PDA

View Full Version : 10.3 yaması ile oyun zor geldi

Vassili Zaitsev
03.Mart.2010, 15:08
Yaklaşık 1.5 aydır yeni yamayı bekleyerek FM oynamadım. Dün büyük heyecanla Fenerbahçe kariyeri açtım. Öncelikle transfer saçmalıkları ortadan kalktığı için çok memnun oldum. Ama sonuçlara gelince UEFA'da elemede BATE'ye elendim, ligde 17 G, 13 B, 4 M ile 3. oldum. Sadece süper kupa ve Türkiye Kupasını aldım. Uzun süredir oynamadığımdan oyunu mu unuttum yoksa forvet alamadığımdan mı bu kadar sıkıntı çektim anlamadım ama en kötü fb kariyerimi geçirdim. Ama yamayı bir çok saçmalılğın giderilmesinden dolayı beğendim. Merak ettim sizede zor geldi mi diye. Yoksa sıkıntı bende mi? :icon_lol::icon_lol::D

exe_genesis
03.Mart.2010, 15:21
Biri cok kolay gol oluyor her mac 3-4 atiyoruz diyor, biri cok zor diyor :D Bence hepsi tamamen rastlantisal. Oyun normal ayarinda. Bende dun yukledim bugun acip oynayacagim bakalim nasil olmus. Ama insallah zor olmamistir :D Ki herkesin dedigi kaleciyle karsi karsiya kalinca daha fazla gol oldugu.

Fb'den dir takimi degis yenersin :P

serkan1520
03.Mart.2010, 18:34
Ben interi aldım bi tek hazard ve asamoahı alarak kadroyu genişlettim sakatlıklar için ve lig ile şampiyonlar ligini kazandım banada koaly geldi :D bu arada bilginiz olsun 10.3 de hazard wonderkid :D

Fietra 10
03.Mart.2010, 18:46
10.2 ve 10.0 'daki taktiğim ile oynuyorum 2 gündür..Sonuca bakarsak pek bi farklılık yok ama oyun olarak daha zor geçiyor maçlarım..taktiğe ayar çekmek lazım heralde..

stalwart88
04.Mart.2010, 12:52
bende tam oyun kolaylaşmış mı diye başlık açacaktım :) şöyleki serie b ye ilk çıktığım senedeym ve ilk yarıyı 12.kaptmıştım devre arasında 10.3 yamasını yükledim ve artık karşı karşı pozisyonlarım kaleciyi nişanlamak yerine ağlarla buluşunca oynadığım 10 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet aldım ve bir anda 4.lüğe yükseldim ve bu performans devam ederse bir anda hiç aklımda yokken serie a ya çıkabilmeyi düşünmeye başladm :) ama bence bu olay şundan da kaynaklanıyor olabiliyor bence;

maç skoruna etki eden en büyük değişiklik kaleciyle karşı karşıya pozisyonlarda olan gollerin yüzdesinin eskiye göre çok artması eğer sizin oynadığınız taktikte 10.2 de de karşı karşıya pozisyonları bulup atamadığınızdan dolayı puan kaybediyorsanız bu sefer oyun kolaylkaşmış gözüküyor
yada tam tersi karşı takıma çok fazla karşı karşıya pozisyon veriyosanız ve 10.2 bunlar gol olmadığı için daha raht kazanıyorsanız bu pozisyonlar şimdi gol olacağı için oyun size zorlaşmış gibi gelebilir diye düşünüyorum nacizane.

OnuldinhoHizmet
04.Mart.2010, 12:58
oyun gerçeğe yaklaşmış ben çok sık taktik değiştirdim bundan dolayı 8 hafta tıkır tıkır oynadı takım sonrasında ise attığım 7 puan fark kapandı üstüne de 2 puan geriye düştüm bu arada çok sık taktik değiştirdim ve sezon başında ki taktiğime geri döndüm takıma biraz zaman tanıdım ve anladım ki gerçekçi olması için bir maçta veya birkaç maçta üst üste kötü sonuçlar veya çok iyi sonuçlar alınabiliyor oyunu daha da tatlı yapıyor aslında...

aliCHaN_FM
04.Mart.2010, 16:55
Oyunda yapak zeka fazla geliştirilmiş. Kolaymı zormu deseniz bence biraz zorlaştırılmış gibi.

