PDA

View Full Version : Kanatlanın...

Selman Ozturk
25.Nisan.2006, 21:56
Arkadaşlar sanırım artık eski taktikleri uygulamaktan sıkıldınız. Ben de bunun farkına vararak yeni bir taktik hazırlayıp sizlere sunma kararı aldım.Taktiği hazırlarken tabiri caizse ince eleyip sık dokuyarak en doğruyu bulmaya çalıştım yine. Bu seferki taktiğimiz kanatlar ve ofansif bir orta saha üzerine kurulu. Kanatlarınız top taşıyacak, forvetiniz gol atacak ama defansınız hep sağlam olacak. Aslında bu çoğu zaman mümkün değildir ama artık bu taktik sayesinde mümkün.Taktiğin genel dizilişine bakalım isterseniz:

http://img276.imageshack.us/img276/2526/taktik7mu.png (http://imageshack.us)

Yukarıdaki tabloda da gördüğünüz gibi kanatlarımız ileriye doğru açık ve orta yapmaya müsait pozisyonda. Defansımız ise olması gerektiği gibi. Bu taktiği 5 farklı takımda deneyerek en iyi halini alana kadar çeşitli oynamalar yaparak hazır hale getirdim. Dikkat etmeniz gereken noktalar ise şunlar: Kanat oyuncularınızın orta yüzdesi yüksek olmalı, defansınızın ortasındaki oyuncularınızdan sağtaraftaki oyuncunun (De Jong'un bulunduğu mevki) kafa vuruşları sağlam olmalı ve ofansif orta sahanız toplara iyi vurabilen bir oyuncu olmalı.

Bu taktikle ilk sezonda Hamburg ile Uefa Kupası'na ve Lig Şampiyonluğu'na uzandığımı belirtmemde yarar var. Hepinize keyifli oyunlar...

DOWNLOAD İÇİN TIKLAYIN (http://rapidshare.de/files/18917280/4-1-2-1-2__HSV__Kas_2005_.rar.html)

Eray Dengiz
25.Nisan.2006, 21:58
Arkadaşlar bu taktik gerçekten çok kaliteli..
Nerden biliyosunuz diyeceksiniz bana..
Her oyunumda arrow denilen taktik ile çıkıyordum maça.. Bir kaç maç dışında gerçekten çok kaliteli bir taktik..

veee şimdi Demirhan bu taktik üzerinde deneye deneye en iyi sonuca varmış..
Kesinlikle yarıyacak bir taktik..

ronaldinho34
25.Nisan.2006, 22:40
Orta sahanın boş kalması biras tehlikeli değil mi????

vita es morte
25.Nisan.2006, 22:43
valla iiye benzio ama ben taktiğimden memnunum eline sağlık yine de

Selman Ozturk
25.Nisan.2006, 22:48
Orta sahanın boş kalması biras tehlikeli değil mi????

Dışarıdan baktığında ortra sahanın boş olduğunu söyleyebilirsin. Ancak oyun içinde orta saha derli toplu ve sağlam oluyor.

Universal
25.Nisan.2006, 22:49
ben bunu avrupada kullanıyorum fenerle bazen alex forvete yakın olunca etkili oluyor

Romulus
26.Nisan.2006, 00:07
Bu taktiğin aynısını Fenerbahçede denedim..İlk senemden sonra Alex dışında bütün yabancıları takımdan gönderip yeniden takımı kurdum...
Tuncayı forvette oynattım ve 44 maçta 56 gol atarak Altın ayakabı ödülünü aldı.Vucinic de 32 gol 32 asistle bu kategoride ikinci olmuştu...Bu taktik gerçekte süper kaçmaz ;)

Benim takım komutlarım biras farklıydı ama ossun :P

reasonable
26.Nisan.2006, 13:51
bencede iyi güzel bir taktik ellerine sağlık demirhan.

