PDA

View Full Version : Saçma Transferler

aniltorres9
20.Nisan.2010, 19:32
Türkiye liglerinde birçok kişininde gözüne çarpmıştır ki çok saçma transfer politikaları uyguluyor takımlar örneğin; Fenerbahçe, 37 yaşında, cv açısından pek iyi olmayan bir oyuncuyu alabiliyor. Ya da Galatasaray, Brezilya liginden 17 yaşında pek fazla Pa olmayan oyuncu alabiliyor ben bunları gerçekte pek görmüyorum ve bence oyunun gerçekciliğinide etkiliyor.

Aynı şekilde Anadolu takımlarıda saçma transferlerle klüplerine zarar verebiliyor.

Tabi sorucaksın, "Türkiye liginin gerçekteki transfer politikası zaten çok saçma değil mi ?" diye ama bunun nedeni kariyeri iyi olmasına rağmen kendini gösteremeyen oyuncular, kariyersiz ve hiç bir işe yaramayan oyuncular değil.

perpetua
20.Nisan.2010, 19:40
Türkiye liglerinde birçok kişininde gözüne çarpmıştır ki çok saçma transfer politikaları uyguluyor takımlar örneğin; Fenerbahçe, 37 yaşında, cv açısından pek iyi olmayan bir oyuncuyu alabiliyor. Ya da Galatasaray, Brezilya liginden 17 yaşında pek fazla Pa olmayan oyuncu alabiliyor ben bunları gerçekte pek görmüyorum ve bence oyunun gerçekciliğinide etkiliyor.

Aynı şekilde Anadolu takımlarıda saçma transferlerle klüplerine zarar verebiliyor.

Tabi sorucaksın, "Türkiye liginin gerçekteki transfer politikası zaten çok saçma değil mi ?" diye ama bunun nedeni kariyeri iyi olmasına rağmen kendini gösteremeyen oyuncular, kariyersiz ve hiç bir işe yaramayan oyuncular değil.

Bu konuda FM 2011 icin biraz degisiklik olmasini ben de istiyorum. Sadece gelen oyuncular degil, giden oyuncular icin de ayni sey gecerli.

Alinan oyuncularin garipligi disinda, oyun yabanci kisitlamasi nedeniyle Turk oyuncularin ne kadar degerli oldugunun farkinda degil. Bunun da duzeltilmesi gerekli.

barpolla
29.Mayıs.2010, 18:01
Her Türkiye ligi kariyerimde banko alınan oyunculardan sadece 2'si:

Nesu
Zanev

Genelde Mehmet Eren Boyraz ve Aydın Toscalı BJK'ye gidiyor.

Zekirdek
29.Mayıs.2010, 18:29
Fener ilk sezon küme düşmemeye oynuyor iyi ihtimal orta sıralar saçma saçma transferler yapıyorlar. Gitmiş 31 yaşındaki Robert Flores'i alıyor. Zaten ligin en kötü yabancı transferi seçilmişti o da ayrı. Sadece böylede sınırlı değilki ne siz sorun ne ben söyüyeyim.

Hugo
30.Mayıs.2010, 00:43
2-3 tane orta avrupa oyuncusu kiralayıp kadro numarası bile vermiyor gs fb ve bjk.

ozaniel
31.Mayıs.2010, 07:28
Bende sadece bir sefer Galatasaray düzgün transferler yapmıştı. 2. sezon Mahir Sağlık, Esteban Granero ve Gabriel Milito'yu getirmişlerdi ama onun dışında düzgün transfer yapıldığını hatırlamıyorum.

anil luque
31.Mayıs.2010, 14:31
Benim de hemen hemen her oyunumda GS Vaart'ı kiralıyor.. Diyeceksinizki bunun neresi kötü , hiçbir sakatlığı vesairesi olmadığı halde oynatmıyorlar =/

LifeYourself
02.Haziran.2010, 23:38
bende ilk sezonlar kötüydü ama regenler çıkmaya başlayınca gs bjk fb acayip transferler yapıp avrupaya yıldız satıyorlardı.Gençleri yetiştirip ama ilk sene nedense bir kiralama hevesi var

Zekirdek
02.Haziran.2010, 23:57
Benim de hemen hemen her oyunumda GS Vaart'ı kiralıyor.. Diyeceksinizki bunun neresi kötü , hiçbir sakatlığı vesairesi olmadığı halde oynatmıyorlar =/

Evet ya bende de hiç boş geçmiyorlar. İkinci gün Galatasaray'da Vaart.

