PDA

View Full Version : Tazminat olayı.

bugreyquiento
31.Mayıs.2010, 16:20
aslında tazminat var mı yok mu degil bilmek istedigim şey....

şu aralar galatasaray takımına eşek gibi uğraşıp aldıgım bütün hocalar coachlar vesaire ucup gidiyorlar.... ben bunları takımda tutabilmek icin bişeyler yapabiliyorum yeni kontrat önermek gibi.... ama bunun hem futbolcular icin hem de antrenörler için,

SORU 1 : 200M € verirse serbest kalır gibisinden maddeleri yok mu tazminat gibi?

real madrid'in mourinho ya yaptıgı gibi?...

cunku bu oyunda verilen tazminatlar cok komik.... herif gidiyor 350K tazminat alıyorum burnumu silmeye yetmez bu para.

SORU 2 : Bu verilen otomatik tazminatlar neye göre veriliyor . yani adam gidiyor bana 350K tazminat veriliyor.... neden 700K degilde 350K ? neye göre...

El Barto
31.Mayıs.2010, 16:23
Cevap 1: hayır öyle bir seçenek yok.

Cevap 2: tam emin olmamakla birlikte koçun aldığı para ve kalan kontrat süresine göre tazminat ödeniyor.

ShevAnil
31.Mayıs.2010, 16:26
Koçunuzun maaşı ve sözleşmenin süresine göre tazminatlar belirleniyor.

bugreyquiento
31.Mayıs.2010, 19:18
o zaman İnşallah FM 2011'e böyle bir davayı koymayı unutmazlar ve koyarlar...
mourinho vs gibi örnekleri göz önünde bulundurarak....

Flawless Victory
31.Mayıs.2010, 19:40
Evet o konuda bir sıkıntı var ama antrenörlerin gerçekte böyle transfer olduklarını falan görmedim.

smithykingdom-selçuk
01.Haziran.2010, 20:13
bence oldukça gerçekçi. zaten normal hayatta da , bir antrenör yada fitness coach'u transfer edilirse bi takımdan, 350-400 k en fazlasıdır. herşey kontratına ve kalan süreye orantılı.

ama madde ekleme seçeneği olabilir bencede. mantıklı tabi 200m gibi değil de, hani 1-2 milyon civarı, bu en azından diğer takımların elini ayağını çeker üzerlerinden gibi.

lexoqe
02.Haziran.2010, 00:33
1- antrenörlerin ve oyuncuların sözleşmeleri bir değildir...

Buda kücük oyuncularla yarım sözleşme yaptığımızda diğer kulubler bu oyunculara direk sözleşme önerir ya antrenörlerde böyledir...

Ve ayrıca morinyo mudur nedir o adamın sözleşmesinden bahsediyorum 200m mi ödedi real madrid demek o kadar vereceği wardı interin morinyoya

2- Bir koçun kalan alacağı parannın - maaşın hepsidir...

Yanılmıyorsam...

bugreyquiento
02.Haziran.2010, 18:12
biz zaten işin mantığını değil , işin gerçek olanını konusuyoruz. sonucta mourinho'nun tazminatı 20 Milyon Euro idi... bunu belirleyen ise Inter ile yapılan anlaşma idi..

hatırlarsanız eğer , Messi'nin kontratına Ronaldo'nun transferi ve M.City'nin para saçmaya başlaması yüzünden Serbest Kalır Maddesini , 250 M € ' ya çıkarmıştı Barcelona ben bunun gibi şeyleri bahsediyorum.

lexoqe
02.Haziran.2010, 19:07
hacı bilmiyorumda orda sormuşsun bende cevap verdim :S

bugreyquiento
02.Haziran.2010, 19:51
: ) tamam tamam kusura bakma kızmadım zaten ben haha : )