PDA

View Full Version : Süper Ligi Karıştırma Planı

BaGa TaRKaN
28.Nisan.2010, 10:26
Fanatik Gazetesinin Haberine Göre Diyarbakırspor Müthiş Bir Son Yapmaya Hazırlanıyor:confused:

Süper Lig'i karıştırma planı

Sezonun olay takımı Diyarbakırspor, müthiş bir final hazırlığında! Kırmızı-Yeşilli ekip, Beşiktaş maçını kaybederse ortalık karışacak. Plan şu: Son 2 maça çıkmayıp bütün sezon boyunca hükmen mağlup sayılmak. Bu gerçekleşirse Fenerbahçe 2 puan fazladan alacak, Süper Lig yanacak.

Ziya Doğan yönetiminde Süper Lig’e iyi başlayan Diyarbakırspor, kendi sahasında oynadığı Fenerbahçe maçında çıkan olaylarla gündemin ilk sırasına oturmuştu. Ardından Bursa’da yaşananlar onları ligden çekilme noktasına taşıdı, Diyarbakır’daki rövanş unutulmazdı. İstanbul’daki Belediye sınavında taraftarlar sahaya girince işler iyice içinden çıkılamaz bir hale geldi. Çoğu kişiye göre federasyonun Diyar’ı küme düşürmesi gerekiyordu ama Özgener yönetimi saha kapatmayı uygun gördü. Çünkü Diyarbakır’ı federasyonun düşürmesi halinde tüm maçlarda 3-0 hükmen yenik sayılacak, bu da puan cetvelini baştan aşağı değiştirecekti. Ortada emsal karar bulunduğu için Ankaraspor’a ne yapıldıysa aynısı Diyarbakır’a da uygulanmalıydı. Federasyonun yapamadığını şimdi Diyarbakırsporlular yapmak niyetinde. Üzerlerine bazı oyunlar oynandığını düşünen Kırmızı-Yeşilliler, giderken federasyonun kucağına da bombayı bırakacak!

Bu haftaki Beşiktaş maçının kaybedilmesi halinde son iki maça çıkmamayı planlayan Diyar yönetimi, böylece sezon başından bu yana tüm maçlarda 3-0 hükmen mağlup sayılmak istiyor.

Hiç şüphe yok ki, eğer bu plan hayata geçerse ortalık çok fena karışacak.

FANATİK

A.FaruK
28.Nisan.2010, 10:28
Ligin sonlarına doğru böyle iddaalar atılması pek hoş değil bence

nannar
28.Nisan.2010, 10:35
:n: yapsınlar yapsınlar :D zaten bir o eksikti :D iyice ligin cılkını çıkararak düşsünler:p

KaPaLı
28.Nisan.2010, 10:40
bu Fanatik nasıl plan yazıyo. Valla şaşırıyorum. Saygıyla eyiliyorum önlerinde.

BaGa TaRKaN
28.Nisan.2010, 10:42
Haberin Kaynağının Malum Olması Biraz Aspargas Gibi Geliyor. Ama Bozuk Saat Bile Günde 2kere Doğruyu Gösteriyorsa Heralde Bunlarda Doğru Haber Yapacak:D

Valla Haberin Doğruluk Payı Varsa ve Böyle Bişey Olursa Diyarbakır'a Okkalı Bir Ceza Vermek Lazım Hem Sporda Hemde Her Alanda. Bir Zamanlar Yozgat'a Verilen Cezanın Aynısı Olabilir. Olmalıdırda

Ama Aspargas Bir Habersede Artık Birileri Şu Malum Gazeteye Okkalı Bir Ceza Verilmesi Gerekir. Nedenide Basit Halkı İsyana Teşvik. Yani Bunun Her Türlü Sonucunda Birilerinin Artık Birşeyler Yapması Lazım.

Xipe Totec
28.Nisan.2010, 12:20
Ama Aspargas Bir Habersede Artık Birileri Şu Malum Gazeteye Okkalı Bir Ceza Verilmesi Gerekir. Nedenide Basit Halkı İsyana Teşvik. Yani Bunun Her Türlü Sonucunda Birilerinin Artık Birşeyler Yapması Lazım.

