PDA

View Full Version : Gol Attıktan Sonra İlk Pozisyona Dikkat !

Addolorato
19.Temmuz.2010, 19:09
Ben şöyle birşey keşfettim farkettinizmi yada katılırmısınız bilmem. Genelde ortada geçen bir maçta 2-0 öne geçtiğimizde karşı takım golden sonraki ilk pozisyonda çoğunlukla gol atıyor. Bir sonraki durumsa 1-0'lık maçların 2-0'a göre daha rahat olması bence. Siz 1-0 öndeyken rakip sanki hiç gol atamayacakmış gibi gelirken siz skoru 2-0 yaptığınızda rakip birden 2-1 , 2-2 ve hatta 3-2 bile yapabiliyor. İlgimi çekti paylaşmak istedim.

SAİT71
19.Temmuz.2010, 19:27
Ohoo bende de çok oluyordu bu. Tam rahatladım diyorum, -son dakikalarda bizi delirtmek için- hemen 1 gol atıyorlar...

Zekirdek
19.Temmuz.2010, 19:47
Dediğini daha dün yaşadım. Fener ile oynuyorum. Antalya ardı ardına 2 tane attı. Maç 2 - 2 bitti. Ayrıca 4 şut çekip kaleye 2 si tutmuştu.

CreaterS
20.Temmuz.2010, 01:51
:) aynısı bugun başıma geldi

Kendi sahamda, Beşktaşım eskişehiri 3-0 yeniyorum adamlar 4-3 yendiler beni.... Ben bıktım Fm hatalarından

http://i1007.hizliresim.com/2010/7/20/292.jpg

remzi1242
20.Temmuz.2010, 02:01
bence bu kondisyonla alakalı

ilk yarı full atak oynadı ve yoruldu kondisyonları dştyse ikinci yarı yokları oynuyorlar

kondisyon hocanızda kötü ise rakip takım iknici yarı saldırıyor ve koparıyor

birde oyuncuların verilerine bak CreaterS

nessus
20.Temmuz.2010, 12:55
bazen gercekten oyun yenilmemizi istiyor gibi düsünüyorum ama, öne geçtikten sonra rakip dizilişini dğeiştirmese bile (ki bazen değiştiriyor) mantalitesini kesin değiştiriyor. o yüzden 2-0 öne geçtikten sonra pozisyonlar rakibe kaydıysa oyuna müdahale etmek şart. tempoyu düşürmek defansı geri çekmek, yedekten adam sokmak. 3-0 dan 4-3 yenilen arkadaş oyuna hiç müdahale etmedin mi?

CreaterS
20.Temmuz.2010, 13:53
3-2 oldu baktım oyun saçmalıcak anladım.. hemen defansa döndüm. bu seferde 2 golu kornerden attılar :D

Clayman
20.Temmuz.2010, 13:56
Çok sık oluyor bu...

ozaniel
20.Temmuz.2010, 14:49
2-0 öne geçtikten sonra gol yemem çok oldu ama çok nadir berabere kaldım veya yenildim. Tamamen önlemleri almakla ilgili.

playeray
20.Temmuz.2010, 19:54
2-0 öne geçtikten sonra gol yemem çok oldu ama çok nadir berabere kaldım veya yenildim. Tamamen önlemleri almakla ilgili.

Evet. Önlem almazsanız böyle olması normal.

barpolla
20.Temmuz.2010, 22:07
Bi de karşınızdaki rakip takımsa kesin attırıyor maç motoru. Bursa kariyerimde 2-0 yeniyorum Galatasaray'ı 70 gibi attılar 2-1 oldu. Sonra çok iyi kapandık hiç pozisyon vermedik falan hakem 3 dakika uzatma verdi 90+8'de 8,5'le oynayan kalecimin salakça hatasından dolayı gol yedik. 2-2 bitti maç.

Ayrıca özellikle 10.3'de çok rastladım. Az önce PSG kariyerimde Lille le oynayacağım ilk sezon 4. hafta. Kalecileri Landreau ve Butelle sakat daha önce adını duymadığım bir kaleci çıktı maça 1-0 yenildim rakip kaleci 9,4 aldı. Biz genç bir kalecimizi tecrübe kazansın diye oynattığımızda bi ton hata yapıyor rakibin genç kalecileri coşuyor ne hikmetse.

Lim10
21.Temmuz.2010, 00:55
10.1 yamasını kurduğumda ABD'nin başındayken Meksika'ya 4-1'den 5-4 maçı verip, oyundan çıkmamla oyunu silmem bir olmuştu.Üstüne üslük Meksika 10 kişi kaldıktan sonra 4 gol attı.Bundan sebeptir ki hala 10.0 versiyonu kullanırım.