Fearless Coward
03.Haziran.2010, 00:04
Valla ilk sezondan sonra bunlara pek rastlamıyorum git gide düzeliyor oyun sezon geçtikçe 4. sezondayım çok önemli oyuncular var 4 büyüklerdede anadoludada işte yeterli oyuncular var :D ama FM 09'da çok manyak adamlar alınıyordu saçma transfer falan yoktu hiç..Ayrıca M.Eren Boyraz hep FB'ye gidiyor :D Suarez direk Chelsea sanki Chelsea'ye transfer oldu gerçekte..

shelp
03.Haziran.2010, 17:09
bende fener 2. sezonda david villa yı almıştı.Ekrana baka kalmıştım

CeNTeR_TR
05.Haziran.2010, 18:11
Litmanen futbolu bırakmanın eşiğinde bi bakıyorum Fenerbahçe alıyor.

M.Eren Boyraz direk Fenerbahçede.

BeeTLeJuiCe
05.Haziran.2010, 18:16
Binbir uğraş ile 6.5MN€'ya sattığım Uğur Boral'ı ben ayrıldıktan 1 gün sonra 6MN€'ya geri transfer etti Fenerbahçe (= Sattığım takımda sadece yarım sezon oynadı.

remzi1242
13.Haziran.2010, 16:43
şimdi bana şöyle bir şey geldi pek katılırmısınız bilmem

takımın başındaki hoclar lig kurallarını bilmiyor

yada fm gerekli özeni ligimize göstermiyor

bakıyorum adamlar almışlar 11 yabancı 4 ü dışarda satamıyorda :D

kiraladığı adamı oynatıyor :D

E.Cartman
18.Haziran.2010, 19:05
Leo Franco'yu kulüplere önerin ilk sezon Real Madrid ya da Barcelona'ya kiralanıyor 2. sezon önerdiğinizde de yine bu iki kulüpten birine bonservisiyle gidiyor :D:D

mehmetd
12.Ağustos.2010, 22:32

gerçekte de saçma transferler yok mu oyun gerçeğe o kadar bağlı kalıyor ki oyunda da gerçekte de saçma transferler yapılıyor :icon_twisted:
remzi bende 18 adam aldım bu arada sata sata 9-10 a düşürdüm ama 1 kişi gene kaldı diye de oyunu bıraktım:icon_lol: :icon_cry: şimdi editörden yeni takımımdayım.:0:
lifbmanen oldu zaten o:icon_lol:

CAGR1
13.Ağustos.2010, 18:03
Yönetime kızıp istifa ettiğim Fenerbahçe benim zamanımda transferden kar edecek teklifler gelmesine rağmen satmadığım, güçlükle 20m $ a aldığım muhteşem performans gösteren SANDRO yu 8.5m $ a satmış..Bunun üstüne geleceğe yatırım yetenekli gençlerimin önünü tıkayıp 30lu yaşlarda adı bile duyulmamış yabancılar almış,personel listesinde de bir sürü garip gureba isim..Ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım valla :D

King_91
14.Ağustos.2010, 14:06
sadece türk takımları değil barça ve real inanılmaz saçma transferler yapıyor . real zaten bonservisi 1m$'ı geçen bütün 18 yaşından küçük adamlarınıza saldırıyor .

deniz.91
26.Eylül.2010, 00:47
3 büyükler çok vasat romanyalı brezilyalı kiralıyo genelde bendede çok saçma dediğiniz gibi 11de böyle olmaz umarım

joelrifkin
30.Eylül.2010, 16:07
galatasaray emre çolak ' ı 1.5 milyona bordeaux a sattı. yarım sezon sonra hıc oynamadıgı halde 16.5 milyona geri aldı :S

attirson
07.Ekim.2010, 19:12
Bnde gs defederico ve graneroyu almıstı 2 kere uefayı aldılar adamlar super :D