PDA

View Full Version : Duran Toplar

C h A o S
25.Temmuz.2010, 00:53
Fm10'da duran toplardan gol bulamıyorum.Kornerler ve serbest vuruşlarda etkili olamaıyorum.Özellikle kornerlerde.Klasik yöntemle,6 pasa attırıp ve kafa vuruşu en iyi olan oyuncularıma kaleciyi sıkıştır diyorum ama yine gol bulamıyorum.Zaten stoperleri hava hakimiyeti olan adamları seçmeye çalışıyorum.En son Mongongu ve Madlung ile etkili olurum demiştim ancak onlarlada etkili olamadım.Yakın direk,uzak direk felanda denedim ama yine gol atamadım.Duran toplarda etkili olan arkadaşlardan ricam ne yapmak lazım?

guarin14
25.Temmuz.2010, 01:16
Fm10'da duran toplardan gol bulamıyorum.Kornerler ve serbest vuruşlarda etkili olamaıyorum.Özellikle kornerlerde.Klasik yöntemle,6 pasa attırıp ve kafa vuruşu en iyi olan oyuncularıma kaleciyi sıkıştır diyorum ama yine gol bulamıyorum.Zaten stoperleri hava hakimiyeti olan adamları seçmeye çalışıyorum.En son Mongongu ve Madlung ile etkili olurum demiştim ancak onlarlada etkili olamadım.Yakın direk,uzak direk felanda denedim ama yine gol atamadım.Duran toplarda etkili olan arkadaşlardan ricam ne yapmak lazım?

Bug vardı onu dene olmuyor mu?

ToRoSKaPLaNı
25.Temmuz.2010, 01:19
Hem gol bulamıyorsun hemde rakip penaltı atar gibi serbest vuruştan gol buluyor.Çok can sıkıcı bir olay.Fm 2010 u bırakma sebebim buydu.

Corpus
25.Temmuz.2010, 01:50
Hem gol bulamıyorsun hemde rakip penaltı atar gibi serbest vuruştan gol buluyor.Çok can sıkıcı bir olay.Fm 2010 u bırakma sebebim buydu.

Rakibin bana duran toptan attığı gol 4-5 i geçmez. zaten kornerden sanırım 1 ya da 2 tane anca yedim. Biraz uğraşmak lazım. Fm nin tadı burda :)

playeray
25.Temmuz.2010, 04:10
Uzun boylu futbolcu al. Ya da duran top ayarları default olarak kalsın. Duran Toplara Van der Vaart iyidir iyi .D Ya da Carlos Eduardo.

ToRoSKaPLaNı
25.Temmuz.2010, 05:00
Rakibin bana duran toptan attığı gol 4-5 i geçmez. zaten kornerden sanırım 1 ya da 2 tane anca yedim. Biraz uğraşmak lazım. Fm nin tadı burda :)

Kornerden bende çok yemiyorum ama benim şansımamıdır bilmiyorum ama uzaklık ne olursa olsun kaleyi cepheden gören bir yerde uzun şut ve serbest vuruş özelliği ne olursa olsun adam gol atıyor arkadaş.Penaltıdan bile bu kadar isabetli gol yemiyorum.cetvelle ölçmüş gibi atıyor.

Lim10
25.Temmuz.2010, 09:34
Kornerleri karışık attırırım.Stoperlerin biri ön direğe atak yapar, diğeri kaleciyi sıkıştırır.Birde korneri kullanan oyuncuda önemli.Sol taraftaki köşe vuruşlarını sağ ayaklılara, sağ taraftaki köşe vuruşlarını da sol ayaklılara kullandırırım.Bu sezon ligde kornerden 11 gol attım.46 maçta 11 gol.Ortalamaya vurduğumuzda hemen hemen 4 maçta 1 kornerden gol bulmuşum.Bence iyi bir istatistik.

nannar
25.Temmuz.2010, 11:25
http://www.yukleresim.com/images/03598208576155054800.jpg

Zekirdek
25.Temmuz.2010, 11:41

Otamendi ile lig de 10 toplamda 16 gol attım. Hepsi kornerden. İstersen şunuda deneyebilirsin daha garanti. Korneri ön direğe attırt. Ömer Toprak'ı oraya yönlendir. Ayağına gelen topu kaçırmaz. Otamendi'nin de heading düşüktü ama bayabi golü vardı.

C h A o S
25.Temmuz.2010, 14:48
Bug vardı onu dene olmuyor mu?

