poacher olarak kullanılabilir. Denemek lazım. Deep Lying olarak ben Fabbiani'yi oynatıyorum müthiş performas gösteriyor o ağırlığına karşın. Deep Lying rolü verilirken beyazla işaretli özellikler çoğu kişiyi yanıltıyor, dribbling falan işaretli ya. Oysa o rol için bence fizik gücü yüksek, iyi top saklayan bir oyuncu çok daha uygun. En azından ben Fm09'dan bu yana o şekilde çok daha iyi verim alıyorum. Dolayısıyla Crouch'ta aynı şekilde Deep Lying olarak kullanılabilecek bir oyuncu. Bu tür oyuncular Poacher'in verimini de bir hayli arttırıyor.

BeeTLeJuiCe
26.Ocak.2010, 20:36
Deep Lying diyince aklımda hep Mehmet Yıldızı canlandırıyorum zaten. Crouch'uda bir kaç maç denedim ama performanası biraz düştü gibi. Sonra Tekrar Target yaptım. Defoe rakipteyken durdurulamıyor ama sendeyken bir türlü ideal görevi veremiyorsun. Sanki hazır komutlar pek işe yaramıyor onun için. Poacher bile oynarken bi eksiklik var gibi. Keane'i Advanced olarak oynatıyorum daha çok, sevdiğim de bir adam ama beceremedim. Advanced olarak Vucinic'ten aldığım verimi ondan alamadım. Gerçi fena performans göstermiyor ama gol atamıyor işte, sene sonunda iyi bir paraya gönderirirm bu gidişle.

Walter Sakana
26.Ocak.2010, 21:00
Az önce oyunu açtımda ilk iş Keane'e baktım. Açıkçası Fm'de o ilk çıktığı (Wolves yada Coventry'de unuttum) zaman dışında hiç bi versiyonda takımımda olmasını istediğim bir oyuncu olmadı. Tabi sevenler ve iyi performans alanlarda var.

Şimdiki profiline baktığımda ofansif olarak herşeyden biraz var, zıplama/kafa vuruşu ve uzaktan şutlar hariç. Hatta hepside vasat üstü düzeyde. İkili mücadele sevmediği açık ama buna karşın denge özelliği gayet iyi. Yani sana katılıyorum, belirli bir rol kalıbına oturtmak güç biraz. Ben Deep Lying Forvete hep "SUPPORT" görevi verdiğimden yorumumu ona göre yazmıştım. Şimdi dikkat ettim de özellikleri Deep Lying "ATTACK" rolü için gayet uygun görünüyor.

Yada Adv.Fw rolü verip; Run From Deep/Often ve Long Shots/Rarely ince ayarları çekerekte bir deneyebiliriz.

Bide Advanced ve Deep Lying rolleriyle oynayan oyuncuların gol atmanın yanı sıra gol attırmaya çalışmak gibi bir görevleride olduğundan gol ortalamaları biraz daha düşük olabilir.

Neyse konuyu biraz dağıttık, konuyu açan arkadaş k.bakmasın :)

ForeverFener
26.Ocak.2010, 21:32
sen bu ikiliyi al kardes sana banko 10 yıl oynasın avrupada başarıya koş ddiorm bu 2 defansa her turlu paryı veririm 2 si acayip uyumlu oynuyor 4.sezonumdayım 2 senedir bu iksiyle oynuorm stoperde herkes peşinde ikisininde chelsea mi dersin madrid mi dersi o biçim o bakımdan sorunun defansta değil ilk sezon fazla yüklenmişsin takıma elindeki mevcut kadroyu çok bozmayacaktın sorun burda bence

Kardeş anlamamışsın asıl söylemek istediğimi...Ömer Toprak ve Otamendi tek tek baktığımızda iyi oynayan oyuncular ama duran topları ve rakip forvetlerin uzun boylu olabileceğini düşünürsek ikisinin defansın ortasında birlikte oynaması bence sorun yaratır.

iLkeRisT
27.Ocak.2010, 02:09
http://img228.imageshack.us/img228/1558/adszst.jpg (http://img228.imageshack.us/i/adszst.jpg/)
http://img228.imageshack.us/img228/5153/adsznx.jpg (http://img228.imageshack.us/i/adsznx.jpg/)
http://img204.imageshack.us/img204/7323/adsznrs.jpg (http://img204.imageshack.us/i/adsznrs.jpg/)

Fenerbahçe ile ilk sezon yaptıklarım arkadasınkı ile hemen hemen aynı ve sonuçlar ortada bence olay tamamen taktik ile alakalı bu benim kendi yaptığım bir taktik ve ben çok iyi sonuç aldım istersen sende bir dene.

