PDA

View Full Version : Oyundan Sıkılanlara..

heavy86
12.Ağustos.2010, 13:17
Herkese Selamlar..

Bilindiği gibi fm 2010 çıkalı uzun zaman oldu ve raflara kaldırılmak üzere kutusuna konulmak üzere..Yeni oyunun Ekim ayının sonuna doğru çıkacağı düşünüldüğünde daha oldukça uzun zaman var.Her sene böyleyiz , son 3 ay diğer oyunu beklemeye ve sonra şikayet etmeye başlarız (buglar vs..)
Ben yaklaşık 3 ay önce askerden geldim , gelir gelmez başladım sabahlamaya..
F.Bahçe ve bi kaç orta düzey takım yönettim , sıkılıp kapattım.
Son olarak Atd.Madrid takımını yönetmeye başladım.
İlk sene hiç transfer yapmadım..9.oldum , evet sıkıcı bişeydi..
İkinci sezon 48 ay taksit ile transfer yapmaya başladım ve aklınız - hayalinizin alamayacağı kadar kaliteli futbolcu getirdim..
2.Sezon sürekli continue game yaptım..3.oldum
3.sezon geldi..iyice sıkılmıştım , artık gerçek bi manager olmalıyım dedim..
her detaya önem verdim.Oyuna öyle bağlandım ki , yatağa yatarken şu oyuncuya şans vereyim bi kaç maçtır çok üstün oynuyor fln. şuraya takviye lazım. vs.
Siz de oyuna yeniden , hatta eskisinden daha fazla bağlanmak istiyorsanız işte detaylar ;

*(real madrid , barcelona) Büyük takım korkunuz olmasın..takım konuşmanızda taraftar için konuşmasını yapmayın , onlardan performans bekleyin , güvencinizi belli edin..Yenilgiyi kabullenmeyin..

*maçı bi seyirci gibi izlemekten vazgeçin , oyuncu performans ekranı her zaman açık kalsın..60.dakikadan sonra yorulan oyuncularınız elbette olacaktır , muhakkak taze kan sokun oyuna ve oyuna giren yeni oyuncuyla konuşun.. %60'dan sonra oyuncular bitme noktasına geliyor..

*oyun sırasında atak oynayın , golden sonra kontrollü futbol seçmeniz iyi olacaktır , topun sizde kalmasını sağlayın. Büyük takımlara karşı ilk golü attığınızda kontra atak oyunu da bi çözüm..farka gidebiliyorsunuz.

*oyuncularla birebir konuşma yapın , övgü dışında ve saha dışında fikirlerini alın..

*eğer oyuncunuzun formu yerlerdeyse , onu eleştirmeden çekinmeyin , kadro dışı bırakın..daha iyisi elbette vardır.

*çok iyi performansa sahip oyunculara bi haftalık antraman kaytarması yapabilirsiniz , diğerleri çalışırken o evde dinlenir..

*bi formda okumuştum ve bu beni ateşledi , ne kadar doğru olduğunu şimdi anlıyorum.."KÖTÜ OYUNCU YOKTUR , KÖTÜ MANAGER VARDIR! " , UNUTMAYIN !
yenilgilerin arkasına sığınmayın , hatayı kendinizde arayın..Her maç bi maceradır.izle - bitir , bitse de gitsek modunda olursanız o maçı saha dışında kaybetmişsinizdir.

*Asla ama asla hile yapmayın..

*Eğer oyuncunuzun elinizde patlamasını istemiyorsanız , transferden önce mutlaka scout'a izletin , rapor versin , size sunduğu yıldız en az "3" olsun..

*tekrar ediyorum , kötü oyuncu yoktur , kötü manager vardır..16 yaşındaki bi adamı barcelona maçında oynatmıştım , ama gerçekten motive ettim , 8.2 ile oynadı..
oyuncunuz beceriksiz olsa bile , onu bi şekilde kullanabilirsiniz , örn : defans sol kanat tecrübesiz bi oyuncum vardı , gereğinden fazla açılıyordu , full defansif yaptım , önlemimi aldım , çakılı oynuyordu ve ondan istediğimi fazlasıyla verdi..