William Rookwood
04.Mart.2010, 16:56
Bence tam tersi daha kolay olmuş.Barcelona real madrid gibi takımlara dişe diş mücadele edebiliyorsun.

Fearless Coward
04.Mart.2010, 17:00
Kesinlikle katılıyorum oyun çok zorlaştı taktik kurmakta zorluk çekiyorum.. :D

eren968
04.Mart.2010, 18:12
bende sizleri okurken heyecan ile yüklemeye baslıyacağım yeni yamayı bakalım ne tür özellikler çıkacak

sentugo
04.Mart.2010, 20:43
Oyun daha zorlaşmış arkadaşlar,kim ne derse desin. Bu günü görememek için kör olmaya gerek yok.

Bursaspor ile ligin ilk yarısnı yenilgisiz lider bitirdim.. Bana göre kolaylaşmış.. Taktiklere göre dğeişiyor sanırım..

Bursaspor
05.Mart.2010, 01:09
Oyun zorlaşmış gibi duruyor ama daha da kolaylaşmış bence, en azından takımım yaptığım taktiğe çok iyi uyum sağladı. Özellikle kornerlerde çok can yakılıyor, eskisinden daha da fazla.

martymcfly
05.Mart.2010, 03:46
Oyun zorlaşmış gibi duruyor ama daha da kolaylaşmış bence, en azından takımım yaptığım taktiğe çok iyi uyum sağladı. Özellikle kornerlerde çok can yakılıyor, eskisinden daha da fazla.
korner taktiğinizi anlatabilir misiniz ?
6 pasa atıyorum işe yaramadı
ön direğe kullandırttım o da işe yaramadı şuan mixed kullandırtıyorum ama 1-2 gol oldu anca 22 maçta.

Bursaspor
05.Mart.2010, 03:56
Korner taktiğim biraz karışık, forvetlerimi dışarıda bırakıyorum (İkili forvet oynuyorum.), ortaları da penaltı noktasına yapıyorum. Beklerim ve dmc'deki oyuncularımda şuan için geride kalıyor. Kalan 6 oyuncumda kale önünde engelleme, direk dibinde durma gibi işlevler yapyıorlar.

OnuldinhoHizmet
05.Mart.2010, 13:25
taktiğini oturtursan takır takır oynuyorlar ve maçın tüm kontrol ü sende oluyor ben bjk ile maç yapıyorum gs takımını yönetiyorum inönü de ardanın daha 13 dk atılmasına rağmen 4-0 yendim ve bjk son 6 maçını kazanmış eksiksiz bir kadro ile çıkmıştı karşıma kaleyi bulan şutları bile yoktu... iş taktikde bitiyor ancak sürekliliği yok bu işin sezon başında ki gs ile sezon ortasında ki gs nin performans farkını herkes biliyor aynı böyle bir durum var herşey yolunda giderken bir anda tersine dönebiliyor...

sentugo
05.Mart.2010, 19:19
ilk senemde Bursaspor ile şampiyon oldum hayatımda ilk defa... Bana göre kolaylaştı :D

KaRaBükLü KraL
05.Mart.2010, 19:27
Bana kalırsa kesinlikle zor

burak434
05.Mart.2010, 20:28
Kornerlerde açık var.Taktiğinizde kullanıyor musunuz bilmiyorum ama kullanırsanız ve uzaktan iyi şut çeken oyuncunuz varsa neredeyse her korner gol oluyor.

wolfson
05.Mart.2010, 21:05
Biraz daha açar mısınız şu kornerlerdeki açık konusunu? Nasıl bi açık var :D

Bursaspor
05.Mart.2010, 21:10
Evet kornerlerde açık var, sistemi iyi kullanırsanız gol makinası yaratabilirsiniz. Sistem çok basit aslında, isterseniz yazabilirim komutları.

