PDA

View Full Version : Takım isimleri değiştirebilir miyim?

laziale
02.Haziran.2010, 11:10
Evet, başlıkta da dediğim gibi bazı takımların isimlerini değiştirmek istiyorum. Saçma sapan değil tabiki ama oyunu biraz daha ilgi çekici hale getirmek istiyorum, kendime göre..

Editor deyip kestirip atmayın lütfen, bunu nasıl yapabilirim bir bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Flawless Victory
02.Haziran.2010, 11:41
Editörü aç, sol üstteki açılır menüden database'i editöre yükle (load database), sol alt tarafta clups, nations falan filan bir sürü başlık gelecek. Bunlardan clups'ü seçtiğinde sağ-üst kısımda arama kutucuğu çıkacak, burada değiştirmek istediğin takımın ismini yazarak takımı arat, takımı bulduğunda çift tıklat ve içine gir, gelen ekranda en üstte kutucuklarda takımın ismi, kısa ismi 3 harfli ismi falan yazar, onları değiştir.

laziale
02.Haziran.2010, 12:05
Editörü aç, sol üstteki açılır menüden database'i editöre yükle (load database), sol alt tarafta clups, nations falan filan bir sürü başlık gelecek. Bunlardan clups'ü seçtiğinde sağ-üst kısımda arama kutucuğu çıkacak, burada değiştirmek istediğin takımın ismini yazarak takımı arat, takımı bulduğunda çift tıklat ve içine gir, gelen ekranda en üstte kutucuklarda takımın ismi, kısa ismi 3 harfli ismi falan yazar, onları değiştir.

Çok teşekkürler.. :) Bu iyi oldu..

laziale
02.Haziran.2010, 13:04
yav bu editör nerden açılıyordu? :(

Flawless Victory
02.Haziran.2010, 13:23
Program Files/Sports Interactive/FM 2010/tools/editor

veya steam'den alınan oyun için

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\football manager 2010\tools\editor

laziale
03.Haziran.2010, 15:05
Çok teşekkürler, işimi hallettim sonunda..

Bir sorum daha olacak yeni başlık açmayayim dedim, editorde gözüken birçok lig oyunda oynanabilir modda değil. Örneğin Makedonya ligi..
Editorde ligler ve isimleri hepsi mevcutken sadece oyunda gözükmüyor..

Bunu nasıl açabilirim?

EndoplazmiK RetikuluM
19.Haziran.2010, 23:19
Çok teşekkürler, işimi hallettim sonunda..

Bir sorum daha olacak yeni başlık açmayayim dedim, editorde gözüken birçok lig oyunda oynanabilir modda değil. Örneğin Makedonya ligi..
Editorde ligler ve isimleri hepsi mevcutken sadece oyunda gözükmüyor..

Bunu nasıl açabilirim?

Nations Rules kısmından...
Tam olarak bende bilmiyorum Oğuz abiye [BursaspoR] sorarsan yardımcı olacaktır...
Bunun dışında forumun Veritabanı bölümüne bakabilirsin. Orada değişik ligler var ;) ]Güney Kıbrıs, TFF 3.Lig İtalya Serie C2, Tunus Ligi vs...)

Bursaspor
19.Haziran.2010, 23:22
Siz hangi ülkeyi istiyorsanız söyleyin ben ileteyim size. Anlatılarak yapılacak bir bölüm değil orası, karışık ve en ufak hatada tüm dataya (Değişikliklerinize yani) zarar veriyor.