PDA

View Full Version : FM 2011'den Beklentileriniz

serwan
02.Mayıs.2010, 19:48
evet..neler eksik sizce fm'de..neler eklenmeli oyuna..yakın gelecekte ya da daha sonra..
benim şöyle fikirlerim var..
1.si şöyle
bunu daha önceki serilerde bekliyordum aslında.yazmıştım da ama olur mu hiç bilmiyorum. bi takım bize teklif getirdiğinde teknik kadromuzu oluşturabilmeliyiz.yani neredeyse tüm dünyada böyle işliyor bu.bi td bi takıma giderken ekibiyle gidiyor.

2.si de şu..
oyunun şu andaki işleyişi yine devam etmeli ancak oyuna değişik kariyer modları eklenmeli bence.mesela oyuna takımsız başladığımızda bi takımın başında deneme maçlarına çıksak ve bazı özelliklerimiz ona göre belirlense,takımlar da ona göre teklif getirseler bize.bu maçlar değişik senaryolarla başlayabilir örneğin.bikaç maçı baştan sona yönetsek,bazılarında değişik senaryolar belirlense( mesela 30. dakikada 2-0 geriden alsak maçı ve müdahale edip kurtarmaya çalışsak ya da iyi bi rakibe karşı ilk yarıyı önde bitirmiş takımı 2. yarı alıp devam etsek vs vs..bu senaryolar çoğaltılabilir) oyun da buna göre bize bi puan verse ve oan göre takımlar bizimle çalışmak isteseler..güzel olabilir bence..

cagty
02.Mayıs.2010, 19:57
evet..neler eksik sizce fm'de..neler eklenmeli oyuna..yakın gelecekte ya da daha sonra..
benim şöyle fikirlerim var..
1.si şöyle
bunu daha önceki serilerde bekliyordum aslında.yazmıştım da ama olur mu hiç bilmiyorum. bi takım bize teklif getirdiğinde teknik kadromuzu oluşturabilmeliyiz.yani neredeyse tüm dünyada böyle işliyor bu.bi td bi takıma giderken ekibiyle gidiyor.

****Bu konuda kesinlikle katılıyorum!

2.si de şu..
oyunun şu andaki işleyişi yine devam etmeli ancak oyuna değişik kariyer modları eklenmeli bence.mesela oyuna takımsız başladığımızda bi takımın başında deneme maçlarına çıksak ve bazı özelliklerimiz ona göre belirlense,takımlar da ona göre teklif getirseler bize.bu maçlar değişik senaryolarla başlayabilir örneğin.bikaç maçı baştan sona yönetsek,bazılarında değişik senaryolar belirlense( mesela 30. dakikada 2-0 geriden alsak maçı ve müdahale edip kurtarmaya çalışsak ya da iyi bi rakibe karşı ilk yarıyı önde bitirmiş takımı 2. yarı alıp devam etsek vs vs..bu senaryolar çoğaltılabilir) oyun da buna göre bize bi puan verse ve oan göre takımlar bizimle çalışmak isteseler..güzel olabilir bence..

Bu konuda katılmıyorum.2. gereksiz buluyorum!

aerysnmz
02.Mayıs.2010, 20:06
2.si de şu..
oyunun şu andaki işleyişi yine devam etmeli ancak oyuna değişik kariyer modları eklenmeli bence.mesela oyuna takımsız başladığımızda bi takımın başında deneme maçlarına çıksak ve bazı özelliklerimiz ona göre belirlense,takımlar da ona göre teklif getirseler bize.bu maçlar değişik senaryolarla başlayabilir örneğin.bikaç maçı baştan sona yönetsek,bazılarında değişik senaryolar belirlense( mesela 30. dakikada 2-0 geriden alsak maçı ve müdahale edip kurtarmaya çalışsak ya da iyi bi rakibe karşı ilk yarıyı önde bitirmiş takımı 2. yarı alıp devam etsek vs vs..bu senaryolar çoğaltılabilir) oyun da buna göre bize bi puan verse ve oan göre takımlar bizimle çalışmak isteseler..güzel olabilir bence..[/QUOTE]

Bu oyunu gerçeklikten uzaklaştırır.Böyle bir isteğin varsa zor şartlardaki bir takımı alır onunla oynarsın

Addolorato
02.Mayıs.2010, 21:07
Şu Final maçlarına sinir oluyorum maç bittiği an adamlar soyunma odasına gidiyor.. Gitme kardeşim sahada bir tur at sevincini yaşa. Yenildiysende çök otur sahada kal ağla zırla.

BeeTLeJuiCe
02.Mayıs.2010, 21:11
Geçmiş senelerde de buna benzer bir başlık oluyordu o şekilde değiştirdim başlığı, daha belirli olsun :)

Homer J.S
02.Mayıs.2010, 21:14
Erken biraz..

Sabitliyorum bende konuyu.

ToRoSKaPLaNı
02.Mayıs.2010, 21:47
***Şu taraftarlar her yerde aynı tezahüratları yapmasın.Sigames herkesten yardım istesin.herkes kendi tuttuğu takımın tribününde söylenen en meşhur besteleri yüklesin siteye maçın tamamını izlerken o tezahüratları duyalım.
***Antrenman olayı biraz daha geliştirilmeli.Yani sadece aerobik,duran top gibi ibreleri sağa sola oynatarak ağırlıklarını seçip antrenmanı halletmiş olmayalım.Daha detaylandırılmalı.
***Artık kısa video işinede girilmeli.Mesela yeni bir takım seçtiğimizde takım hakkındaki bilgiler yazı olarak geçmesin.Takım bilgileri video olarak küçük bir pencerede gösterilsin.Kulüp binası,Stadyum filan gösterilsin.
***Standart oyuncu bölgeleri olmasın.Yani oyuncuları taktik ekranında yerleştirdiğimiz yerler belli noktalar.oysa santimlik kaydırmalar filan yapmak işe yarayabilir.Yani oyuncuyu PES in taktik ekranında olduğu gibi sahanın istediğin noktasına yerleştirebilme olsun.

serwan
02.Mayıs.2010, 22:32
2.si çok saçma olur.Zor durumda bir takım alıp bunları yaşayabilirsin

bence asıl saçma olan 30 yaşında kariyerine yeni başlamış ve ne olduğu belli olmayan bi menejerin teklifler alması.tabi ki teklif almak zorunda oyuna başlaması için ama bazı kriterlere göre bu tekliflerin gelmesi bence daha güzel olurdu. mesela pes 2010 daki be a legend modu gibi.oyuna başlarken yaptığınız maçta oyuncunuzun özellikleri belirleniyor ve belirlenen yeteneklere göre iyi orta ya da alt düzeydeki takımlardan teklifler alıyorsunuz.bence böyle olabilir..

Fearless Coward
02.Mayıs.2010, 22:38
Gerçekciliğin birazda olsun olmasını istiyorum daha farklı bir fm olursa çok iyi olur bence..

Chivalry
02.Mayıs.2010, 23:00
Saçma pazarlıklar ortadan kalkmalı.

Pazarlık dediğin sen 1 lira dersin karşındaki 10 lira der ortasında bir yerde anlaşırsın değil mi ? Peki ya bu oyunda nasıl;

Semih şentürk transfer listesinde ve istenilen fiyat 1.300.000 ,
Ben 650.000 veriyorum, Barcelona (semihin oynadığı kulüp barcelona) mantıken ya 1.300.000 de ısrar etmeli , ya kabul etmeli teklifimi, ya da arasında bir değer belirlemeli, ama gidiyor Barcelona 1.500.000 istiyor. Bunun üstüne ben 650.000 olan teklifimi 900.000 yapıyorum, haydaa bu sefer gidiyor 1.800.000 istiyor. Kardeşim sen zaten bu adamı 1.300.000 den satılıga koydun daha neyine arttırıyorsun ki fiyatı ? Mantıksızlığa bakar mısın?

Flawless Victory
02.Mayıs.2010, 23:12
Taktik bölümündeki geliştirmeler güzel ama çok daha ayrıntılı olmalı. Bu oyun bizim verdiğimiz taktikler üzerine kurulu, mantığı bu zaten. Onun için taktik bölümü en ayrıntılı bölüm olmalıdır. Mesela bir forvete "sırtı dönük oyna", "pas iste", savunma oyuncusu için "vücudunu kullan", "rakibe yakın oyna", kanat oyuncusu için "ver kaç yap", "çapraza uzun oyna" gibi bir sürü taktik ayrıntı katılabilir. Antrenman bölümüne artık bir yenilik getireceklerdir, herkesin beklentisi bu. 3D konusunda ise hala ısınabilmiş değilim ama umutluyum. Taraftarın gerek ses gerek görüntü olarak çok daha iyi bir duruma getirilmesi gerekir. Oyunun sesleri tam bir skandal.

ozaniel
03.Mayıs.2010, 00:52
Takımın pas oranı, şutları, hücum oyuncuları gibi istatiktiklere dayanarak bir pozitif-negativ futbol puanı yaratılması güzel olurdu. Ayrıca bu puan taraftar sayısını ve taraftarların mutluluğunu etkilemeli.

goosfraba
03.Mayıs.2010, 00:54
sosyal hayatımızın olması iyi olurdu. ne bileyim bir eşimiz olsun. belirli münasebetlerde bulunalım. çocuklarımız olsun. bir pazar günü maçtan sonra birlikte sinema keyfi yapalım :D

Trabzonspor
03.Mayıs.2010, 00:59
Şu Final maçlarına sinir oluyorum maç bittiği an adamlar soyunma odasına gidiyor.. Gitme kardeşim sahada bir tur at sevincini yaşa. Yenildiysende çök otur sahada kal ağla zırla.

Eralp'e katılıyorum yahu ben ne emekler harcayıp şampiyonlar ligini alıyorum hop bütün adamlar koşarak içeri giriyor u nasıl iş yahu.

Flawless Victory
03.Mayıs.2010, 01:05
- Bence 2D veya 3D maç motoru haricinde rakibin oyuncu dizilimini görmemeliyiz. Oyunu sahada okumamızı sağlayacak bazı özellikler katmalılar.

- Maç sırasında yardımcı antrenörden uyarılar gelse güzel olurdu. Bizim göremediklerimizi söylese veya hatalı yorumlar yapıp bizi yanıltsa kalitesine göre. Mesela saha içinde yazı belirse, bir balon şeklinde "Motta'yı çıkartmalıyız, çok pas hatası yapıyor", "Henry çok yoruldu", "Sakho hava toplarında çok kötü", "skor avantajını yakaladık, yıldız oyuncuları çıkarmalıyız" gibi...

- Kesinlikle antrenman sisteminde artık yazılarla değil de sahada çalıştırmalıyız. Korner, frikik taktikleri geliştirebilmeli, hatta bunu taktikler gibi paylaşabilmeliyiz.

ozaniel
03.Mayıs.2010, 01:38
- Maç sırasında yardımcı antrenörden uyarılar gelse güzel olurdu. Bizim göremediklerimizi söylese veya hatalı yorumlar yapıp bizi yanıltsa kalitesine göre. Mesela saha içinde yazı belirse, bir balon şeklinde "Motta'yı çıkartmalıyız, çok pas hatası yapıyor", "Henry çok yoruldu", "Sakho hava toplarında çok kötü", "skor avantajını yakaladık, yıldız oyuncuları çıkarmalıyız" gibi...

Bu özellik zaten var. [Asistan manager ismi]'s Feedback tam olarak dediklerini yapıyor. Ama antreman sistemi hakkındaki fikirlerine katılıyorum. 2010'da taktik sistemi geliştirilmişti. Bu sene sıra antremanda.

eXcitinG
03.Mayıs.2010, 15:50
Herşey bir yana. Korner Bug`u oLmasında, ne oLursa oLsun arkadaş. Yeter artık.

Fearless Coward
03.Mayıs.2010, 15:52
sosyal hayatımızın olması iyi olurdu. ne bileyim bir eşimiz olsun. belirli münasebetlerde bulunalım. çocuklarımız olsun. bir pazar günü maçtan sonra birlikte sinema keyfi yapalım :D

Bu dediğin FM 2020'de olur bence :D Fifa Manager'de öyle gezme falan yoktu ama araba veriyorlardı eşin vardı çocuklarında vardı :n: :n: Ben GS'deyken Hunday vermişlerdi zaten başkada araba yoktu bildiğim kadarıyla :D :n:

Flawless Victory
03.Mayıs.2010, 17:28
Bu özellik zaten var. [Asistan manager ismi]'s Feedback tam olarak dediklerini yapıyor. Ama antreman sistemi hakkındaki fikirlerine katılıyorum. 2010'da taktik sistemi geliştirilmişti. Bu sene sıra antremanda.

Benim dediğim başka bir şey. Oyun içinde sahada uyarıların çıkması vs.

serwan
03.Mayıs.2010, 18:08
bir takım bize teklif yaptığında alacağımız ücret dışındaki koşulları da pazarlık edebilmeliyiz.mesela şu kadar transfer bütçesi istiyorum,şu kadar ücret bütçesi istiyorum, şu kadara serbest kalma maddesi vs şeklinde.. ayrıca reddettiğimiz teklifi de niçin reddettiğimizi belirtebilirsek güzel olabilir.mesela bana real'den teklif geldiğinde reddediyorum çünkü ezeli rakibinize sempatim var vs. diyebilmeyiz.
yaşadığımız tek atraksiyon adamların bize para teklif etmesi.ben para pazarlığı ne diye yapayım ki zaten.zaten kazandığım parayla bişey de yapamıyorum.yapılabilse mesela insan para pazarlığı yapar.yani şu an oyunda bana man utd ve everton teklif yapsa gidip man utd yi seçiyorum.ama aldığımız para işe yarıyor olsa everton man utd'nin verdiğinin 2 katını teklif ettiğinde düşünür insan.
oyunun gerçekçilik boyutu sadece maç motorunda olmamalı yani.madem menejerlik simülasyonu bu o zaman menejerlerin normal hayatlarında yaşadıklarını aktarmalılar..

martymcfly
03.Mayıs.2010, 18:32
stadlarda 4-5 tane top olsun artık. oyuncu topa vuruyor tribünlere gidiyor sonra topun gelmesini bekliyoruz, atın kenardan bir top da devam edelim oyuna zaman geçiyor.

RasAnt
03.Mayıs.2010, 21:23
Trasnferlerde nakit parada oyuncu değerinin 2 katından fazla vermiyor kulüpler,bunun eskisi gibi olmasını geri gelmesiini istiyorum o özelliğin.

Sakatlanma daha az olmalı

Frikik özelliği 8 uzaktan şut vurması 9 olan bir oyuncunun 35 m den jeneriklik frikik golleri atmasını çok saçma buluyorum bu olmasın

U20 U18 Takımlarımız oluyor atıyorum ben Fenerbahçe yi seçtim pafdaki oyuncularımda maççlar yapıyor diğer paflarla, grafiklerine baktığımda hani WWDLL veriyor ya oyun bize,As takımın performansı neyse paflarında aynısı oluyor :) onu değiştirsinler lütfen hata sanırım o takım WWWWW gidiyor ama benim as takım WWWDL ise aynı bu şekilde gösteriyor.Umarım anlatabildim.

16 yaşında,kalecilerde olması gerenken özellikleri hep 6-7-8-9-10 olan bir ooyuncunun Gignac,Milevsky,Sanchez.Mesut vb gol atma özellikleri yüksek olan oyunculara 90 dkka boyunca gol izni vermemesi gibi saçmalıkta olmasın lütfen.

90 dkka Barcelona Manchster gibi worlwide olan kulüplere kök söktürürken son dkkada 40 metreden bi şut vursunlar gol olsun elenin,olmaz böyle şey.

SAİT71
04.Mayıs.2010, 13:14
Maç içindeki pozisyon sayısı ya o kadar çok olmasın yada gol sayısı daha fazla olsun..

Antrenmanları maç ekranındaki gibi seyredip komut verebilelim. Maçlardan önce deplasmana gittiğimizde antrenmana çıkalım..

Takımdaki oyuncular ve yönetimle değişik diyaloglar kurabilelim.. Bir oyuncuya belli kalıplar dışında hitap edemiyoruz. Mesela yaşantısında sorunlar olsun ve biz çözmeye çalışalım.

Kupalar alıp efsane olabilecek şekilde başarılar yaşadıktan sonra sanki hiç birşey olmamış gibi tekrar yeni sezon gelmesin. Hayal kırıklığı ve hüzün oluyor insanda.. Biraz daha eğlenceli olsun..

Bunun gibi birçok şey var.. Şuan bunlar düzeltilse bile oyun süper olur..

Trabzonspor
04.Mayıs.2010, 13:20

Fifa menjerde var bu eş seçiyorsun sonra altta bir buton vardı çocuk istediğine dair,ona basınca çocuk doğuyordu yanlış hatırlamıyorsam sonra çocuğun zaman geçtikçe görüntüsü değişiyordu.

Para biriktirip çeşitli aktiviteler yapılıyordu araba ev eşya felan.Sonra Golf vardı Golf öğreniliyordu.Dil dersleri alıyordu FM gibi aniden dil olmıyordu orda:D

SAİT71
04.Mayıs.2010, 13:25
Evet ama buda bi süre sonra sıkıyor adamı.. Bence o kadar olmasın... Ama biraz daha ayrıntılı diyaloglar olsun..

Ben Fifa Menager'de aylık eş değiştiriyordum :D Oda oyunu yapmacıklaştırıyor

serwan
04.Mayıs.2010, 13:57
electronic arts'ın mantığı diğer firmalardan biraz farklı.adamlar oyun motoru,yapay zeka gibi şeylerin dışında görsellik,eğlence vs şeylere de önem veriyorlar. fifa serileri, nba serileri ,total club manager ve fifa manager hep eleştirildi oyun motorları yüzünden.ama grafikler olsun detaylar olsun hep rakiplerinden kat kat iyiydi. pes mesela..maç motoru fifa'dan iyi.yapay zeka olarak bi adım daha önde.ama grafikler,menüler,sesler,lisans hakları gibi bir çok yönden fifa'yla boy ölçüşemeyecek durumdalar..aynı durum menejerlik oyunlarında da var.football manager data,maç motoru gibi oyunu gerçeğe yaklaştıran kısımlarda önde ancak yine gerçekliğin bi parçası olan 3d konusunda çok geride.fifa manager ise oyunu daha eğlenceli kılan sosyal hayat,grafikler vs yönünden önde.. keşke mümkün olsa da bu şirketler birlikte oyun çıkarsalar.

El Barto
04.Mayıs.2010, 14:00
2010 için olan temennim devam ediyor.