mustangshelby
26.Nisan.2006, 15:03
hamburg yapmışız demirhan abi bende hamburglayım 2008 denicem taktigini güsele benzio :D

master_ozzy
26.Nisan.2006, 20:16
demirhan1984 yaptıysa en azından bi kez denicen mutlaka cunku en azından bu forumda onun uzerine taktikci gormedim bakalım gsye deneyelim

crazy_aslan
26.Nisan.2006, 23:18
Arkadaşlar sanırım artık eski taktikleri uygulamaktan sıkıldınız. Ben de bunun farkına vararak yeni bir taktik hazırlayıp sizlere sunma kararı aldım.Taktiği hazırlarken tabiri caizse ince ekeyip sık dokuyarak en doğruyu bulmaya çalıştım yine. Bu seferki taktiğimiz kanatlar ve ofansif bir orta saha üzerine kurulu. Kanatlarınız top taşıyacak, forvetiniz gol atacak ama defansınız hep sağlam olacak. Aslında bu çoğu zaman mümkün değildir ama artık bu taktik sayesinde mümkün.Taktiğin genel dizilişine bakalım isterseniz:

Yukarıdaki tabloda da gördüğünüz gibi kanatlarımız ileriye doğru açık ve orta yapmaya müsait pozisyonda. Defansımız ise olması gerektiği gibi. Bu taktiği 5 farklı takımda deneyerek en iyi halini alana kadar çeşitli oynamalar yaparak hazır hale getirdim. Dikkat etmeniz gereken noktalar ise şunlar: Kanat oyuncularınızın orta yüzdesi yüksek olmalı, defansınızın ortasındaki oyuncularınızdan sağtaraftaki oyuncunun (De Jong'un bulunduğu mevki) kafa vuruşları sağlam olmalı ve ofansif orta sahanız toplara iyi vurabilen bir oyuncu olmalı.

Bu taktikle ilk sezonda Hamburg ile Uefa Kupası'na ve Lig Şampiyonluğu'na uzandığımı belirtmemde yarar var. Hepinize keyifli oyunlar...

arkadas kizma ama bu taktigi ben cm0304 de fm 2005 de ve fm 2006 da kullandim zaten bunu ben biliyordum:D:D arkadaslarda bilirler hem bence bu taktik 1 seneden sona cok kötü oluyo yeni taktik buldum ama nasil gönderilecegini bilmiyorum.nasil gönderilecegini biliyorsaniz yardimmm lütfenn

korray87
27.Nisan.2006, 15:55
bnce pedretti yerine daaha mucadelei b ortasaha alınırsa uefa kupasını samp.ligiyle cilalarsn =)=) cok gusel bi taktk eline saalık!

Selman Ozturk
27.Nisan.2006, 16:21
arkadas kizma ama bu taktigi ben cm0304 de fm 2005 de ve fm 2006 da kullandim zaten bunu ben biliyordum:D:D arkadaslarda bilirler hem bence bu taktik 1 seneden sona cok kötü oluyo

Sanırım sen taktik olayını sadece oyuncuların dizilişi olarak algılıyorsun. Eğer öyle olsaydı bizim bu "Taktik ve Antrenman" bölümünü açmamıza ne gerek kalırdı! Oyunun orijinalinde bütün dizilişler mevcut zaten. Ama benim burada yaptığım şey oyuncuları satranç oynar gibi bir yerlere koymak değil onlara sahada neler yapmaları gerektiğini belirtmektir.Buna oyuncu ve takım komutları denir..Taktik bu şekilde kurulur.Ama sen taktiği alıp denemek yerine "Ben bunu biliyorum zaten" diyerek ukalâlık yapıyorsun.Emeğe saygı göstermeyi öğrenmeden saygı görmeyi bekleme kimseden!

Carlos_Kameni
27.Nisan.2006, 19:06
ya abi ellerine sağlık fatih terim gibi adamsın ellerine sağlık...

