PDA

View Full Version : Fm 2010 Online Oynamak

suvari53
03.Nisan.2010, 22:34
öncelikle pc nize hamachi programı kurunuz bir ağ oluşturun ve oynayacağınız kişiyi olduğunuz ağa davet edin

http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-1.0.3.0-tr.exe (http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-1.0.3.0-tr.exe)

İlk önce host olacak kişi network'den run as server seçeneğini işaretliyor.

http://img682.imageshack.us/img682/2387/48843343.png

Bağlanacak kişi(ler) Join Network seçeneğine geliyor ve sağ allta join other server seçeneğine tıklıyor

http://img694.imageshack.us/img694/3899/72851667.png

HOST olan kişinin hamachi ip'sini girip bağlanıyoruz...

http://img248.imageshack.us/img248/1816/17497461.png

not:fm 2010 online oynabilmeniz için (http://forum.donanimhaber.com/m_38893289/mpage_1/f_/key_//tm.htm#) oyununuzun versiyonu aynı olmak zorunda yoksa online oynayamassınız hamachiyle bütün serileri online oynayabilirsiniz

Aydin
04.Nisan.2010, 19:52
forumda bunun eksikliği vardı. teşekkürler.

suvari53
19.Nisan.2010, 03:00
konuyu sabitlediğin için teşekkürler

BiLGeN90
20.Nisan.2010, 18:00
şimdi diyelim ki ben server oldum oyunu kurdum

arkadaşımda anlatılan gibi geldi oyuna dahil oldu

takımlar nasıl seçiliyor aynı ilk oyun kurulum ekranı gibi ekranmı geliyor ikimize de?

aynı ligde oynamak istiyoruz farklı takımlarla, şimdi devam tuşuna basınca bende ileri gidecek e onda da otomatik mi gidecek ya da o basınca bende otomatik mi gidecek bir ileriye bunu nasıl ayarlıyoruz sıra kime nasıl geliyor

ligi kaydetmek nasıl olacak diyelim 3 saat oynadık sonra kaldığımız yerden yarın devam etmek istiyoruz aynı bıraktığımız gibi nasıl kaldığımız yerden devam edeceğiz?

Not:bu üsttekiler dışında(üsttekilere cevap alsam yeterli bu kısım biraz özel istek gibi : )) ortak kariyer yaparken bilmem gereken başka bir şey var mı bilmiyorum aklıma gelenler bunlar oldu? online olarak ortak kariyer nasıl yapılır birisi geniş olarak hazırlayıp bir rehber yapsa sanırım çok iyi olacak

gokhanyilmaz23
29.Mayıs.2010, 03:35
Hocam öncelikle vista veya win7 kullanıyorsan hamachi ye gerek yok, Bilgisayarlar arası ağ kurabiliyorsun bu işletim sistemlerinde,

Arkadaşın sorusuna gelince, istediğin takımı yeni oyun açarmış gibi secebiliyorsun arkadaşım, oyun kurarken ise zorlama süresini yani bir oyuncu continue yaptığında diğerinin ne kadar sürede basması gerektiğini ayarlıyorsun ve o süre sonunda sen devam tuşuna basmasan da oyun otomatik ilerliyor.

Oyunu kaydedip kapattıktan sonra server yani oyunu kuran bilgisayar sadece oyunu kaldığı yerden başlatabiliyor. diğer bilgisayar server açmadığı sürece kayıtlı oyunu göremez açamaz veya başlatamaz. Zaten oyun multiplayer oynanıyorken server harici pc oyunu kaydedemez. sadece server pc bunu yapabilmektedir.

Ortak kariyerler genelde sıkıcıdır. tek eğlenceli olabilecek şekli, bir ligi dolduracak kadar player bulunduğu zaman çıkar. hele ki oyun incelemeyi, taktik yaratmayı, oyuncu araştırmayı, antrenman yaptırmayı, yetiştirmeyi hedefleyen kariyerlerde multiplayer ı kesinlikle tavsiye etmiyorum. bence en keyifli kariyer en dandik takımı alıp yenile yenile yenmeyi öğrenerek olanıdır. emin ol bir zaman sonra oyun sana acıyor, taktiğin veya klübün dandik olsa bile hem paranı veriyor hem taktiğin dünyanın en iyi taktiği olup bütün takımlar tarafından bile kullanılıyor :) Yoksa bu oyunda herkesin başarılı olma ihtimali veya her taktiğin bir şekilde işe yaraması biraz komik olurdu değil mi? ama şu bir gerçektir bu oyundan da ne yazık ki vazgeçilmiyor.

Selamlar ve kolay gelsin.

kartal443
06.Temmuz.2010, 14:28
arkadaslar biz ethernet bağlantısı ile uc bilgisayar oynamak ıstıyoruz ama bi turlu basaramadık işletim sistemleri win7 bilgisayarlar birbirlerini gorsede fmde gorulmuyor lutfen bılgısı olan arkadaslar yardımcı olabılırmı

Zekirdek
06.Temmuz.2010, 15:11
Bende ortak kariyer yapmak falan istediğimde çok kasıyor ya. Bunun önlemi yok mu? Bilgisayar yavaş internet hızı yavaş.

