PDA

View Full Version : Fitness Sorunu

adanademir1940
11.Mart.2010, 18:35
3 kulvarda da ilerliyorum, turkıye kupası, lig ve sampıyonlar lıgı...dolayısıyla kondisyon sorunu yaşıyorum...
ne yapmalıyım, ne gibi onerılerınız var veya personel onerılerınız...?

antreman durumu MEDIUM şuan..

Knightmare
11.Mart.2010, 20:13
maç sıklığının çok olduğu dönemlerde ve tempolu maçlar oynadığında, sonraki gün oyuncularına izin verebilirsin. Ben maçlarımın arasında 1 hafta varsa 2 gün, 3-4 gün varsa 1 gün ''rest'' veriyorum.

Walter Sakana
12.Mart.2010, 05:07
Kadroda rotasyon yap bence. Lig ve şampiyonlar liginde as kadro, kupada yedek ağırlıklı bir kadro kullanabilirsin. Ayrıca ilk 11'i kondisyonu %94 ve üstü olanlardan kurmaya bak. Maç içerisinde de kondisyonu %74'ün altına inen oyuncularını değiştirmeni tavsiye ederim.

Antrenman içinse ekibinde mutlaka 2 fitness coach (kondisyoner) olsun. Birini sadece strength (güç), diğeriniyse sadece aerobic antrenmanına ata. Kadron çok şişkinse yani antrenmana katılan oyuncu sayısı 50 civarındaysa kondisyoner sayını arttır. Ancak kondisyon antrenmanları seviyesini genel'dekinden yüksek tutma (özellikle sezon içinde) hiçbi faydası olmaz aksine sakatlıklar artabilir. Dediğim gibi en az 2 kondisyonerin olsun ve herbiri en az 4 yıldızlık bir verim versin yeter.

sentugo
12.Mart.2010, 09:41
Kadroda rotasyon yap bence. Lig ve şampiyonlar liginde as kadro, kupada yedek ağırlıklı bir kadro kullanabilirsin. Ayrıca ilk 11'i kondisyonu %94 ve üstü olanlardan kurmaya bak. Maç içerisinde de kondisyonu %74'ün altına inen oyuncularını değiştirmeni tavsiye ederim.

Antrenman içinse ekibinde mutlaka 2 fitness coach (kondisyoner) olsun. Birini sadece strength (güç), diğeriniyse sadece aerobic antrenmanına ata. Kadron çok şişkinse yani antrenmana katılan oyuncu sayısı 50 civarındaysa kondisyoner sayını arttır. Ancak kondisyon antrenmanları seviyesini genel'dekinden yüksek tutma (özellikle sezon içinde) hiçbi faydası olmaz aksine sakatlıklar artabilir. Dediğim gibi en az 2 kondisyonerin olsun ve herbiri en az 4 yıldızlık bir verim versin yeter.

tam benim yazacağım mesajı yazmış arkadaş.. Altına imzamı koyarım.. Bunları yap konsiyonlar düşmez :D

Universal
16.Mart.2010, 21:06
Kondisyondan daha çok oyuncuların kalitesi gerek. Fizik gücü yüksek oyunclar eğer takımda bulundurursan yaptıracağın fitness antremanlarında daha iyi sonuç elde edebilirsin. Örnek vermek gerekirse, Fenerbahçe ve Chelsea aynı antreman programını uyglasınlar. İki takımda üç günde bir maç oynuyor ama Chelsea'nın fizik gücü daha yüksek olduğundan sorun yaşamıyorlar. Kısaca iyi fitness koçu alarak ve doğru oyuncular tercih edip, geniş karo yaparak bu sorunu çözebilirsin. Ayrıca kazanman garanti olduğu maçlar yavaş tempo oynatarak oyuncularını daha az yorabilirsin.