Uzun lafın kısası , herşey sizin elinizde , şimdi Football Manager 2010 oyununuzu açın ve new game diyin..Fm 10 'da şampiyonluk yaşamayan ben , bi gün şampiyonluk hayali ile yaşıyorum..

heavy86
12.Ağustos.2010, 13:26
" Teknik direktör olmak için öncelikle futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar.Jokey olmak için öncelikle at olmak mı gerekiyor ? " - José Mourinho

wolfson
12.Ağustos.2010, 13:43
" Teknik direktör olmak için öncelikle futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar.Jokey olmak için öncelikle at olmak mı gerekiyor ? " - José Mourinho

Bu lafı ilk duyduğumda bu adama saygım biraz daha artmıştı :D

wolfson
12.Ağustos.2010, 13:46
VAlla yazdıkların süpper :D Saten oynuyodum artık daha istekli oynarım. Bu tür şeyler çok iyi oluyo.

heavy86
12.Ağustos.2010, 14:03
Benimde hoşuma gitmişti o lafı..

Mert , Beğendiğine sevindim..

Ahmet Göktaş
12.Ağustos.2010, 15:34
Özellikle oyundan sıkılanların "The Damned United" filmini izlemelerini tavsiye ederim. Ben oyunu bırakma noktasına gelmiştim o filmi izlemeden önce ancak izledikten İngiltere alt liginden bir takım aldım ve oynuyorum şuan çok zevkli geçiyor gerçekten. Dediklerini de kafama yazayım bu şekilde oynamya başlayacağım oyunu sağol.

vuque
12.Ağustos.2010, 16:15
Öncelikle hoş geldin :)
Sevdiğim bir isimin döndüğünü görmek güzel :)
Tavsiyelerde güzel,oyundan sıkılan arkadaşlar değerlendirmeli...

heavy86
12.Ağustos.2010, 16:25
=) Teşekkür ederim , Seni kısa süren kariyerimdeki desteğinden tanıyorum , hoşbulduk dostum

nannar
12.Ağustos.2010, 17:02
yazı iyi hoş güzel, emeğine sağlık ama ben Dinarspor ile amatörden başlayarak her sene yükselip devam ettim ve 7-8 sezon sonunda avrupa şampiyonluğuna oynar hale gelince yine sıkıldım. Eski serilerde GS ile 26 sezon oynamışlığım vardır ama bu seride nedense uzun gidemiyorum. sanırım sebebi de oyunun aşırı kolay olmasından dolayı başarıya çabuk ulaşılması. gidin kariyer alanına bir göz atın. nereden olursa olsun, hangi ülkeden hangi ligden fark etmez, 3-4 sezon sonra herker ŞL finalini arıyor :) ama gerçekte bu işler bu kadar kolay değil. oyunda da olmamalı ;)

heavy86
12.Ağustos.2010, 17:13
Abicim , sanırım siz çok iyisiniz bu konuda..
Ben ne yazık ki Atl.Mdr takımı ile 3. sezonum ne şampiyonluk ne şampiyonlar ligi gördüm
bu sezon şampiyonlar liginde çeyrek final'de elendim.
inanır mısın ? Daha fm 2010'da şampiyonluk görmedim , bu 2.kariyerim umarım bu sefer olur..
Ama gerçekten başarıya açım , hani 3 sene şampiyon olsam bıkmayacak derecede..
barcelona ve real madrid bırakmıyorlar saolsun..

RasAnt
Oyun çok monoton 5 yıl geçsin oyunu regenler alt üst etsin ben sıkılıyorum artık aylardırda oynadıgım yok,ilk heveesle açılıyor sonra 3-4 haftada hevesim geçiyor,suan gayet sıkıldım oynamak içimden dahi geçmiyor :)

heavy86
aklıma (Solihull Moors) yönettiğim anlar geldi..okudum o kariyerimi , hey gidi günler..

heavy86
12.Ağustos.2010, 17:14
Oyun çok monoton 5 yıl geçsin oyunu regenler alt üst etsin ben sıkılıyorum artık aylardırda oynadıgım yok,ilk heveesle açılıyor sonra 3-4 haftada hevesim geçiyor,suan gayet sıkıldım oynamak içimden dahi geçmiyor :)

sıkıldığın anda istifa edip başka bi kulübe geçsen ?
hem kariyerin devam eder hem sıfırdan başlamamış olursun..