TAKTİK (http://rapidshare.com/files/341598329/4-2-3-1-Asymmetric____2_.rar)

eXcitinG
27.Ocak.2010, 12:52
VaLLa ben her zaman R.Keane den verim aLmışımdır. PES te de vesseLam çok iyi yönetiyorum adamımı :p

FM 2010 da Robbie den verim aLmak için onu deep Lying oLarak oynatmaLısın. Tabi hazır komutLarı üzerinden hafif oynamaLar istiyor. TopLa çizgiye doğru koşmasını kapatabiLir, Uzaktan şutunu min. çekebiLir ve sık sık direk pas atmasını sağLayabiLirsin. Yanında ki partnerde kesinLikLe ne Crouch ne de Defoe oLmamaLıdır. Bu ikisi iLe oynadığı zaman çok verim aLacağını sanmıyorum.

Robbie nin partneri Grafite, Dzeko, KiesLing gibi çift yönLü oLacak adamLar oLmaLıdır. O zaman eser, estirir, gürLer, gürLetir.

Addolorato
27.Ocak.2010, 12:54
VaLLa ben her zaman R.Keane den verim aLmışımdır. PES te de vesseLam çok iyi yönetiyorum adamımı :p

FM 2010 da Robbie den verim aLmak için onu deep Lying oLarak oynatmaLısın. Tabi hazır komutLarı üzerinden hafif oynamaLar istiyor. TopLa çizgiye doğru koşmasını kapatabiLir, Uzaktan şutunu min. çekebiLir ve sık sık direk pas atmasını sağLayabiLirsin. Yanında ki partnerde kesinLikLe ne Crouch ne de Defoe oLmamaLıdır. Bu ikisi iLe oynadığı zaman çok verim aLacağını sanmıyorum.

Robbie nin partneri Grafite, Dzeko, KiesLing gibi çift yönLü oLacak adamLar oLmaLıdır. O zaman eser, estirir, gürLer, gürLetir.

O zaman Robbie Keane gol atsın diye ekstra adam alıp para harcayacagımıza Keane'i satıp Defoe ve Crouch ile anlaşan bir adam almak daha mantıklı..

eXcitinG
27.Ocak.2010, 15:07
O zaman Robbie Keane gol atsın diye ekstra adam alıp para harcayacagımıza Keane'i satıp Defoe ve Crouch ile anlaşan bir adam almak daha mantıklı..

o daha da mantıkLı tabi ki.. Ama Robbie nin aLıcısı çıkarmı o da var :)

Defoe ve Crouch zaten çok iyi bir ikiLi oLuşturur. Onu tartışmaya gerek yok. Robbie den iLLa verim aLmak için dediğim adamLarı aLmaya da gerek yok. Eneramo yu aLırım NijeryaLı ikisi de 35 er 35 er atarLar sezon sonuna kadar :)

egelikartal_
27.Ocak.2010, 22:10
Tam fm kadrosu kurmuşsun ama oyunun kalbi squad harmony, unutma.

BeeTLeJuiCe
27.Ocak.2010, 22:12

Keane'i sattım yerine Dzeko aldım, tek forvet gol rekoru kırabilir. :D Crouch ve Defoe'yide satacaktım ama İngiliz adam kontenjanından takımda kaldılar. :)

yigitgk
27.Ocak.2010, 23:22
Kadro Uyumu bozulmuş. En az 6-7 ay onu oturtmak için uğraşman lazım..

serorio
27.Ocak.2010, 23:30
Aldığın oyuncular bi iki yıl sonra takımı sırtlayacaklardır ama şu anda çok gençler. Kesinlikle tecrubeli oyuncuların olmalı