KaRaBükLü KraL
05.Mart.2010, 21:17
Lütfen iyi olur aslında:)

berksus
05.Mart.2010, 21:21
Şampiyonlar ligi finallerinde bu tür şeyleri sevmesem bile kullanırım valla.

Bursaspor
05.Mart.2010, 21:22
Takımınızdaki en iyi korner atan adama her iki taraftaki kornerleri de kullanmasını ayarlayın.

Kornerleri 'Penalty Area' ya kullandırın.

Gelelim oyuncu komutlarına,

Korner atan ve uzaktan şut çekecek olan oyuncunuzu lurk outside area olarak ayarlayın.

İşin püf noktası şu vereceğim korner noktalarının her birinde 2 oyuncu bulundurmanız.

Near post flick on, challenge keeper, stand on far post ve tabii stay back,

Zaten 2 oyuncuya lurk outside area vermiştiniz.

Yukarıdaki 4 komuta istediğiniz gibi oyuncuları dağıtabilirsiniz, DC'ler için challenge keeper, DR ve DL'ler için stay back tercih edilebilir, siz bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

burak434
05.Mart.2010, 21:29
Evet bu taktikle şu an 24 marttayım Galatasaray ile.3 forvet oynatıyorum Cardozo,Jo,Baros.Alex(Spartak Moscow) kornerleri kullanıyor,Cardozo vuruyor.

Şimdiye kadar :
Ligde
Alex 21 maç 7 gol 35 asist 7 kere maçın adamı ortalama : 8.54

Cardozo 23 maç 38 gol 18 asist 10 kere maçın adamı ortalam : 8.58

UEFA

Alex 19 asist

Cardozo 20 gol

Cengo
05.Mart.2010, 22:32
Takımınızdaki en iyi korner atan adama her iki taraftaki kornerleri de kullanmasını ayarlayın.

Korner atan ve uzaktan şut çekecek olan oyuncunuzu lurk outside area olarak ayarlayın.

İşin püf noktası şu vereceğim korner noktalarının her birinde 2 oyuncu bulundurmanız.

Yukarıdaki 4 komuta istediğiniz gibi oyuncuları dağıtabilirsiniz, DC'ler için challenge keeper, DR ve DL'ler için stay back tercih edilebilir, siz bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Oğuz, 433C taktiğimde kullandığım korner taktiğinde komutlar sanki benzer.O da çok işe yaramıştı.Hep aynı yere gol atmak yerine aynı anda farklı organizasyonlar yapan bir sistem geliştirirseniz boşta kalan organizasyona çıkartabilir korneri kullanan oyuncu.Ben de kornerde çok gol atıyordum, sistemimin ss'ını alıp koyayım bir ara.

William Rookwood
05.Mart.2010, 22:53

Türkçesini yazsaydın daha makbule geçerdi.Cogu arkadaş oyunu türkçe ile oynuyor çünkü :)

Bursaspor
05.Mart.2010, 23:01
Tabi Türkçe'lerini yazayım ama kullandığınız yamada o şekilde olmayabilir bu komutlar.

Lurk outside area : Alan dışında bekle ya da ceza sahası dışında bekle diye olabilir.

Near post flick on : Ön direkte bekleme, hareketlenme olabilir. Ama çeviri de ön direğe koş diye de çevirmiş olabilirler.

Stand on far post : Arka direkte bekleme

Challenge keeper : Kaleciyi rahatsız etme, engelleme

Penalty Area : Penaltı alanı

sentugo
06.Mart.2010, 00:56
SSleri yayınlarmısın bizde görelim.

Tabii yayınlarım.Yeni sezona gçtiğim için bu resimleri koyabiliyorum.. Başka resim isterseniz koyabilirim..