LaKe
27.Nisan.2006, 22:26
ellerine sağlık selman abi, hemen deniyorum. ;)

bu arada crazy_aslan bu taktiği selman abi kendi hazırladı, sen nasıl oluyorda bu taktiği biliyorsun :) kastettiğin oyuncu dizilişi heralde. o zaman bu taktiği fm 2006 yı yapanlarda biliyo sana göre... burda oyuncu ve takım komutlarıda var.... bilgin olsun.

theorginalsin
28.Nisan.2006, 00:55
FALCI
Büyücü
KuLüBü '''''''''''''OdA YeTmEzSe SiHiRlİ mEyVe KOKTEYLİ''''''''

LaKe
28.Nisan.2006, 18:45
selman abi, taktiği denedim ve bir kez daha HELAL OLSUN!!! süpersin ;) bu taktiği türkiyede kullanmaya başladım. world cup ta 3te 3 yaparak guruptan çıktım(brazilyayı bile yendim.) :)

Aslan41
28.Nisan.2006, 22:28
güzel bi taktik daha demirhan dan...

FatalRhymeR_58
29.Nisan.2006, 10:43
gs de deneyen varsa yorumlarını yazıp bana yardımcı olsunlar

LaKe
29.Nisan.2006, 12:55

galatasarayda denedim. eğer taktikte yazanlara göre 1 e 1 oyuncu alırsan acayip işe yarıyor. türkiyeyle yarı finale kadar ilerledim bu taktikle. galatasaraylada 2-3 haz.maçı oynadım(Man utd, real madrid,udinese) hepsini kazandım. gerçekten güzel bir taktik... ;;) rahat rahat deneyebilirsin. pişman olmazsın:)

gokhangider
29.Nisan.2006, 19:22
bende beşiktaş ta denedim ama bir tane sağlam DM oynayan oyuncu alınması gerekiyo......

LaKe
29.Nisan.2006, 23:01
bende beşiktaş ta denedim ama bir tane sağlam DM oynayan oyuncu alınması gerekiyo......

evet sağlam bir dm ye ihtiyaç var... örneğin bende serkan balcı bir iyi bir kötü oynuyor... o nedenle oraya bir oyuncu alıcam.

Cancanokan
29.Nisan.2006, 23:15
allah allah ben bunu taktiğin aynısını hazırlamıstım.galiba can taktik pakedinde var ama fm 05 için bide galiba seninki kadar ayrıntılı değil

Cancanokan
29.Nisan.2006, 23:19
evet sağlam bir dm ye ihtiyaç var... örneğin bende serkan balcı bir iyi bir kötü oynuyor... o nedenle oraya bir oyuncu alıcam.
alacaksan:yabancı olarak javier mascherano ve c.zanneti
turk olarak: ugur inceman ve erhan namlı yı öneririrm

LaKe
29.Nisan.2006, 23:46
alacaksan:yabancı olarak javier mascherano ve c.zanneti
turk olarak: ugur inceman ve erhan namlı yı öneririrm

mascherano ile görüşmedeyim. gs ye gelmek istiyor, ama kulubüyle para konusunda anlaşamadık bir türlü

dnz498
01.Mayıs.2006, 10:50

bu taktiği denemedim ama aynı dizilişte kendi taktiğimi kullanıyorum gayet etkili çok gol atabiliyosun ama avrupada bir barca ya yada milana karşı bu taktikle oynaman zor o durumdada klasik 442 oynuyorum

yıldo_23
01.Mayıs.2006, 20:04
taktiği bende hamburgla deniyorum.zaten bende ne zamadır hamburgla oynamak istiyodum.bu taktikde tam üstüne geldi.şu anda süper gidiyo.çok iyi bi taktik hazırlamışsın.ellerine ve aklına sağlık.demirhanla münakaşa eden arkadaş ben o taktiğin komutlarını biliyorum demiş.arkadaşın düşünceleri okuma gücü yoksa demirhanın verdiği komutları bilmesi mümkün değil.nasıl iş anlamadım.

mahoo
06.Mayıs.2006, 23:57
ya ben açtım taktii bu diziliş ve takım komutları dışında bi işime yaradı mı ??oyncularla ilgili mesela..

Emurafu
07.Mayıs.2006, 11:53
sagol kardes zaten senin antreman programını uyguluyorum senin save li oynundan yapmıstım yanlız sampiyonlar ligini almam zor galiba nie böyle sampiyonlar ligin almam içinne yapmam gerekir

pessy
07.Mayıs.2006, 12:02
ben forumu açmadan bi dk önce bu taktiği uygulamıştım takıma tesadüf işte..