RasAnt
12.Ağustos.2010, 17:17
Başka kulüpte napim usta ben Fenerbahceye ruhumu yansıtıyorum zevk alark oynuyorm başka kulüplerde hemen sıkılıorm fenerbahceye yıllarca dayanabiliyorum,ama bir muddet sonra kesinlikle oyundan sıkılıosun ne kadar sunu yap bunu yap onerıler olsada olmuo :)

mehmetd
12.Ağustos.2010, 21:27
*Asla ama asla hile yapmayın..

bunun dışında katılabilirim yazılarına ama olmadık maçlarda olmadık skorlar gs ile fb yi yenmem ama ibb ye takılmam(bunu evvelden yazmıştım) gibi ayrıca editörden kendi kurduğum takımda bir hayli yetenekli buda hile sayılabilir tabi oyun müsaade etseydi hazırlık maçında b.münihi 3-0 yenmiştim mesela oradan anlayın takımın nasıl olduğunu maç evveli bizim takım çok üstün gibi bir yorum vardı gerçi bu hile sayılmaz canııım yani gerçekte yok böyle bir takım ama benim hayal gücümde 20 senedir var.hadi by.
ek: a.madrid yazınla dediğimin doğru olduğu ortaya çıkmış sonra gördüm.hadi iyi oyunlar.

Chivalry
12.Ağustos.2010, 22:10
bunun dışında katılabilirim yazılarına ama olmadık maçlarda olmadık skorlar gs ile fb yi yenmem ama ibb ye takılmam(bunu evvelden yazmıştım) gibi ayrıca editörden kendi kurduğum takımda bir hayli yetenekli buda hile sayılabilir tabi oyun müsaade etseydi hazırlık maçında b.münihi 3-0 yenmiştim mesela oradan anlayın takımın nasıl olduğunu maç evveli bizim takım çok üstün gibi bir yorum vardı gerçi bu hile sayılmaz canııım yani gerçekte yok böyle bir takım ama benim hayal gücümde 20 senedir var.hadi by.
ek: a.madrid yazınla dediğimin doğru olduğu ortaya çıkmış sonra gördüm.hadi iyi oyunlar.

Sizin dediğiniz mantıkta olsaydı fenerbahçe ligi 34 galibiyet 0 beraberlik 0 malubiyet bitirmeliydi, galatasaray ı yenen her takım ibb yi de yenmek zorunda değil, ayrıca her iyi oynadığınız maçı da yenmek zorunda değilsiniz. Eğer öyle olsaydı en iyi oyuncuları alır tatile çıkardık, bazen iyi oynasak da yetmiyor ki biz varız müdahale etmek için.

mehmetd
12.Ağustos.2010, 23:33
Sizin dediğiniz mantıkta olsaydı fenerbahçe ligi 34 galibiyet 0 beraberlik 0 malubiyet bitirmeliydi, galatasaray ı yenen her takım ibb yi de yenmek zorunda değil, ayrıca her iyi oynadığınız maçı da yenmek zorunda değilsiniz. Eğer öyle olsaydı en iyi oyuncuları alır tatile çıkardık, bazen iyi oynasak da yetmiyor ki biz varız müdahale etmek için.
görüşlerine tabi ki saygı duyuyorum ama en iyi oyuncuları alıp ben tatile çıkmam oyun orada başlar benim için:icon_biggrin: yani iyi oyuncuları alır sonra keyifle takımıma bakarım yada bakamam:confused:
şu anda çok iyi yada genie scout a göre dersek mevkisinin en iyisi oyuncularım var ama 2 oyuncuyla ilgileniyorum(öyle olmasaydı sayı 20 olurdu:icon_razz:)sana da iyi oyunlar.
ek: 2 derken alabileceğim 2 yoksa varda 100milyon istiyor klübü artı 2 oyuncuda rakibimde olduğundan alamıyorum.

knsyr
21.Ağustos.2010, 02:53
başka bir klüpte başla 3 sene boyunca dayan fenerbahçenin o berbat transferlerini izle..snra fenerin başına geç..tamamen farklı bir fenerbahçe..yeni bri heycan olabilir