PDA

View Full Version : Antrenman Sistemindeki Sorunlar!

ceb58
31.Ocak.2010, 11:50
Arkadaşlar ben FM 2010'da Tug's Antrenman paketini kullanmaya başladıktan bir kaç hafta sonra futbolcular lig sonuncusu takıma karşı bile yeniliyorlar.Kiminin antrenmanına bakıyorum, program ağır diyor; diğeri ise defansa antrenör al diyor.Maçlarda bu antrenmanı kullandığımdan itibaren yenilgi alıyorum.Nereden mi biliyorum?Maç esnasında takım motivasyonuna bakınca Sinirli Gözüküyor hemen hemen hepsi.Antrenmanı dinlenme şekline alınca maçlarda yenilmiyorum ve motivasyon kısmında İyi Sayılabilecek Performans şeklinde oluyor.Bu sadece Tug's Antrenmana bağlı değil.Hangi paketi kullansam böyle oluyor.Antrenörlerim çok kötü.3. Lig takımını yönetiyorum.Program işlevi ise orta.Peki Fm 2010 kendi genel antrenmanında ise yine zorluk işleyi orta düzeyde, ama hiç bir sorun yok.Acaba bana yardım edebilir misiniz?

NOT:Konuyu buraya daha uygun buldum.Gerekirse editörler taşısın...

Sheriff
31.Ocak.2010, 12:11
O senin baktığın yer takım konuşması. Sen takım konuşmasını yardımcı antrenör yapsın diye ayarlamışsın sanırım, oda devre arasına mağlup girince sinirli bir şekilde takımı eleştiriyor. Devre arasına galip girdiğinde de iyi performans diyor. Yani antrenmanla bunun alakası yok.

Antrenman programından kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. 27-28 yaşın üstündeki oyuncularda fiziksel çalışmaları(Aerobic ve Strength) biraz azaltıp teknik çalışmalara yoğunlaşmalısın.

ceb58
31.Ocak.2010, 13:47
O senin baktığın yer takım konuşması. Sen takım konuşmasını yardımcı antrenör yapsın diye ayarlamışsın sanırım, oda devre arasına mağlup girince sinirli bir şekilde takımı eleştiriyor. Devre arasına galip girdiğinde de iyi performans diyor. Yani antrenmanla bunun alakası yok.

Antrenman programından kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. 27-28 yaşın üstündeki oyuncularda fiziksel çalışmaları(Aerobic ve Strength) biraz azaltıp teknik çalışmalara yoğunlaşmalısın.

Kardeş ben 2005 ten beri fm oynuyorum.Neyin takım konuşması olu olmadığını bilirim herhal.Ben sana diyorum ki maç esnasında bildiğin maç oynanıyor sağ üstte maç verileri var oradan oyuncu motivasyonunu seçince maç esnasında oyuncunun durumunu belirtiyor.bu durum dakikadan dakikaya değişiyor.Yani 5 dk sonra güven veriyor 5 dk sonra sinirli gözüküyor bunun gibi.Bunun sebebi antrenman diyorum.Detaylı açıkladım.Takım konuşmasını ayrıyeten ben yapıyorum.Olumsuz konuşmuyorum ki moral düşmesin diye.Ben antrenmanı iptal edince performans bulunuyor diyorum sebeni nedir?Anlatabildim umarım

BaGa TaRKaN
31.Ocak.2010, 13:57
Kardeş ben 2005 ten beri fm oynuyorum.Neyin takım konuşması olu olmadığını bilirim herhal.Ben sana diyorum ki maç esnasında bildiğin maç oynanıyor sağ üstte maç verileri var oradan oyuncu motivasyonunu seçince maç esnasında oyuncunun durumunu belirtiyor.bu durum dakikadan dakikaya değişiyor.Yani 5 dk sonra güven veriyor 5 dk sonra sinirli gözüküyor bunun gibi.Bunun sebebi antrenman diyorum.Detaylı açıkladım.Takım konuşmasını ayrıyeten ben yapıyorum.Olumsuz konuşmuyorum ki moral düşmesin diye.Ben antrenmanı iptal edince performans bulunuyor diyorum sebeni nedir?Anlatabildim umarım

Biraz Üslübun Ağır Olmuş Sanki:icon_eek:

