PDA

View Full Version : Oyuncuya Teklif Yapma

lexoqe
29.Nisan.2010, 22:42
mrb arkadaşlar 2015 teyim ve son 2 yılda başıma geldi...geçen sene agüero için para topladım ve serbest kalma madesinden yararlanarak almaya calıstım...oyuncuya teklif yapıyorum kabul ediliyor sözleşme öneiriyorum ama cevap gelmiyor ve bidaha teklif atabiliryorum teklif attıkca oyuncuya attığım teklifler cogağılıyor...agüeroda en son nasıl aldım bilmiyorum ama baya ugraştım...sonra lennon içinde öle oldu ama almadım şmdi wats die bi oyuncu alacam yine aynı şey... aşağıda resimde olduğu gibi bidaha teklif yapsam oraya daha eklenecek...

http://i41.tinypic.com/2v9offq.jpg

Universal
29.Nisan.2010, 23:58
Zaten aynı oyuncuya ne kadar teklif yaparsak yapalım oraya eklenmiyor mu? Orada olması doğal.

lexoqe
30.Nisan.2010, 00:23
hyr bi kere ekleniyor benim bildiğim ve kabul edildikten sonra sözleşme öneriyorum sözleşmeyi veriyorum hemen ardından bidah adama teklif atabiliyorum ve oraya bidaha ekleniyor bi ara 15 teklfi olmuştu hepside aynı fiyat biraz fiyat değişincede farklı fiyatlarla yani oyuncu alamıyorum :S

lexoqe
01.Mayıs.2010, 01:22
kimse bilmiyomu ya :S

Ilhan
01.Mayıs.2010, 08:33
mrb arkadaşlar 2015 teyim ve son 2 yılda başıma geldi...geçen sene agüero için para topladım ve serbest kalma madesinden yararlanarak almaya calıstım...oyuncuya teklif yapıyorum kabul ediliyor sözleşme öneiriyorum ama cevap gelmiyor ve bidaha teklif atabiliryorum teklif attıkca oyuncuya attığım teklifler cogağılıyor...agüeroda en son nasıl aldım bilmiyorum ama baya ugraştım...sonra lennon içinde öle oldu ama almadım şmdi wats die bi oyuncu alacam yine aynı şey... aşağıda resimde olduğu gibi bidaha teklif yapsam oraya daha eklenecek...

http://i41.tinypic.com/2v9offq.jpg

Oyun içinde bir hata bu. En son FM 2005'te benim başuıma gelmişti. Kayıtlı oyununuz hasar görmüş. Mecburen yeniden oyun başlatacaksınız Aguero'yu alabilmek için.

lexoqe
01.Mayıs.2010, 18:38
evet farkettim kayıtlı oyunda war bi hata....yeni oyun actım onda öle bişey olmadı :S adam gibi ilerleyemiyoruz ki :D ilginiz için tşk.... konuyu kapatabilirsek sevinirim...

lexoqe
04.Mayıs.2010, 09:53
http://i41.tinypic.com/nn1ipu.jpg

Şöyle Bir Resim Daha Yükledim...Bakın orda benim takım newcastle 2 defa teklif yapmış ve hala da teklif yapabiliyorum....bunu 10 15 defa yapsam orda 15 defa newcastle teklif yapmış olacak diye gösterecek...ve oyuncu sözleşme teklifinede cevap vermiyor....işte agüoroda ilk böle bişey olmuştu ama onu alabilmiştim şimdi ligin bitimiyle 2-3 genç takıma katmak istedim ingiliz olarak...Yani Devam Etmek İstiyorum Oyuna Açıkcası...Bir Çözümü Yokmudur xS

Flawless Victory
04.Mayıs.2010, 10:04
Kayıtlı oyununu upload et. İndirip inceleyeyim. Çözüm varsa buluruz.

Rapidshare'e at.

lexoqe
04.Mayıs.2010, 10:36
Buyrun upload ettim...

http://rapidshare.com/files/383322079/Ekincan.rar.html

Biraz devam ettim oyuna...İlk resimdeki watts adlı oyuncuyu aldım...mesela şu an kaydettiğim yerde bir bakın ryan giggs'i alacam antrenör olarak...sözleşme yapmışım ve hala sözleşme önerebiliyorum....bide siz deneyin farklı oyuncuları almaya calısın...mesela lennon, young vb...

lexoqe
04.Mayıs.2010, 11:27
Ayrıca şimdi farkettim geçen yıllarda aldığım oyuncuların hepsinin geçmişinde aynı takıma gittikleri ve sonrada benim takıma serbest geldiklerini gördüm :D

http://i44.tinypic.com/2qdvpd0.jpg

El Barto
04.Mayıs.2010, 11:30
Yüklediğin herhangi bir yama oyununu bozmuş olabilir. Ama kayıtlı oyunun gitmiş. Ben de indirip baktım aynı durum devam ediyor. Yeni bir oyun açıp onda da aynı şeyle karşılaşırsan oyunlarını etkileyen bir yama var oyununda. Türkçe yama geliyor ilk olarak aklıma. Türkçe yamayı kullanan arkadaşlarla iletişime geçip başka bu hatayı alan var mı diye araştırmak lazım.

