PDA

View Full Version : Fm11' de PatLama BekLediğiniz FutboLcuLar ?

mtd681907
12.Ağustos.2010, 23:20
Fm 2011 de profiLinde patLama bekLediğiniz oyuncular kimler ? :)

Ben Gyan, Mesut, Boateng ve Khedira gibi futboLcuLarın profiLLeriyLe oynancağını düşünüyorum.

Türkiyeden ise Gökhan GönüL ve Arda' da artış oLabiLir..

RaSenGan
12.Ağustos.2010, 23:25
Sabri Sarıoğlu :icon_cool:

Emre Çolak'ın çok daha iyi bir profile sahip olmasını umuyorum.

unleashed
12.Ağustos.2010, 23:27
Gustavo Colman'da büyük bir gelişim bekliyorum. Geçen sene özellikle 2. yarı Trabzonspor maçlarını izlemiş olanlar ne dediğimi daha iyi anlamışlardır.

vego
12.Ağustos.2010, 23:43
makukula

Edit: Dünya kupasında patlayan her oyuncu: Dos santos,elano,Gyan,Forlan...

Zekirdek
12.Ağustos.2010, 23:45
Miroslav Stoch.

Legendary
12.Ağustos.2010, 23:56
Gökhan Gönül , Stoch , Selçuk İnan'da gelişmeler olacağını düşünüyorum. :)

aerysnmz
12.Ağustos.2010, 23:57
İbrahim Üzülmez

Fernando Gago
13.Ağustos.2010, 00:10
Pedro aklıma ilk gelen

C h A o S
13.Ağustos.2010, 00:19
Müller ve Manu'nun aldığı Hernandez.

ersin123
13.Ağustos.2010, 00:26
Pedro aklıma ilk gelen
Kesinlikle Pedro ve Müller

nikootinn
13.Ağustos.2010, 00:40
Ozan İpek,Necip

Deus Dominus
13.Ağustos.2010, 00:54
Leonel Nunez, Sercan Yıldırım!, Mehmet Batdal, Necip Uysal, Teofilo Gutierrez, Jaja.

TuTh
13.Ağustos.2010, 00:57
Gyan , Forlan , Pedro , Mesut , Müller

EmReLie
13.Ağustos.2010, 01:06
Stoch,Gökhan Gönül,Arda Turan,Stoch,Sercan Yılldırım,Ozan İpek

Zekirdek
13.Ağustos.2010, 01:07
Gökhan Gönül'ü de ekleyeyim. Türk olmasa Avrupa en büyük 10 takımında as oynardı.

EmReLie
13.Ağustos.2010, 01:29
Gökhan Gönül'ü de ekleyeyim. Türk olmasa Avrupa en büyük 10 takımında as oynardı.

Şu Avrupa'nın Bizden Alıp Veremediği Ney Ya. Geçmiş Geçmişte Kaldı:) Bizim Ülke Hiçbirşey kazanmasın,haketmesin,olmasın,etmesin

vego
13.Ağustos.2010, 01:31
yok ondan değil onunda etkisi olabilir ama:zuhaha

EU pasaportu:)

EmReLie
13.Ağustos.2010, 01:34

Başlatmasınlar Eu'suna bizim asLanlar Gibi TR'miz Var

gokay06
13.Ağustos.2010, 03:37
gökhan gönül,ozan ipek,gyan,stoch,mesut,pedro,müller,hernandes ve j.miller

BaGa TaRKaN
13.Ağustos.2010, 04:16
Kesinlikle Necip Uysal ve Emre Çolak

mtd681907
13.Ağustos.2010, 05:15
Necip den bende umutLuyum, fakat fm yetkililerin oyuna aktarıcağından pek umutLu değiLim :@

Varonil
13.Ağustos.2010, 05:23
Thomas Müller
Asamoah Gyan
Miroslav Stoch
Emre Çolak
Gökhan Gönül
Necip Uysal

World Hollow o1
13.Ağustos.2010, 05:28
oyunu bilgisayar kaldırdıda..

bombayı pimi mi düşünecem..(:

Walter Sakana
13.Ağustos.2010, 06:49
Pedro (Barcelona)
Thomas Müeller, Bastian Schweinsteiger (Bayern M.)
Yaya Sanogo (Auxerre)
Gregory Van der Wiel (Ajax)
Javier Hernandez (Man Utd)

Börk
13.Ağustos.2010, 07:00
Pedro , Mesut , Hernandez , Müller.

Revolution
13.Ağustos.2010, 17:18
Mesut , Müller , Olic , Lukaku , Pedro

LaigLeNoiR
13.Ağustos.2010, 17:24
Gökhan Gönülde artış bekleyenleri anlamıyorum. 150 ye yakın bir ca değeri vardı sanıyorum. Daha ne olacak merak ediyorum.

