PDA

View Full Version : ''Can not run game: Failed to setup graphics system'' şeklinde hata veriyor.

samasti
20.Mayıs.2010, 00:36
Daha önce hiç karşılaşmadığım bu hatayı veriyor. Birden oldu ve ne yapmam gerekiyor??

http://www.yukleresim.com/images/voun10lzuur3xu3al2an.bmp

Bu şekilde bir hata alıyorum :( :icon_cry:

BleedingMoon
20.Mayıs.2010, 01:08
ekran kartı sürücünü güncellemeyi denedin mi?

samasti
20.Mayıs.2010, 01:20
evet neden?

BleedingMoon
20.Mayıs.2010, 01:22
fm 2009'u dayımın emektar laptopunda denediğimde böyle bir hata almıştım. ekran kartıyla ilgili bir sorun olabileceğini düşündüm.

samasti
20.Mayıs.2010, 01:25
ekran kartımı güncelleştirmeyi denedim ama başarılı olamadım zaten. Ki benim pc de ekran kartı yokken onboard ken bile oynuyordum bu oyunu ekran kartı varkende oynuyordum. Nezaanki güncelleme yaptım bu olay oldu

samasti
24.Mayıs.2010, 16:49
uzun ugraslar sonucunda problemın neden kaynaklandıgını buldum. sizinlede paylasmak istedim eğer basınıza böyle bır sorun gelırse bu şekilde halledebilirsiniz diye düşünüyorum. masaüstünde sağ tuş yapıp özellikler sekmesini tıklatın. Ardından ayarlar menüsüne gelin ayarlar menüsü açıldıktan sonra gelişmiş sekmesine tıklayın. Açılan pencerede üst tarafta sekmeler göreceksiniz o sekmelerden Sorun Gİder sekmesini tıklayın ve açılan menüde Donanım İvmesi şeklinde kaydıraç var onu en sağa çekin ve tam konumuna getirin. Bu şekilde sorununuz ortadan kalkacak :)

Xacubona
24.Mayıs.2010, 19:42
Bulduysan uzun bir " oooohhh " çekmenin zamanı :)

samasti
25.Mayıs.2010, 04:42
sorma yahu hayatımda büyük birseş eksık kalmıs. FM siz hayat dusunulemez :)