Ama bu oyun mortingen. :)

lexoqe
04.Mayıs.2010, 11:30
http://i43.tinypic.com/28k0jv4.jpg

agüero'ya bakın :D komedi ya... xS

lexoqe
04.Mayıs.2010, 11:33
Yüklediğin herhangi bir yama oyununu bozmuş olabilir. Ama kayıtlı oyunun gitmiş. Ben de indirip baktım aynı durum devam ediyor. Yeni bir oyun açıp onda da aynı şeyle karşılaşırsan oyunlarını etkileyen bir yama var oyununda. Türkçe yama geliyor ilk olarak aklıma. Türkçe yamayı kullanan arkadaşlarla iletişime geçip başka bu hatayı alan var mı diye araştırmak lazım.

Ama bu oyun mortingen. :)

Bende Öyle düşünüyorum ama tr yamasından olacağını sanmıyorum cünkü tr yamasıyla daha önce baya ilerlemiştim...ztn diğer eklentilerin hepsi tsl'den yani mutlaka bişey war ama kayıtlı ouynu bozan bence benim şansızlığım olabilir... =)

RasAnt
04.Mayıs.2010, 13:40
Baya ilginç :)

Flawless Victory
04.Mayıs.2010, 13:48
İniyor, birazdan sonucu söylerim.

Trabzonspor
04.Mayıs.2010, 13:53
Algeria ne ayak anlamadım allah allah.Ülke değil mi o yahu.

lexoqe
04.Mayıs.2010, 14:33
evet aynen cok ilginç ve bütün oyuncualr öylemiş yani ne kadr oyuncu warsa o 2 takıma gitmişler ve sonrada olduğu kulube serbest olarak gelmiş :) Yani benm takımda olsa diyeckemi hile yaptım ama milli takımda nasıl oluyor onu anlamadım :D

El Barto
04.Mayıs.2010, 14:57
Eski serilerde save game cleaner diye bir program vardı onu kullanınca böyle sorunlarla karşılaşılıyordu. Böyle bir program kullanmadın değil mi? :)

lexoqe
04.Mayıs.2010, 15:03
hayır tam olarak ne işe yarıyor...sadece eklenti yaptım tr, işte nebilim yüz paketi olsun onlar etkilemezde bi tr war bide 10.3 bide bi ara ses efekti yüklemiştim yani belgelerimdeki herşey gitti sonucta pc ye format attım ve oyunu baştan kurdum...

El Barto
04.Mayıs.2010, 15:05
SIGames forumlarında da karşılaşan olmuş bu geçmişin Algeria olması ile. Orada bile oyun bozulmuştur çözümü tam olarak bilinmiyor gibi şeyler yazmışlar. Sen ısrar etme bu oyunda bence yeni bir kariyere başla onda da aynı hatayı alırsan işin zor. :p

lexoqe
04.Mayıs.2010, 15:07
ya aslında oyun silinecek diye bişe yok şu an devam ediyorum yani oyuncuların hepsi oradan gelmiş pek etkilemiyorda oyunu oyuncu alırkan zorlanoyorum :D lennonu zorla aldım mesela...sözleşme önermişim adama daha eski yaptığım tekliflerle kulub bana pazarlık yapıyo daha :D keşke ss'sini alsaydım komedi olurdu :d

Flawless Victory
04.Mayıs.2010, 15:35
Arkadaşım sorununu yazayım. Şu veya bu sebeple oyununda bazı yerler bozulmuş. Algeria ülkesi ile alakası yok durumun. 4 tane Pro League isimli lig var ve hiçbirinde Algeria isminde bir takım yok. Senin gösterdiğin ekran görüntüsünde Pro League içindeki Algeria takımı diye işlenmiş oyuna. Neyse..

1. Bir oyuncuna teklif yaptığında, evet ikinci teklifi de yapabiliyorsun. Hatta epey yaptım bir sınır göremedim. Belki 100 kere teklif yapsan "transfer" bölümünde hepsini görebileceksin. Ama bir oyuncuya sadece 1 kere teklif yaparsan ve kabul ederlerse sorun olmuyor. Oyuncuya sözleşme teklif ediyorsun ve takımına katılıyor. Bizzat bende oldu. Fakat ikinci teklifi yapınca işte o zaman sıkıntı olabiliyor ama o da her zaman değil.

