PDA

View Full Version : Fm 2010: Hayal kırıklıklarım

mehmetd
03.Haziran.2010, 03:19
Fm den beklentilerim:
1- türkiye vatandaşlığına geçmek fm 2006 da 5 sene idi şimdi 10 ! fm 2010 diye mi 10 :) gene 5 olsun;sonuçta bu bir oyun. adamlar menager olcak anca şimdi bi de oluyomuş türk menajer kewell falan :icon_evil: yok aga bide hile olmaz diyorlar mecbur yeni oyunda 5 yıl olacaklar artık...
2- fm 2006 da ne güzel free transferlerle takımı dolduruyordum hemen tüm transferlerim free idi çünkü tek stratejim bu:free transfer.20-30 oyuncu alıyodum öyle,çoğunuda satıyodum işe yararlarsa kalıyolar diğerlerini şutluyordum. bi girdik fm 2010 a scout indirdik gelgelelim free transfer yok 16-17 yaşında ca sı 80 olan adamlara bile çok para istiyorlar hadi pa sı yüksek ondan dicen ama ca sı 60-70 pa 140-150 olan adam sende olsa ne yaparsın (türkiye ligi) kiraya verirsin ben veriyorum kiraya istemediklerim ilk 11 oynatacaklarım yedek kaldı ayrıca ben 100de yüzünü öde dışında para istemedim ama dediğim oyunculara bile 600-700 1 m kiralama bedeli istenmesi normal mi sonra da hile yapma:icon_evil:
3-istediklerimi alamazsam istediklerimi yollayamazsam maçta mesela fener bjk ts kolay yeniyom ama ibbye takılmak olmaz bunlar oluyosa
neden FM alayım?
4-ÇOK Önemli şimdi aklıma geldi ekledim fm 2006 da alıyodum adamı mesela 1 milyona diyelim değeri 3 e çıkıyordu satıyodum 3 e 2 m kar elde ediyodum.NEeeerdee fm 2006 bu oyunda dady diye bi adam aldım ca 125 pa 132 sırf satmak için aldım değeri 4.4 m du klübü 1.7 istiyordu ben zekiyim ya talipleri de vardı 1.7 ye ben kapıp 4.4 e satarım dedim bi aldım değeri 1.7 oldu transfer dönemi de bitiyor elde kalcak zaten 8 yabancı var oynatamicam da teklif ettim kulüplere adam ben gitmem demez mi anca kiralık giderim dedi adamın seneye sözleşmesi bitiyor değeri de şimdi 1.3 ! 1.8 den satışa koydum sezon sonu ya satıcam ya hile artık naapak
enayi durumuna düştük hem maaş alıyor hem imzalama bedeli olmaz 1.7 ye alınan adamın değeri 1.7 olmaz imzalama var maaş var işin kötüsü oguz barutu almak istiyom klüpte tek sol kanat hakan balta klübüne dady verdim reddetti benimde tr. bütçem 190 k klübü 2 m değerli bu oyuncuya 8-9 m istiyor.Hile:0: dady ise diğer klüpler benden uyanık çıktı ben aldım 1.7 ye gelecek sene kontratı bitiyor ve sadece kiralık istiyorlar o benim yapçağım iş 1 sene kira sene sonu zaten bitiyor kontratı free.yok yaa.:icon_evil:
sonuç: nss 3 e giriş :D 90 lira üzerine de su
yav bi dakka parayı veren biziz üzülen sinirlenen de fm bunları en azından sadece bu yüzden değerlendirmeli ve daha güzel oyunlar ortaya koymalı.
umarım önerilerim değenlendirilir ve amacım yıkıcı değil yapıcı olmaktır.
teşekkürler...

Aşk-ı Şehir
03.Haziran.2010, 04:03
Free olayı şöyle;

Boşta kalan oyuncular az artık. Yani kaliteli adam çıkmıyor boşa. Değerler konusunda haklısınız. Karşıda şişik bizde az. :) Ne yapalım gülü seviyoruz dikeninede katlanıyoruz. Ayrıca o kadar sene oynadım sadece FM2006da hile yaptım. Ondada Eskişehirspor TFF 2.Ligdeydi Süper Lige çıkarıp kaliteli, yetenekli Türk oyuncuları oraya aktarmıştım.:)

5 yıl olayı mecburen öyle olmak zorunda. Tamam bu bir oyun ama federasyonların kuralları yansıtılmak zorunda. Türkiyedede Türk statüsüne geçebilmen için (özel durumlar dışında) 10 yıl ikamet etmen gerekiyor. Sadece bu kuralı değiştirirsek diğerlerinide değiştirmemiz gerekmez mi? Mesela yabancı sayısını serbest bırakmak gibi:)

