PDA

View Full Version : data editör - sakatlık silme sorunu

delidoluneth
23.Şubat.2010, 23:14
arkadaşlar devre arası transferlerinin de verildiği bi ek türk yapımı yamayı indirdim. daha sonra o 10.2.0 databasesi üstüne o değişiklikleri açıp içinden tüm sakatlıkları sildim. ben hep sakatlık olmadan oynarım bu oyunu öyle yapabiliyorum ancak keyif alamıyorum başka türlü.

ancak sakatlıkları silip o verileri kaydedip o verilerle yeni oyun açmama rağmen oyuncular sakatlanıyor.

sakatlanmaları tamamen nasıl iptal edebilirim? transfer yamasını da kullanabileceğim şekilde? acaba direk sakatlıkları silmek yerine başka bi yöntem mi yapmalıyım? teşekkürler..

ekleme: real time editör de çalıştıramıyorum malesef... o yüzden verileri değiştirmem şart.

Fernando Gago
23.Şubat.2010, 23:18
Sakatlanmayı kaldırmak derken oyuncular ne yaparsan yap sakatlanır ancak onun etkisini yok edersin .. Yani bir oyuncun bir maçta sakatlanır onu mecbur oyundan çıkarırsın ayağı kırılsa bile diğer maç rahatlıkla oynatırsın .. Bu olayın farklı bir yüzü

Ancak editörden bunu yaptığın halde oyuncuların sakatlanmadaki etkisi sürüyorsa editördü kaydederken vs bir sorun olmuştur bir daha dene derim ..

delidoluneth
23.Şubat.2010, 23:23
öncelikle sağol dostum, ama bi çok kez kaydedip denedim. nafile. bütün sakatlıkları siliyorum veritabanından ama yine de antremanda yada maçta sakatlanıp 2-3 hafta yada 1-2 ay sakat kalıyolar. maçtan çıkmalarını anlıyorum ama süreleri uzun. fm 09'da böle sorun olmazdı silerdim giderdi ama yeni editörde böyle bi sorunum var.

şöyle diyeyim. acaba varitabanı değişikliğindeki sakatlıkları sildiğim zaman orjinal veritabanındaki sakatlıkları mı görüyo? yani ek verilerdeki alanalr boş olduğu için varolan veritabanındaki sakatlıkları yine de barındırdığından olabilir mi?

bunu düzeltmek için bütün sakatlıkların günlerini 1 gün yada 0 gün yapmaktan daha basit bir yol varmı? biraz karıştırdım etrafı bazı xml dosyaları ile oyunun çok yerine müdahale yapabiliyomuşum ama bilgim yok tabi.

futbolcuların 1 günden fazla sakatlanmaması için yapabileceğim bir hile, düzenleme varsa lütfen paylaşın. ben başka türlü oynayamıyorum lanet olsun öyle alıştım..

joelrifkin
25.Şubat.2010, 01:54
sen edıtorden yapıosan oyuncunun ılerde sakatlanması gayet normal. Ben de oyun acmadan once delgadonun sakatlıgını sıldım. 1 ay sonra antrenmanda sakatlandı. Editorden sılınce ömür boyu sakatlanmıcak dıe bısı yok. Real tıme edıtorden olur anca

KaPaLı
25.Şubat.2010, 09:38
Sen o zaman modifier kullan. Her maçtan sonra oyuncuların morallerini - kondüsyonlarını fullersin. Sakatlık kaldıramazsın Editörden.

Real Time Editör 10.2 diye arama yaparsan bulabilirsin.

PaVLeNKo
25.Şubat.2010, 11:10
öncelikle sağol dostum, ama bi çok kez kaydedip denedim. nafile. bütün sakatlıkları siliyorum veritabanından ama yine de antremanda yada maçta sakatlanıp 2-3 hafta yada 1-2 ay sakat kalıyolar. maçtan çıkmalarını anlıyorum ama süreleri uzun. fm 09'da böle sorun olmazdı silerdim giderdi ama yeni editörde böyle bi sorunum var.

şöyle diyeyim. acaba varitabanı değişikliğindeki sakatlıkları sildiğim zaman orjinal veritabanındaki sakatlıkları mı görüyo? yani ek verilerdeki alanalr boş olduğu için varolan veritabanındaki sakatlıkları yine de barındırdığından olabilir mi?

bunu düzeltmek için bütün sakatlıkların günlerini 1 gün yada 0 gün yapmaktan daha basit bir yol varmı? biraz karıştırdım etrafı bazı xml dosyaları ile oyunun çok yerine müdahale yapabiliyomuşum ama bilgim yok tabi.

futbolcuların 1 günden fazla sakatlanmaması için yapabileceğim bir hile, düzenleme varsa lütfen paylaşın. ben başka türlü oynayamıyorum lanet olsun öyle alıştım..

Oyuncuların sakatlanmaması için Naturel Fitnes(Sağlık) ve İnjury Pro.(Sakatlık riski)..Oyuncunun Naturel Fitnesini yüksek İnjury Pro.çok düşük olarak ayarlarsan sakatlık sorununu kolay kolay yaşamazsın ve bu dedikleri editörden yapabilirsin..

delidoluneth
25.Şubat.2010, 16:30
Sen o zaman modifier kullan. Her maçtan sonra oyuncuların morallerini - kondüsyonlarını fullersin. Sakatlık kaldıramazsın Editörden.

Real Time Editör 10.2 diye arama yaparsan bulabilirsin.

öncelikle önerin için teşekkürler ancak yazıda belirtmiştim framework sorunları sebebiyle real time editörün hiç bir sürümünü çalıştıramıyorum.

Oyuncuların sakatlanmaması için Naturel Fitnes(Sağlık) ve İnjury Pro.(Sakatlık riski)..Oyuncunun Naturel Fitnesini yüksek İnjury Pro.çok düşük olarak ayarlarsan sakatlık sorununu kolay kolay yaşamazsın ve bu dedikleri editörden yapabilirsin..

bu dediğini dikkate alıcam, ama oyunun ilerisi için 10 sezon sonra örneğin yeni oyuncular ve regenler geldikçe sanırım çaresiz kalacağım.

Peki benim bu framework sorununu aşmamın bi yolu var mı? Her türlü framework sürümüyle denedim ve en son framework 3.5 sp1 denememde de başarısız oldum. Bilgisi olan varsa yardımları için şimdiden teşekkürler.