PDA

View Full Version : Takımdan 9 Puan Silindi..

Skyr3x
08.Nisan.2010, 21:54
Nedenini bilmiyorum ben Anderlecht'i yönetiyordum. İş ararken İngiltere Premier League bir bakayım dedim ve gördüğüm şey aynen buydu.

http://i39.tinypic.com/ek1ddx.jpg

Sezon 2011/12 ve bu ekrandan sonra Liverpool'a girdim ve işle ilgilendiğini açıklaya bastım.. Artık Liverpool FC'nin başındayım :)

Düzenleme: Finansta gitmiş. 2 Sene de 60 Milyondan € 'dan -39 Milyon € 'ya kadar düşmüş geri 50 Milyon € 'ya çıkmış. Kiralık oyunculara ödenen para'da 48 Milyon € gibi yüksekbir miktar para ödenmiş ki bu çok saçma gibi göründü gözüme..

Flawless Victory
08.Nisan.2010, 22:04
Şike soruşturması İngiltere'ye kadar yayıldı mı ne. :D

Universal
08.Nisan.2010, 22:08
Maddi sebeplerden dolayı silinmiştir.

Skyr3x
08.Nisan.2010, 22:10
İlginç bir durum ilk kez karşılaşıyorum bunca yıldır FM oynarım ama garibime gitti yani benim de ilk aklıma şike ya da Menajerle alakalı bir problem geldi ama oyunda şikeye girileceğini sanmıyorum ama Menajerle alakalı maddi bir durumu olduysa eğer o yüzden verilmiş olabilir diye düşünüyorum bende..

Universal
08.Nisan.2010, 22:16
Kulübün borçları yüzünden silinmiştir. Oyunda bu yıllardır gerçekleşiyor, dokuz puanın silinme nedenini gösteren mesaj mutlaka sana gelmiştir.

Skyr3x
08.Nisan.2010, 22:25
Yok ben takımın başına yeni geçtiğim için. İlk defa rastladım ben büyük liglerde oynamayı pek sevmiyorum yeni bi maceram olsun diye Liverpool'a gittim genelde oyunlarımda 3-4 sezon sonra büyük bir kulübe gidiyordum.

Fietra 10
09.Nisan.2010, 13:40
İngiltere'de sıkça olan birşey bu oyunda..Klüp finansı gittikçe kızarıyor ve sonunda lig yönetimi duruma el koyuyor..Bu genellikle Championship'e düşen ve Kira Borcu bölümünde sıkı borcu olan takımların başına geliyor..Maaşlar ve Kira Borcu 'nu alt ligdeki gelirle karşılayamayan klüpler sıkıntıya giriyor..Wigan,Middlesbrough,West Ham vs. buna örnek klüpler..Liverpool ise sanırım bir kaç yıl kötü gidince -ilk 4'e falan girememe falan heralde- böyle bir durum oluşmuş..

Skyr3x
09.Nisan.2010, 15:27
Evet Fietra 10 un dediği gibi sanırım 2 yıl filan ligin ortalarında bitirmişler benim gittiğimde hedef ligi ortalarda bitirme ve primler normal primdi bu Kira Borcu ne demek oluyor bunu da açıklayabilir misiniz?

Fietra 10
09.Nisan.2010, 16:02
Evet Fietra 10 un dediği gibi sanırım 2 yıl filan ligin ortalarında bitirmişler benim gittiğimde hedef ligi ortalarda bitirme ve primler normal primdi bu Kira Borcu ne demek oluyor bunu da açıklayabilir misiniz?

bir nevi kredi..Klüp borca girdiğinde,yeni stad yapacagında kredi alıyor atıyorum 60 M€ alıyor stad vs. yapıyor..10 yıl bu borcu ödüyor..Aylık 500 milyara denk geliyor sanırım..Her ay 500 milyar ödüyor..Buda yılda iyi bir rakam oluyor..kredinin süresi kısaldıkça aylık ödenen parada artıyor ve klüp bunu kaldıramıyor başarı gelmeyince..Finans kısmında bu borcun hangi tarihe kadar ödeneceği yazıyor ayrıca..

ozaniel
09.Nisan.2010, 17:19
Kira borcu kötü çeviri. Loan debts kredi borcu demek.

orcun21
09.Nisan.2010, 17:47
evet evet çeviriyle alakalı bi problem olmuş :)
takım borç almış bi yerden ve türkiyede olmasa da birçok yerde borcunu ödemeyen veya ödeyemeyen takımlardan puan silme ve hatta küme düşürme gibi cezalar verilebiliyor

Skyr3x
10.Nisan.2010, 15:08
Hmm.. Çeviride zaten bir çok kötülükler var ve normal / düzgün bir yama çıkmadığından dolayı bununla oynamak zorundayız. Gerçi İngilizce'de de pek sorun olmuyor yine anlyıyoruz az buçuk ama.. böylesi daha iyi oluyor. Teşekkür ederim bilgileriniz için :) İyi oyunlar.

cris king
19.Nisan.2010, 15:40
cm 03-04 dede oluyordu bu premier ligde ligin ortalarında fln Leeds United'dan 9 puan siliniyordu + topçuları bedavaya çıkıyor ve transfer ambargosu koyuluyordu mali krizden kaynaklanan bir şey...

Tedesco
21.Nisan.2010, 16:03
bende de bu sezon oldu..

http://i42.tinypic.com/nz3cqq.jpg

Skyr3x
21.Nisan.2010, 16:25
Evet şu an liderim Chelsea nin maç eksiği var 3 puan geride maçı alırsa galibiyet ve beraberliklerimiz eşit olacak mağlubiyetlerimiz yok zaten. :)

Tom Hicks kulübü bırakıyor. Yerine gelecek bir isim vardı ama bilmiyorum kulübü sattı sanırsam. Ama yeni yönetim ne zaman gelir onu bilmiyorum bi ara transfer ambargosu koyuldu ve kaldırıldı. Finans problemi de yok şu an kulüpte :) rahatız yani . :) :)