PDA

View Full Version : Ortalama zaman kaybı ?

Ahmet Göktaş
02.Mart.2010, 20:39
Arkadaşlar benim PC 512 MB ram'e sahip. Ben sadece TSL açarak oynuyorum bu yüzden ,

Sadece TSL açıp , Small DB yapınca 3 yıldız
Sadece TSL yapıp , Orta yapınca 1.5 yıldız
Sadece TSL , Large database ile yarım yıldız gösteriyor.

Bu yüzden ben sadece tsl ve orta db ile oynuyorum. Ancak merak ettiğim birşey var.

Ben 5 lig ve Large Database açsam , çok ağır olur mu ? Yani böyle oynanamayacak şekilde ağır olur mu ? "Dene gör" diyeceksiniz.

Bana ağır gibi geliyor yada öyle düşündüğüm için öyle geliyor , benim asıl sorum şu,

Mesela ben sadece TSL ve orta Database ile 1 sezonu 5 saatte bitiriyorsam,
5 lig, Large database ile bu 2-3 günlere çıkacak kadar zaman kaybı yaşatırmı ?

Çünkü cidden sıktı artık tek lig oynamak. Sizce nasıl yapmalıyım ?

Bilgilendirici fikirler almak için konuyu açtım. Şimdiden hepinize çok teşekkürler.

Börk
02.Mart.2010, 20:45
O kadar çok kasmaz.Arka planda sadece msn bulundurursan da bir şey olmaz.Ben 1 gb ram ile 10 lig açıyorum ve arka planda msn bulunduruyorum.Sadece günler biraz yavaş geçiyor o kadar da olacak.

Ahmet Göktaş
02.Mart.2010, 20:48
Zaten şuanda günlerin hızlı geçmesinden huzursuzum :) Space'e bir basıyorum , 8-10 gün bir kerede geçiyor , ne transfer sezonu kalıyor ne birşey :)

Börk
02.Mart.2010, 20:53
O zaman aç Avrupa ve belirli Güney Amerika ülkelerini ve oynamayı asla düşünmediğin ligleri sadece görülebilir yap.Daha az takım olur,daha az kasar.

gungorbdk
02.Mart.2010, 21:24
Bende de 512 var ve TSL+small database ile 2 yıldız gösteriyor. :S Benim PC hırpalanmış biraz. :D

OnuldinhoHizmet
02.Mart.2010, 21:54
dostum ilk sezon pek kasmaya bilir ancak sonra ki sezonlarda inan çok sıkılırsın yavaşlığından dolayı eğer ki kariyerinde iyi ise oyunu bırakmak istemezsin ve çok zaman kaybın olur

eğer sadece Türkiye Liginin takımlarını yöneteceksen diğerlerini boşver ama vrupaya açılmak istiyorum diyorsan çok kasar...

uniwherecity
02.Mart.2010, 23:34
Aynı sorun bende de vardi bi space basıyorum 8-10 gün atıyordu abartisiz bir ayi 4-5 space de bitiriyordu . özellikle maç olmadıgı aylarda .
Bende Tek lig ve tek takimla oynuyorum . Database boyutunu ise özel yapiyorum ortalama 40-50 bin oyuncu açıyorum ve 1 yildiz veriyor... Bu sayede günler yawasliyor yani 2 günde bir ekran açılıyor. hızından da gayet memnunum oyundaki bilgilerden de. ama oyundaki detayları minimum seviyeye çekiyorum aksi takdirde maçlar oynanırken çok bekliyor bu şekilde transit geçiyor maçlar :)

Ahmet Göktaş
03.Mart.2010, 21:45
İlk sezondan sonra yavaşlama mı oluyorki hiç duymadım böyle birşey ?

Homer J.S
03.Mart.2010, 21:58
Oyunun boyutu ve istatistikler gibi şeyler arttıkça oyunda yavaşlama oluyor,evet.

Fearless Coward
03.Mart.2010, 22:28
Benim ram 512 ekran kartı 128 Şakamız yok kariyerinde İtalya Seria A,EPL,La Liga ve TSL ligleri ekli..Databese boyutu ise orta..Fazla kasmıyor bende..

yugi
03.Mart.2010, 23:33
512 ram ile 12 ülke 24 lig,bir sezon 1 hafta civarında bitiyor. Kasma sorunu ise çok rahatsız edecek düzeyde değil.

Ahmet Göktaş
04.Mart.2010, 00:11
Günde 5 maça denk geliyor 1 haftada. Oynadıgnız süre ne kadar ?

hulleci
04.Mart.2010, 07:47
tsl'de takım çalıştırırken diğer ülke liglerinin maçlarını full detayda hesaplama diye ayarlarsan (ki baştan öyle ayarlı açılıyor da olabilir) pek bir şey farketmez. benim makinem de gayet eski, 4 ülke oynayabiliyorum dediğim ayarla.

yugi
04.Mart.2010, 08:27
Günde 5 maça denk geliyor 1 haftada. Oynadıgnız süre ne kadar ?

2-2,5 saat kadar.

eng1n
04.Mart.2010, 14:38
benimde 512 ram,7 lig açıyorum orta db öyle çok kasmıyor nerdeyse bende 1 haftada bir sezon bitiriyorum

aliCHaN_FM
04.Mart.2010, 16:53
2 gb ram amdx2 işlemci genellikle 5-6 lig açarım oyunda çok detaya girdiğim için transfer ve taktik gibi nu yüzden 1 sezonu 1 haftada rahatlıkla bitiriyorum.