Birde Maç İçindeki Oyuncu Durum ve Motivasyonlarının Değişmesi Çok Normal 90 Dakika Hep Aynı Durumda Olamaz Bunun Antremanla İlgisi Yok. Maç İçinde Oyuncular İstediklerini Sahaya Rakipten Çok Daha İyi Yansıttığında ve Gününde Olduğunda Oyuncuların Kendine Güvenleri Gelir İyi Oyun Sergiler. Maç İçindeki Taktik Değişmelerinde Sende Olsun Rakipte Olsun 90 Dk Aynı Kalmayacağı İçin Oyunun Gidişatına Göre Oyun Şekillenebilir Rakip Daha Kötü Oynuyorsa Seni Ya Kızdırmaya Çalışacak Yada Oyundan Düşürmeye Çalışacak Bu da Oyuncularının Sevmediği Bir Durum. Bunun Çözümü Maç İçi Taktik Düellosuna Doğru Bir Şekilde Yanıt Verebilmek. Oyunu İyi Okuyup Doğru Komutlar Verdiğinde Oyuncuların Memnun Olacak ve Daha İyi Olacaktır. Zaten Maç İçi Taktik Özelliğinin Eklenme Sebebide Budur.

ceb58
31.Ocak.2010, 21:25
Birde Maç İçindeki Oyuncu Durum ve Motivasyonlarının Değişmesi Çok Normal 90 Dakika Hep Aynı Durumda Olamaz Bunun Antremanla İlgisi Yok. Maç İçinde Oyuncular İstediklerini Sahaya Rakipten Çok Daha İyi Yansıttığında ve Gününde Olduğunda Oyuncuların Kendine Güvenleri Gelir İyi Oyun Sergiler. Maç İçindeki Taktik Değişmelerinde Sende Olsun Rakipte Olsun 90 Dk Aynı Kalmayacağı İçin Oyunun Gidişatına Göre Oyun Şekillenebilir Rakip Daha Kötü Oynuyorsa Seni Ya Kızdırmaya Çalışacak Yada Oyundan Düşürmeye Çalışacak Bu da Oyuncularının Sevmediği Bir Durum. Bunun Çözümü Maç İçi Taktik Düellosuna Doğru Bir Şekilde Yanıt Verebilmek. Oyunu İyi Okuyup Doğru Komutlar Verdiğinde Oyuncuların Memnun Olacak ve Daha İyi Olacaktır. Zaten Maç İçi Taktik Özelliğinin Eklenme Sebebide Budur.

Üslubum için özür dilerim

Anlattıkların doğru.Ama ben size anlatamıyorum galiba...Maça başlar başlamaz hangi mentalite ile oynatırsam yine aynı.Başlar başlamaz Sinirli olması normal mi?Peki Antrenman programını iptal edince niye düzeliyor.Sizde kulandığım ant. programlarını kullanıyorsunuz.Sizden sorun nerede diyorum?Anlattıklarınızı zaten anlıyorum.Biliyorsanız cevaplayınız.?

Tekrar üsluptan dolayı herkesten özür dilerim...

knsyr
31.Ocak.2010, 23:32
bende tugs kullanıyorum ve her maç en az 2 oyuncum sinirli oluyor ama tugs dışında birşey denemedim hep aynı oyuncu sinirli olsaydı antremandan diebilirim ama farklı oyuncular sinirleniyor bence bu maç esnasında olan birşey

ozaniel
01.Şubat.2010, 00:31
Ben de Tug's Training'i kullanıyorum ama hiçbir sorun yaşamadım. Sorun başka bir şeyde olmalı.

Sheriff
01.Şubat.2010, 00:38

Ben seni tanımıyorum kaç yılından beri cs mi oynarsın fm mi oynarsın onuda bilmem. buraya fm nin f sini bilmeyip öğrenmeye gelen arkadaşlarda oluyor. Demek ki neymiş, sorununu daha açık yazacakmışsın ki, kişiler seni daha rahat anlasın ve daha rahat tavsiylerde bulunsun.

Antrenmanla ilgili bir tavsiyede bulundum zaten sana, onu bir dene. Fiziksel antrenmanları biraz yumuşat.

demirsporlu
01.Şubat.2010, 00:54
valla bende tugs kullanıyodum ve maç programım çok yoğundu lig fortis şl vs.. bi baktım yüzde doksanın üstünde kimseyle maça çıkamıyorum çok sakat veriyorum düzenli bi 11 oluşturamıyorum kendi antreman programımı yaptım ha oyuncuda gelişme oluyomu yook ama düşüşte olmuyo napıyo günü kurtarıyo sakatlık yok kondisyon problemi yok zaten öyle aman aman gelişmesini istediğin topçu çok genç oluyo oda sürekli takımda yer bulamıyacagına göre en güzeli o oyunculara farklı antreman digerlerine farklı antreman uygulatmak vede kendi programını uygulamak bilmiyorum anlatabildimmi