Bug'ı kullanmam:)

Kornerleri karışık attırırım.Stoperlerin biri ön direğe atak yapar, diğeri kaleciyi sıkıştırır.Birde korneri kullanan oyuncuda önemli.Sol taraftaki köşe vuruşlarını sağ ayaklılara, sağ taraftaki köşe vuruşlarını da sol ayaklılara kullandırırım.Bu sezon ligde kornerden 11 gol attım.46 maçta 11 gol.Ortalamaya vurduğumuzda hemen hemen 4 maçta 1 kornerden gol bulmuşum.Bence iyi bir istatistik.

Kornerleri kullanan oyunculara pek dikkat etmiyorum.Otamatik kim kullanırsa:)Bu sağ ve sol dengesine dikkat ederim artık.

http://www.yukleresim.com/images/03598208576155054800.jpg

Merakla bekliyorum taktiğini.

Otamendi ile lig de 10 toplamda 16 gol attım. Hepsi kornerden. İstersen şunuda deneyebilirsin daha garanti. Korneri ön direğe attırt. Ömer Toprak'ı oraya yönlendir. Ayağına gelen topu kaçırmaz. Otamendi'nin de heading düşüktü ama bayabi golü vardı.

Son zamanlarda zaten ön direğe kullandırıyorum.Genelde stoperlerim kafa toplarını alıyorlar ama sonuç hep aut :)Bu Otamendi'yi çok övüyorlar ancak ne zaman almak istesem hep kaptılar benden.Daha denemek nasip olmadı.:)

Zekirdek
25.Temmuz.2010, 14:53
Bug'ı kullanmam:)

Kornerleri kullanan oyunculara pek dikkat etmiyorum.Otamatik kim kullanırsa:)Bu sağ ve sol dengesine dikkat ederim artık.

Merakla bekliyorum taktiğini.

Son zamanlarda zaten ön direğe kullandırıyorum.Genelde stoperlerim kafa toplarını alıyorlar ama sonuç hep aut :)Bu Otamendi'yi çok övüyorlar ancak ne zaman almak istesem hep kaptılar benden.Daha denemek nasip olmadı.:)

Nannar'ın dediği taktik benim dediğim olsa gerek. Ön direğe ortalıyacan ve sol bekin yanında olan DC kafaya çıkıyor. Kornerlerimide Gourcuff kullandığı için daha da bir güzel olur. Korner kullanması yüksek olana kullandırt kornerleri. Ben Otamendi'yi kariyeri açtğım ilk gün £2.9M ücrete almıştım. Birde stoperinin Heading'i ve Jumping'i güzelse müthiş olur. En azda 1.90 boy olursa ligde gol kralı olur. :)

Hugo
25.Temmuz.2010, 15:14
Agüero'ya verdim frikikleri Kolarov ve Taiwo'dan alıp.
Adam atıyor beyler.

Ulgio
25.Temmuz.2010, 17:52
riquelme yi deneyin duran top organizasyonlarınız için.Manyak bi şekilde kornerleri çok iyi atıyor,kaleyi cepheden gören serbest vuruşlar adeta bir penaltı tehlikesinde :D

playeray
25.Temmuz.2010, 21:29
riquelme yi deneyin duran top organizasyonlarınız için.Manyak bi şekilde kornerleri çok iyi atıyor,kaleyi cepheden gören serbest vuruşlar adeta bir penaltı tehlikesinde :D

Emekli oldu kendisi :icon_biggrin:

Corpus
25.Temmuz.2010, 21:38
Ön direk organizasyonları oluyor. Eğer korneri kullanan oyuncun biraz kaliteli ise havadan orta değil ön direkteki oyuncuna yerden pas atıyor. O da vuruyor . Bug değil diye biliyorum bunu :)

MelihTrezeguet
25.Temmuz.2010, 21:52
Ben genelde 1 stoperi ön direğe, 1 stoperi kaleciyi sıkıştırmaya, diğer uzun boylu oyuncumuda arka direğe atak yaptırıyorum, üstte arkadaşında dediği gibi kornerleri kullanan oyuncuların ayaklarınada dikkat edersen 10-12 gol bulabilirsin.

Frikiklere gelince, pas organizasyonlarında başarılı olabiliyorum ama direk vuruşlardan gol bulduğum azdır, bende bilmiyorum nedenini :)

nannar
25.Temmuz.2010, 21:56
Direk vuruşlar doğrudan oyuncunuzun duran toplarda kaleye gönderme yeteneğiyle ilgili :) Riquelme ya da Rakitic gibi isimler atarsa bol bol gol olur ama Arda Turan gibi yıldız ama duran topları iyi kullanamayan atarsa gol olmaz :)