CeNTeR_TR
13.Ağustos.2010, 17:32
Gökhan Gönülde artış bekleyenleri anlamıyorum. 150 ye yakın bir ca değeri vardı sanıyorum. Daha ne olacak merak ediyorum.

Murat Şu ca pa işinden anlamıyorum ama Dünyada bana 5-6 tane hatrı sayılır sağ bek say desem Maicon Ramos Alves gibi isimleri sayacaksın ve bunların içinede GG ekleyeceksin tarafsız bakarsan ki sen tarafsız bakan birisisin :) Ramos Alves Maicon gibi adamların ca ları kaç bilmiyorum ama Gökhan biraz daha etkili olabilir :)

En çok patlama beklediğim oyuncu Daniel Güiza :icon_twisted:

CAGR1
13.Ağustos.2010, 17:42
Yaya Sanogo ismine katılıyorum ayrıca Abdülkadir diyorum..Oyunda nasıl yaparlar bilmiyorum ama benim gerçek hayatta yıldız olmasını beklediğim bir isim :)

nouma16
13.Ağustos.2010, 18:48
Necip Uysal, Cenk Gönen

Aşk-ı Şehir
13.Ağustos.2010, 18:51
Murat Şu ca pa işinden anlamıyorum ama Dünyada bana 5-6 tane hatrı sayılır sağ bek say desem Maicon Ramos Alves gibi isimleri sayacaksın ve bunların içinede GG ekleyeceksin tarafsız bakarsan ki sen tarafsız bakan birisisin :) Ramos Alves Maicon gibi adamların ca ları kaç bilmiyorum ama Gökhan biraz daha etkili olabilir :)

Yapma gözünü seveyim. Maicon, Ramos, Alves nerde Gökhan Gönül nerde. Gökhan Gönül çok iyi bir bek. Ama saydığın oyuncular World Wide oyuncular...

Benim en çok patlama beklediğim oyuncu Javier Hernandez...

nannar
13.Ağustos.2010, 18:55
Pedro (Barcelona)
Yaya Sanogo (Auxerre)

bunlara tamamen katılıyorum ve türk olarak da necip ve emre çolak yükselir sanırım. gelen yabancılarda bir artış olacağını zannetmiyorum (Stoch-dia-pino 3 lüsü) :)

nannar
13.Ağustos.2010, 18:59

yaşı itibariyle çok fazla arttırılmaz bence de Ca'sı ama oyunda etkisi biraz daha arttırılabilir. Fenerbahçe'de mi iyi görünüyor yoksa gerçekten gideceği her takımda çok iyi mi oynar orası muamma oldugu için çok etkili hale getirmiyorlar sanırım.Tuncay örneği gibi... FB de çok etkiliydi ama gidince aynı etkili oyunu sergileyemedi. Türk oyuncular bu yüzden çok yükseltilmiyor sanırım. Yani Arda Turan Ca olarak 152 görünüyor ama Avrupada mevkisini sayılı oyuncularından diye düşünülüyor Türkiye'de. Eğer Arda buradaki oyununu gidip Barcelona'da oynarsa Ca'sı 165 falan olur :) Oynadığı takımla da ilgili yani.

RaSenGan
13.Ağustos.2010, 18:59

Biraz uçmuşsun abi :) Tamam Gökhan Gönül taş gibi sağ bek de o adamlar ayrı bir şey.

iam1superman
13.Ağustos.2010, 19:27
Necip Uysal, Arda Turan , Emre Çolak'ta artış ve Güiza'da düşüş bekliyorum :D

CeNTeR_TR
13.Ağustos.2010, 19:29
Yapma gözünü seveyim. Maicon, Ramos, Alves nerde Gökhan Gönül nerde. Gökhan Gönül çok iyi bir bek. Ama saydığın oyuncular World Wide oyuncular...

Mustafa bende zaten onların seviyesinde olmalı demiyorum tam olarak.Emre Çolak'ın Necip'in profilinde artış beklerken GG de de artış beklemek lazım.GG Şuan Fenerbahçe yerine Barca Real gibi takımlarda olsa ohoho ca sı 100000 falan diyorduk bence :)

Biraz uçmuşsun abi :) Tamam Gökhan Gönül taş gibi sağ bek de o adamlar ayrı bir şey.

Uçmak olarak değilde Aygün onlara yakın seviyeyi kasteddim ben.Sonuçta bizim Ligimizde biz kimleri kimlerle kıyaslıyoruz bunu sende bende çok iyi biliyoruz :)

hhkahraman
13.Ağustos.2010, 22:28
Dzagoev, Mandzukic, Siem de Jong

Legendary
13.Ağustos.2010, 22:56
Volkan Demirel de bence kesinlikle artış olacaktır.Bence en iyi Türk kaleci.Tabi Onur Kıvrak ve Hakan Arıkan'da da artış olacaktır ama yine en iyisi Volkan bence. :)

Ahmet Göktaş
13.Ağustos.2010, 23:45
oyunu bilgisayar kaldırdıda..