Benimde bugün ve daha önceleride başıma gelen durum var birde, siz golü buluyosunuz mesela hemen akabindeki pozisyonda maç motoru devreye giriyor.Birde bakıyorsunuz ceza yayının içinden tabir-i caizse penaltı gibi serbest vuruş kazanmış rakip.Yahu bir dur.Ne ara faul yaptım bari onu gösterseydin?Ardından rakip oyuncu topa geliyor, topu çatala öyle bir asıyor ki kaleci donup kalıyor.Sonra hemen golü atan adamın profiline girip bakıyorum, adamın Free Kick Taking 6(Altı).Şaka mı bu yahu?Her zaman serbest vuruştan olmasada çoğu kez maç motoru sizin golünüzün ardından rakibe hemen bir pozisyon veriyor.Tabi aynı şey sizin içinde geçerli.

2-0, 3-1 den beraberliği yakalattığımız hatta nadirde olsa yenildiğimiz olmuştur, olabilir.Ama mantığın elverdiği müddetçe.Bu olay, önceki serilerde bu kadar sık olmuyordu.Benim bir sezonda geriden gelip maç çevirmem en az 3-4 kez oluyor.Yani mantıken düşündüğümüzde rakibinde öyle olmalı.Ama yine bugün yaşadım mesela, evimde sonuncu sıradaki Barnsley ile oynuyorum dakika 60.Rakibi eziyorum, 7/15 şut ortalamasıyla ben, 0/0 şut ortalamasıyla rakip oynuyor.Benim 63. dakikada golü bulmamla sen o 60 dakika sahasından çıkamayan takım bir Barça kesiliyor ki, evlere şenlik.Yani abartmıyayım ama maçı neredeyse aynı istatistiklerle bitirecektik.Oyuncu, taktik, kenar talimatlar değişiklikleri yapsanızda olmayınca olmuyor.Ama bir arkadaşında dediği gibi, (tüm samimiyetimle söylüyorum ki) bazen oyun gerçekten yenilmenizi istiyor.Ve ne yaparsanız yapın illa size o golü/golleri yedirtiyor-Nokta-

CreaterS
21.Temmuz.2010, 01:12
son noktayı koymussunuz işte..ne yaparsanız yapın. oyun saçmalıyor :D

playeray
21.Temmuz.2010, 02:58
Ben de bugün Anteple yapıyordum. 3-1 yeniyorum. Adamların 3.şutu 2.gol oldu. Yani 3 şutta 2 gol. Durum 3-2. Sonra birden Barcelona kesildiler (Lim10 tabiriyle). 3-3 bitti. Pek delirmedim ama üzücüydü yine :D Haa bir de 90+4te 4. golü atmışlıkları var ama Allah'tan ofsayt oldu.

playeray
21.Temmuz.2010, 03:02
Ama yararını da gördüm. Gol yiyordum. Ardından benim gol geliyodu santradan başlar başlamaz. Daha golü göremeden sevincine geçiyodu oyun motoru :D

Universal
21.Temmuz.2010, 11:09
Bunun nedeni taktik ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Maç ortada iken eğer iyi bir takım isek hep ofansif bir futbol anlayışı ile sahada oluruz, doğal olarak karşımızda ki güçsüz kulüp bizi üstüne çeker ve bizde golü bulup kazanacağımızı düşünürüz. Maç o kadar iyi giderki taktiğimizi değiştirmek istemeyiz, hep defans yapan takım bir anda hücum yapmaya kalkınca ne olduğumuzu şaşırır maçı veririz. Bunun nedeninin tamamen taktiksel olduğunu düşünüyorum.

playeray
21.Temmuz.2010, 15:53
Bunun nedeni taktik ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Maç ortada iken eğer iyi bir takım isek hep ofansif bir futbol anlayışı ile sahada oluruz, doğal olarak karşımızda ki güçsüz kulüp bizi üstüne çeker ve bizde golü bulup kazanacağımızı düşünürüz. Maç o kadar iyi giderki taktiğimizi değiştirmek istemeyiz, hep defans yapan takım bir anda hücum yapmaya kalkınca ne olduğumuzu şaşırır maçı veririz. Bunun nedeninin tamamen taktiksel olduğunu düşünüyorum.

Ben güçlü takımlara karşı defans anlayışıyla çıkıyordum. Son şmp. ligi Bordeaux'u bile yendim. Ama Barcelona'ya işlemiyor. Tam 4 kez karşılaştık ama nafile :icon_biggrin:

Flawless Victory
21.Temmuz.2010, 15:58
2-0'ı bulduğumda rahat farka gidiyorum ama çok küçük takımlarla oynamadım belki o yüzden.