Çıkmasın. :)

Bence gayet güzel olur. İsteyen normal devam eder isteyen bu yolla başlar. Ne bileyim pat diye Real Madrid'e menajer olamamalısın. Hoş olur bence. :) Diğeri ISS diye bir oyun vardı onda oluyordu. Maçın 2. yarısına 2-0 geride başlayıp kazanmanızı istiyordu. :) Gerçi bu biraz abes olur gibi. :p

vuque
05.Mayıs.2010, 00:20
Tam Anlamıyla Teknik Direktörlük Ve Sportif Menajer Ayrımı Getirilsin...
Oyuna Başlarken Seçim Yapalım.Sadece T.D Veya S.M Olarak Veya 2'sini Birden Oynamak İstiyorum Diye(2'si Birden Şu Andaki Yönetim Şekli Zaten.)
Yani T.D'lük Seçtiğimde İşin Sadece Taktik Ve Teknik Kısmıyla İlgileneyim.Transfer Zamanı S.M'ye Veya Başkana Bir Liste Vereyim.Kulüp Bütçesine Göre Veya Başka Etmenlere Göre Artık Getirebildiğini Getirsin.Hatta 2 Oyuncu'yuda Getirme Şansı Varsa Sorsunlar Hocam Hangisini İstersin Diye Seçim Yapalım.Transferi İdari Görevliler Halletsin.Bazen Başkan Transfer Yapamasın Kusura Bakma Hoca Böyle İdare Edicen Desin Veya Hiç Beklemediğimiz Bir Süper Transfer Yapsın Şaşırtsın Bizi...
Aynı Şekilde S.M Olarak Oynadığımızda da Bu İdari İşlere Biz Bakalım Ama Teknik Ve Taktik Konulara T.D Baksın.T.D Değişikliklerini Biz Yapalım.Kötü Sonuç Alındığında Hoca İşler Kötü Gidiyor Birşeyler Yap Diyelim.
Oyunculara Ceza Verileceğinde Biz Verelim.Hatta Hocayla Konuşup Öyle Verelim Cezaları.(Bazen Hoca Ceza Ver Veya Verme Dese Bile İstediğimizi Yapalım Ve Bunun Üzerine Oluşan Olaylar Olsun.)
Takım'a Basınla Konuşma Yasağı Getirelim Veya Takım'a,Bir Oyuncuya Basınla Görüş,Demeç Ver Falan Diye Görev Verelim...
Hoca Bize Liste Versin.O Listedeki Transferleri Yapalım.Veya Listede Olmayan Ama Gerekli Gördüğümüz Bir Transferi Yapalım.Veya Listede Olupta Gereksiz Bulduğumuz Transferi Yapmayalım...
Eski Sistemde de Bunların 2'sini Bir Arada Yürütmek Var...
Bence Oyun Bu Şekilde Olursa Daha Güzel Olur...
Haa Ama Böyle Olacağını Düşünüyormuyum.Hayır...
Belki 2021'de Falan.Oda Belki :p

ToRoSKaPLaNı
05.Mayıs.2010, 00:30
Tam Anlamıyla Teknik Direktörlük Ve Sportif Menajer Ayrımı Getirilsin...
Oyuna Başlarken Seçim Yapalım.Sadece T.D Veya S.M Olarak Veya 2'sini Birden Oynamak İstiyorum Diye(2'si Birden Şu Andaki Yönetim Şekli Zaten.)
Yani T.D'lük Seçtiğimde İşin Sadece Taktik Ve Teknik Kısmıyla İlgileneyim.Transfer Zamanı S.M'ye Veya Başkana Bir Liste Vereyim.Kulüp Bütçesine Göre Veya Başka Etmenlere Göre Artık Getirebildiğini Getirsin.Hatta 2 Oyuncu'yuda Getirme Şansı Varsa Sorsunlar Hocam Hangisini İstersin Diye Seçim Yapalım.Transferi İdari Görevliler Halletsin.Bazen Başkan Transfer Yapamasın Kusura Bakma Hoca Böyle İdare Edicen Desin Veya Hiç Beklemediğimiz Bir Süper Transfer Yapsın Şaşırtsın Bizi...
Aynı Şekilde S.M Olarak Oynadığımızda da Bu İdari İşlere Biz Bakalım Ama Teknik Ve Taktik Konulara T.D Baksın.T.D Değişikliklerini Biz Yapalım.Kötü Sonuç Alındığında Hoca İşler Kötü Gidiyor Birşeyler Yap Diyelim.
Oyunculara Ceza Verileceğinde Biz Verelim.Hatta Hocayla Konuşup Öyle Verelim Cezaları.(Bazen Hoca Ceza Ver Veya Verme Dese Bile İstediğimizi Yapalım Ve Bunun Üzerine Oluşan Olaylar Olsun.)
Takım'a Basınla Konuşma Yasağı Getirelim Veya Takım'a,Bir Oyuncuya Basınla Görüş,Demeç Ver Falan Diye Görev Verelim...
Hoca Bize Liste Versin.O Listedeki Transferleri Yapalım.Veya Listede Olmayan Ama Gerekli Gördüğümüz Bir Transferi Yapalım.Veya Listede Olupta Gereksiz Bulduğumuz Transferi Yapmayalım...
Eski Sistemde de Bunların 2'sini Bir Arada Yürütmek Var...
Bence Oyun Bu Şekilde Olursa Daha Güzel Olur...
Haa Ama Böyle Olacağını Düşünüyormuyum.Hayır...
Belki 2021'de Falan.Oda Belki :p

hoşuma gitti bu fikir.Çünkü ben takımın taktik kısmıyla uğraşmayı hiç sevmiyorum.Hatta sezonda rahat 10 maçı tatile gidip antrenöre bırakıyorum takımı.yani maç kısmı beni kasmıyor hiç.Ama transfer dönemlerinde tek tek araştırıyorum oyuncuları.Öyle birşey olsa hiç booşuna ilgilenmediğim taktik kısmıyla uğraşmam

Flawless Victory
05.Mayıs.2010, 00:31
Artık eski oyuncuları sıkmaya başladı oyun, adını ettikleri devrimi yaptıkları söylenemez. Mevcut 3D, günümüz teknolojisinde devrim kelimesiyle zıtlık yaşıyor.

Oyunda kesinlikle özel hayat istiyoruz. Ayrıca taraftar grupları olsun. Bir grup bizi isterken diğer grup istemesin. Bu gruplarla etkileşimli olalım. Gerçi etkileşim diyince işin içine İngilizce sorunu giriyor.

ersin123
05.Mayıs.2010, 03:42
Öncelikle şampiyonlar ligi ve derbi maçlarının basit bir lig maçı havasından farklı olmasını diliyorum :)
Fm10 da taktik olayından yeterince tatmin oldum diyebilirim bundan sonra daha fazla grafik eklentisi istiyorum özellikle stadyum bana maçın önemini hissettirmeli.

omrcanjc
06.Mayıs.2010, 13:30
tek bir şey söylüyorum taraftarları ve stadları yenilesinler

exe_genesis
10.Mayıs.2010, 14:26
Kasa, banka hesabi gibi birsey olsun. Kazandigimiz paralar orada biriksin(maas,bonus falan). Yoksa yillik 100 milyon$ maas alsam ne olacak 1 $ alsam ne olacak. Bi ise yaramiyor. Sozlesmede sampiyonluk halinde 1M $ bonus vb. seyler olsun. Beni kovarlarken tazminat odesinler falan.

Oyuncularin dogum gunu gelince, sampiyon olunca, zor mac yenince falan secenekler ciksin "1 gun parti icin izin ver, tesislerde dogum gunu kutla" falan. Bunlarda oyuncunun moralini etkilesin.

Her mactan once/sonra basin toplantisi olmasin. Toplanti yapmak istersek biz cagiralim veya yapmak istemiyorum diye secenek olsun. Her mactan once/sonra ayni sorulara cevap vermek biktiriyor insani. Otomatige bagliyorsun zaten. Okumadan cevapla.

Oyun sadece taktik ver mac yonetden ibaret olmasin. Taktik oturdukdan sonra tek yaptigimiz maca cikmak. Zaten iyi kadro varsa fazla degisiklik yapmiyoruz. Ayni takimla devamli maca cikiyoruz. Oyuna mac harici eglenceli seylerinde gelmesi lazim artik. Yoksa herkes en fazla 5 sezon oynayip kapatiyor. Yeni oyun aciyor.

serkan1520
13.Mayıs.2010, 06:50
Oyunda özel hayat olması oyuncu sayısını 2 3 arttırsada 10 15 düşürür şahsen ben oynamam tamamen gerçeklikten uzak çocuk oyununa döner ki bunu isteyen kişilerinde 15 yaş altı oldugunu dusunuyorum yok neymiş fifa managerde bir yere tıklıyormuşsun cocuk yap varmıs falan filan bu ne ya mantık bunun neresinde 2 3 öneri dışında hayali öneriler var gerçekçi bir şeyler söylemek gerekirse

Manager eklerken sadece favori takımımızı seçebiliyoruz favoru personellerimizi kişiliğimizi (Medya dostu.neşeli vs..)seçebilelim yönettiğimiz takımlarda mtsuz olabilelim örneğin ben suan mıddlesbroughu yönetiyorum online oynuyorum arkadasla ama hıc memnun değilim takımdan tıp*kı oyuncu gibi bende mutusz olabileyim kulüpten ayrılmak istediğimi falan açıklayabileyim Profilimiz normal managerler gibi olabilir ve oyuncu etkileşimi kesinlikle arttırılmalı morali kötü olan oyuncuyu düzeltemiyorsun ve serwana kesinlikle katılıyorum kendi teknik heyetimizi oluşturabilmemiz çok hoş olurdu ve altyapıdan gelen oyuncuların daha hızlı gelişmesi gerektiğii düşünüyorum

KorcanK
13.Mayıs.2010, 12:13
teşvik primleri konulabilir. mesela başkan final günü öncesi bu macı kazanın şu kadar para cebinizde diyipte gaza getirebilir :) bu gerçektede olan bişey ama fm de yok.

Leprek0n
13.Mayıs.2010, 14:29
Diğer takımların transfer politikaları biraz daha geliştirilmeli misal şuan 2013-2014 sezonundayım R.Madrid 3-4 senedir sadece 2 oyuncu transfer etmiş keza İnter , Chelsea , Man Utd , Barcelona vb. takımlar hep aynı şekilde çok az transfer yapıyorlar gerçekle hiç bağdaşmayan birşey bu konuda da biraz geliştirmeleri lazım gerçekçi olması dileğiyle.

serwan
13.Mayıs.2010, 15:22
SI forumlarında rastladığım bi fikri aktarmak istedim.yazı çok uzun olduğundan çevirmek zor geldi o yüzden özet geçmek istiyorum..
oyuncuların (bizim oyuncular da dahil) özellikleri 1-20 arasında değerlendirilmemeli.bu gerçeklikten uzak bir yaklaşım.bunun yerine coachlar bize şu oyuncunun dribblingi mükemmel,markingi zayıf gibi raporlar sunmalı..bunun dışında oyuncularımızın yeteneklerini antrenman ve maçları izleyerek kendimiz saptamalıyız..aynı şekilde scoutlar da oyuncuların özelliklerini göstermemeli bize.sadece geniş bir rapor sunmalı.oyuncunun şöyle şöyle yetenekleri var.hava toplarında mükemmel ama zaman zaman konsantrasyon sorunu yaşıyor vs şeklinde..
bu fikir bana çok güzel gibi geldi.yani bence asıl teknik direktörlük bu olur. ek olarak şöyle bi düşüncem var.gerekirse oyuncunun özelliklerinin yer aldığı kısım oyun içersinde değiştirilebilecek şekilde boş bırakılır.kendi takımımızdaki oyuncuların özelliklerini keşfedebildiğimiz kadarıyla biz yazarız oralara 20 üzerinden.hatta raporlar ve izlenimlerimiz doğrultusunda tahmin ettiğimiz potansiyel değerleri de yazarız.oyunun database'nde oyuncuların asıl değerleri olur ancak biz bunları asla göremeyiz.hatta oyun database ve bizim girdiğimiz değerleri karşılaştırarak bizim judging player ability ve judging player potential özelliklerimizi belirler.
ayrıca kesinlikle bizim de td yeteneklerimiz görünmeli oyunda.sadece squad discipline,hands on approach,financial control değil..ne var ne yoksa hepsi..

narakan1969
13.Mayıs.2010, 15:30
Ben istifa veya takım değiştirme olayları sonrası daha ayrıntıya gidilmesini isterim şahsen. Yani bir takım değiştiriyoruz 1-2 tane haber çıkıyor ve bitiyor. Ne basın toplantısı var ne birşey :).

Ilhan
13.Mayıs.2010, 16:28
SI forumlarında rastladığım bi fikri aktarmak istedim.yazı çok uzun olduğundan çevirmek zor geldi o yüzden özet geçmek istiyorum..
oyuncuların (bizim oyuncular da dahil) özellikleri 1-20 arasında değerlendirilmemeli.bu gerçeklikten uzak bir yaklaşım.bunun yerine coachlar bize şu oyuncunun dribblingi mükemmel,markingi zayıf gibi raporlar sunmalı..bunun dışında oyuncularımızın yeteneklerini antrenman ve maçları izleyerek kendimiz saptamalıyız..aynı şekilde scoutlar da oyuncuların özelliklerini göstermemeli bize.sadece geniş bir rapor sunmalı.oyuncunun şöyle şöyle yetenekleri var.hava toplarında mükemmel ama zaman zaman konsantrasyon sorunu yaşıyor vs şeklinde..
bu fikir bana çok güzel gibi geldi.yani bence asıl teknik direktörlük bu olur. ek olarak şöyle bi düşüncem var.gerekirse oyuncunun özelliklerinin yer aldığı kısım oyun içersinde değiştirilebilecek şekilde boş bırakılır.kendi takımımızdaki oyuncuların özelliklerini keşfedebildiğimiz kadarıyla biz yazarız oralara 20 üzerinden.hatta raporlar ve izlenimlerimiz doğrultusunda tahmin ettiğimiz potansiyel değerleri de yazarız.oyunun database'nde oyuncuların asıl değerleri olur ancak biz bunları asla göremeyiz.hatta oyun database ve bizim girdiğimiz değerleri karşılaştırarak bizim judging player ability ve judging player potential özelliklerimizi belirler.
ayrıca kesinlikle bizim de td yeteneklerimiz görünmeli oyunda.sadece squad discipline,hands on approach,financial control değil..ne var ne yoksa hepsi..

Bu çok güzel olabilecek, ama bir yandan da tepki çekebilecek bir şey bence. Böyle bir şey olursa devrim olur ancak bunun riski alınır mı, bilinmez.

Ben de maç öncesi ve sonrasında toplantıların isteğe bağlı olması kanaatindeyim. Ayrıca sezon ortasında bir değerlendirme toplantısı mutlaka olmalıdır (ligdeki duruma göre sorular, istatistikler hakkında sorular, iyi veya kötü oynayan oyuncular hakkında geleceğe dair fikirler). Böyle şeyler nispeten kolayca halledilebilecek şeyler. Asıl mühim olan maç motorunun defalarca, yılmadan test edilmesi. Bayağı sorun yaşadı SI bundan dolayı. Sorunsuz bir maç motoru hiçbir şeye değişilmez.

Lim10
13.Mayıs.2010, 18:05

Bence bu şekilde gerçeklikten uzak bir yaklaşım olur.Dünya yıldızlarının değerlendirmesini bizim yapmamız çok fantastik bir durum.Yada alt liglerdeki oyuncuları nasıl seçeriz?Bütün oyuncular vasat-kötü.Özelliklerini görmediğin bi oyuncuyu nasıl alıp oynatabilirsin.Özellikleri göründüğü zaman en azından 1-2 puan daha yüksek olanı seçebilirsin.Hem 1-20 arası numara olmazda raporlama olursa, bu kadar detaylandıramazsın.Adamın diyelim Marking 13, ne diyecek buna asistan yada gözlemci.20 tane ayrı ayrı yorum olamazki.Üstelik küçük takımların gözlemcileride vasat olacağı için ne derecede sağlıklı rapor verebilirler.

Benim en çok istediğim, alttaki maç kontrol çubuğunda gözüken gol,sarı-kırmızı kart gibi bildirgelerin üzerine mouseyi getirdiğimizde, golün hangi oyuncunun attığını yada kartı kimin gördüğünü göstermesi.Tv pitchde izlerken maç ekranında istatistik menüsünün açık olması beni rahatsız ediyor.Ve birde hiç 3D ye geçilmesin, hep 2D geliştirilsin.Forza 2D:0:

serwan
13.Mayıs.2010, 19:12
e zaten dünya yıldızlarının değerlendirmesini bizden birileri yapıyor halihazırda..ayrıca zaten sadece kendi takımımızdaki oyunculara yapabilmeliyiz bunu.sanırım doğru düzgün bir 3d ile 15-20 maç izleyen biri az çok bi karara varır.en azından bence bu da teknik direktörlüğün önemli bir parçası.bunun dışında 20 tane yorum olsun diye bişey yok.4-5 tane olur. mükemmel,çok iyi vs şeklinde..küçük takımlar konusuna gelince.zaten gerçek hayatta da böyle olmuyor mu?kötü antrenör ve gözlemciler yüzünden yok olup giden oyuncular gerçek hayatta da var.herşeye rağmen yeteneklerine inandığınız oyuncuda ısrar edip onu kazanabilirsiniz.ya da yanılabilirsiniz de tabi :)
bu zorunlu olmasın ama..bir oyun modu olarak konabilir bence.ve çok da güzel olur.

Zekirdek
13.Mayıs.2010, 19:15
Küçük bir öneri FM 2010'da yeni fark ettim kırmızı kart yiyen oyuncu kulübede duruyor bence saha dışına çıkarılmalı.

Ama değişen oyuncular kalabilir.

Ayrıca 3D kaldırılsın oyunun kapasitesi artıyor ve daha çok zorluyor bilgisayarı.

Neredeyse 3D benim devre dışı hiç kullanmıyorum istesemde kullanamıyorum bilgisayar kasıyor. :D

Universal
13.Mayıs.2010, 19:56
Taraftarların biraz daha önemi artması. Tribünde öyle oturuyorlar veya arada bir omuz omuza veriyorlar. Ses kalitesinin artması gerek.

Sözleşmelere opsiyon hakkı verilmeli.

Daha gerçekçi skorlar gerekiyor. Bazı liglerde inanılmaz sonuçlar elde ediliyor, milli takımlar içinde geçerli.

Birde büyük kulüpler teknik adam yolladıkları zaman, kaliteli teknik adamlar alması gerekiyor. İsmi duyulmamış kişiler ile sözleşme imzalıyorlar.

Katılıyorum. Kutlama töreni izlememiz gerek.

Siriuss
13.Mayıs.2010, 20:55
taraftar memnuniyetleri gerçekçi olsun.galatasarayla ikinci sezonda şampiyonlar liginde real madridle deplasmanda 1-1 berabere kalınca moralman çökmesinler...

Addolorato
13.Mayıs.2010, 21:04
Altyapı Antrenörü olabilmeliyiz bence U21 takımları alabilsekte atıyorum Galatasaray PAF'ta çalışmaya başlayıp yavaş yavaş yükselmek daha çok zevk verebilir.

