PDA

View Full Version : ilginçlikler.....

Aslan41
02.Mayıs.2006, 19:36
1991 Yılında gallup!,un yaptığı araştırmaya göre amerikalıların %49'u beyaz ekmeğin buğdaydan yapıldığını bilmiyormuş…
--------------------------------------------------------------------------------
Bayer firmasına göre dünya üzerinde her yıl 50 milyar aspirin tüketiliyormuş...
--------------------------------------------------------------------------------

Her pul yalayışında insan 0.1 kalori veriyormuş…
Bir ağaç kütüğünden 7,5 milyon kürdan üretiliyormuş…
İnsan televizyon izlerken az, uyurken daha fazla beynini çalıştırıyormuş…
Bir insanın burnu VE kulakları ömrü boyunca büyümeye devam ediyormuş…
Ebeveynlerin %38'İNE göre pazartesi günü haftanın en stresli günüymüş…
Bir tuvaletin ortalama ömrü 50 seneymiş…
BİR İNSAN NEFESİNİ TUTARAK İNTİHAR EDEMEZ. en kötü ihtimalle bilincini yitirir VE ciğerleri otomatik olarak nefes almaya başlar…

1830'a kadar domatesin zehirli olduğu sanılıyordu.
Gözler açıkken hapşırmak imkansızmış.
İnsan beyninin kapasitesi 110-120 gigabyte arasındaymış.
Bugün yaşayan insanların sayısı ölen tüm insanlardan fazla.
Aynada kendini tanıyabilen tek hayvan şempanzedir.

İnsanın kafasında ortalama 60 - 150 bin saç teli var.
Normal bir kadın günde 7 bin, normal bir erkek ise 2 bin kelimeyle konuşuyor.
Eşekler tarafından öldürülen insanların sayısı uçak kazalarında ölen insanlardan FAZLA

Eyfel kulesi yazları güneşin ISISIYLA 15cm uzuyor , kışları ise tekrar eski haline DÖNÜYOR.
Her iki milyar insandan yalnızca bir tanesi 116 YIL VE DAHA ÜSTÜNDE YAŞAYABİLİYOR…

Beş erkekten yalnızcca ikisi eşlerine her gün 'SENİ SEVİYORUM' DİYOR.
Karıncalar suyun altında 2 hafta YAŞAYABİLİYORLAR... .)
Kilo alabilmek için 22 KİLO patates yemek gerekiyormuş.
Durmuş bir saat günde 2 defa doğru zamanı gösterir...

HAVAYOLU GÜVENLİK ELEMANLARI HER GÜN YOLCULARIN ÜZERİNDE ORTALAMA 6 SİLAH BULUYORLARMIŞ...
BİR BEBEK 300 KEMİKLE DOĞUYOR FAKAT YETİŞKİN BİR İNSANIN VÜCUDUNDA 206 KEMİK BULUNUYOR...

Zizou
02.Mayıs.2006, 19:40
hmm gerçekten ilginç. paylaşım için sağol

sorsecret
02.Mayıs.2006, 19:50
:D:D:D:D:D:Dgerçekten ilginç.amerikalılar çok akıllı insanlarmış ekmeğin petrolden yapılacak hali yokya.:D:D:D:D:D:D:D

Berkaiser
02.Mayıs.2006, 20:29
Paylaşımın için teşekkürler.

gookhan
02.Mayıs.2006, 20:43
baslik doru soluo ilginc:D

Nedvedmania
02.Mayıs.2006, 20:52
bu yanlış

Bozuk bir saat günde 2 defa doğru zamanı gösterir...

durmuş saat olması lazımdı :D

barahir
02.Mayıs.2006, 20:56
harbi çok ilginç şeyler vardı walla. hayretle okudum bu arada kadınlara göstermek lazım günde 7 bin kelime konuştuklarını:D İnanmıyolar çünki

LaKe
02.Mayıs.2006, 21:28
harbi çok ilginç şeyler bunlar ya :) çok büyük bir hayretle okudum bunları :)

zargı
02.Mayıs.2006, 21:42
ilginç hakkaten paylastıın için saol kardes

Aslan41
03.Mayıs.2006, 00:03
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekürler.:)
okuduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim...:)
bende bu yazıyı ilk okuduğumda epey şaşırmışdım ve çokda hoşuma gitmişidi....:)
ayrıca bunun gibi birkaç ilginç ve belkide çoğumuzun bilmediği ilginçlikler var :eek: yakında onlarıda yayınlarım.....:cool:

BaTuHN
03.Mayıs.2006, 00:31
harbi ilginç yani:D

crazy_aslan
03.Mayıs.2006, 16:48
Ama Gercekten Coook Ilgin Yaw :d Hemde Su Amerikalilara Ccok GÜldÜm Yarin Sinifta Anlatacam Bunlari Sinifta Ders Kaynasin Demi:d:d:d:d:d:d

hezzo
04.Mayıs.2006, 01:41
beyler bende bugun oğrendiğim birşeyi ekliyim dünyanın en büyük piramiti mexicodaymış

enesao
04.Mayıs.2006, 13:07
harbi çok ilginç şeyler vardı walla. hayretle okudum bu arada kadınlara göstermek lazım günde 7 bin kelime konuştuklarını:D İnanmıyolar çünki
:D heheh evet bunu göstermek lazım :D

The_The
05.Mayıs.2006, 23:25
Baya ilginçlermiş :) Daha birçok ilginç bilgi okumuştum ama çoğunu unuttum :)

nekop
06.Mayıs.2006, 00:00
1991 Yılında gallup!,un yaptığı araştırmaya göre amerikalıların %49'u beyaz ekmeğin buğdaydan yapıldığını bilmiyormuş…
simdiye ögrenmislerdir:D