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/samp.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/transferas.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/turgay.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/sercan.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/zgoni.jpg

areas
06.Mart.2010, 04:52
Bence 10.3 daha kolay,diğer serilerde Fenerbahçe'yle ligde zar zor 3.olurdum.Şimdi daha kolay gibi geldi.Daha büyük başarılara imza attım

sentugo
06.Mart.2010, 19:49
Nasıl bir dizilişle çıktın taktiğin nedir?

Valla 10.02 yamasının aynısını kullanıyorum. Hiç bir değişiklik yapmadım.. Yazımın sonunda ekledim taktiğimi..

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/dizilis.jpg

Maç içi ekranındaki taktikte oklar gözükmüyordu.. Bende taktik ekranındaki resi de koydum.

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/normaldizilis.jpg

Bir de klüp fikstür'ünden eski maçlarıbuldum

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/fikstr.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/fiktr2.jpg

İşte taktik. Bir de adımı verdim :D Çünkü forumda paylaşıcaktım.. Ama maç sonuçlarıfalan gerkti o zaman üşenmiştim. Bu zamana kısmetmiş :D

http://www.mediafire.com/?0dytdjymyjy

el.nino
07.Mart.2010, 01:21
10.3 te topu ceza sahasına sokarsan kazanırsınha yok ben uzaktan çalışıyorum dersen kaybedersin:D

El Barto
07.Mart.2010, 02:56
Atletico Madrid ile Arsenal'i eledim Şampiyonlar ligi ön eleme maçında ilk hafta Barcelona'dan 5 yedim deplasmanda. :D

KaPaLı
10.Mart.2010, 09:32
Zor demişsinizde bu mesaja bakın bakalım. Benim için hayalkırıklığının ötesinde bu yama.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1667233&postcount=382

sentugo
10.Mart.2010, 20:09
valla zor diyenler azaldı sanırım :D

izmer96
10.Mart.2010, 20:19
Oyun inanilmaz kolaylasmis bu yamada , kolaylasmasininda 2 nedeni var 1. si iyi 2 forvetin varsa taktigini becerebiliyorsan gol atmak cok kolay , 2. side kornerlerde sorun var her 2 macda 1 kornerden 1 gol atabiliyorsun , buyrun daha ilk sezonda sunderland ile sampiyon oluyordum nerdeyse

http://img691.imageshack.us/img691/1786/sunderland.jpg (http://img691.imageshack.us/i/sunderland.jpg/)

KanaKe
10.Mart.2010, 20:43
kornerde nasil bir sorun varki ben daha bulamadim o sorunu :D tarif edermisiniz

KaPaLı
11.Mart.2010, 09:45
Arka direğe ortalıyorum ben kornerleri normal korner taktiği kullanmıyorum yinede farketmiyo. Defans oyuncularım sürekli atıyo.

Ligde - Kupada 20 maçı geçtim beraberlik hiç yok tek mağlubiyet Giresunspor'a 2-1. Ondada paf takımdan 4 oyuncu oynattım.

Invincible
23.Mart.2010, 17:04
Fener ıle 2.sezon yarı fınal 3.sezon sampıyonlar lıgını kazandım okadar zor degıl bence

LMCastroman
24.Mart.2010, 19:09
ben fiorentina ile resmen çıldırdım.Hersene kendi taktiğim ile kuplara ambargo koyarrdım bu yamadan sonra deplasmanda Standard Liege'den 4,CSKA Moscow'dan 5,evimde Roma'dan 4,Arsenal'dan 4 Udinese ve Sampdoriadan 3 gol yedim ve yenildim.Rakip 4-2-3-1 yada 4-3-2-1 yada 4-3-1-2 çıkarsa imkanı yok maçı alamıyorum.Ben 4-4-2 oynuyorum.Duruma görede 4-2-2-2.Ama olmuyor bir türlü.