Hugo
13.Mayıs.2010, 21:11
Oyun sırasında, kariyere devam ederken birilerini ya da bazı kulüpleri favorilere ekleyebilmeliyiz. sadece favori takım seçebiliyoruz başta, o kadar.

fm_monster
14.Mayıs.2010, 15:38
2d görüntüde oyuncular gibi td simgeside olsun td özelliğine göre hareketleri olmalı
mesela yılmaz vural olunca yerinde durmayan ,aragones olunca kulübeden çıkmayan gibi :)

narakan1969
15.Mayıs.2010, 01:43
Altyapı Antrenörü olabilmeliyiz bence U21 takımları alabilsekte atıyorum Galatasaray PAF'ta çalışmaya başlayıp yavaş yavaş yükselmek daha çok zevk verebilir.

Bunu bende istiyorum güzel olabilir gerçekten.

Birde aman Fifa'ya felan benzetmesinler oyunu çok sıkar o zaman.

EndoplazmiK RetikuluM
15.Mayıs.2010, 11:03

Belirli münasebet derken :)
Ayrıca fikrine katılıyorum. Bilenler vardır mutlaka sitede New Star Soccer diye bir oyun var. 16 yaşında futbolcu yaratıp yönetiyosun ayrıca maçlar dışında antrenmana çıkıyosun, sosyal hayatın oluyo, marketten istediğin şeyi alabiliyosun. Sevgili bulup evlenebiliyosun, çocuk sahibi olabiliyorsun vs. Oyunda böyle şekillenmeli bence :)
Ayrıca her sene takımların formaları değişmeli. Oyunun gerçekçiliği açısında :)
Basın toplantılarında daha fazla seçenek bulunmalı önümüzde. Daha bir çok şey yazabilirim ama bunlar bazıları.

Hugo
15.Mayıs.2010, 11:28
Belirli münasebet derken :)
Ayrıca fikrine katılıyorum. Bilenler vardır mutlaka sitede New Star Soccer diye bir oyun var. 16 yaşında futbolcu yaratıp yönetiyosun ayrıca maçlar dışında antrenmana çıkıyosun, sosyal hayatın oluyo, marketten istediğin şeyi alabiliyosun. Sevgili bulup evlenebiliyosun, çocuk sahibi olabiliyorsun vs. Oyunda böyle şekillenmeli bence :)
Ayrıca her sene takımların formaları değişmeli. Oyunun gerçekçiliği açısında :)
Basın toplantılarında daha fazla seçenek bulunmalı önümüzde. Daha bir çok şey yazabilirim ama bunlar bazıları.

NSS süperdi :D Şimdi oynayasım geldi valla :D

Bence sosyal hayat olayına fazla girmeye gerek yok.

Addolorato
15.Mayıs.2010, 11:31
Birde oyunu açtığımızda dil seçme seçeneğimizde olmalı. Atıyorum Türk uyruğunu seçtiğimizde sadece Türkçe bilerek oyuna başlıyoruz.Bir kaç seçenek daha olmalı. Ayrıca dil sorunu oyuncularla aramızı etkilemeli basın toplantısında soru olarak gelsede sadece Türkçe bilen bir teknik direktörün bir yabancı takımda hiç bir sorun yaşamadığını görüyoruz.

aLka
15.Mayıs.2010, 12:43
gecen oynarken farkettim sacma gelebilir ama benim gibi üşenenler de vardır mutlaka.. maçta yardımcı antrenör kendi istegiyle oyuncu degisikligi yapabilmeli..

Addolorato
15.Mayıs.2010, 12:58
gecen oynarken farkettim sacma gelebilir ama benim gibi üşenenler de vardır mutlaka.. maçta yardımcı antrenör kendi istegiyle oyuncu degisikligi yapabilmeli..

O çok saçma olur ama öneri olarak getirebilir maç esnasında. Atıyorum sağ alttan bir yazı çıkar ve Yardım Antrenörünüz Arda Turan'ın çıkmasını öneriyor der.

snaru
15.Mayıs.2010, 15:53
1. Artık Bir Football Manager Türkçe yakışır diye düşünüyorum.

2. 3d maç motorunu Cm'ninki gibi yapsın. Bilmem aranızda Cm 2010 oynayan oldu mu. Ama 3D maç motoru gayet güzel yapmışlar.

3. İşe başladığımda teknik kadroyu bana sormalı.

4. Yeni mod olarak kendi takımınızı kurmak olmalı. Editörden değilde oyunun içinde kurulmalı. Mesela renkleri, Stadyum adını, Takım adınız kuruluş bilgileri falan olmalı. Hatta bir bütçe vericek. Bu bütçeyi ya stadyum altyapı ve antremanları geliştirmek için yada kadro için harcama seçeneklerimiz olacak. Takım oynamak istediğiniz ülkenin amatör liginden başlayıp yükselmeli.

5. Kupalarda yada şampiyonluklarda sevinç gösterileri olmalı. Oyunun uzatmalarında yada son dakikada kupaya götüren gollerde yedek klubesinin karışması gayet güzel bir atmosfer yaratabilir.

6. Taktikler ezberden çıkmalı. Ayrıca taktik sayfasında kalıplar yerine serbest still olması gerekir. Mesela 4-4-2 taktik yaptığımda adamları taç çizgisinde tutmak isteyebilirim.

7. Transfer anlaşmaları daha mantıklı bir hale getirebilir. Çekişmeli transfer ortamları yaratılabilir.

8. Asistanların maç sırasında, antremanlarda yada taktiklerde bizleri uyarmalı veya tavsiyeler vermeli.

9. Top toplayan elemanların olması artık şart.

10. Özel transferler için yönetim kuruluna sunum yapılabilir. (Bütçe olmadığı zamanlar)

11. Ya bize maaş vermesinler yada maaşı harcamak için birşey bulsunlar:)

12.Oyuncu moralleri için sosyal hayatlar olsun.

Şimdilik bukadar oldukça eklicem:)

eng1n
15.Mayıs.2010, 17:45
Yukarda finallerde direk soyunma odasına gitmesin diye yazmışlar doğru.Bi de ezeli rekabetlerden tat almalıyız yani Fenerbahçe-Galatasaray maçı normal bir maç gibi veya Milan-İnter,Barça-Real gibi.

EndoplazmiK RetikuluM
15.Mayıs.2010, 19:27
NSS süperdi :D Şimdi oynayasım geldi valla :D

Bence sosyal hayat olayına fazla girmeye gerek yok.

Ben hale oynuyorum NSS3'ü :)
2064'teydim en son :)

E.Cartman
19.Mayıs.2010, 20:12
bi takımı bırakırken ya da bırakmak istediğimizde direk istifa ediyoruz o olmuyor mesela son 4 hafta kala basın açıklaması yapıp sezon sonu bırakacağım diyebiliriz ya da sezon ortasında kötü gidişattan dolayı bırakıyorum tarzı şeyler söyleyebilmeliyiz yani istifamızın gerekçelerini açıklayabilmeliyiz bence...

BleedingMoon
22.Mayıs.2010, 12:56
doğum günümüz kutlansın en azından (:.

narakan1969
22.Mayıs.2010, 13:27
Bu tür istekleri ciddiye alıp değerlendiriyorlar mı ? Yoksa biz burda hayal mi kuruyoruz :D ?

Flawless Victory
22.Mayıs.2010, 14:05
Buraya ve Türkçe yazarsak değerlendiremezler. :) Ancak Turksportal yönetimi bu cümlelerimizi derleyip SI'ya gönderirse ya da direkt SI forumlarına İngilizce olarak yazarsak 20 yıla yayıp değerlendirirler ki başka şansları da yok zaten, sürekli geliştirmek zorundalar, yoksa Fifa Manager diye bir oyun yükselir gider. :)

E.Cartman
22.Mayıs.2010, 18:03
doğum günümüz kutlansın en azından (:.

evet ya o kadar başarı kazanıyoruz bi doğum günü kutlamıyorlar :D:D

LifeYourself
22.Mayıs.2010, 18:48
benim sevmediğim olay bir külübün favori personeli oluyoruz sonra istifa ediyoruz veya sözleşmemiz bitiyor favorilik gidiyor.
Birde adam transfer listesinde 1.5 m örneğin
1.5 teklif ediyom potansiyal buying zart zurt diyo 1.5 i kabul etmiyor.tmm iyi hoşta diğer kulüplerin teklifini kabul etmede birlikte kapısak.
diğer adamların teklifler kabul oluyor benim 5 m teklif edince kabul oluyor:(

barpolla
22.Mayıs.2010, 20:42
değeri 5 m olan bir adama 20 yaşında diye 20 m istemesinler hep.

Yataghan
23.Mayıs.2010, 18:19
Her sene istediğim şey; hatasız maç motoru ve gerçekçi yapay zeka. Görsellil konusunda ise 3d olmasada olur zaten hala 2d oynuyorum.

juricevic
23.Mayıs.2010, 18:33
Çok göze çarpan, bilindik buglari düzeltirlerse yeterlidir benim için:) Tabii eklenebilecek bir çok özellik sıralanabilir ama 1 versiyonda çok fazla değişiklik beklememek lazım.

Bunun dışında taraftar ve yönetim ile olan ilişkilerimiz geliştirilir, yeni özellikler eklenirse daha zevkli olur bence. Mesela taraftarın önemli bir maçtan önce antremanı ziyaret etmesi veya belli maçlarda daha fazla taraftar çekebilmek için biletlerde damping v.s:) Yine bir çok kişi tarafından dile getirilen; yönetime transfer listesi verilmesi gibi özelliklerden bahsediyorum...

narakan1969
25.Mayıs.2010, 01:43
Birde umarım şu hepsi birer dünya starı haline gelen Türk regenleri engellerler.

BleedingMoon
25.Mayıs.2010, 01:48
oyuncusunu değerinin iki katından fazla fiyata satabilen var mı?

nouma16
25.Mayıs.2010, 14:19
Transfer olayına açıklık getirilsin. Mesela ben Beşiktaş'a Volkan Şen'i almak istediğimde teklif olarak Tabata'yı kiralık olarak önerebileyim. Başta menajer eklerken favori kişilerimiz olsun. Hatta önemli bir maçtan sonra şike dedikoduları çıksın(x menajer, y menajerin kankası bu yüzden x y'ye maçı sattı gibisinden.) Taraftar tepkileri gerçek olsun. Mesela deplasmanda Real Madrid'den Beşiktaş ile puan alınca taraftar sevinsin(güveni artsın) ama İnönü'de Gemişgezekspor'a maç verince taraftar isyan etsin. Staddan nasıl çıkacağımızı düşünelim. 10 maçta klübün favorilerine hiçbir futbolcu girmesin. Fakat bizde sadece favori personel olmak için 10 sene beklemeyelim. Örnek verecek olursa Ertuğrul Sağlam daha şampiyon olmadan önce Bursaspor'un favorilerine girmişti. Fakat oyunda böyle bir şeyin olması imkansız.

Kötü oynayan futbolculara maç sonunda Vılmaz Vural gibi tekme atalım veya soyunma odasında SirAlex Ferguson gibi krampon fırlatalım. Kazandığımız paralar bir köşede dursun yaş kemale erince başkanlık için aday olalım. Başkanlar oyunda deyim yerinde hiç bir işe yaramıyorlar. Fakat zaman zaman çıkıp konuşsunlar "Hocamızın arkasındayız." desinler. Kolpa çıkan yıldız transferleri sonrasında taraftar baskı oluştursun(Quaresma'da olduğu gibi). En önemlisi trafik kazası geçirip ölebilelim.

Eminoski
25.Mayıs.2010, 14:36
Kasa, banka hesabi gibi birsey olsun. Kazandigimiz paralar orada biriksin(maas,bonus falan). Yoksa yillik 100 milyon$ maas alsam ne olacak 1 $ alsam ne olacak. Bi ise yaramiyor. Sozlesmede sampiyonluk halinde 1M $ bonus vb. seyler olsun. Beni kovarlarken tazminat odesinler falan.

Oyuncularin dogum gunu gelince, sampiyon olunca, zor mac yenince falan secenekler ciksin "1 gun parti icin izin ver, tesislerde dogum gunu kutla" falan. Bunlarda oyuncunun moralini etkilesin.

Her mactan once/sonra basin toplantisi olmasin. Toplanti yapmak istersek biz cagiralim veya yapmak istemiyorum diye secenek olsun. Her mactan once/sonra ayni sorulara cevap vermek biktiriyor insani. Otomatige bagliyorsun zaten. Okumadan cevapla.

Oyun sadece taktik ver mac yonetden ibaret olmasin. Taktik oturdukdan sonra tek yaptigimiz maca cikmak. Zaten iyi kadro varsa fazla degisiklik yapmiyoruz. Ayni takimla devamli maca cikiyoruz. Oyuna mac harici eglenceli seylerinde gelmesi lazim artik. Yoksa herkes en fazla 5 sezon oynayip kapatiyor. Yeni oyun aciyor.

aynen katılıyorum. Bide doğum günümüzü kutlasınlar :)

stadlarda değiştirilebilir daha gerçekçi şekilde olabilir.

omrcanjc
25.Mayıs.2010, 15:28
birde maç sonu konuşmalarında küfür olsun bazı maçlarda çok sinirleniyorum oyunculara küfür etmek istiyorum açıkçası.

eng1n
25.Mayıs.2010, 18:39
oyuncusunu değerinin iki katından fazla fiyata satabilen var mı?

çok büyük farklar olmasada satılabiliyor mesala tabi oyuncunu potansiyeli falan önemli yada üstün performans sergilemişsse bende fenerbahçede Soldado 50 golden fazla atmıştı tüm kupalarda, 12M aldığım adamı 28'e satmıştım.

Siriuss
25.Mayıs.2010, 23:03
kesinlikle ve kesinlikle antrenman olayı zenginleştirilmeli.antrenörleri atayarak ve çubukları kaydırarak yapmak hiç hoş değil...

BuRiBuRi
31.Mayıs.2010, 17:18
Sözleşmelerimizde yeni maddeler olsun. Kovulduğumuz zaman tazminat alma gibi vb.

Facx
31.Mayıs.2010, 18:42
şu fairplay olayı düzeltilsinde adam sakat oyuncu görüp topu taca atıo bizim cezashamızın orda falan sonra taçı kullanıolar bize atıolar ama baskı yapıolar atar atmaz kaptırıp gol yiyoruz -_-

@vuque
oyunda ingilterede olduğu gibi bi sistem var tr deki gibi saçma sistem yok

Lim10
02.Haziran.2010, 00:20
Bütün maç tek kale oynayıp, maç 0-0 giderken maç motoru görüntüye girdiğinde ekranda neyüdüğü belirsiz bir şekilde verilmiş, ceza yayının içinden tabir-i caizse penaltı gibi, free kick takingi 10 olan adamlardan Ronaldinhovari atılan frikik golleri olmasın bir zahmet.

GeorgeWeah
02.Haziran.2010, 03:01
Bence de tazminat olayı hoş olur. Sözleşme imzalarken yüksek bedel seçelim. Mesela kulüple uzun süren pazarlıklar yapalım. Medya da habire haber yapsın. Yerimize o gelecek bu gelecek falan. Sonra maçı hakeden takım kazansın. Maç motoru iyileşsin. Transferlerle yönetim ilgilensin. Antreman bölümü geliştirilsin. Daha çok şey var. En önemlisi maç motorunda hata fazla olmasın ve garip garip sonuçlar ortaya çıkmasın.

20_kral_20
04.Haziran.2010, 17:19
1- oyuna özel hayat eklenmeli paramızı harcamalıyız mal mülk almalıyız eşimiz dostumuz olmalı bankaya para yatırmalıyız paramız artmalı iflas etmeliyiz veya zengin olmalız
2-oyuna değişik modlar eklenmeli antrönör olduğumuzda futbolcu transferlerine parasal bakımdan karışmamalıyız yönetime liste verebilmeliyiz onlar uğraşmalı transferlerle
3 oyunda başkan modu olmalı kendi hocamızı kendimiz seçmeliyiz oyuna karışmadan transfer ve maddi konuları ayarlamalız
4bir takımın başına geçtiğizde eski hocanın yardımcıları durmamaları onlar gitmeli biz kendi ekibimizi kurmalıyız ekip olarak gelmeli ve gitmeliyiz
5 oyunda futbolcuların menejerleri olmalı onlarla görüşmeliz
6 ve son olarak oyunda futbolcu modu olmalı oyuna alt yapıdan başlayıp yükselmeliyiz

A.FaruK
04.Haziran.2010, 17:27
1- oyuna özel hayat eklenmeli paramızı harcamalıyız mal mülk almalıyız eşimiz dostumuz olmalı bankaya para yatırmalıyız paramız artmalı iflas etmeliyiz veya zengin olmalız
2-oyuna değişik modlar eklenmeli antrönör olduğumuzda futbolcu transferlerine parasal bakımdan karışmamalıyız yönetime liste verebilmeliyiz onlar uğraşmalı transferlerle
3 oyunda başkan modu olmalı kendi hocamızı kendimiz seçmeliyiz oyuna karışmadan transfer ve maddi konuları ayarlamalız
4bir takımın başına geçtiğizde eski hocanın yardımcıları durmamaları onlar gitmeli biz kendi ekibimizi kurmalıyız ekip olarak gelmeli ve gitmeliyiz
5 oyunda futbolcuların menejerleri olmalı onlarla görüşmeliz
6 ve son olarak oyunda futbolcu modu olmalı oyuna alt yapıdan başlayıp yükselmeliyiz

Hepsi güzel olur ama yapacaklarına ihtimal vermiyorum.İmkansızı istemek gibi bişey bence.

Facx
04.Haziran.2010, 22:19
oyunda futbolcu mu olucaz ? oyun menajerlik oyunu futbolculuk deil :D

CeNTeR_TR
04.Haziran.2010, 23:20
Maç motorunda düzeltmeye gidilmeli konusunda herkes hem fikir.

Birde şu taraftar olayını abarmasınlar (: düşük seviyede bir takım ile yüksek popularitesi olan bir takımla berabere kalıyor taraftar isyanda (:

İdman seçeneklerindede biraz daha ayrıntı olabilir.

Doğum günü güzel olabilirdi aslında :)

Önemli maçlardan sonra ciddi bir sevinç paketide eklense fena olmaz hani.Maçı kazanıyoruz sonra hiçbişe olmamış gibi herkes soyunma odasına :)

HooijDonk07
05.Haziran.2010, 00:04
Fm 2000 ve 2001 'deki gibi oyunculara ev araba filan verelim.Yönetim bize şampiyon yaparsak ev filan versin.Sonra her teknik direktörün yanında koçları filan başka klübe giderken yanında gitsin.

GeorgeWeah
05.Haziran.2010, 13:20
Aslında transferde yönetime liste versek çok iyi olur. İlk sıradaki isimlerden başlanır. Ya da anlaşılan oyunculardan seçeriz. Hem istediğimiz transferler olmaz. Böylece daha gerçekçi olur. Yönetim iyi isimler almam deyince yönetimle ters düşeriz. Bu özellik çoğu kişiye zevkli gelmese de ben büyük zevk alacağımı düşünüyorum :)

CeNTeR_TR
05.Haziran.2010, 13:41
Oyunu kuralım kendiliğinden oynasın :0:

Ümit ; Çok güzel olur aslında senin önerinde.Başkanla toplantılar falan.Sonuca bağlanan kararlar cimri başkanlar bonkör başkanlar ayrı bir zevk katar oyuna (:

sentugo
05.Haziran.2010, 16:00
Bu oyunda en zevk aldığım şey transfer olayıdır.. Onu da başkan yapacaksa yandık o zaman

ShevAnil
05.Haziran.2010, 16:12
2005- 2006 serilerinde olduğu gibi klüp başkanı takımdan memnun olduğunda yıldız bir oyuncu hediye etmeli (:

ozgenoc
09.Haziran.2010, 01:27
Bence bir manejerlik tarzı olmalı.Mesela Mourinho tarzı, sataşan agresif cevaplar veren.onu seçince takım konuşmaları değişmeli.Örneğin Van Gaal tarzı daha sistem hocası,futbolun gurusu gibi konuşan adam.Alex Ferguson tarzı esprili bi hoca.ben kendimi ifade eden sozcukleri bulamıyorum oyunda açıkcası.mesela bir Fatih Terim 2-0 maglup kapadıgımız bir ilk yarıda herhalde where is the passion lads? dememiştir.

SAİT71
09.Haziran.2010, 18:00
Bence başkanların rolü artırılmalı.. Mesela Aziz Yıldırım gibi bir başkanım olsun çok isterdim :D Vallahi menajer olarakta olsa onunla çalışmak süper olurdu.. Her ne kadar yapacağın yanlışta kapıya koyulma riskin olsada, başkanın oyuna müdahaleleri, kişilikleri daha gerçekçi ve ayrıntılı olsun.. :)

vego
09.Haziran.2010, 18:03
Bu oyunda en zevk aldığım şey transfer olayıdır.. Onu da başkan yapacaksa yandık o zaman

Katılıyorum.

Eray Dengiz
15.Haziran.2010, 00:40
tek istediğim şey paf takımı yönetmek, Guardiola gibi bir süre sonra A takıma yükselmek.

Chivalry
17.Haziran.2010, 11:23
Transferlerde teklif götürdükten sonra 3 gün bekleyip cevap geldikten sonra pazarlık falan vs.. olayının yerine, oyuncuyla/kulüple masaya oturalım gerçek zamanlı pazarlık yapalım. biz bi teklif sunalım arttırsınlar, biz düşürelim, sonunda anlaşalım veya kapatalım pazarlığı. Anlatabildim mi ..

serwan
18.Haziran.2010, 15:07
Transferlerde teklif götürdükten sonra 3 gün bekleyip cevap geldikten sonra pazarlık falan vs.. olayının yerine, oyuncuyla/kulüple masaya oturalım gerçek zamanlı pazarlık yapalım. biz bi teklif sunalım arttırsınlar, biz düşürelim, sonunda anlaşalım veya kapatalım pazarlığı. Anlatabildim mi ..

bu total club manager'da vardı.. sizin verdiğiniz teklif çubuğun bir ucunda kulübün istediği miktar diğer ucunda..siz biraz artırıyorsunuz onlar düşüyorlar vs.. ortak noktada buluştuğunuzda kabul ediyorlardı..güzeldi..geliştirilebilir tabi..

Zekirdek
18.Haziran.2010, 15:20
Kac kez soyledigim gibi kucuk bir ayrinti oyunun gidisatinada etki etmiyor ama futbol kurallarina aykiri. Kirmizi kart yiyen oyuncu yedek kulubesine gidip oturuyor. Normalde bir oyuncu kirmizi kart yedikten sonra oyun ancak o oyuncu futbol sahasini terk ettikten sonra baslayabilir fakat oyuncular kulubede duruyor.

Varonil
18.Haziran.2010, 15:21
tek istediğim şey paf takımı yönetmek, Guardiola gibi bir süre sonra A takıma yükselmek.

Bu olursa süper olur gerçekten.Benimde FM serilerinde yıllardır beklediğim birşey.

Chivalry
18.Haziran.2010, 17:17
Bir başka sorun daha dün karşılaştım, pazarlığı 800 bin euro dan açıyorum, 1.5 istiyorlar, ben 1 yapıyorum, 2 istiyorlar, hadi 1.5 yapıyorum, 3 istiyorlar. Şeklinde 1.5 istedikleri oyuncudan TAM 5 Milyon euro ya kadar çıktılar. Bu nasıl bir pazarlık yahu?

Papi44
22.Haziran.2010, 04:01
Bence Taktik Bölümü Biraz daha ayrıntılı olmalı ve Flawless Victory nin dediği gibi yardımcımız oyun sırasında uyarılarda bulunmalı

CeNTeR_TR
24.Haziran.2010, 02:06
Semih Şentürk için Nöbetçi golcü seçeneği çıkarsınlar :n:

lexoqe
24.Haziran.2010, 05:10
Yapılacak çok şey vardır mutlaka ama biraz düşündükten sonra cok ayrıntı insanı o oyundan sogutup baydırıyor...Bu işi profesyonel adamlar yapıyor zaten en iyi şekilde, en eğlenceli olan kısımları ekleyip sıkıcı yapan kıısmları kaldırıyorlar zaten. bırakın bence onlar nasıl yaparsa öyle devam edelim :D:D

laziale
24.Haziran.2010, 13:38
Altay'dan sonra FB'ye transfer oldum, ilk sezonda ligi zar zor dördüncü bitirdim Aziz Yıldırım beni tebrik etti..

Açıkcası kovulmayı bekliyordum, illa küme düşmeye gerek yok en ufak başarısızlıkta kapı önüne koyma mevzusu açılabilir bir toplantı yapılabilir ve başkanın içi rahatlatılabilir..

Ayrıca benim yıllardır istediğim uçuk kaçık bir istek; maçlar üzerine bahis oynanabilir :) Belirli bir para yatırabilirsin, maçları da bilince popülaritemiz artabilir..

gungorbdk
24.Haziran.2010, 14:35
İngilizce de olsa etkileşimi artırmalılar. Yönetim, oyuncular, teknik kadro, taraftar, medya hepsi birbiri ile etkileşimde olmalı bence. Dil işini de çözebilirler ancak yapmıyorlar. :S

Bir de oyunun çok fazla RAM gereksiniminin olmasını istemiyorum. Üstelik 3D yapacağım diye de grafikleri zortlatıp ekran kartı istemesinler. FM'nin en beğendiğim yanı aynı bilgisayarla uzun zamanlar oynanabilmesidir. Teknoloji gelişiyor ancak bizde ona ayak uyduracak para yok, oyun oynayamaz hale getirmesinler.

killyou
24.Haziran.2010, 14:51
valla öss olduğu için oynayamayacağım ama inşallah fm 10dan daha iyi olur. 1-2 ay oynarız hiç değilse.

Chivalry
24.Haziran.2010, 15:10
Oyuncu arama ekranında (player search) filter kısmında unhappy playerleri de işaretleyebilmeliyiz.

Yani mesela oyundaki bigger club a gitmek isteyen oyuncuları ayrı bir liste şeklinde, daha iyi kontrat isteyen oyuncuları ayrı bi liste şeklinde, haksız muamele gördüğünü düşünen oyuncuları ayrı bi listede görme imkanımız olmalı. Bu şekilde daha iyi transferler yapabiliriz.

sentugo
24.Haziran.2010, 15:30
Oyuncu arama ekranında (player search) filter kısmında unhappy playerleri de işaretleyebilmeliyiz.

Yani mesela oyundaki bigger club a gitmek isteyen oyuncuları ayrı bir liste şeklinde, daha iyi kontrat isteyen oyuncuları ayrı bi liste şeklinde, haksız muamele gördüğünü düşünen oyuncuları ayrı bi listede görme imkanımız olmalı. Bu şekilde daha iyi transferler yapabiliriz.

o zaman işimiz kolaylaşır :D Çok iyi olur da zevk kaçar gibime geliyor.. Zaten o kadar çok öyle oyuncu olmuyor

Chivalry
24.Haziran.2010, 15:36
İyi de bu bir hile olarak değerlendirilmemeli. Sonuçta CA PA Sale value gibi oyunda gözükmeyen şeyleri göstermesini istemiyorum. Oyunda zaten gözüken şeyler bunlar, sadece liste şeklinde gösterilmeli. Yani mesela chelsea kulubünün kadrosunu görürken de unhappy futbocuları görüyoruz, milana girip onu da görebiliyoruz, real e girip onu da görebiliyoruz, ama çok zaman alır bu şekilde tüm kulüplere bakmak, bunun yerine liste şeklinde çıksa da işimiz kolaylaşsa. .

Gerçek hayatta da böyle değil mi en basit örnek olarak Fenerbahçe'nin stochu "teknik direktörünün kadroda olmasını istemediği için" makul bir fiyata almış olması ? Oyunda da bunu görebilmeliyiz bence bu bir hile değil ki işi kolaylaştırma/2 saat uğraşmayı engelleme.

3842
25.Haziran.2010, 13:12
Oyuna renk getirsinler yeterli.. Oyun detayları tam kıvamında şu an.

Renk getirsinler
mesela
-Oyunda özel hayat denen bir şey olsun , hem bizim hem de oyuncularımızın .
-Taraftar grupları olsun, maçlarda günümüzde sıkça rastlanan taraftar kavgaları olsun ..
-Bir arkadaş bahsetmiş transfer görüşmelerinin masa üzerinde yapılabilmesi , açıkçası ben Havaalanından Lokum alıp Paris'te Gignac ile bir görüşme yapmak isterim .
-Oyuncular maç sonunda doğrudan soyunma odasına gitmesin . Kolay bir maçsa gitsinler. Ama Şamp. Ligi yarı final maçı son dakikada genç yetenek golü attı turu atladık diyelim.. Bu takım direk soyunma odasına inmemeli, koşacaklar sarılacaklar genç yeteneğe.

bu seçenekler daha da çoğaltılabilir. ben ille de bu belirttiklerimden olsun demiyorum . Sadece buna benzer şeyler ekleyip renk getirsinler oyuna. Yoksa çok monoton bir oyun haline geliyor 4- 5 sezon ilerledikten sonra. Mesela ben Atl. Madrid'le 4 sezonda tüm kupaları aldım.. Rüya kadro kurmak gibi bir takıntım da yoksa ben oyundan artık zevk alamam ki. Her şeyi çöpe atıp tekrar yeni bir kariyer başlatıcam biraz sonra. Ama onun sonu da farklı mı olacak ? Bu sefer Torino'yu alırım 10 sezonda tüm kupaları alırım belki ama tekrar sıkılırım ..

Rick Nelson
02.Temmuz.2010, 19:47
Ya hangi takım 4-0'dan 4-4 yapar.Hemde Galatasaray - Olympiakos maçında...Olympiakos Barcelona mı ya.Birde 1 favori kulüp 2-3 tane sevilen kulüp olsun.Sonra güçler normal hocalar gibi olsun.Potansiyel kavrama falan.

Kesin demiyorum ama mesala başlarken işsizsek yardımcı antrenör falan olsun ya..

Corpus
02.Temmuz.2010, 19:57
Taktik bölümünün ayrıntıları arttırılmalı.

Serbest vuruş taktiği çalışılabilmeli. Atak varyasyonları denenebilmeli.

La BruJiTa
03.Temmuz.2010, 15:26
Türkçe olsun :D Ayrıca antreamanların biraz daha ayrıntılı,gerekirse CM'de ki gibi bizim çalıştırabileceğimiz,taktik verebileceğimiz şekilde olmasını istiyorum. Sanırım bu yıl antreman sistemini değiştirecekler :D En azından umudum o yönde...

eXcitinG
03.Temmuz.2010, 15:30
FM ye geçiLdiğinden beri hep söyLüyorum eski CM seriLerinde ki gibi taktik anLayışımıza, başarıLarımıza göre bize Lakap takıLsın.

ÇaLıştırdığımız takımLarda sürekLi forma verdiğimiz, sürekLi övdüğümüz oyuncuLar bizimde favori personeLimize yazıLsın. Büyük başarıLar eLde ettiğimiz takımLar favori takımLarımıza ekLensin. Bizimde canımız var yahu :D

Benim hep CM de 3-4 yıL geçtikten sonra profiLimde tactical genius yazardı :)

Addolorato
03.Temmuz.2010, 16:37
Klübün favori kısmında daha çabuk yükselmeliyiz. Şimdi ben Fenerbahçeyle kazanmadık kupa bırakmadım ama hala favoured personel'deyim. Şimdi benim kazandığım başarıları bir başkası kazansa gerçek hayatta ikon üstü birşey olur heralde. Tamam favoured personel'de olsamda yani şimdi Eren Derdiyok'u transfer ettim 6 ayda oda favoured personel oldu. Baktım benimle aynı zamanda takıma gelen Andre Santos çoktan icon olmuş. Haksızlık oluyor bunu değiştirsinler.

resdiyer
03.Temmuz.2010, 22:48
Bence başkana bir liste vermeliyiz. Örneğin takımımız Tothenam yönetime Guiseppe rossi ve Agüeroyu listeye verdik.Totnam yönetimi rossiyi aldı.Ama man city agüero yu aldı böyle bir olay.

Ayrıca atak varyasyonlarını biz yapmalıyız Örneğin 70 tane varyasyon yaptık(Korner,hucum,defans,orta saha vb)Takım bu varyasyonları farklı farklı kullanmalı.Mesela oyunda Barça'nın taktiğini kullanmak imkansız(yapmak)

Oyunda transfer olayı çok abartılı olmuş.Biz oyuncularımızı 2 katından fazlaya satamazken 5m'lik oyunculara 20m istiyorlar.YAni takımlar transfer listeni oyuncu koyduklarında iyi sezon geçiren oyuncularda konulmalı.Meela valencia Villa,silva ve matayı sattı! niye zor durumda bu oyunda Liverpol maliyesi kötü iken toresi 86'ya alıyoruz :)

serwan
04.Temmuz.2010, 01:49
SI ile EA ortaklık yapsın..data,maç motoru,yapay zeka gibi şeyler SI'dan grafikler,özel hayat vs oyunu güzelleştirici detaylar EA'dan..başka türlü mükemmel bi menejerlik oyunu göremeyiz

sentugo
04.Temmuz.2010, 12:42
SI ile EA ortaklık yapsın..data,maç motoru,yapay zeka gibi şeyler SI'dan grafikler,özel hayat vs oyunu güzelleştirici detaylar EA'dan..başka türlü mükemmel bi menejerlik oyunu göremeyiz

ama fm nin asıl amacı oyunu güzelleştirici detaylar değil ki ? en açıkçası böyle olmasını istemem.. O zaman sen Fifa Maneger diye bir oyun oynayabilirsin, senin dediklerin orda aynen öyle..

serwan
04.Temmuz.2010, 14:45
ama fm nin asıl amacı oyunu güzelleştirici detaylar değil ki ? en açıkçası böyle olmasını istemem.. O zaman sen Fifa Maneger diye bir oyun oynayabilirsin, senin dediklerin orda aynen öyle..

hocam tabi ki benim de asıl amacım gerçekçi bi oyun oynamak.. bu yüzden fm oynuyorum zaten.
ben oyun gerçekçi olmasa da olur yeterki detaylar iyi olsun demedim ki.. öncelikle gerçekçi olsun..ama detaylar da atlanmasın.bu sadece özel hayatla sınırlı değil.. grafikler önemli mesela. fifa manager 3d grafik olayında fm yi kaça katlar hesap edemiyorum. ya da bunu daha önce de belirttim mesela size 2 takımdan teklif geliyor.. örneğin chievo ve inter.. chievo yıllık 10m euro veriyor inter 3 veriyor.. normalde eğer küçük takımları alıp bi yere getirme gibi bi düşüncesi yoksa herkes inter'i tercih eder fm'de..çünkü oyunda 10m euro ile 3m euro farksız..açıkçası yaptığımız şey karşılığında para alıyorsak bu paranın bi önemi de olmalıdır bence.. bu sadece bir örnek..onlarca bulabilirim..ben böyle detayları önemserim.. gerektiğinde gerçek hayatta olduğu gibi iyi bi takımı sırf para için geri çevirebilmek isterim.. vs vs.. eminim bunları önemseyenler de çok sayıdadır.. futbol asla sadece futbol değildir :)

barahir
04.Temmuz.2010, 14:46
Kontrat yaparken tazminat maddelerini de konuşalım kulüplerle..

playeray
04.Temmuz.2010, 18:21
Diğer futbolcuların, teknik direktörlerin favori personelleri var ama biz seçemiyoruz. Seçilebiliyorsa da ben seçemiyorum. Çok istekliyim bu konuda :D

narakan1969
04.Temmuz.2010, 18:29
Diğer futbolcuların, teknik direktörlerin favori personelleri var ama biz seçemiyoruz. Seçilebiliyorsa da ben seçemiyorum. Çok istekliyim bu konuda :D

Bunu bence insanlar abartır diye koymuyor olabilirler. Adam ekler fovoriye Messi, Ronaldo yok o yok bu :D . Çok övdüğümüz ve sürekli oynattığımız oyuncular zamanla eklenebilir kendiliklerinden belki.

ulasfb
04.Temmuz.2010, 18:32
Tamamen yeni bir şey istiyorum çok abartı olacak ama ben başkan olmak istiyorum daha doğrusu sadece teknik direktör belirleyeceğim onun istekleri doğrultusunda uygun adamları transfer edeceğim gerektiğinde oyuncu satışlarına karışacağım vs vs çok mu abart mı oldu?:icon_biggrin:

Chivalry
04.Temmuz.2010, 19:53
Hayır tam olarak benim de istediğim buydu. Bence bu ütopik bir şey de değil eklenebilir oyuna.

ozaniel
05.Temmuz.2010, 03:04
Çok övdüğümüz ve sürekli oynattığımız oyuncular zamanla eklenebilir kendiliklerinden belki.

Aslında bu sistem var. Bir ara FMrte'yi kurcalarken farkettim. Çok oynattığım ve gelişimine önem verdiğim oyuncular favorim gözüküyor. Ama oyunda gözükmüyor. Oyunda da gözükmeli bence.

Sysmix
05.Temmuz.2010, 12:11
Kötü giden bir seri içerisinde menejer tanım bölümümüzde - bizim profil kısmımızda- baskı altında menejer, ingilizcesi under pressure manager diye yazı çıkıyor. İşte o dönem kendimiz açıklama yapsak. Mesela bir basın toplantısı, taraftarları yatıştırıcı yalandan edebiyat. Tabi bu fazla yapılınca yine aynı şekilde bizim durumumuza yansıycak. Birde harmony den şikayet eden cins futbolcuların çoğaldığı vakit karşılıklı konuşma olabilir.

Rick Nelson
05.Temmuz.2010, 18:14
Önceden yazdım ve şimdide yazmak istiyorum :).Aslında uğraşsan 1000 tane şey çıkar..

1- Herkesin dediği gibi "Favori Personel" olsun. Ama mesela en fazla 10 tane yazalım. Bazı arkadaşlar Ronaldo falan yazılmasın diyor ama Alex Ferguson'un profilde tüm futbolcular var :D

2- Toplantılarda seçenek çoğalsın. Hatta toplantıda basın mensubuna kızma bile olabilir.

3- Basın mensupları maç çıkışında "hurraaaa" toplantı yapıyor. Biz isteyince yapmalıyız bence. Ayrıca tüm toplantılarda aynı sorular sıkılıyorum ya artık.

4- Yönetim toplantıları olsun.

5- Oyuncumuza söyleyeciğimiz laflar artsın.

6- Ultimatom olayı çok saçma ya. Git sen takıma tüm kupaları kazandır. Para iste vermesinler. Ultimatom ver seni kovsunlar ! Ne saçma. Değerliysek kaynak bulmaya çalışacağız falan desinler.

Şimdilik bu kadar. Sizcede olması gerekmez mi ?

yorumsuz1i
05.Temmuz.2010, 18:15
Aldığımız oyuncular bir sene oynadıktan sonra gelişince ve iyi performans sergileyince (o kadar para da aldıkları halde) ille de gidecem diye tutturmasa.Yardımcı antrenör çıktığı maçlarda bir şeyler söylese.İletişim bölümü sıfırdan yapılsa ve 3-5 kalıp yerine yüzlerce soru cevap yorum olsa.Fifa managerde oyuncuya artık kadromda sana yer yok kendine takım bul diyebiliyordun.Oyuncuyu transfer ettiğinde hoşgeldin falan gibi bir şeyler söylemediğin zaman oyuncu tepki veriyodu.Bir arkadaş yazmışya fifa man ile fm ortak bir oyun yapsın diye.Ortak değil de bu etkileşimle ilgili fifadakileri ekleseler çok güzel olur.Sonra olağanüstü başarılar aldığımızda ultra efsane gibi bir şey olalım.Ben takımı resmen sıfırdan alıp dünyanın en büyüğü yapmışım banaverilen değere bak.Diyelim büyük takımlardan her hangi biri derbiyi hangi skorla olursa olsun kazandığı zaman memnuniyet %100 e yakın olur ama fm de nerde?Ya yazdıkça yazası geliyor insanın çoğunun da yazacak bir sürü şeyi var.Anlamıyorum bu adamlar iyi bir oyun yaparsak sonraki oyuna yapacak bir şey kalmaz ya da satılmaz diye mi yapmıyor yoksa başka bir neden mi var?Ama illa ki bir neden vardır.Yoksa bu istediklerimizin çoğu oyunda olurdu bence.

yorumsuz1i
05.Temmuz.2010, 18:20
Ha bir de en önemli olaylardan biri yazılmıştır muhtemelen de ses olayını mutlaka fmye yakışır bir şekilde yapmaları lazım.

Hugo
05.Temmuz.2010, 18:21
senin aldığın adam yarım sezonda kulübün favorisi olurken sen 2 sezon bekliyorsun.

vego
06.Temmuz.2010, 00:33
Work permit in olduğu liglerde yetenkli gençler almaya çalıştığımızda izin çıkmazsa araya adam sokalım :n:

Crazycat
07.Temmuz.2010, 01:19
Öncelikle Turksportal'dan beklentimi söyleyeyim; Turksportal'ın bu oyun için Türkçe yama yapmasını bekliyorum.Böyle bi çalışma var mı?(Ayrıca oyun piyasaya sürülmeden İngilizce data dosyası verilse Türkçe'ye çeviri yapılamaz mı?Oyunda hatalara yol açar diye mi böyle bir şey yapılmıyor yoksa başka bir nedeni var mı?Çünkü böyle yapılmadan gelen yamalar çok geç geliyor.)

Oyunla ilgili beklentilerime gelince korner hatasını düzeltsinler artık.
Oyun bir süre sonra sıradanlaşıyor her sene farklı bi şey olması gerek.Yani her sene için farklı bi yenilik yapsalar daha iyi olur.Çünkü her sene aynı şeyler oluyor oyunda bu da oyunu sıkıcı bir hale getiriyor.

A.FaruK
07.Temmuz.2010, 01:22
Saçma sapan uzun sürekli sakatlıklar çok can sıkıcı hal aldı oyunda. Bi futbolcu 3 tane takım arkadaşını bi haftada sakatlar mı yaa .

serwan
07.Temmuz.2010, 16:20
Öncelikle Turksportal'dan beklentimi söyleyeyim; Turksportal'ın bu oyun için Türkçe yama yapmasını bekliyorum.Böyle bi çalışma var mı?(Ayrıca oyun piyasaya sürülmeden İngilizce data dosyası verilse Türkçe'ye çeviri yapılamaz mı?Oyunda hatalara yol açar diye mi böyle bir şey yapılmıyor yoksa başka bir nedeni var mı?Çünkü böyle yapılmadan gelen yamalar çok geç geliyor.)

Oyunla ilgili beklentilerime gelince korner hatasını düzeltsinler artık.
Oyun bir süre sonra sıradanlaşıyor her sene farklı bi şey olması gerek.Yani her sene için farklı bi yenilik yapsalar daha iyi olur.Çünkü her sene aynı şeyler oluyor oyunda bu da oyunu sıkıcı bir hale getiriyor.

benim bildiğim türkçe yama olmayacak artık.. öyle denilmişti sanki. adamlar da haklı..onca şeyi çevirmek kolay değil. insanlar haftalarını veriyor bu işe..
hani çıkıp gönüllü olarak yapar birileri ayrı da her gelenin de turksportal'dan türkçe yama bekliyorum demesi çok tuhaf geliyor bana..adamların işi değil bu.. oyunu türkçe isteyenlerin yapması gereken şey belli..

El Barto
07.Temmuz.2010, 16:34
Türkçe eklemek için malumunuz bir satış limiti diretildi ve o limite ulaşılamadığından -ki ne kadarda kaldığını da açıklamıyorlar- bu sene Türkçe dil seçeneği eklenmedi oyuna. 2011'de de olmayacak gibi.

Turksportal artık Türkçe yama çıkarmak yerine oyuna Türkçe dil seçeneğinin eklenmesi yönünde mesai harcıyor. Yani 2011'de de Türkçe yama çıkarmayacak Turksportal.

Son durum böyle.

CeNTeR_TR
08.Temmuz.2010, 13:55
48 ay taksit muhabbetini biraz daha zor hale getirsinler.

Mubarek 0 ver 48 aydan ver parayı al oyuncuyu sonra bi bakmışsın ne kadar adam istiyorsan hepsi elinde.

CeNTeR_TR
08.Temmuz.2010, 13:56
Her maçtan önce maçtan sonra toplantı üstüne birde hep aynı sorular.

Bari şampiyonluk maçlarında falan değiştirseler.

Her oyuncu alındıktan sonra basına tanıtmakda neyin nesi ? 16 yaşında adam alıyorsun hopp basına tanıt gereksiz bence (:

Crazycat
08.Temmuz.2010, 22:48
benim bildiğim türkçe yama olmayacak artık.. öyle denilmişti sanki. adamlar da haklı..onca şeyi çevirmek kolay değil. insanlar haftalarını veriyor bu işe..
hani çıkıp gönüllü olarak yapar birileri ayrı da her gelenin de turksportal'dan türkçe yama bekliyorum demesi çok tuhaf geliyor bana..adamların işi değil bu.. oyunu türkçe isteyenlerin yapması gereken şey belli..
Tabii ki ne iş yaptığı belli ama şu ana kadar çıkardıkları için(bir tek bu sene yoktu yanlış hatırlamıyorsam) bir beklenti oluyor.Ayrıca bunun neresi tuhaf anlamadım.Bu zamana kadar olmayan bi şey olsa tamam tuhaf da 2010 hariç bu zamana kadar çıkarılmış bi yama olduğu için tuhaf olan bi şey yok.Zaten başka bi siteden yama indirdim fakat bir de Turksportal çıkartıcak mı diye bir sorayım dedim.Türkçe isteyen biri olarak yapmam gerekeni yaptım ama yapımcıdan bi gelişme olmadığı için yine elimiz kolumuz bağlı.

Türkçe eklemek için malumunuz bir satış limiti diretildi ve o limite ulaşılamadığından -ki ne kadarda kaldığını da açıklamıyorlar- bu sene Türkçe dil seçeneği eklenmedi oyuna. 2011'de de olmayacak gibi.

Turksportal artık Türkçe yama çıkarmak yerine oyuna Türkçe dil seçeneğinin eklenmesi yönünde mesai harcıyor. Yani 2011'de de Türkçe yama çıkarmayacak Turksportal.

Son durum böyle.
Hımm sağolun bu Si'nin politikasıyla torunlarımız belki oyunda görür Türkçe dilini.(Bi de sürpriz bi şekilde bu sene çıkartıyormuş.:icon_biggrin:

48 ay taksit muhabbetini biraz daha zor hale getirsinler.

Mubarek 0 ver 48 aydan ver parayı al oyuncuyu sonra bi bakmışsın ne kadar adam istiyorsan hepsi elinde.
Zorlaştırmasınlar yahu ben hep öyle alıyorum.:icon_twisted: Doğru aslında bana gelebilecek oyuncuları böyle alıyorum satarken de hep nakit satıyorum.Bu şekilde daha fazla yabancı alınıyor.Gerçekti bi şart,kısıtlama falan var mı abaca bu 48 ay ile ilgili.

Ricardinho
13.Temmuz.2010, 02:11
primiere legue 2002 maneger vardı onda stadı kendımız buyutebılıyorduk paraya gore bu olsun bence

Lim10
13.Temmuz.2010, 02:16
primiere legue 2002 maneger vardı onda stadı kendımız buyutebılıyorduk paraya gore bu olsun bence

Deli gibi oynardım bu oyunu.Stad yapma olayı gerçekten bambaşka.Bu durum öylesine derinleştirilir ki, stadda kullanılacak koltukların kalitesine göre bütçe bile belirlenebilir stad yapımında.Bu ayrıntıyı bende çok isterim.Eğer bu olay eklenebilirse o zaman bilet fiyatlarını belirleme, yıllık sponsor seçimi gibi eklentilerde girsin isterim.Ama o zaman Manager'den fazlası olmuş oluruz ki buda oyunun konseptine tamamen ters düşer.Onun için bu fikir güzel bir hayal sadece...

Chivalry
13.Temmuz.2010, 03:19
Fifa Manager kadar detaylı, Football Manager kadar gerçekçi bir oyun olsun. Fifa Manager de transfer işleri falan o kadar gerçekçi ki.. Oyunun tek eksiği resmen TD olamıyorsun yani oyunun konusu teknik direktörlük olmasına rağmen diğer her alan çok güzel takım yönetimi iğrenç, taktikler falan.. Oyuncu kontratları falan inanılmaz ayrıntılı süper.

Zekirdek
13.Temmuz.2010, 09:40
Ofsayt olduğunda ofsayt çizgisi olsun. ani adamın ne kadar ofasytta kaldığını görelim.

farfarforfor
13.Temmuz.2010, 17:19
önceki versiyonlarda zannedersem 2008de başkan finans iyi olunca menajerden dünyaca yıldız oyuncu isterdi biz adamı ikna edemediğimiz zaman veya alamadığımız zaman başkan adamı alığ getiriyordu bu özellik olduça benim çok hoşuma gitmişti ama sonraları bu format kaldırıldı bence gene aynı sistem olması lazım hatta şöyle geliştirebilirler mesela laporta barcelona başkanı seçilmeden önce rüştüyü getircem demişti seçimleri kazanmıştı ve rüştü barcelonaya gitmişti aslında her seçimde başanın ayırdığı paraya göre başkan böyle bir açıklama yapabilir. Ayriyetten oyunda seneler geçtikçe baymaya başlıyor ne bileyim ben 15 sezon üst üste şampiyon oldum bu 15 sene içersinde türkiye liginde müthiş bir düşüş yaşandı barcelona manu madrid gibi takımlarda büyük düşüşler yaşadı dünya üstünde finansları bu kadar muhteşem olan takımlar 15 sene gibi sürede dibe vuruyorlar bunlara çözüm getirmeliler daha sonra taraftarların gelir getirecek shoplar olsun o bizim denetimimizde olmasın yönetim baksın mesela şampiyonlukta ürünlerimizin satışı çok olsun ama kötü bir sezonda o mağzadan zarar edelim istenilen malları satamayalım yani ticareti geliştirmek lazım hemde finans bölümünde yazıyor bu illa dünya yıldızı aldığımızda ürün patlaması yaşamayalım... Kontrat özelliği çok basit klüple pazarlık aşamaları çok basit gerçekte adamlar 3 4 sayfa madde oyuyorlar ama bizim göre bildiğimiz 2 sütündan ibaret kontratlara oyuncuya ev araba falan özel seçeneklerde olsun sonra oyuncunun alacağı ücretin vergisinide görelim adam 3.000.000 milyon alıyorsa kaçta kaçı vergiye gidecek bu belki olanaksız birşey ama olabilir sonuçta menajer bu görevi üstlenir sonra 3 ay sonra iflas, klüp iflas ettiği zaman senetleri varsa borsadan çekilsin klübe haciz gelsin belki geliyordur bu versiyondada ama cmde stadın bazı bölümleri haciz ediliyordu belli bir kapasitede sonra her başkan bu finansı çözemez bunun için şirketler el atsın şirketlere satılsın klüp taraftar karşı çıksın falan :) manu olay gibi olsun yani... Biraz daha işin mali kısımlarına girilsin bence artık FM oyun omaktan çıkıp bir simülasyon oyun haline gelmesi lazım çünkü oyuculara verdiği değerler olsun premier ligdeki oyuncular ispanyadakiler hemen hemen aynı değerler bence daha çok zevk veren bir tür olur bu maddi kısımlar derinleştirilirse...

Facx
13.Temmuz.2010, 19:10
Yapay Zeka Daha gerçekçi Olsun

Örneğin

bi oyuncuya 5 m euro ve 7 m euro teklif eden 2 kulübünde Teklifi Kabul Olmasın Daha Yüksek veren Kulübün Teklifi Kabul Edilsin vede Kulüple Oynatmıcakları veya Gelecek vaadetmeyen oyuncuları almasılar(kiralamasınlarda) artık

bknz. baros u barcelona ya satıyom numara bile vermiyolar

exe_genesis
13.Temmuz.2010, 22:22
Deli gibi oynardım bu oyunu.Stad yapma olayı gerçekten bambaşka.Bu durum öylesine derinleştirilir ki, stadda kullanılacak koltukların kalitesine göre bütçe bile belirlenebilir stad yapımında.Bu ayrıntıyı bende çok isterim.Eğer bu olay eklenebilirse o zaman bilet fiyatlarını belirleme, yıllık sponsor seçimi gibi eklentilerde girsin isterim.Ama o zaman Manager'den fazlası olmuş oluruz ki buda oyunun konseptine tamamen ters düşer.Onun için bu fikir güzel bir hayal sadece...

Eklensin bence. Cok iyi olur. Bilet fiyatini ayarlamak, stadi buyutmek zaten buyuk ayrintilar degil. Oyun konseptinden cikmamis oluyor. 2-3 sene sonunda guclu bi kadroyu kurunca zaten devamli continue desen de buyuk ihtimal sampiyon oluyorsun. Bi noktadna sonra taktik falan hic ugrasmiyorsun sadece maci cevirmek icin degisiklik yapiyorsun. Buda oyunu bayiyior

remzi1242
13.Temmuz.2010, 22:49
Şimdi Galatasaray le başlıyorum
itibar kıtasal

uluslararası
profesyonel
dünya çağında

her level atlayışta bence
kombine bilet fiyatları maç bilet fiyatlarıda yükselmeli

remzi1242
13.Temmuz.2010, 22:59
Yapay Zeka Daha gerçekçi Olsun

Örneğin

bi oyuncuya 5 m euro ve 7 m euro teklif eden 2 kulübünde Teklifi Kabul Olmasın Daha Yüksek veren Kulübün Teklifi Kabul Edilsin vede Kulüple Oynatmıcakları veya Gelecek vaadetmeyen oyuncuları almasılar(kiralamasınlarda) artık

bknz. baros u barcelona ya satıyom numara bile vermiyolar

ben teklif ettim 5m euro
sen benden sonra geldin 7m euro teklif ettin

eğer kulübün mali durumu iyi ise

prensip olarak seninki reddediliyor çünkü oyuncu ile ben görüşüyorum oyuncu ile anlaşamazsam
sen tekrar teklif edersin kabul olur

burda yapay zeka yok

ardakekullu
14.Temmuz.2010, 01:36
kimse yazmamış , çok şaşırdım.
Maçları yedek kulübesinin ordan seyredelim.

exe_genesis
14.Temmuz.2010, 03:17
ben teklif ettim 5m euro
sen benden sonra geldin 7m euro teklif ettin

eğer kulübün mali durumu iyi ise

prensip olarak seninki reddediliyor çünkü oyuncu ile ben görüşüyorum oyuncu ile anlaşamazsam
sen tekrar teklif edersin kabul olur

burda yapay zeka yok

Dunyanin neresinde isliyor bu transfer politikasi?

Bonservis olarak en cok parayi veren oyuncuyu alir. ( istisna olarak oyuncu o klupte oynamak istemiyorsa daha dusuk teklif veren alir)

Zekirdek
14.Temmuz.2010, 09:42
Amatör Lig açtım takım AydınSpor basın açıklaması yapıyorum. Bence çok saçma. Fenerle falan olsa neysede Amatör takımlarla böyle.

remzi1242
14.Temmuz.2010, 23:40
Dunyanin neresinde isliyor bu transfer politikasi?

Bonservis olarak en cok parayi veren oyuncuyu alir. ( istisna olarak oyuncu o klupte oynamak istemiyorsa daha dusuk teklif veren alir)

oyunda işliyor :D

çok başma geldi villeralden bi adam lcaktım

başka tkaım vermiş 10m euro ben teklif ettim 15m euro

artırıdım kabul etmediler adam gitti :D

exe_genesis
15.Temmuz.2010, 13:03
oyunda işliyor :D

çok başma geldi villeralden bi adam lcaktım

başka tkaım vermiş 10m euro ben teklif ettim 15m euro

artırıdım kabul etmediler adam gitti :D

ben zaten oyundaki malligi soylemistim :D:D gercekten boyle bisey diye :D

cris king
15.Temmuz.2010, 17:43
futbolcular hareket yapsın bunu isterim her futbolcunun saha içinde farklı bir stili olsun mesela ronalşdo o topa bi anda bastığı klasik hareketini yapsın quaresma ayak dışı ortalar kessin :D bence sosyal hayatta daha fazla olmalı ve bir futbolcunun profilini girdiğimizde sıkılmamalıyız hepsinde ayrı ayrı en azından çeşiti çok olan eğlenceli bilgiler veya ne bileyim positions gibi heyecan verici yeni özellikler eklenmeli aklıma gelmiyor ama fm nin daha çok ekmek yemesi lazım çok bikere türkçe olması en büyük dileğimiz...

SAİT71
15.Temmuz.2010, 17:53
Bence çok mutsuz olan bi oyuncu kulübü apar topar terk etsin ve neticesinde ceza alsın :) ama buda oyunu bozar gibi :)

barahir
15.Temmuz.2010, 17:54
Bence çok mutsuz olan bi oyuncu kulübü apar topar terk etsin ve neticesinde ceza alsın :) ama buda oyunu bozar gibi :)

Eski FM/CM serilerinde benim başıma gelmişti böyle bi olay.. Oyuncu izinsiz ülkesine kaçmıştı ama dönünce 2 hafta para alamadı tabi :)

onurender
16.Temmuz.2010, 02:08
ne olur artık oyunun orjinalinda TÜRKÇE olsunnnn............

berkay19
19.Temmuz.2010, 23:04
ne olur artık oyunun orjinalinda TÜRKÇE olsunnnn............
Ahh nerede? En az 5 sene daha bekleriz : (

Ricardinho
02.Ağustos.2010, 00:17
Sports Interactive Forumları’nda yapılan duyuruya göre, Sports Interactive, FM 2011 için Türkçe, Norveççe, İsveççe, Portekizce, Danimarkaca ve de Hollandaca dillerinden herhangi birinde uzman olan kişiler aranıyor. Bu duyurudan da anlaşılabileceği gibi FM 2011′de büyük ihtimalle Türkçe olacak.

YALI1925
02.Ağustos.2010, 00:21
Türkiye liglerinin formaları ve logları olsun

bayramca
02.Ağustos.2010, 01:13
Selam Beyler,

2hafta önce zavvi de baktigimda 2011 icin ön siprais verebiliyorduk ama suan baktim kaldirilmis, rsmi sitelerdede 2011 ile ilgili resmi bir aciklama göremedim.

CM 2011 versiyonunu cikarmayacagini resmi oalrak acikladi bu bizim FM 2011 icinde böyle bir durum söz konusu olabilirmi sizce???

Ricardinho
02.Ağustos.2010, 01:26
a.s önce bizimkiler acıkladı ve ön vıdeo var ınternette yavas yavas yenılıklerı verıyolar cıkıcağı kesın eylul ekım bıtmeden cıkacak

Crazycat
02.Ağustos.2010, 16:59
Sports Interactive Forumları’nda yapılan duyuruya göre, Sports Interactive, FM 2011 için Türkçe, Norveççe, İsveççe, Portekizce, Danimarkaca ve de Hollandaca dillerinden herhangi birinde uzman olan kişiler aranıyor. Bu duyurudan da anlaşılabileceği gibi FM 2011′de büyük ihtimalle Türkçe olacak.
Resmi sitesinde mi yazıyor bu duyuru.Link verebilir misiniz?

Zekirdek
02.Ağustos.2010, 17:06
Türkiye liglerinin formaları ve logları olsun

Olması için her formasını ve logosunu koyduğu takıma para ödemesi yapaması lazım ve bu kolay bir olay. Yamalar hemen çıkabiliyor.

Selam Beyler,

2hafta önce zavvi de baktigimda 2011 icin ön siprais verebiliyorduk ama suan baktim kaldirilmis, rsmi sitelerdede 2011 ile ilgili resmi bir aciklama göremedim.

CM 2011 versiyonunu cikarmayacagini resmi oalrak acikladi bu bizim FM 2011 icinde böyle bir durum söz konusu olabilirmi sizce???

SiGames çıkarır. Çıkarmamazlık yapmazlar.

playeray
03.Ağustos.2010, 01:15

Çevirmen buldun mu da Fm2011'de Türkçe görücen :icon_biggrin:

exe_genesis
07.Ağustos.2010, 01:14
6+2+2 oyuna nasil yansiyacak acaba. Boyle yansitabilirler herhalde. 8+2 olarak yansitsalar daha bi makbule gecer aslinda :D:D

exe_genesis
07.Ağustos.2010, 01:15
Resmi sitesinde mi yazıyor bu duyuru.Link verebilir misiniz?

Evet resmi sitede yaziyordu. Bende gormustum. Hatta turkce cevirmen buldular diye tr basvuruyu pasif yapmislardi diye hatirliyorum.

Raten
10.Ağustos.2010, 04:32
Basın toplantılarına ve transfer sistemine el atsalar iyi olur.Basın toplantılarını istediğimiz zaman yapalım.Sadece maçlardan önce ve sonra olmasın.Kendi isteğimize göre maçtan önce de sonra da yapabilelim.Veya ne önce ne sonra yapalım.Takım kötü gittiği zaman açıklama yapalım.Hazırlık kampını tamamladıktan sonra açıklama yapalım.Şampiyonluk ve kazanılan kupalardan sonra yapalım.Ancak sorular 10-15 soru ile kısıtlı kalmamalı.Kalırsa bile sadece kendimiz istediğimizde yapacağımız için sorun olmaz fazla.Transferde ise pazarlık olayı gerçekçi bir şekilde işlenmeli.Diğer takımların yaptıkları transferler kazandıkları başarılara veya sattıkları futbolculara en önemlisi ihtiyaca göre değişim göstermeli.Üç büyüklerimizin düzeyindeki takımlar 34-35 yaşında veya 27-28 yaşlarında duyulmamış adamları almamalı.Duyulmamış olsa bile en azından kaliteli adam almalı.

Bunun dışında oyuna ufak ama oyunu kolaylaştıracak ve zevkini artıracak detaylar eklenmeli.Yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi ofsayt çizgisi olsa ve tekrarını görünce ofsayt olup olmadığını kolaylıkla anlayabilsek.Özelliklerimizde diğer menajerlerde olduğu gibi oyuncu yetenek ve potansiyel yargılama vb. bulunsa.Oyun sürdükçe tavır ve davranışlarımıza göre favori kişilerimiz oluşsa veya oyunu kurarken ya da devam ederken biz seçebilsek.Kazandığımız paralarla en azından birşey almasak bile oyunu oynadığımız sürece tüm kazandığımız paramızı toplamını görebilsek ve de diğer menajerlerle birlikte en çok kazananlar gibi bir kısım olsa.Kenerda kendimizi ve rakip teknik adamı görebilsek.Komut vs. verip yönetemesek bile kenarda olmalıyız.Üzerinde ismimizin olduğu bir adamı oyuna eklemek çok da zor olmasa gerek.En önemlilerinden bir tanesi derbi maçlardan ve önemli maçlardan önce farklı bir ambians oluşmalı oyunda ve bu maçları kazanınca veya kupa, şampiyonluk kazanınca sahada sevinmeli en azından futbolcular.Medya buna daha geniş yer ayırmalı.

En son belirtmek istediğim oyundaki hatalar giderilmeli.Korner bugı ve sakatlıklara el atılırsa pek hata kalmaz.

Ancak tabii ki Sigames bunları birden yapmayacaktır satış politikasının gereği.Örneğin bu yıl sadece korner bugıyla sakatlıklar düzelse bir adım ileri gitmiş olur oyun.Sonraki yıllar da oyunun kimyasını bozmayacak ama oyunu derinleştirip güzelleştirecek yukarıda saydığım özelliklere benzer şeyler oyuna yıldan yıla eklenebilir.

Zaten müthiş datasıyla çok şeyi kapatacaktır yine Sigames.

Ahmet Göktaş
10.Ağustos.2010, 04:45
Bombayı bırakıp gitti admin hadi hayırlı olsun.:schaf:

LifeYourself
10.Ağustos.2010, 04:48
geri sayım başlasın mı:zuhaha

Raten
10.Ağustos.2010, 04:54
Bu haber iyi oldu.Sevindirdi, mutlu etti. :)

Zekirdek
10.Ağustos.2010, 11:34
Freddy77'nin dediği çok kazananlar listesi aklıma yattı. Menajerler arasında. 1. olmak için mücadele edebiliriz fakat klübün önerdiği konrtat arttıkça maaş bütçesi azalacaktır ve aleyhimize olacaktır. Ama ikisinide bir arada yapmak harikulade olacaktır. Hele çok düşük bir takım ile.

SAİT71
10.Ağustos.2010, 12:11
Yanlış mı okuduk acaba, 2012 Türkçe olacakmış.. Serap felan galiba :D

Dooki
10.Ağustos.2010, 17:09
Biz oyuncuların favori personellerine girebiliyoruz. Biz de kendi favori personellerimizi seçebilsek güzel olmaz mı? Kendi kişiliğimizi ayarlayabilsek? Bi' de favori taktiğimizi falan kendimiz ayarlayabilsek çok güzel olur.

Favori personellerde yalnız sınır olmalı, 15 kişi mesela, tüm takımı ekleriz o zaman, o da abartı olur.

Homer J.S
10.Ağustos.2010, 17:18
Menajer profillerimiz daha ayrıntılı olmalı.

Taktik sistemi daha çok geliştirilebilmeli.

Antrenman sistemi daha gelişmiş olmalı. Duran top antrenmanları vs.

Transfer sisteminde değişikliğe gidilmeli: - Oyuncuyla anlaşmak için farklı koşullar sağlanabilir.
- Takas sistemi geliştirilebilir, kiralık olarak verme gibi.

Zekirdek
10.Ağustos.2010, 17:31
Antremanları izlemeyi getirsinler başka da birşey istemiyorum.

nouma16
10.Ağustos.2010, 20:12
Beşiktaş'ın yaptığı transferler baz alınarak tanınırlığının arttırılması gerekiyor.

Lusage
10.Ağustos.2010, 20:24
Şu transferde ki saçmalığı düzeltsinler bir zahmet. Atıyorum Dinamo Kiev A oyuncusu için 10 M $ veriyor. Bende A oyuncusuna 10 M $ veriyorum. Kiev'in teklifi kabul ediliyor. Benim teklifim ne hikmetse kabul edilmiyor.

Bir de Fifa Manager de ki gibi Brezilya ya, Arjantin'e veya Türkiye nin herhangi bir yerine Futbol Okulu açıp oradan genç oyuncular keşfetsek fena olmaz hani.

LifeYourself
10.Ağustos.2010, 20:44
gençlik akedemisi açıyorsun zaten en son genç tesisleri gelişmesinde birde o 10 milyon olayı diğer takımın öncelikli olması.mesela ben pilot külüpte öncelikliyim

E.Cartman
12.Ağustos.2010, 02:39
Artık eski oyuncuları sıkmaya başladı oyun, adını ettikleri devrimi yaptıkları söylenemez. Mevcut 3D, günümüz teknolojisinde devrim kelimesiyle zıtlık yaşıyor.

Oyunda kesinlikle özel hayat istiyoruz. Ayrıca taraftar grupları olsun. Bir grup bizi isterken diğer grup istemesin. Bu gruplarla etkileşimli olalım. Gerçi etkileşim diyince işin içine İngilizce sorunu giriyor.

aynen ya yeni başlayan arkadaşlarım zevkle oynuyor oyunu beni hemen sıktı sürekli yeni kariyer açıyorum, özel hayat gelirse oyun monotonluktan çıkar...

ben menejer yaratırken karakteristik özelliklerde seçmek istiyorum mesela Mourinho'ya benzer sivridilli ya da Wenger gibi gençlere yönelik gibi olaylar olmalı yani menejer yaratırken ad soyad doğum tarihinden ibaret olmamalı

World Hollow o1
12.Ağustos.2010, 05:42
Dikkatimi çeken misal bir oyuncuya transfer teklifinde bulunuyorum..

O takımın o oyuncuya ihtiyacı varsada yoksada direk transfer teklifi gönderiliyor..

Adamın adı şanı çıkmamış ben teklif ettikden sonra 20 tane takım teklif ediyor..

Zekirdek
12.Ağustos.2010, 05:50
Dikkatimi çeken misal bir oyuncuya transfer teklifinde bulunuyorum..

O takımın o oyuncuya ihtiyacı varsada yoksada direk transfer teklifi gönderiliyor..

Adamın adı şanı çıkmamış ben teklif ettikden sonra 20 tane takım teklif ediyor..

Evet bu da belirli bir sorun. Ama normal. Mesela FB - GS arasında bir benzer Stoch olayı yaşandı. İki klüp arasında. FM'deki kadar olmasada yaşandı.

metaLwrath
12.Ağustos.2010, 12:02
geniş basın modülüyle beraber, daha akıllı bir oyun mentalitesi olması gerek..Zaten geliştirilecekmiş basın toplantıları..

ben menejer yaratırken karakteristik özelliklerde seçmek istiyorum mesela Mourinho'ya benzer sivridilli ya da Wenger gibi gençlere yönelik gibi olaylar olmalı yani menejer yaratırken ad soyad doğum tarihinden ibaret olmamalı

bunun gibi..

World Hollow o1
12.Ağustos.2010, 12:09
Evet bu da belirli bir sorun. Ama normal. Mesela FB - GS arasında bir benzer Stoch olayı yaşandı. İki klüp arasında. FM'deki kadar olmasada yaşandı.

Fenerbahçe'ninde o bölüme transfer ihtiyacı vardı.
Misal takımda herkesin altarnatifi 2 3 tane var adam daha transfer teklifi ediyor.

Lusage
12.Ağustos.2010, 14:06
gençlik akedemisi açıyorsun zaten en son genç tesisleri gelişmesinde

Evet gençlik akademisi var ancak sadece türk oyuncular çıkıyor. Arada bir piyango gibi yabancı çıkıyor ama o da arada bir.

Benim anlatmaya çalıştığım şu. Ben Arsenal veya Ajax gibi mesela Güney Afrika yı araştırıp 7 - 8 yaşında genç geleceği olan oyuncuyu bulup alt yapıda eğitmek ve daha sonra ondan faydalanmak istiyorum

birde o 10 milyon olayı diğer takımın öncelikli olması.mesela ben pilot külüpte öncelikliyim

Mesela bir X oyuncusu var. Bu oyuncu 4 M $ dan satılık listesinde. Ben bu oyuncuya 4 M $ teklif ediyorum. Daha sonra A - B - C - D takımlarıda 4 M $ teklif ediyor. Bu A - B - C - D takımlarının teklifleri kabul edilirken benim teklifim asla kabul edilmiyor. Mutlaka 4 M $ ın üstüne çıkmam gerekiyor.

Satılık listesinde olmayan oyuncular içinde geçerli bu.

EmReLie
13.Ağustos.2010, 01:11
Bir Kere Unvanımız Manager Olmasın Teknik Direktör Olsun!

Medya Daha da Geliştirilmeli zxaten gelişiyor.
Türkiye'nin 3. hatta 4.Ligini de Yayınlamaları Gerekir.

Türkiye'yi Gerçeğe Uygun ve Önemlesinler...Başka Bir Birşey İstemem beklemem:D

Özelleştirilsin.

En Önemlisi Ekliyorum; Bizlerde Yardımcı Antrenör vs. Olabilelim.

RaSenGan
13.Ağustos.2010, 01:15

Özelleştirilsin.

Menajerle Teknik Direktör arasında fark var yalnız :)

Zekirdek
13.Ağustos.2010, 01:16

Özelleştirilsin.

Ama biz Teknik Direktör Değiliz Menejeriz ondan unvanımız menejer.

Türkiye 3. ve 4. ligleri çok zor. Çok daha fazla araştırmacı lazım. Oyun Football Manager olduğu için antrenör olmamız mümkün değil.

EmReLie
13.Ağustos.2010, 01:21
Menajerle Teknik Direktör arasında fark var yalnız :)

zaten şu oyundaki mantık farklı manajer farklı eft ama biz takımı yönetiyoruz. Aykut Kocaman Gibi,Zico Gibi,Ertuğrul Sağlam Gibi Onlara Manajer denilmiyor ki Teknik Direktör Deniliyor. yanlış mıyım.

Manajer Üst Kademe de O Zaman Neden Haklarımız Üst Kademe de görünmüyor.

Zekirdek
13.Ağustos.2010, 01:25
Aykut Kocaman => Menajer. En azından görünürde menajer. :)

jaguar
13.Ağustos.2010, 03:47
Oyun motoru, taktikler, antremanlar geliştirilmeli, 3D görüntü daha gerçekçi olmalı (futbolcular taraftarlar, top, oynanabilirlik vs...) Ail Can' larla maç yapmayalım artık. Para sıkıntısı çeken klüpler oyunculara para vermekte zorlanmalı, oyuncular bu vb. durumlardan takımı protesto edip antremana çıkmamalı, grev yapmalı. Basın toplantılarında ve maç konuşmalarında daha çok seçenek sunulmalı, transfer yapmak daha da zorlaştırılmalı, regen futbolcular gelişime açık olmalı ama oyuna girer girmez süper star değil, klüb bilgileri artrılmalı, yönetim yapılan transferlere daha çok karışmalı, yeni transferler yapmaya çalışmalı biz antrenörler ise buna engel olmaya çalışmalı. Oyuncu menejerleri habire klube gelip oyuncu önermeli ve bizim güvendiğimiz menejerler olmalı onların izlediği oyuncuların listesi olmalı hatta staff pozisyonuna yeni bir iş olaarak menejerlik eklenebilir hatta bizde direk menejer olarak oyuna başlayabiliriz klublere gider oyuncu teklif eder para kazanırız. Oyuna başlarken çalıştıracağımız takımda oluşacak yeni oyunculara isim verebiliriz. 10 büyük ligin takımlarının hepsinin logosu ve gerçek formaları oyuna yansıtılmalı...

BaGa TaRKaN
13.Ağustos.2010, 04:09
zaten şu oyundaki mantık farklı manajer farklı eft ama biz takımı yönetiyoruz. Aykut Kocaman Gibi,Zico Gibi,Ertuğrul Sağlam Gibi Onlara Manajer denilmiyor ki Teknik Direktör Deniliyor. yanlış mıyım.

Manajer Üst Kademe de O Zaman Neden Haklarımız Üst Kademe de görünmüyor.

Yalnız Manager Yönetici Demek Bizim Dildeki Karşılığı Yani En Yakınıdır. Biz Biraz Daha İyice Basit Bir Türkçeye Çeviriyoruz Yönetici,Yöneten Demiyoruzda T.D Diyoruz. Normalde Bizim Bildimiz Bizdeki Menajerin İngilizcedeki Managerle Alakası Yok. Bizim Menajer Dediğimiz Şahıs Oyuncuların Futbolun Saha Dışındaki Tüm İşlerini Yürüten Şahıs

Ahmet Göktaş
13.Ağustos.2010, 04:22
FM'de ingilteredeki tekndik direktörlük sistemi yani menejerlik sistemi baz alınıyor. İngilterede başkanlar değil Menejerler ne kadar para verilecek kim gelecek kim gidecek karar veriyor. Türkiyede ise yöneticiler.Yani Türkiyeye göre düşünmemek lazım.

aerysnmz
13.Ağustos.2010, 04:58
FM'de ingilteredeki tekndik direktörlük sistemi yani menejerlik sistemi baz alınıyor. İngilterede başkanlar değil Menejerler ne kadar para verilecek kim gelecek kim gidecek karar veriyor. Türkiyede ise yöneticiler.Yani Türkiyeye göre düşünmemek lazım.

Yani bizde ingilizce düşünebiliyoruz ama konuşamıyoruz

lexoqe
13.Ağustos.2010, 04:58
Adamlar ingilizce ile oyunu yapıyor, tutupta size oyundaki manager, yerine teknik direktör yazmazlar,biraz daha mantıklı düşündüğünüz zaman :)

ayrıca TR eklenti yapanlar isterseler T.D yapabilir.

CAGR1
13.Ağustos.2010, 17:37
TSL deki oyuncuların iki sezon iyi oynadı diye faiş maaş talepleri olmamasını istiyorum.
Antrenör seçimlerinde sayısının belirlenmesinde bizlere daha fazla esneklik verilmeli.Yönetim bu konuda çok aktif yapılmış yardım antrenör bile değiştirtmiyorlar bu yanlış..
Ayrıca bir oyuncuya siz el atana kadar kimsenin yaklaşmayıp,siz gözlemci gönderdiğinizde Real,barça,inter gibi takımların bi anda milyon eurolar vermeside çok saçma..

ozzymanborn
13.Ağustos.2010, 19:34
editörde yaratılan tüm ligler birlikte açılabilsin yani 209 ülke 300 lig oynayabilelim bana yeter... (Ha bendeki pc 5 yıllık büyük ihtimalle doğru dürüst oynanayamayız ama pc alma isteği getirir bana o halde)

Bu arada zaten alt ligler editör yardımıyla oyuna eklendi artık... SI yetkilileri diyor ki paketten çıkan budur 51 ülke 117 lig ama araştırmacılar alt lig takımlarını düzgün ayarlarlarsa... yama yapımcılarına bağlı olarak istediğiniz tüm alt ligler ekleniyor...

Mesela Super Bladesman ingiltere ligini 11. lige kadar getirdi... (Gerçi 10. ligden sonrasında stabil olmuyor ondan 10. ligden sonrasını kullanıcıya bırakıyor) Araştırmacılar da ingiltere'de 8. seviyeye kadar epey düzgün araştırmışlar zaten...

Zekirdek
13.Ağustos.2010, 20:20
editörde yaratılan tüm ligler birlikte açılabilsin yani 209 ülke 300 lig oynayabilelim bana yeter... (Ha bendeki pc 5 yıllık büyük ihtimalle doğru dürüst oynanayamayız ama pc alma isteği getirir bana o halde)

Bu arada zaten alt ligler editör yardımıyla oyuna eklendi artık... SI yetkilileri diyor ki paketten çıkan budur 51 ülke 117 lig ama araştırmacılar alt lig takımlarını düzgün ayarlarlarsa... yama yapımcılarına bağlı olarak istediğiniz tüm alt ligler ekleniyor...

Mesela Super Bladesman ingiltere ligini 11. lige kadar getirdi... (Gerçi 10. ligden sonrasında stabil olmuyor ondan 10. ligden sonrasını kullanıcıya bırakıyor) Araştırmacılar da ingiltere'de 8. seviyeye kadar epey düzgün araştırmışlar zaten...

İngiltere 11.Ligi yaması varsa link verirmisin. İndireyim.

King_91
14.Ağustos.2010, 14:33
crash dumps ve binbir saçma sapan hata olmasın . oyun oynansın yeter :D

ozaniel
14.Ağustos.2010, 14:53
TSL deki oyuncuların iki sezon iyi oynadı diye faiş maaş talepleri olmamasını istiyorum.

İyi de bu gerçekte de olan bir şey. Mesela Deivid sırf Şampiyonlar Ligi performansı sayesinde yıllık 3 M€ almaya başladı ve hala da alıyor.

enesx86
14.Ağustos.2010, 15:32
ben sadece TÜrkçe olmasını istiyorum ama olmayacakmış

Zekirdek
14.Ağustos.2010, 15:45
ben sadece TÜrkçe olmasını istiyorum ama olmayacakmış

2012 için umut varmış.

Ahmet Göktaş
14.Ağustos.2010, 15:51
Yani bizde ingilizce düşünebiliyoruz ama konuşamıyoruz

Demek istediğini anlamadım :icon_smile:

Revolution
14.Ağustos.2010, 16:00
Geniş aile'deki Ulvi'den bir alıntı yapmış sanırım :)

serwan
16.Ağustos.2010, 01:48
alınterimi akıtarak, gecemi gündüzüme katarak kazandığım paraları çatır çatır harcamak istiyorum..
genç teknik direktör maç sonrası bilmem hangi gece kulübünden hangi bardan çıkarken bilmem kiminle yakalandı diye haberler çıksın istiyorum :)

achillesgg
16.Ağustos.2010, 11:17
oyuncu güçleri olmasın olunca saçma oluyor çünkü atıyorum ben fenerbahçeliyim fenerbahçe ile kariyer açıyorum van der vaart ı falan alıyorum ucuza iyi oyuncular buluyorum gs ile bjk dökülüyor 22-23 yaşında bir oyuncu alıyor oyuncunun güçleri bembeyaz hal böyle olunca gerçekçilik olmuyor ayrıca hep daha iyi oyuncular alıyoruz işte nedir forvet oyuncusunun güçleri böyle aratıyoruz 2-3 tane süper genç oyuncu çıkıyor adı sanı duyulmayan böyle olmasın istatistikler belirtsin yardımcı antrenör şu özelliği iyi falan desin genç ise güvenip alalım izleyelim nasıl olduğuna kanaat getirelim

Zekirdek
16.Ağustos.2010, 12:04
Regenler çok abartılmasın.

serwan
16.Ağustos.2010, 12:32
oyuncu güçleri olmasın olunca saçma oluyor çünkü atıyorum ben fenerbahçeliyim fenerbahçe ile kariyer açıyorum van der vaart ı falan alıyorum ucuza iyi oyuncular buluyorum gs ile bjk dökülüyor 22-23 yaşında bir oyuncu alıyor oyuncunun güçleri bembeyaz hal böyle olunca gerçekçilik olmuyor ayrıca hep daha iyi oyuncular alıyoruz işte nedir forvet oyuncusunun güçleri böyle aratıyoruz 2-3 tane süper genç oyuncu çıkıyor adı sanı duyulmayan böyle olmasın istatistikler belirtsin yardımcı antrenör şu özelliği iyi falan desin genç ise güvenip alalım izleyelim nasıl olduğuna kanaat getirelim

işte bu konuya tamamen katılıyorum.. daha önce ben de yazmıştım zaten.. oyuncu güçleri çok saçma.. yani bizim bu güçleri görebiliyor olmamız saçma.. adamın finishing 18 dribbling 16 bilmem ne.. ne yani şimdi schuster beşiktaş'ın başına geçtiğinde eline her oyuncuyunun her özelliğini bilmem kaç üzerinden değerlendirip verdiler mi? hayır.. adam bilgi aldı, maç kasetlerini izledi, istatistiklere baktı, antrenmanları izledi, 3-5 tane de hazırlık maçında izledi oyuncularını ve az çok kararını verdi.. kimin ne olduğunu az çok biliyor..
yazmıştım ama tekrar yazayım.. eski sistem kalsın ama bence şöyle bişey ayrı bi seçenek olarak sunulabilir..
özellikler tamamen gizlenecek.. kendi takımımızın oyuncuları dahil..bi takımın başına geçtiğimizde zamanla oyuncuları değerlendirip o özellikleri biz kendimize göre yazalım oraya..hem şu an sahip olduklarını hem de gelecekte ulaşabileceği potansiyeli.. sonuçta "judging player ability" ve "judging player potential" diye özellikleri var menejerlerin.. böylece oyun bizim bunları ne kadar doğru belirlediğimize bakarak bu 2 menejerlik özelliğimizi de yazar oraya tactical consistency vs gibi..
transfer etmek istediğimiz oyuncuları da izletiriz ve scoutlar bize detaylı bi rapor verir.. gerekirse 1-2 maçlarını izleriz.. beğenirsek, güvenirsek alırız.. arada fiyasko çıkar yaptığımız transfer..daha heyecanlı olur oyun..

izmer96
16.Ağustos.2010, 12:35
Bu sefer kac tane yama gelicek oyuna cok merak ediyorum ben tahminleri 3 ile aciyorum :D

CeNTeR_TR
16.Ağustos.2010, 12:41
Bu sefer kac tane yama gelicek oyuna cok merak ediyorum ben tahminleri 3 ile aciyorum :D

Transfer dönemi sonuna bir yama - Transfer saçmalığı olur bir yama daha :D - Oyundaki birkaç hata daha düzeltilir onada bir yama daha gelir :D

3 Yama en azından bende bekliyorum :)

Addolorato
16.Ağustos.2010, 13:45

Oyunun çıktığı gün ilk yama çıkacaktır diye düşünüyorum. Bu yamada korsan oyunculara karşı bilerek yaptıkları hataları düzelteceklerdir. Sonra transfer yaması çıkar diye düşünüyorum devre arası. Kısacası bu sene 11.0.1 ve 11.0.2 bekliyorum.

ThersoN
16.Ağustos.2010, 17:55
yapay zekanın arttırılması çok önemli ama o kadar da kolay bişiy olmadıgını algılayabiliyoruz sanırım

her sene yeni oyun çıkmadan önce belirttiğim gibi; kimse anadan doğma menejer olmadı bence yardımcı antrenörlük, koçluk, gözlemcilik, hatta u21, u19 gibi takımların antrenörü de olabilme şansımız olsun, eğer böyle olursa kariyer açısından ciddi anlamda haz verir.

Ayrıca arkadaşların belirttiği gibi, favori oyuncu seçimi olsun ve bir kulubun favorileri arasında girdiğimizde bi oyuncunun favorileri arasına girdiğimiz gibi bir süre sonra silinme olmasın, bi kulubu 3.ligden alıp avrupada kupa aldırıyorsun, normalde heykelini dikiyorlar ama oyunda kulupten ayrıldıktan 3 ay sonra favori kişilerden siliniyorsun,

barahir
16.Ağustos.2010, 17:58
Baş antrenör olarak başlamak/başlayabilmek çok güzel olur..

vego
16.Ağustos.2010, 17:59
alınterimi akıtarak, gecemi gündüzüme katarak kazandığım paraları çatır çatır harcamak istiyorum..
genç teknik direktör maç sonrası bilmem hangi gece kulübünden hangi bardan çıkarken bilmem kiminle yakalandı diye haberler çıksın istiyorum :)
buna bayıldım:D

iam1superman
16.Ağustos.2010, 19:39
Baş antrenör olarak başlamak/başlayabilmek çok güzel olur..

Diğer görevlerde olabilir yavaş yavaş yükselmek ve sonunda Menajer olabilmek güzel olurdu..
Grafik özelliği düşsün istiyorum. Ve bazılarınız kızabilir ama şike yapma yolu açılsın . Güzel bi fikire benziyo teşvik primi vs. olsun. 1-2 yıl sonra kovulalım, oyunda biraz adrenalin olsun ? güzel olmaz mı ? Sonuçta futbolda da sağlam şikeler yapıldı,yapılıyor ve yapılacak da. Futbolun gerçeği bence :D

E.Cartman
16.Ağustos.2010, 19:39
Oyunun çıktığı gün ilk yama çıkacaktır diye düşünüyorum. Bu yamada korsan oyunculara karşı bilerek yaptıkları hataları düzelteceklerdir. Sonra transfer yaması çıkar diye düşünüyorum devre arası. Kısacası bu sene 11.0.1 ve 11.0.2 bekliyorum.

o işlemiyo :D:D ilk yama korsan CD'nin içinde satılıyo :D:D:D:D

ozaniel
16.Ağustos.2010, 20:42
İlk yamanın çıkma amacı farklı, oyunu dağıtmak için1 ay önceden merkezlere yolluyorlar, oyunun resmen çıkacağı güne kadar çözülen sorunları ilk yamaya koyuyorlar.

Fmcolic
17.Ağustos.2010, 03:34
benim sevmediğim olay bir külübün favori personeli oluyoruz sonra istifa ediyoruz veya sözleşmemiz bitiyor favorilik gidiyor.
Birde adam transfer listesinde 1.5 m örneğin
1.5 teklif ediyom potansiyal buying zart zurt diyo 1.5 i kabul etmiyor.tmm iyi hoşta diğer kulüplerin teklifini kabul etmede birlikte kapısak.
diğer adamların teklifler kabul oluyor benim 5 m teklif edince kabul oluyor:(

aynı sprun bendede vardı o neden bilyomusun saolsun arkadaşların yardımıyla çözdüm transfer sözleşmesi yollarken cvp verme süreisni bugun yapıyosundur ondan süresiz yap düzeliyor buun dediğinde direk reddediyor

Ezequiel Manrique
17.Ağustos.2010, 04:52

Hocam link alabilir miyim?

aerysnmz
17.Ağustos.2010, 05:18
o işlemiyo :D:D ilk yama korsan CD'nin içinde satılıyo :D:D:D:D

Nerden biliyosun :D

EmReLie
17.Ağustos.2010, 10:51
Bizler Sadece Teknik Direktör Olarak Değil,Antrenör,Sprotif Direktör vs. De Olabilelim.Ayrıca Türkçe Olsun Yeter:)

E.Cartman
17.Ağustos.2010, 15:35
Nerden biliyosun :D

ben bilirim :zuhaha:zuhaha

Ralph
19.Ağustos.2010, 01:48
Keşke bu seride oyunculara maç primi verme olsa. Teşvik açısından olan prim. Örneğin derbi maçını kazanırsanız şu kadar prim var gibisinden..

serwan
19.Ağustos.2010, 02:02
Keşke bu seride oyunculara maç primi verme olsa. Teşvik açısından olan prim. Örneğin derbi maçını kazanırsanız şu kadar prim var gibisinden..

şimdi şöyle düşünelim bu adamlar ingiltere'de yaşıyor ve bu oyunu yaşadıkları yeri baz alarak geliştiriyorlar..maç pirimi öyle tahmin ediyorum ki ingiltere'de ve hatta futbol açısından ilerlemiş ülkelerde bir motivasyon aracı değildir.. adamlar gündelik başarılara pek önem vermiyor çünkü.. eminim bu olay ingiltere'de yaygın olsa çoktan aktarılmıştı oyuna..

Ralph
19.Ağustos.2010, 02:12
şimdi şöyle düşünelim bu adamlar ingiltere'de yaşıyor ve bu oyunu yaşadıkları yeri baz alarak geliştiriyorlar..maç pirimi öyle tahmin ediyorum ki ingiltere'de ve hatta futbol açısından ilerlemiş ülkelerde bir motivasyon aracı değildir.. adamlar gündelik başarılara pek önem vermiyor çünkü.. eminim bu olay ingiltere'de yaygın olsa çoktan aktarılmıştı oyuna..

Tamam haklısın bi yönden güzel diyorsun ama bu oyun evrensel bir oyun. Her ülke baz alınarak yapılan bir oyun. O yüzden bence olmalı yinede. Sonuçta her ülkenin oyun araştırmacı ekibi var.

ozaniel
19.Ağustos.2010, 02:35
Fifa Manager'de böyle bir özellik var diye hatırlıyorum.

E.m.r.e
21.Ağustos.2010, 22:22
benim geliştirilmesini beklediğim iki şey bizim profillerimizin diğer menajerlerin profilleri gibi gözükmesi ve kazandığımız paraları oyunda bi şekilde kullanabilmek... + yazılanların bir çoğu :)

nekop
29.Ağustos.2010, 00:59
Arada bir dünya karması toplanıp aralarında maç falan yapıyorlar. Keşke FM'dede 3-5 yılda birde olsa böyle karmalar toplanıp maç yapsa ve bizde eğer dünyanın en iyi menejerlerinden biriysek o takımı seçip yönetsek güzel olurdu.

achillesgg
29.Ağustos.2010, 12:36
ne zamandır yazacaktım şimdi aklıma geldi örnekle anlatıyorum önemli bir maçtasınız gol atmanız gerek çok ihtiyacınız var ama 30 şut çektiniz 25 i kaleyi buldu 1 gol atmışsınız rakip takım 70. dk da kalenize degaj sonucu 2. defa gelerek 2. golünü kaydediyor sinirden kuduruyorsunuz haliyleve bundan sonra fm kuralları devreye giriyor siz aşırı yuklenme bındırme yap topu şişir kaleyi gördükçe vur gibi seçenekleri açıyorsunuz rakip takım kapanıyor buraya kadar her şey normal (!):) ama rakip kaleci regaj kullanacakken 1 dk çalabiliyor ben maçta degaj yapan kalecinin 1 dk çaldığını görmedim görsekte kart yemiştir işte bu olsun ıstıyorum 40 sn de taç kullanılıyor hakem kart vermıyor

2. de aklıma geldi kaleci sakatlığı biraz daha fazla olabilir kasığı atabilir kısa surelı kramp girebilir boyle durumlarda degajı savunma oyuncuları falan kullansın

mpaker66
30.Ağustos.2010, 18:13
CanLI Pazarlık Olsun
Yönetimin fikrini daha çok alalım bu küçük takımlarda daha çok olsun sen menejer olarak büyüdükçe yönetim seni serbest bıraksın :D

yıldo_23
02.Eylül.2010, 12:59
şu maç motorunu daha gerçekçi hale getirsinler.Bizlerde gerçek kadar olmasada ona yakın takım taktikleri oluşturabilelim.biçoğumuzun istediği total futbol anlayışı gibi.yada diğer taktikler.maç motoruna yoğunlaşsalar daha iyi olur.closing down özellikle fm'nin en sııkıntı çektiği konu.

Ravenholm
08.Eylül.2010, 15:43
Türkçe olsun bizim olsun :) başka bir şey istemem :)

Aydin
08.Eylül.2010, 16:05

cm93-94 ve cm italy 95'te dediğin şeyler vardı. oyunculara maç başına prim ödüyordun ve primin belli değerleri vardı. ben bazen prim ödemeyi unuturdum, kötü oyayan oyuncular olurdu. sonradan kaldırdılar bunu.

nannar
08.Eylül.2010, 16:37
Taktik ayarlama ekranında "top bizdeyken" ve "top rakipdeyken" adı altında 2 tane diziliş ekranı olmasını çok isterdim. Bu sayede takımın hücuma çıkarken ve top rakipteyken savunma yaparken neler yapacağını tam anlamıyla yansıtabilirdik oyuna....

Revolution
08.Eylül.2010, 16:39
CM 01-02'de bu vardı sanırım yanlış mı hatırlıyorum..

