PDA

View Full Version : Samuel Inkoom/D WB R/19

Walter Sakana
26.Mayıs.2010, 09:46
Adı......................: Samuel Inkoom
Takımı..................: Basel
Yaşı.....................: 19
Mevkisi.................: D/WB R
Önemli Özellikleri....: Acceleration, Pace, Agility

Profili (2009)
http://img594.imageshack.us/img594/6244/inkoom.jpg

Profili (2012)
http://img687.imageshack.us/img687/1629/inkoom2.jpg

Notlar....................: Çok büyük bir gelişim göstermese de gayet iyi bir bek oyuncusu. Konsantrasyonu düşük diye çekinmeyin, bu tür hızlı, çevik ve agresif oyuncular çok top kazanıyorlar. Ayrıca zıplaması da gayet iyi. Ancak beklediğimden fazla para istiyorlar, scoutlarım da en az 8.5m €'luk bir teklif yapmalıyız diyordu 2012'de.

Walter Sakana
31.Mayıs.2010, 21:53
Bu oyuncuyu 6 milyon euroya aldım (ilk sezonun devre arasında). Belki bu yorum için çok erken ancak şuana kadar denediğim tüm sağ bek oyuncuları içinde en iyisi oldu. Daha önceki kariyerlerimde Azpilicueta, Diego Renan gibi süper yetenekleri de denemiştim ancak Inkoom hepsini ikiye katladı.

Lokomotif gibi ileri geri müthiş çalışıyor, mükemmel ortalar yapıyor ve özellikle hücuma müthiş destek veriyor. Sadece kanat bindirmeleriyle değil, ceza alanına girip golde kovalıyor. Şu ana kadar 4 maçta 1 gol 2 asisti var. Pas yüzdesi de bir bek oyuncusu için gayet iyi.

İstatistikler:
Maç başına ortalama 12.4 km koştu. 18 top çalma girişiminin 16'sını, 32 hava topu mücadelesinin 27'sini kazandı. 173 pas denemesinde 118 isabetli pas kullandı. Oynadığı 4 maçta toplam 9 faul yaptı.

Ratingler ve Interception'lar (atak kesme sayısı):
1.Maç: 8.5 rating 4 interception
2.Maç: 7.5 rating 7 interception
3.Maç: 8.6 rating 7 interception
4.Maç: 7.9 rating 10 interception
Ortalama rating: 8.13

Özetle; dediğim gibi henüz 4 maçta değerlendirmek erken olur belki, ancak genede kumaşını belli ettiğini düşünüyorum. Profilinden çok daha fazlasını sahaya yansıtan oyunculardan birisi bence. Çakma Daniel Alves diyebiliriz :)

Börk
31.Mayıs.2010, 22:19
Kesinlikle deneyeceğim,teşekkürler.

Ilhan
01.Haziran.2010, 14:17
Fiziksel özellikleri gayet iyi. Özellikle kanatsız taktikler üreten arkadaşlarımızda bek için en iyi alternatif olacaktır.

iLkeRisT
01.Haziran.2010, 14:33
Çok iyi oyuncu bütün Brezilya'lı o sağbekleri denedim Jonathan ve bu adam favorim sağ bekinize ikisinden birini alıdığınız anda orayı daha düşünmezine gerek yok üçüncü favorimde G.Gönül

Addolorato
03.Temmuz.2010, 16:27
Dünya Kupasında parlayan oyunculardan alıp denemekte fayda var.

goosfraba
03.Temmuz.2010, 16:32
walter sakana'yı alıp bir takıma scout yapmalılar.

tebrikler.

KaRaBükLü KraL
03.Temmuz.2010, 17:31
Dün akşamki Uruguay maçında gözüme çarpan isimlerden biriydi beğendim gerçektede iyi oyuncu zaten:)