PDA

View Full Version : Nintendo Wii mi,Xbox 360 mı,PS3 mü

gerrrard
09.Ağustos.2010, 16:30
evet arkadaşlar soru basit.xbox - nintendo wii - ps3

bu kararsızlığımıda sizle paylaşayım dedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Bursaspor
09.Ağustos.2010, 16:40
Wii bana daha böyle grup eğlencesine uygun ya da yeni başlayan kullanıcılara hoş gelecekmiş gibi geliyor.

PS3 ile 360 arasında kalırsam kesinlikle 360 derim. Bazı oyunlar PS3'e göre daha kaliteli duruyorlar. Fiyat/Geri dönüş açısından 360 PS3'e fark atıyor.

Revolution
09.Ağustos.2010, 16:49
Bazıları PS3'ün grafiklerinin 360tan kötü olduğunu savunuyor ama bu tamamen asılsız bir iddia. Şöyle bakacak olursak Bluray disklerin boyutları çift katmanla 50GB'ı bulurken DVD'lerinki çift katman olarak maksimum 10 GB'ta tıkanıyor. Oyunların da büyük kısımlarını grafik ve animasyonlar oluşturur bildiğiniz gibi. Playstation 3D desteğini de arkasına aldı daha çok tozu dumana katacak :)

GodfatheR
09.Ağustos.2010, 18:04
Ben de PS3 alıcam sanırım. Online oynamak bana çok cazip geliyor.

vego
09.Ağustos.2010, 19:04
ps3 diyorum :)

E.Cartman
10.Ağustos.2010, 02:48
eğer böyle 5-6 kişiyseniz Wii'den kralı yok şu an ama şu an Kinect'le iş değişecek gibi duruyor :) PS3 mü 360 mı derseniz de ben 360 derim fiyat performans oranında bence PS3'ü geride bırakır ayrıca HDTV, LED ya da ne isterseniz iyi bir televizyonla aralarında kolay kolay fark edilebilecek grafik farkı olduğunu düşünmüyorum ortak oyunlarda...

vuque
10.Ağustos.2010, 04:58
Samimi olarak söylemek gerekirse senin maddi gücün belirleyici olacak.Ben orjinal oyuna o kadar para veremem diyorsan xbox alacaksın.Para mühim değil diyorsan Ps3.Playstation donanım olarak da(grafik kalitesi olarak geri yansır bu durum),oyun çeşitliliği ve kalitesi olarak da üstün.Ancak oyunlara o parayı veremem diyorsan xbox seni tatmin edecektir.
Çok saçmalamadığın sürece(Makinayı havluya sarıp 40-45 saat aralıksız çalıştırmak gibi :zuhaha ) yeni makinalarda Ring Of Death(Yani 3k) görme durumunda kolay kolay olmaz.

Bunlar kolay kısımlar sorun olmaz gerçi sen hele bi al :D
Sözün özü para sorun değil diyorsan Ps3,ekonomiyi ön planda tutacağım diyorsan xbox.
Farkındaysan Wii hakkında hiç yazmadım çünkü o bana göre ayrı bir katagoriye giriyor.
Wii daha basit,toplulukta eğlence amaçlı(Monopoly,scrabble tarzı) toplu eğlence aracı...

vuque
10.Ağustos.2010, 05:04
eğer böyle 5-6 kişiyseniz Wii'den kralı yok şu an ama şu an Kinect'le iş değişecek gibi duruyor :) PS3 mü 360 mı derseniz de ben 360 derim fiyat performans oranında bence PS3'ü geride bırakır ayrıca HDTV, LED ya da ne isterseniz iyi bir televizyonla aralarında kolay kolay fark edilebilecek grafik farkı olduğunu düşünmüyorum ortak oyunlarda...
Yalnız şöyle bir durum var grafik farkı yok diyorsun ama var.Çok fazla yok çünkü oyun kodlayanların(oyun firmalarının) işine gelmez bir platform'un üstün olması.Aynı kalitede olacak şekilde kodluyorlar şu anda oyunları.Donanımsal olarak Ps3 üstün.Şu anda xbox kapasitesini doldurdu veya doldurmaya çok yakın.Şöyle söyleyeyim xbox donanımının %95 ve üzerini kullanarak bu grafikleri verebiliyor ancak Ps3 için bu rakam %60 civarında.Yani Ps3'ü tam olarak zorlama durumu yok şu anda.İlerleyen zamanlarda bu oran Ps3 için yükseldiğinde grafik farkları çok net olarak ortaya çıkmaya başlayacak ;)
Yani Ps3 şu anda tam kapasite çalışmazken xbox sınırlarını zorluyor :D
Bundan daha öteye geçmesi çok zor xbox grafiklerinin ve performanslarının.
Kaldı ki Ps3'ün Blu-Ray gibi bir avantajlar denizi var...

gerrrard
12.Ağustos.2010, 21:00
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar...

yalnız daha çok ps3-360 değilde öncelikle wii mi konsol mu olayını halledebilirsek çok yardımınız dokunur bana. wii hakkında tecrübeli olanlar yardım ederse sevinirim.

vuque
12.Ağustos.2010, 21:21
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar...

yalnız daha çok ps3-360 değilde öncelikle wii mi konsol mu olayını halledebilirsek çok yardımınız dokunur bana. wii hakkında tecrübeli olanlar yardım ederse sevinirim.
Daha önce'de yazdığım gibi bu senin alma amacına göre değişir.
"Wii daha basit,toplulukta eğlence amaçlı(Monopoly,scrabble tarzı) toplu eğlence aracı..."
Ben olsam konsol tercih ederim.Ekonomik duruma göre de xbox veya Ps3 tercihi yaparım.(::)
Sen hangi amaçla almak istiyorsun bu önemli.Beklentilerini aşşağı yukar yaz ki bizde yardımcı olabilelim :)

Revolution
12.Ağustos.2010, 22:05
Wii daha çok boks oynamakla, tenis oynamakla vakit geçirilecek bir konsol (spor oyunları olarak).. Ps3 ve Xbox ise her oyunu oynayabileceğin komple bir konsol.

DisCo
12.Ağustos.2010, 22:13
Bence Ps3. Hazır forumda satanda var. :]

Korsanla ilgili kısımlar editlenmiştir. Dikkatiniz için teşekkür ederim.