2. Oyunda bazı yerler bozulmuş. Bazı takımların sanırım reputation (tanınmışlığına) "-" değer vermiş. Bildiğim kadarıyla tanınmışlık eksi değer almıyor. Bu gibi çok yerde sorun olmuş olabilir, bunlar takım, ülke, hatta futbolcu olabilir. Dolayısıyla bu sorunu çözmek için tek tek bütün verilere bakmak lazım, o da imkânsız. Mesela Algeria'nın tanınmışlığına -500 vermiş. Bu senin oyunda oluşmuş bir hata gibime geliyor.

3. Eğer illa bu oyunumu kaybetmeyeyim, menajerlik geçmişim önemli değil diyorsan. Yeni menajer ekle senin menajeri emekli yap, bu durumda sorunların hepsi gidiyor. Kaldığın yıldan yeni oyuna başlamış gibi oluyorsun. Bahsettiğin sorunlar ortadan kalkıyor.

FM Sava Game Cleaner en son 2009'un bu ayında çıkmıştı. 2010 versiyonu eğer çıkacaksa yine bu ay çıkabilir.

lexoqe
04.Mayıs.2010, 15:56
Anladım...sorunu oynuya oynuya öğreniyorum kim bilir daha ne sorun vardır bu save'de...ama büyük bir sorun mesela bazı komutları veriyorum, işlemiyor örn: bir oyuncum ülkesini özlüyor ve oyuncuya tatil veriyorum gitmiyor tatile, buna benzer acayip sorunlar var...saglık olsun dediğin gibi menejeri emekli yapıp yeni menejer eklersem bütün sorunlar kalkarmı, en başta oyuncu alımı... Evet dediğin gibi oyuncuya 1 teklif yaptıktan sonra kabul ediliyorsa sorun olmuyor ama pazarlığa girdiği zaman kulub o znm sorunlar başlıyor ve başka kulubte ilgileniyorsa o oyuncuyla o zmn daha da zorlaşıyor...

ilginiz için teşekkür ederim....benden sonraki hatayı alacaklar için iyi bir bilgilendirme konusu oldu...

lexoqe
04.Mayıs.2010, 16:00
Bakın mesela oyuncunun geçmişine şimdi yeni gördüm...oyuncunun yaşı demekki 2015 : )

http://i41.tinypic.com/mtp6z5.jpg

http://i41.tinypic.com/25uljbm.jpg

Flawless Victory
04.Mayıs.2010, 16:00
Yeni menajerde oyuncuya yapılan teklif hususunda problem görmedim ama yeni yazdığın sorunlar olur mu bilmiyorum, denemek lazım.

wolfson
04.Mayıs.2010, 17:46
Bir çok oyunda böyle hatalar yok :D oldukça ilginç. Hata değil ama biraz önce ilginç bir şeyle karşılaştım. ''The match squad must have at least one under-23 player trained by the club.( şuan 0) '' bu ne demek? Yedek listesinde 7 sıraya emre çolak hariç bi oyuncu koyunca bu çıkıyor. Mesela Tuncayı koydum diyelim bu çıkıyor sonra Tuncayı 2. sıraya alıyorum Emreyı 7. sıraya alıyorum çıkmıyor ama emreyle tuncayı yer değiştirince çıkıyor :p Emre Çolak'ı almak istemiyorum yedeğe ne yapıcam :S

lexoqe
04.Mayıs.2010, 18:54
tr ligi oymamıyorum.... : ) çünkü kaliteyi düşürdüler : )

El Barto
04.Mayıs.2010, 20:47
Bir çok oyunda böyle hatalar yok :D oldukça ilginç. Hata değil ama biraz önce ilginç bir şeyle karşılaştım. ''The match squad must have at least one under-23 player trained by the club.( şuan 0) '' bu ne demek? Yedek listesinde 7 sıraya emre çolak hariç bi oyuncu koyunca bu çıkıyor. Mesela Tuncayı koydum diyelim bu çıkıyor sonra Tuncayı 2. sıraya alıyorum Emreyı 7. sıraya alıyorum çıkmıyor ama emreyle tuncayı yer değiştirince çıkıyor :p Emre Çolak'ı almak istemiyorum yedeğe ne yapıcam :S

Maç kadronda 23 yaş altı en az bir altyapıdan yetişmiş oyuncu bulundurman gerekiyor. demek onun meali. Altyapından yetişen 23 yaş altı bir oyuncuyu kadrona almalısın.