Emurafu
07.Mayıs.2006, 12:04
senin takımın ne benim konuma baksanasence sampiyonlar ligi kupasını alabilirmiym taktik aynı

eleftropoulos
12.Mayıs.2006, 13:47
bi deneyelim bakalım.yinede ellerine sağlık

ayberk_a
12.Mayıs.2006, 13:52
güzel taktik. gayet başarılı

Şarbon
12.Mayıs.2006, 21:05
güzel görünüyor. Denemek lazım

mgungor
13.Mayıs.2006, 11:30
güzel taktik tebrikler ama büyük takımlar karşısında karşı pek fazla başarı alamadım büyük takımlara karşı senin 4-4-2 perfect defans taktiğini uyguluyorum.

ayberk_a
13.Mayıs.2006, 12:21
4-4-2 perfect gerçekten güzel. ama 3-4 yediğimde oldu büyük takımlardan. hatta eto 4 gol attı cl de bana (udineseye).dc ler üzerinde biraz daha çalişilması lazım. belki böyle etkili oyuncuları adam markajına almakta fayda var.

Krusty
13.Mayıs.2006, 17:07
Demirhan çok teşekkürler..
Deneyeceğim ..

FatalRhymeR_58
14.Mayıs.2006, 14:07
4-4-2 perfect defansı pek beğenmemiştim ama bu galiba kaliteli. en azından yorumlardan öle anlaşılıo.
bide yeni oyun açtım hazırlık maçlarında başka taktikle oynadım. şuanda hiç resmi maçta oynamadım we hazırlık maçlarını tamamladım. buna rağmen etkili olurmu yoksa 4-5 maç oturması mı lazım

theorginalsin
14.Mayıs.2006, 20:17
ben bu taktiği çok ama çooooooook sewdim 10 kişiyken 4-0 aldım maçı saol demirhan1984

ceZa_1905
26.Mayıs.2006, 22:03
bence fm nin en iyi taktiklerinden biri. teşekkrler

sergenNn
27.Mayıs.2006, 11:12
valla bende acil taktik arıyodum bir sürü taktik denedim falan.. oyunu kapattım taktik arıyodum daha denemedim şimdi deniyeceğim.
çok teşekkürler

es_peri
13.Haziran.2006, 04:30
Foruma bayadır girmiyorum baktım ki bir zmanların favori topic' i şimdi aşağılara düşmüş:) millet taktik yapar işlevini mükemmel diye lanse eder olmuş.. bir çok taktik denedim ama 2006 da senin taktiklerin gibi olanını bulamadım( perfeect defans ve bu taktik) Dostum ellerine sağlık:) devamını bekliyoruz... :)

SaMaNYoLu
13.Haziran.2006, 14:44
demirhan önermişse boşuna önermemiştir deneyelim bakalım. teşekurler arkadaşım.

FuLL_MaNiAc
29.Haziran.2006, 15:59
ya arkadaşlar bende bu taktiği deneyeyım dedım fakat bı baktım oyuncu komutları bom boş sizde de oyle mi yoksa bende mi oyle ben onları ayarlayamam biri ayarlanmış halini veririse iyi olur

qhacker1
29.Haziran.2006, 17:28
Sağol emeğine sağlık galatasaryda da inşallah işe yarar ...

S-B-Z
29.Haziran.2006, 18:21
demirhan taktiğini indirdim ve deneyecem.kendi taktiğime baya bi benziyo ama sen bende mc olan oyuncuyu amc olarak belirlemişin.iyi bi taktiğe benziyor ama kilit oyuncu kim onuda belirtsen iyi olacak.mesela taktiğin en önemli mevkisi neresi?ve zayıf takımlada başarılı olabilirmiyim?denizlispordayım ve kadro baya bi kötü.
ayrıca paylaşımın için sağol..

ForCimbom
19.Temmuz.2006, 12:42
demirhan abi saol çok güzel bi taktik cimbomun 2000 ruhunu hatırlattı bana:m: