PDA

View Full Version : Teklif Alan, Göndermek İstemediğiniz Oyuncular için Bir Çözüm

atalayyy
05.Mayıs.2010, 20:52
Merhaba arkadaslar ben bi sey kesfettim belki hepiniz biliyorsunuzdur sadece paylasmak istedim sizlerle.

cok onemli bir oyuncunuz teklif aldi diyelim ve siz teklifi reddedince genelde mutsuz olup transfer listesine konmak isterler,

Ben bu durumda soyle yapiyorum;

teklif gelince once oyuncuya yeni bir sozlesme oneriyorum sonra oneriyi reddiyorum, vee ardindan 1 gun sonra sozlesmeyi geri cekiyorum ve oyunu ayni mutluluk duzeyinde kaliyor sorunsuz .

basarilar

Universal
05.Mayıs.2010, 21:27
Onun yerine kulüp ile pazarlığa gir yüksek ücret öner. Genelde kabul edilmez. Zaten edildi mi sat. :)

Örnek;

5 milyon €'luk oyuncuya 10 veya 15 iste. Karşı taraf ilgiyi çeker.

Xipe Totec
05.Mayıs.2010, 21:51
Öyle yapıncada mutsuz oluyorlar.. :)

serwan
05.Mayıs.2010, 23:29
ben yeni sözleşme öneriyorum ve şu an aldığı paradan bi miktar fazla veriyorum ya da aynı ücretle sözleşmeyi uzatıyorum genelde işe yarıyor..ama yine de gitmek isteyen olursa zorla tutmuyorum.
yalnız zaten şöyle bi durum var genelde gençlerle çalışmayı seviyorum.adamları 16-17 yaşında alıp ısrarla oynatıyorum.eğer sadakatleri düşük değilse bi süre sonra favori adamları durumuna geliyorum.arkadaşlık da üst seviyede oluyor.ayrıca takıma da bağlandıkları için kolay kolay gitmek istemiyorlar.gelen övgüleri bile umursamıyorlar genelde.
3 yıllık beşiktaş kariyerim var en son.takımda avrupa'nın en iyi kulüplerinde oynayabilecek düzeyde bi sürü genç var ama otamendi dışında gitmek isteyen çıkmadı.onu da gönderdim zaten..

Walter Sakana
06.Mayıs.2010, 03:14
en zahmetsiz çözüm; en baştan satmayı düşünmeyeceğiniz oyuncularınız için istediğiniz parayı astronomik bir rakam yapmaktır. örneğin oyuncunun normal değeri 5m €, siz "set asking price"ı 30-40m € yapın sonra bakın bakalım kimse ilgileniyor mu :) Tabi bu gerçekçiliği azaltan bir faktör, hatta bir çeşit hile sayılabilir. O yüzden pek tavsiye etmiyorum, sadece bilmeyenler ve hile olarak görmeyenler için bir fikir olsun diye yazdım.

lazo
06.Mayıs.2010, 14:10
yapılabilecek şeylerden birisi de;
teklif gelmiş ve eğer futbolcu gitmek istiyorsa
teklifi erteleyip oyuncuya sözleşme önermektir
daha sonra teklif yine geldiğinde karşınızda futbolcu görüşmek istiyor yazısı ortadan kalkıyor

atalayyy
06.Mayıs.2010, 18:26
Onun yerine kulüp ile pazarlığa gir yüksek ücret öner. Genelde kabul edilmez. Zaten edildi mi sat. :)

Örnek;

5 milyon €'luk oyuncuya 10 veya 15 iste. Karşı taraf ilgiyi çeker.

pazarliga girdigim zaman kabul etmezlerse fiyatimi oyuncum kusuyor ayrilmak istiyor sonra eeger teklif ypan iyi bir klupse:) bu cozum olcagini zannetmiuyorum ama genede tskler

atalayyy
06.Mayıs.2010, 18:29
ben yeni sözleşme öneriyorum ve şu an aldığı paradan bi miktar fazla veriyorum ya da aynı ücretle sözleşmeyi uzatıyorum genelde işe yarıyor..ama yine de gitmek isteyen olursa zorla tutmuyorum.
yalnız zaten şöyle bi durum var genelde gençlerle çalışmayı seviyorum.adamları 16-17 yaşında alıp ısrarla oynatıyorum.eğer sadakatleri düşük değilse bi süre sonra favori adamları durumuna geliyorum.arkadaşlık da üst seviyede oluyor.ayrıca takıma da bağlandıkları için kolay kolay gitmek istemiyorlar.gelen övgüleri bile umursamıyorlar genelde.
3 yıllık beşiktaş kariyerim var en son.takımda avrupa'nın en iyi kulüplerinde oynayabilecek düzeyde bi sürü genç var ama otamendi dışında gitmek isteyen çıkmadı.onu da gönderdim zaten..

iste benim yaptigim taktikte daha fazla ucret vererk yenilemene gerek yok bolece finansina ek yuk te getirmiyorsun:) sadece geri cekmen lazim sozlesmeyi o kadar:) bu arada bence genclere cok onem veriyorum bir adamim var current ability 70 potential ability 185 heralde bir 4 sene sonra kendine gelir:))

görkemm
17.Mayıs.2010, 18:07
ben, ne zaman ömer toprak'ı orta halli bir takıma alsam, büyük bir klüp ilgilendiği zaman gitmek istediğini bildiriyordu. sonra karşımıza 4 ya da 5 seçenekli bir sorunsal geliyor. bunlardan bazıları; en yakın zamanda göndereceğini söylemek, hiç bir yere gidemiyeceğini söylemek gibi. işte bu şıklardan en üsttekini seçtiğimde ömer toprak kişisi klüpten ayrılmaktan vazgeçti. türkçe karşılığı nedir o şıkkın bilmiyorum ama adam bir anda mutlu oldu :) geçici bir şey olma ihtimali kuvvetle muhtemel

Trabzonspor
17.Mayıs.2010, 18:48
Oyuncu takıma bağlysa zaten biryere gitmez ben Otamendiyi aldım şuan Real Madrid dahil birçok takım teklf verdi ama ben yollamadım oda zaten pek mutsuz felan olmadı.

bendede sorun var bazı oyuncular bir yıl iyi oynayınca çok astronomik rakamla sözleşme istiyor onları satmak zorunda kalıyorum o kötü bir durum.

görkemm
17.Mayıs.2010, 18:50
Hay yazmaz olaydım :) Önerdiğim seçenek daha önce de dediğim gibi geçici bir çözüm. Bir yıl aradan sonra tekrar gitmek istedi. Yine aynı seçeneğe başvurdum ama dinletemedim. Gidici kendisi :)