KaRaBükLü KraL
08.Eylül.2010, 18:16
Taktik ayarlama ekranında "top bizdeyken" ve "top rakipdeyken" adı altında 2 tane diziliş ekranı olmasını çok isterdim. Bu sayede takımın hücuma çıkarken ve top rakipteyken savunma yaparken neler yapacağını tam anlamıyla yansıtabilirdik oyuna....

Bunu bende çok istiyorum şahsen taktik olayını biraz daha geliştirmeleri lazım.Tam kafamdaki şeyleri oyuna yansıtamıyorum şahsen eğer adam akıllı bi düzenleme gelirse FM2011'de çok sağlam taktikler çıkar.Ama şu anki haliyle tam isteklerimi karşılamıyo taktik işi.En çokta ilgilendiğim bölümü oyunda:D

E.Cartman
08.Eylül.2010, 18:42

bu olay CM2010'da var hocam :D:D

GebzeLi1907
08.Eylül.2010, 18:46
duran toplarda seceneklerin fazlalaşması
özel olarak calıştırlması oyuncuların bu konuda
maçlarda coğu zaman görüyoruz
misal oyuncu sağ kolunu kaldırınca ön direge kesiyor solu kaldırınca arkaya
bunun varyasyonlarını her maça göre maç içinde yapabilelim

nannar
08.Eylül.2010, 21:40
madem cm 2010'da var, FM de bazı konuları kopya çeksin ordan. mesela diziliş olayını ya da duran toplarda özel organizasyonlar deneme işini. ben cm 2010 ilk çıktıgında kurup o kornerlerde özel organizasyon işleriyle uğraştım biraz, çok özel organizasyonlar yaptırarak goller buluyordum. Yani FM data olarak falan tamam güzel gidiyor ama taktik yapma işinde yıllardır aynı.

Revolution
08.Eylül.2010, 22:11
Aynen.. AMC-MC arasına oyuncu yerleştirebilelim. Atıyorum bir oyuncuyu sol DMC'yle orta DMC arasında oynatacağız orayı istediğimiz gibi kullanalım belli kalıplarla sınırlı kalmasın..

knsyr
08.Eylül.2010, 23:36
klübe başkan olsakda sadece transfer ve finansla ilgilensek hiç fena olmaz ya

Flawless Victory
08.Eylül.2010, 23:47
Bence taktik ekranında saha görünümünde oyuncuları üstlerine tıklayarak bazı taktikler verebilmeliyiiz. Mesela bir açılır menü olur ve içinde pres, atak, yaratıcılık, defansa yardım, ofansa yardım gibi seçenekler olsa bunlardan mesela presi seçtikten sonra saha üzerinde oyunculara tıklayarak kolay yoldan pres yapma komutunu verebilsek, aynı zamanda kimlere daha önce pres komutu verildiğini görebilsek.

caglaruzun
09.Eylül.2010, 00:29
Şimdi tam emin değilim ancak fm 2010'da örnek vereyim ortasahadan derinlemesine bir pas atıldı soldaki oyuncu ofsayt ama sağdaki oyuncu hareketleniyor yine ofsayt bayrağı kalkıyor normalde böyle olmaması lazım diye biliyorum topa hareketlenen oyuncunun ofsaytta kaldığında ofsayt bayrağının kalkması gerekmiyor mu eğer ki öyleyse bunun düzelmesi çok iyi olur :)

wolfson
10.Eylül.2010, 22:52
Çift taktik işi harika olur :D 4-4-1-1 dönüşümlü 4-2-4 oynarız vay yavrum vay :D

ommix
11.Eylül.2010, 22:05
tek beklentim bi an önce çıkması (h)

MoNToLiVo_
12.Eylül.2010, 01:15
oyunda menejer gecmişi ekleme yapabilsek cok iyi olur ..

mesela milli oyuncu olarak başlıyoruz fakat.. hangi takımlarda oynadıgımız belli degil böyle bir özellik olsa güzel olmaz mı ??

E.Cartman
12.Eylül.2010, 01:39
Çift taktik işi harika olur :D 4-4-1-1 dönüşümlü 4-2-4 oynarız vay yavrum vay :D

ne güzel olur valla:D

Corpus
12.Eylül.2010, 02:06
5-4-1 dönüşümlü 3-5-2 hep hayalimdir :)

Sir FRD
12.Eylül.2010, 14:08
şu altyapıdan oyuncu yetiştirme olayına bir el atsalar güzel olcak yıllardır altyapımdan dünya yıldızı çıkarırdım son 2 seridir 1 tane ilk 11 oyuncusu zor çıkartıyorum

KaRaBükLü KraL
12.Eylül.2010, 17:03
4-2-3-1 4-2-4 dönüşümlü oynamak en kralı:)

demirhanmurat38
14.Eylül.2010, 02:45
basın toplantıları, oyuncu-menejer ilişkileri geliştirilmeli. her basın toplantısında aynı soruların sorulması çok can sıkıcı. ayrıca değişik ülkere futbolcu kampları kurma fikri mantıklı ve gerçekte de çokça kullanılıyor. oyunda olacağı açıklanan dinamik reputasyon harika bir şey olucak zaten. "feeder club"ları bizim yönetime önerebilmemiz de düşünülebilir. bir an önce çıkmasını diliyorum ama :) ygs-lys senesinden sonra geçen senenin acısını iyice çıkarmak istiyorum!

aoecm
17.Eylül.2010, 22:38
artik linux destegi istiyorum. biliyorum yine yapmicaklar ama bir umut iste

yıldo_23
17.Eylül.2010, 22:51
maç motoru..maç motoru..maç motoru..gerisi hikaye..daha gerçekçi taktik yapabilme..takımın ataktaki taktiğini ve savunmaydayken taktiğini ayrı ayrı ayarlayabilme..örneğin ben 4-2-3-1 den savunmada 4-5-1'e geçmesini isterim ama şu anki maç motoruyla bunu yapmak imkansız oluyo.

yıldo_23
17.Eylül.2010, 22:53

düşüncelerime tam olarak tercüman olmuşsun..oyun içinde atak ve savunmaydayken ayrı ayrı diziliş belirleme seçeneği olsa harika olurdu...!!!

grkm33
17.Eylül.2010, 23:35
Derbilerde taraftarlar arasında kavga çıksın para ve seyircisiz oynama cezası falan gelsin.

Ghazi
18.Eylül.2010, 00:20
oyunda menejer gecmişi ekleme yapabilsek cok iyi olur ..

mesela milli oyuncu olarak başlıyoruz fakat.. hangi takımlarda oynadıgımız belli degil böyle bir özellik olsa güzel olmaz mı ??

katılıyorum abi. Kulüple anlaştıktan sonra yuvaya döndü tarzı haber başlıklarıda çıkabilir :) Old xxxteam player .... :)

duncan16
22.Eylül.2010, 23:44
Takımın pas oranı, şutları, hücum oyuncuları gibi istatiktiklere dayanarak bir pozitif-negativ futbol puanı yaratılması güzel olurdu. Ayrıca bu puan taraftar sayısını ve taraftarların mutluluğunu etkilemeli.
bu fikir baya iyi bakalım böyle bişey yapacaklar mı...

cbaday
23.Eylül.2010, 15:36
özellikle derbi maçlarda iki takım oyuncuları sert faul sonrası birbirine girsin yumak olsun, hakemde uzaktan izlesin -) Sonradan sarı ve kırmızı kartlar havada uçuşsun.Hatta bizde kenardan futbolculara karışma, sakin ol diye bağırabilelim.

Yine özellikle derbilerde seyirciler taşkınlık yapsın, hakem oyunu durdurup anons yapsın.Federasyon takıma ceza kessin.

Maç esnasında hakeme müdehale edebilelim.Çok itiraz ettiğimizde bizi tribüne göndersin.Federasyon bizede ceza kesebilsin.

Seyirci baskısını hissedebileleim.Deplasmanda atak yaparken ve top bizde iken trübinlerde uğultu olsun.Hakem bizim lehimize karar verdiğinde yine uğultu olsun.

Haftalık antreman performansları bize rapor edilsin, takım kurarken gözönüne alalım.Antrenmanda gelişme sağlayan ve başarılı olan oyuncular değerlendirilebilsin.Buda furbolcular için motivasyon olsun.

Taktik antremanlarında asıl ve yedek takım olarak maç organize edebilelim.Takımın eksik ve zayıf yönlerini antremanda görebilelim.

Basın toplantılarında aynı sorular olmasın artık.Hatta tv veya dergi lere uzun röportajlar verelim.Bu röportajlarda herşey sorulsun herkeze mesaj gönderebilelim.

maç öncesi ve devre arası futbolcuyu gaza getirecek seçenekler olsun, arttırılsın.

Antremanlarda özel çalışmalar olsun ve bunları maçta uygulamalarını istiyelim. Verkaç, defans arkasına uzun veya çapraz koşular.

taktikte markajın yanında kademeye girecek oyuncuları belirliyebilrlim. markaj yaptırdığım oyuncu gol atınca sinir oluyorum da :-)

Maç esnasında ast. manager dan sürekli anlık feedback alalım, biraz işe yarasınlar. Ortasahayı kalabalıklaştırmamız lazım, çok kontra yiyiyoruz önlem almazsak şu adam gol atacak gibi bilgiler gelsin.

duran top ve kornerlerde birden fazla taktik ayarlayıp sürekli değişmesini sağlıyabilelim.

maç esnasında karşı takım teknik direktörü veya futbolcusu bize laf atabilsin :-)

Futbolcular gol attıktan sonra bize koşsun, sarılsınlar : -)))

Hakemler ve federasyon hakkında istediğimiz kadar atıp tutalım, atanan hakeme itiraz edelim, federasyon başkanı bizi uyarsın.

karşı takımın her futbolcusu için etki altında bırakmak için yorum yapabilelim (sadece bir oyuncu için değil)

Diğer takımlardan nenejerler aracılığı ile gizli teklifler gelsin.Özel yemek buluşmaları olsun :-)

Antrenmanların günde kaç defa kaç saat olacağını hangi günler olduğunu belirliyebilelim.Futbolcuların pestili çıktığında koçlar bizi uyarsın.Motivasyonu etkileyecekler izinler verelim.

Takım adına kaptanın istekleri olsun.Sistem ve antremanlar hakkında yorum yapsın itiraz etsin, futbolcuları ispiyonlasın, takım içinde gruplaşmalar olsun, hatta maç içindeki paslaşmaya ve performansa etkisi olsun : -))

takım içinde kavga edenler olsun biz araya girelim, ceza veya barıştırma yoluna gidelim.

Maç içinde her futbolcuya talimat verebilelim, uyarabilelim. özellikle kaptan maçın gidişatı ile ilgili bizden talepte bulunsun.

Kondisyonu düşen veya sakatlanan furbolcu beni çıkar diye bizden talepte bulunabilsin.

Transfer yaptığımız futbolcuyu ikna etmek için ev araba özel okul gibi seçenekler sunabilelim.

Düşündükçe çok şey çıkar ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herşey daha gerçekçi olması için.

Homer J.S
23.Eylül.2010, 17:02
Yedek kulübesinde biz de olalım.

barahir
23.Eylül.2010, 17:18
Yedek klübesinde biz de olalım hatta bizi favori personeline ekleyen oyuncular golden sonra bize de koşsunlar :)

amorti
23.Eylül.2010, 21:36
düşüncelerime tam olarak tercüman olmuşsun..oyun içinde atak ve savunmaydayken ayrı ayrı diziliş belirleme seçeneği olsa harika olurdu...!!!

taa seneler once CM iken oyun, vardi bu; topsuz alandayken rakibin etrafina dizerdik oyunculari her pozisyon icin, boylece ya hic kimseye pas atamazdi ya da gecirse bile ofsayt olurdu :D

Zekirdek
23.Eylül.2010, 22:40
Ya taraftarlar sahaya hiç girmiyor ya. Bu da eklensin.

King_91
24.Eylül.2010, 00:15
ben yıllardır olan isteğimi tekrarlıyorum : kupa töreni

nikootinn
24.Eylül.2010, 00:41
Fm 2008'den beri devam eden ültimatom sorununun düzeltilmesi.Ayrıca oyuncu fiyatları acayip yüksek.Yine fm2008'de olduğu gibi ucuz fiyata da wonderkid bulunabilmeli.17 yaşındaki oyuncuya 4-5 milyon dolar para vermek gücüme gidiyor

salyumm
24.Eylül.2010, 03:31
1- 2010 da ligimizdeki oyuncuların değerleri aşırı yüksek bu kadar da abartı olmaz ki sen değerini doğru yap klübün istediği ücret yüksek olsun.

2- Herhangi bi takımda efsane oluyosun bi sürü kupa kazandırmışsın bi istifa ya da başka takıma gittiğinde veya kovulduğunda adın klubun efsane bölümünde yok favori personelde bile yok.Bu mantık gerçege hiç yakın değil.

3- Transfer olayının geliştirilmesi lazım kesinlikle. Herhangi bi oyuncuya teklilf yapıyosun oyuncunun değerinin 4 katı peşin bi de adamlar kabul etmiyo sonra adamı şizofren yapıcak olay gerçekleşiyo senin verdiğinin yarısına adamı satıyolar. Monitör faciaları bu sebebten oluyo.

4-Bi takımın Gençlik ve antreman tesislerini en yüksek seviyeye (20) getirip takımı bırakıp başka takıma geçtiginde eski takımın bu değerleri düşmeye başlıyo.Saçma bi olay tamam düşebilir ama neden düşüyo klübte para desen var itibar desen var düşmemesi lazım.

5-Fm 2010 oynarken hep Tsl den beşiktaşı alırım. Diğer takımların da avrupa maçlarını takip ederim. Uefa maçlarında anadolu klüpleri paf kadroyla çıkıp eleniyolar inanın bu oldu bende ve oyunu hemen sildim. Rahatça eleyip tur geçebilicegi takımın karşısına paf takımla çıkıyolar. 2010 dan bi mantık hatası daha

6- Türk liginin yayın gelirlerini iyi ayarlanması lazım eğer gene aptalca mevlalar yazarsa oynamam bu oyunu.

7- Basın toplantılarını daha kapsamlı olması lazım.

8- Güven bölümünde oyunucu sattığımızda taraftar sürekli üzülüyo lan bi kere sevin adam 30 yaşında 2 katından fazlasına satmışız niye kızgınsın

9- Şut u 8 olan adamın 35 metreden çatalı kasması çayı boğazında bırakıyo. senin 16 lık adam sabri mübarek hep yukarı dikiyo.

10- 2010 da alt yapıdan çıkan Türk oyuncularını Forrest gump la yarıştırmak istemişler herhalde. Degiştirilmesi lazım

11- Emenike nin profili hakkettiği değeri bulsun ve kara diyarın lordu öne çıksın

Bu özellikler 2011 de degiştirilir halledilirse oyun daha iyi olur

Zekirdek
25.Eylül.2010, 12:14
Klüpte çok başarılı olur isek istifamız kabul edilmesin.

Sirius Black
25.Eylül.2010, 12:52
Ya da bir daha düşün denilebilir.

resdiyer
25.Eylül.2010, 16:55
OYUNUN EKONOMİSİ DEĞİŞMELİ

dandik türk oyuncular maaş olarak 60-70k € istemesin yeter.hele arda ya baktım gs'de 160k € alıyordu OHA dedim.Drogba,xavi,iniesta gibi futbolcualr bile o kadar almıyo arda 160k €!!!!

serdar azizi alcam 60k€ sitiyo kimsin sen zapata bile 30k alıyo

ligde 14 maçta 12 gol 12 assist yapan oyuncumun değeri 6milyon avro rossi ondan kötü oynadığı halde onun 10m € adamın özelliklerid esen gelişmiyor oyuncu kötü oynarsa özellikleri düşmeli iyi oynarsa gelişmeli onlar her yıl yapıyorlar (fm'i yapanlar) ama oyunda olmuyo

hamsik,montolivo,zapata,alexis sanchez 30 m€ etmez beklere bile 15-20m avro veriyoruz

GS'Yİ alıyorum ilk yıl 120m€ transfer yapıyorum yönetim buna bir sınır koymalı.

adamı ŞL şampiyonu yapıyoruz ek transfer büğtçesi sitiyoruz vermiyo,ültimatomv eriyoruz kovuyor.favori personelo bakıyoruz 1 yıllık oyuncular var 4 yıllık TD yok

E.Cartman
25.Eylül.2010, 18:18
Yılmaz Vural modu olsun ana bacı sövebilelim maçta :zuhaha:zuhaha

transfer yaparken istenen uçuk miktarları düzeltsinler ben eski kadrolarla da oynarım yav :)

Revolution
25.Eylül.2010, 19:36
Aynen katılıyorum. Kaliteli bir oyuncu için minimum 20 Milyon € para istiyorlar sürekli.

Lim10
28.Eylül.2010, 23:35
Biran önce çıksın artık...

Zekirdek
28.Eylül.2010, 23:38
Yapay zeka biraz daha zekası olsa gerizekalı olacak şekilde tasarlanması.

ozaniel
29.Eylül.2010, 00:45
OYUNUN EKONOMİSİ DEĞİŞMELİ
ligde 14 maçta 12 gol 12 assist yapan oyuncumun değeri 6milyon avro rossi ondan kötü oynadığı halde onun 10m € adamın özelliklerid esen gelişmiyor oyuncu kötü oynarsa özellikleri düşmeli iyi oynarsa gelişmeli onlar her yıl yapıyorlar (fm'i yapanlar) ama oyunda olmuyo

İyi de bu dediğin olayın olma sebebi oyuncuların yanlış değerlendirilmesi veya oyuncunun beklenmedik bir düşüş yaşaması. Kötü oynamak özelliklerin düşmesinin nedeni değil, sonucu.

lordcellad
15.Ekim.2010, 13:56
Transfer saçmalığı bir düzeltilse çok iyi olur...

Mesela benim bir oyuncum var... Değeri 10 milyon €. Ben 15 istediğimde pazarlık yapmadan direk geri çekiyorlar transfer işlemini... Fakat ben onların bir oyuncusunu istediğimde 10luk adama 50 istiyorlar...

Sonra da başka takım isteyince 20'e satıyorlar.

Hugo
15.Ekim.2010, 14:22
bir an önce çıkması şu an için tek beklentim :)

cagty
21.Ekim.2010, 18:58
Bence Bunlar Olsa Daha Iyi Olurdu:

1-teknik Ekib Olması Dahaeğlenceli Ve Daha Zorlu Olur.

2-türkçe Olması Oyunun

3-anteremanları Izlemek.

Ve Son Olarak

4-transfer Bütçesi Daha Açık Olması Lazım

kasım akdemir
21.Ekim.2010, 19:01
Transfer saçmalığı bir düzeltilse çok iyi olur...

Mesela benim bir oyuncum var... Değeri 10 milyon €. Ben 15 istediğimde pazarlık yapmadan direk geri çekiyorlar transfer işlemini... Fakat ben onların bir oyuncusunu istediğimde 10luk adama 50 istiyorlar...

Sonra da başka takım isteyince 20'e satıyorlar.

Kesinlikle katılıyorum.