Katılıyorum.. Eğer doğru çıkmazsa bu haber ki çıkma ihtimalini görmüyorum, yazanından tut yayınlayanına kadar hepsine sağlam bir ceza verilmeli.. Son günlerde bu tür haberlerden ekmek kazananlar çoğaldı.. Tek amaçları kaos ortamı oluşturmak.. Hele şu malum gazetenin bağlı bulunduğu ajans gurubu hikaye yazmakta gerçekten usta ve kimsede çıkıp bu insanlar neyin peşinde demiyor..

Temennim bunların olmaması, olursa çökmüş olan lig hepten gitti demektir..

Sekopej
28.Nisan.2010, 12:46
Diyarbakırspor eğer maçlara çıkmaz ve 2. hükmen mağlubiyetini alırsa, zaten otomatikman küme düşüyor. Ama oynadığı maçlar hükmen yenik sayılmıyor, Ankaraspor ile karşılaştırılmaması gerekir olayın, sadece bundan sonra oynayacağı maçları hükmen yenik sayılıyor. Yani Fenerbahçe'ye esktra puan gelmesi durumu söz konusu değil, haberi yapanlar hadi açıp bakmadınız kurallara, yahu İBB maçından sonra denmedi mi, eğer 2. hükmen yenilgi alırsa, oynadığı maçları etkilemez, oynayacağı maçlarda hükmen yenik sayılır diye, onu da mı hatırlamıyorsunuz?

Trabzonspor
28.Nisan.2010, 12:47
Serkan burda ortalık karışmadan bazıları iş yapğamıyor bilselerde olayı çarptımakta üzerlerine yok.

Universal
28.Nisan.2010, 17:44
Bir bu eksikti, tam oldu. Bana göre böyle bir haber Beşiktaş maçı öncesi hakemleri baskı altına alıp, Kasımpaşa'yı bir alt lige düşürmek. Kasımpaşa bu hafta 1 puan alırsa, artık ligde kalamazlar.

Addolorato
28.Nisan.2010, 18:11
Fanatik hangi senaristlerle çalışıyor çok merak ediyorum..

BeeTLeJuiCe
28.Nisan.2010, 19:11
Bu haberi yapanın işine derhal son verilmeli aslında ama nerdeee, gazeteyi bu haberler sattırıyo. Ortaya atılanların doğruluğunu geçtim, kurallardan bile yanlış bahsetmişler. Ankaraspor olayı ile Diyarbakır'ın böyle birşey yaptığında verilen cezalar aynı olamaz. Aynı şey değiller zaten.

izmer96
28.Nisan.2010, 21:43
Adminler bu konuya bi el atmali , hepimiz biliyoruzki bu kadar sacma sapan sallama bi haber olamaz , bence Fanatik gazetesinin kaynak olarak gosterildigi haberler yayinlanmasin forumda bizi aptal yerine koyuyorlar

sakary Ali
28.Nisan.2010, 21:48
Tartışmaya gerek yok :D

Alicanfmfan
28.Nisan.2010, 22:04
Herşeyi gördük olursa şaşırmam.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Nisan.2010, 22:24
Vay Fanatik vay ! Sen neymişsin bee :D
Geçiniz haberi :)

A.FaruK
28.Nisan.2010, 23:06
Böyle kehanet yazmada üstlerine yok :)

SAİT71
29.Nisan.2010, 10:18
D.Bakır değilde Fanatik karıştırmak istiyor ortalığı... Acaba tiraj dışında ne çıkarları var bu durumdan... Zaten almıyordum bundan sonrada almam bu kağıt parçasını :)

KanaKe
29.Nisan.2010, 10:51
Fanatik yine senaryo yazmis.. Hollywood filmlerine tas cikarir bu senaryo :D

Fernando Gago
29.Nisan.2010, 10:53
Plan şu: Son 2 maça çıkmayıp bütün sezon boyunca hükmen mağlup sayılmak. Bu gerçekleşirse Fenerbahçe 2 puan fazladan alacak, Süper Lig yanacak.

Yok artık Nelere vurgu yapılıyor Öhh

Homer J.S
29.Nisan.2010, 17:47
Harbiden ha.

Saçma sapan bi haber.

E.Cartman
29.Nisan.2010, 21:22
bu senaryo gerçek olamaz bence tamamen masa başı haber ama bence şu bi gerçek ki ülkemizde şampiyonluklar, galibiyetler saha içinde değil saha dışında geliyor yani bi şeylerin yanlış olduğu kesin...

GeNç KaRTaL
29.Nisan.2010, 21:48
Saçma olduğuna herkes hemfikir olduğuna göre GMA'ya göndermekte bir sakınca görmüyorum o zaman.