Saygılar, İyi geceler..

laziale
03.Haziran.2010, 21:58
Hepsine katılıyorum da bir tanesi dışında; ibb'ye takılmazsan bu oyunun tadı çıkmazki :)
Gerçekte de öyle değil mi, 2006 senesinde FB'nin kendi evinde GS'yi dörtlemesi hemen ardından Denizli'de şampiyonluğu kaybetmesi..
Arada bir birşeyler tutmayacak, sinirleneceksin ki bir dahaki maça ayrı bir gazla çıkacaksın.. Bence böyle :)

vedat1987
03.Haziran.2010, 23:11
Hiçbirine katılmıyorum ve konuyu açan arkadaşa Fıfa Manager-Champıonshıp Manager-Premier Manager oynamasını tavsiye ediyorum :D

La BruJiTa
04.Haziran.2010, 12:46
Hiçbirine katılmıyorum ve konuyu açan arkadaşa Fıfa Manager-Champıonshıp Manager-Premier Manager oynamasını tavsiye ediyorum :D
kesinlikle katılıyorum :D

mehmetd
04.Haziran.2010, 23:47
Free olayı şöyle;

Boşta kalan oyuncular az artık. Yani kaliteli adam çıkmıyor boşa. Değerler konusunda haklısınız. Karşıda şişik bizde az. :) Ne yapalım gülü seviyoruz dikeninede katlanıyoruz. Ayrıca o kadar sene oynadım sadece FM2006da hile yaptım. Ondada Eskişehirspor TFF 2.Ligdeydi Süper Lige çıkarıp kaliteli, yetenekli Türk oyuncuları oraya aktarmıştım.:)

5 yıl olayı mecburen öyle olmak zorunda. Tamam bu bir oyun ama federasyonların kuralları yansıtılmak zorunda. Türkiyedede Türk statüsüne geçebilmen için (özel durumlar dışında) 10 yıl ikamet etmen gerekiyor. Sadece bu kuralı değiştirirsek diğerlerinide değiştirmemiz gerekmez mi? Mesela yabancı sayısını serbest bırakmak gibi:)

Saygılar, İyi geceler..

ilgilendiğiniz için teşekkürler.ama ben fm 2006 dan ziyade 2010 da hile yapılması gerektiğini düşünüyorum çünkü saydığım sorunlar orada yoktu:icon_wink: 10 yıl sizce de çok değilmi madem aynen yansıtılıyor o zaman tff de 5 yıl yapsın,oyunda o zaman ben türk bir staff ı şutladığım zaman para istemesin madem gerçeğe uygun istiyorlar.:icon_lol: yabancı sayısı serbest kalsa işime gelir zira aldıklarımın çoğu yabancı 6 artı 4 türk kalacak gibi:icon_lol: yabancıdan ziyade.tekrar thanks.

mehmetd
04.Haziran.2010, 23:54
Hepsine katılıyorum da bir tanesi dışında; ibb'ye takılmazsan bu oyunun tadı çıkmazki :)
Gerçekte de öyle değil mi, 2006 senesinde FB'nin kendi evinde GS'yi dörtlemesi hemen ardından Denizli'de şampiyonluğu kaybetmesi..
Arada bir birşeyler tutmayacak, sinirleneceksin ki bir dahaki maça ayrı bir gazla çıkacaksın.. Bence böyle :)

ibb için şöyle düşünüyorum zaten sevmiyorum belediye takımı falan olduğu için ama esas mesele o değil fb bjk ts yi rahat yenip küçük takımlara takılınca hoşuma itmiyor tersi olsa hadi o büyük olabilir dicem ama küçüğe yenilince olmuyor özellikle de bir tr kup maçında zor tur atladım anca pen ile tur atladım yoksa elenicektik ligde de zor yendim cevabını mantıklı bulmakla birlikte cd yi kırmama neden olmazlarsa da sevinicem:icon_lol: cevap yazdığın için de teşekkürler...

mehmetd
05.Haziran.2010, 00:00

bende nss 3 oynamaya başladım zaten:icon_lol: ki başladığımda fm de 20.yada 22. hafta falandı hala lig bitmedi nss de 3.sezondayım:icon_biggrin: zannedersem. naapim fm de en sevdiğim şey aynı zamanda en strese sokan transfer dönemi- ki fm 2006 da tr. dönemi haricinde de free transferden oyuncu alabiliyodun burada o da yok- maçlar bana pek keyif vermiyor kendim oynamayınca bende kendimin oynayabileceği nss ye geçiş yaptım.