PDA

View Full Version : Küçük Takımlarla Başarılı Olma

Mischievious41
01.Nisan.2010, 10:40
Küçük takımlarla başarılı olmak için birkaç formül var

1)Mutlaka yıl sonu sözleşmesi biten futbolcular olacaktır.Bunları erkenden almak istiyorsanız elinizi çabuk tutun çünkü her an birileri devreye girebilir ama bunu çok fazla denemeyin çünkü maaşlar konusunda çok fazla istiyolar sene sonunda kimse almazsa cüzi miktarlı maaşlarda kadronuza katablirsiniz.

2)Taktiğiniz oturduysa taktiği pek fazla değiştirmeyin bu sonuçları etkleyebilir.

3)Bu tür takımlara yıldız oyuncu almak epey güçtür maddi imkansızlıklar vb.Yönetim fazla transfer parası vermezse veya istediğiniz kadar.Yıldız oyuncular veya as takımda oynayan oyuncular gelmez.Siz azda olsa kar yapmak istiyorsanız transfer döneminde Transfer Listesindeki futbolculara uğramadan geçmeyin.Belki iyi futbolcular az paralara gelebilir.

4)İyi oynayan futbolcuları övün o oyuncunun daha çok çalışmasını sağlayacaktır

5)Liginizdeki büyük takımlardan genç oyuncuları kiralayın takımıza hep katkı sağlar hem de kendilerini geliştirirler.

6)Kontratsız futbolculara bakın belki iyi oyuncular çıkar.

7)Hazırlık maçlarında takımınızdaki eksik yerleri görün, fark edin ve eksik yerlere transferler yapın.Bir mevkide çok fazla oyuncu olması oyuncuların forma bulaması ve takımınızın mutsuz olmasını sağlar.

Bunları uyguladıktan sonra başarılı olma şansınız olacaktır.

Berk Çalışkan

El Barto
01.Nisan.2010, 10:46
2)Taktiğiniz oturduysa taktiği pek fazla değiştirmeyin bu sonuçları etkleyebilir.

Buna pek katılmıyorum. Hep aynı taktikle oynarsanız bir süre sonra çözülüyorsunuz. Aynı taktikle devam ederken bir maçı 5-0 kazanırken sonraki hafta 5 yiyebilyorsunuz. O yüzden rakibe göre uygulayacağınız taktikleriniz olsun. Oyuncu kadronuzu da buna göre yapılandırın.

Mesela 4-5-1 oynayan takıma karşı 4 savunmacı 2 ön libero ile çıkmak mantıksızdır. Bunun yerine Daha orta saha ağırlıklı bir takımla çıkıp savunmadan kısmak yaralı bence. En azında 3-5-2 efsanesinin ölmediğini düşünen ben için. :) Ama 4-3-3 oynayan takıma karşı 5-3-2 hatta 5-4-1 oyanarım. :D

omrcanjc
01.Nisan.2010, 13:24
Buna pek katılmıyorum. Hep aynı taktikle oynarsanız bir süre sonra çözülüyorsunuz. Aynı taktikle devam ederken bir maçı 5-0 kazanırken sonraki hafta 5 yiyebilyorsunuz. O yüzden rakibe göre uygulayacağınız taktikleriniz olsun. Oyuncu kadronuzu da buna göre yapılandırın.

Mesela 4-5-1 oynayan takıma karşı 4 savunmacı 2 ön libero ile çıkmak mantıksızdır. Bunun yerine Daha orta saha ağırlıklı bir takımla çıkıp savunmadan kısmak yaralı bence. En azında 3-5-2 efsanesinin ölmediğini düşünen ben için. :) Ama 4-3-3 oynayan takıma karşı 5-3-2 hatta 5-4-1 oyanarım. :D
ben katılıyorum bunu çok yaşadım çünkü mesela ben kocaeliyle başladım ilk senemde türkiye kupasında fenerle oynuyodum evimde defansif bir taktik kullanmıştım (genelde control oynuyorum) 3-0 yenilmiştim ama herzamanki taktiği saraçoğlunda kullandım 2-0 yendim böleleri oluyor

cagty
02.Mayıs.2010, 19:16
Aslında rakibin taktiğine bağlı kadronuz ne kadar iyi olsada karşıdaki taktiği olsada yenemezsiniz.Gerçek hayatta da böyle!
:D

Raistlin1
03.Mayıs.2010, 17:23
Bu oyunu uzun zamandan beri küçük takımlar ile oynuyorum bence oyuna ilk başladığınızda ilk yapacağınız için yaşlı ama daha önce büyük takımlarda oynamış defans ve orta saha oyuncuları bulmak.

İleriki zamanlarda ile genç hızlı ve yeteneğine güvendiğiniz oyuncular ile ilk başta yazdığım diğer oyuncuları bi araya getirip genç oyunculara sıkı yani fazla serbestlik opsiyonu olmayan bir taktik belirlemek buraya yazabilirim bişeyler arkadaşlar küçük takımla oynayanlar özellikle ingiltere lig 2 filan yardımcı olabilirim.

ForeverFener
05.Mayıs.2010, 22:16
Bence en iyisi Lucescu'nun dediği gibi haddini bilerek oyna ! felsefesi.Katı bir futbol anlayışı ve defansa önem veren bir anlayış bence küçük takımlar için etkili...

RasAnt
07.Mayıs.2010, 16:23
En iyi savunma ataktır.Benim felsefem her zaman hücumdur.Karşımdaki takıma göre kolay kolay taktiğimi değiştirmem çok nadirdir.

ozaniel
07.Mayıs.2010, 20:04
Büyük takımlardaki backup veya not needed yazan oyuncuları daha ucuza alırsınız.

GeorgeWeah
08.Mayıs.2010, 14:00
Ligteki durumunuza göre taktiği ayarlarsınız. Mesela küçük ligin iyi takımı iseniz defansif oynamanıza gerek yok. Biz rakipten çekineceğimize rakip bizden çekinsin. :) Tam tersi de olabilir. Takım çok zayıf bir takım ise kontratak veya kontorllü oynamak en mantıklısı bence.. Bir de taktikten ziyade bu seride oyuncu kalitesi ön plana çıkarılmış. Transfer de büyük önem taşıyor..

Hugo
09.Mayıs.2010, 00:23
Bank Asya 1.ligde başarılı olma: U.Yıldırım(free)+Serhat Akin(free)+Cem Sultan(kira)+Berkin Arslan(kira)+Emre Çolak(kira) en kötü ihtimalle play-off :D

iLkeRisT
18.Mayıs.2010, 19:30
Küçük takımlarda oyuncularınıza fazla serbestlik tanımayın hatta hiç tanımasanızda olur benim gibi:) kısa pas yaptırın top ayakta kalsın.Defans yapısını da ben rakip forvetlere bakarak ayarlarım o oyuncunun yapısı tarzına göre savunma tazını belirlerim su ana kadar da basarıyı sagladık :D