William Rookwood
24.Mart.2010, 22:09
Oyun cok kolay istediğiniz bir takımı alıp şampiyonluğa oynayabiliyorsunuz :)

La BruJiTa
25.Mart.2010, 18:15
oyun bence daha zor olmuş,Lille ile oynarken sezonun ilk yarısında Lyon'un 2 pua gerisinde 2.idim.2.yarıda koca takım sadece 1 galibiyet aldı ve 10.bitirdim ligi.Aynı taktik aynı oyuncular.Sinirle oyunun save dosyasını sildiğim için takımı buraya yazayım dedim.Ochoa,Beria,Adil Rami,Otamendi,Kolarov,Mavuba,Cabaye,Gervinho,Denti nho,Bounanette,Hazard,Milevsky,Mandzukic.Gelde delirme...

sardokar
26.Mart.2010, 21:56
man city ile oynuyorum10.2 ile maç esnasında inanılmaz salaklıklar oluyordu.
Birbirine çarpıp top alamayan adamlar mı dersin,top üstüne geldiği halde toptan kaçan adamlar mı dersin, adam gole giderken mal mal bakan defans mı dersin ne ararsan vardı.
10.03 ile de man city ile oynuyorum takım aynı oyuncular aynı ama resmen çağ atlamış gibiler.hemen hemen her pas nizami birbirine çarpıp salak gibi top kaptırmalar vb yok bence 10.03 gayet güzel.
ha birtek sıkıntı olarak şu algılanabilir ara paslarından çok gol bulunuyor.
hemen hemen her arapası gol.

aerysnmz
27.Mart.2010, 22:34
Oyun aşırı dercede olmasa da biraz taktik bilgisiyle beraber çok kolaylaşmış.Ben Bjk ile 2. sezon Annan,Moussa Sissoko,Jem karacan ve James Rodriguez'i aldım.Sivok,Özkan,Tello,Tabata,bobo ve Delgadoyu sattım Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynadım chelsea'yle Penaltılarda elendim

nessus
28.Mart.2010, 20:28
kornerden bi ben gol atamıyorum demek :)

sentugo
28.Mart.2010, 21:23
kornerden bi ben gol atamıyorum demek :)

arkadaşkım bak....

First Touch'u (İlk dokunuş) yüksek olan oyuncuna "Lurk of outside" diyeceksin. Bir de korneri kullandırttırğın oyuncuna da bu özelliği seçiceksin..

Daha sonra corner ayarlarından Lurk of outside kısmına at diyeceksin..

Bu arada, şu belirttiğim yerlere de 2'şer oyuncu koyacaksın..

Near post flick on,
challenge keeper
stand on far post
ve stay back

Stay back teki oyuncular defansif ve hızlı oyuncular olsun ki geri dönen toplar gol olmasın.
Kaleciyle karşı karşıya da da havasal hakimiyeti yüksek olan oyuncunu koyacaksın..

lurk outside area da olabilir, lurk la başlayan bir şey işte

sonrada golleri izleyeceksin..

RasAnt
18.Mayıs.2010, 02:19
arkadaşkım bak....

First Touch'u (İlk dokunuş) yüksek olan oyuncuna "Lurk of outside" diyeceksin. Bir de korneri kullandırttırğın oyuncuna da bu özelliği seçiceksin..

Daha sonra corner ayarlarından Lurk of outside kısmına at diyeceksin..

Bu arada, şu belirttiğim yerlere de 2'şer oyuncu koyacaksın..

Near post flick on,
challenge keeper
stand on far post
ve stay back

Stay back teki oyuncular defansif ve hızlı oyuncular olsun ki geri dönen toplar gol olmasın.
Kaleciyle karşı karşıya da da havasal hakimiyeti yüksek olan oyuncunu koyacaksın..

lurk outside area da olabilir, lurk la başlayan bir şey işte

sonrada golleri izleyeceksin..

peki gol yememek için ne yapalım :)

RasAnt
18.Mayıs.2010, 14:07
Abi çok gol oluyor ya bu ne :D alex ortalıyor emre çakıyor alex ortalıyor emre çakıyor :D çok pis bi olay abi bu :D:D:D