HooijDonk07
06.Temmuz.2010, 16:09
Bende ortak kariyer yapmak falan istediğimde çok kasıyor ya. Bunun önlemi yok mu? Bilgisayar yavaş internet hızı yavaş.

Hem Bilgisayarın yavaş hem internetin yavaşsa doğal bişi.:)

TheroDamaS
06.Temmuz.2010, 16:32
Arkadaşla yanyana multiplayer oynayacağm. Yine bu yöntemle mi kurmam lazım oyunu ? Açıklayabilir misiniz ..

BaGa TaRKaN
06.Temmuz.2010, 20:31
Arkadaşla yanyana multiplayer oynayacağm. Yine bu yöntemle mi kurmam lazım oyunu ? Açıklayabilir misiniz ..

Evet Aynı Şekilde Yine:)

TheroDamaS
06.Temmuz.2010, 22:16
Ya arkadaşlar. İlk önce hamachiyi kurdum ağ kurdum arkadaşımı davet ettim. Sonra fmden resimdeki herşeyi yaptım. İp adresini yazıp girmeye çalışınca "Unable to connect to server." Hatasını veriyor. Çok acil yardım gerek..

Homer J.S
07.Temmuz.2010, 11:10
Oyunlarınızın versiyonları farklı olabilir.

Zekirdek
07.Temmuz.2010, 11:20
Ya arkadaşlar. İlk önce hamachiyi kurdum ağ kurdum arkadaşımı davet ettim. Sonra fmden resimdeki herşeyi yaptım. İp adresini yazıp girmeye çalışınca "Unable to connect to server." Hatasını veriyor. Çok acil yardım gerek..

Windows güvenlik duvarını kapatın. Ben yaparken hep böyle oldu ikimizde güvenlik duvarını kapadık sorun çözülmüştü. Arkadaşta ismini tam hatırlamıyorum ama Endo ile ortak kariyer yapıyor.

nikootinn
07.Temmuz.2010, 23:42
Hocam online FM liglerine nasıl katılabilirim peki ? Mesela bu footballtycoon'daki gibi.

EndoplazmiK RetikuluM
07.Temmuz.2010, 23:54
Windows güvenlik duvarını kapatın. Ben yaparken hep böyle oldu ikimizde güvenlik duvarını kapadık sorun çözülmüştü. Arkadaşta ismini tam hatırlamıyorum ama Endo ile ortak kariyer yapıyor.

Hangi arkadaş ?
:)
Beni ne karıştırıyorsunuz yahu :) Neler oluyor :)

orhuneses
13.Temmuz.2010, 19:26
arkadaşlar hamachi ağı paylaşırmısınız maç yapabileceğim birilerini arıyorum

quaresmaslan
25.Ağustos.2010, 05:33
ben bişi sormak istiyorum.şimdi online oynarken birimizin internet bağlantısı kopuyor.haliyle oyun tek kişiye kalıyor.peki daha sonra tekrar o kariyerden ikimizde devam edebilir miyiz?? yoksa oyun iptal mi olur ???

Zekirdek
25.Ağustos.2010, 09:45
ben bişi sormak istiyorum.şimdi online oynarken birimizin internet bağlantısı kopuyor.haliyle oyun tek kişiye kalıyor.peki daha sonra tekrar o kariyerden ikimizde devam edebilir miyiz?? yoksa oyun iptal mi olur ???

Birşey olmaz devam edersiniz.

Game Hunter
17.Eylül.2010, 19:30
Şu an arkadaşım ile yapıyorum.Teşekkürler.

Hatred
27.Eylül.2010, 16:27
Ben kuzenimle aynı evde yani aynı modeme bağlanarak kurduğumuzda oynayabiliyoruz fakat farklı yerlerden hamachi üzerinden bağlandığımızda birbirini görmüyor. Yaptığımız işlemler aynı ikisindede hamachiyi açıyoruz ama farklı modemlerde boyle bir sorun ortaya çıkıyor bunun herhangi bir çözümü varmıdır ?

roypido
07.Ekim.2010, 13:24
teşekkürler

BaGa TaRKaN
07.Ekim.2010, 14:26

Ben kuzenimle aynı evde yani aynı modeme bağlanarak kurduğumuzda oynayabiliyoruz fakat farklı yerlerden hamachi üzerinden bağlandığımızda birbirini görmüyor. Yaptığımız işlemler aynı ikisindede hamachiyi açıyoruz ama farklı modemlerde boyle bir sorun ortaya çıkıyor bunun herhangi bir çözümü varmıdır ?

Oyunu Kurarken Run a Server'in İşaretli Olmasına, Versiyonların Aynı Olmasına, Virüs ve Güvenlik Duvarı Gibi Benzeri Programları Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.