bombayı pimi mi düşünecem..(:

:zuhaha Aynı durumdayım bende kaldırsın PC'de patlama yapan yapsın :D

Ben şahsen

Colman'ın çok iyi bir profile sahip olmasını bekliyorum.
Necip Uysal'ın profili sabit kalabilir ancak Potansiyelinde önemli artış bekliyorum.
Musa Çağıran ve Batdal'ın profillerinde artış bekliyorum.
Bobo'nun bitiriciliğinin 15 olması en büyük dileğim. 3 senedir oldugu gibi :)
Ozan İpekte bir yükselme olmalı.
Selçuk-Ceyhun ikilisinin çok iyi bir profile sahip olması gerek.
Emre Çolak'ın mental özelliklerinin çok daha iyi olmasını bekliyorum.
Bir de 15-20 tane genç Türk oyuncunun Potansiyeli yüksek olsa da 2 sezon oynadıktan sonra yerli sıkıntısı çekmesek diyorum.

MeMo
13.Ağustos.2010, 23:47
Stoch'ta büyük artış bekliyorum.Geçen seneye kadar pek göz önünde değildi ama geçen sene Hollanda şampiyonu Twente'nin en önemli adamlarından biriydi.

Walter Sakana
13.Ağustos.2010, 23:54
Manchester United yeni bir genç oyuncuyla daha anlaşmış. Vitoria de Guimaraes takımında forma giyen 20 yaşındaki orta saha oyuncusu BEBE.

8 milyon € ödedikleri düşünülürse muhtemelen yeni bir wonderkid'imiz olacak :)

mtd681907
14.Ağustos.2010, 00:57
Manchester United yeni bir genç oyuncuyla daha anlaşmış. Vitoria de Guimaraes takımında forma giyen 20 yaşındaki orta saha oyuncusu BEBE.

8 milyon € ödedikleri düşünülürse muhtemelen yeni bir wonderkid'imiz olacak :)

Aynen :) Ama 20 yaşında, beLki oLmayabiLir de.. Bu yaştan sonra genc bi wonderkid' in gösterdiği geLişmeyi gösterebiLirmi ??? :D

RaSenGan
14.Ağustos.2010, 06:32
8.800.000 € ödemişler 1,90 boy var iyidir herhalde :)

ForeverFener
14.Ağustos.2010, 13:07
Mesut,Pedro,Jeffren,Stoch,Sessegnon

ForCimbom
14.Ağustos.2010, 13:47

biz türkler futbolun mental yanını ne zaman öğreneceğiz ve ne zaman x x değil de xinho olsaydı şu şu takımda as oynar, şu kadar değeri olurdu demeyi bırakacağız acaba...

gökhan gönül hızlı çalışkan agresif iyi top kapan iyi bindirme yapan bir adam. ama bu iyilerin derecelendirmesi de olmalı. misal maicon veyahut alves bir bindirme yapar ama topu ezme olasılığı atağı bitirme olsalığı sıfıra yakındır. öyle hızlı karar mekanizmaları öyle iyi mental yapıları vardır. ama gökhan gönül'de bu oran çok daha fazladır. nedeni de iyi bir mental eğitim almamış olmasıdır. x in adı xinho olunca o kadar da para etmeyeceğinin nedeni budur. avrupa'da altyapı var bizde yok.

ben basit bir fm araştırmasıyla gökhan'dan daha iyi bir sürü sağ bek bulabilirim ... örneğin;

zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson, micah richards, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

hangi birinin gökhan'dan daha iyi olduğunu iddia edebilirsiniz? gökhan gönül'ü, bunun gibi onlarca aynı kalibredeki sağ beki sollayıp maicon dani alves gibi adamların olduğu elit listeye sokabilirsiniz? bu tercihi yapmak için kaç defa izlediniz bu saydığım ve sayabileceğim bilimum yetenekli sağ beki?

Redrum
14.Ağustos.2010, 14:53
Müller uçacak. Tamam 2010'da da güçleri güzel, fena değil. Ama iddia ediyorum, hiç kimse bir sezon o adamı oynatıp, istediği kadar tutor yaptırıp, en iyi antremanları yaptırsa bile, 2011 deki profiline getiremeyecek. fm 2005'teki podolski ile fm 2006'daki podolski arasındaki farkı düşünün. Halbuki oyunda hiç bir zaman bir sezonda oyuncuyu bu kadar geliştiremiyoruz, ne kadar acı.

CeNTeR_TR
14.Ağustos.2010, 15:04
biz türkler futbolun mental yanını ne zaman öğreneceğiz ve ne zaman x x değil de xinho olsaydı şu şu takımda as oynar, şu kadar değeri olurdu demeyi bırakacağız acaba...

gökhan gönül hızlı çalışkan agresif iyi top kapan iyi bindirme yapan bir adam. ama bu iyilerin derecelendirmesi de olmalı. misal maicon veyahut alves bir bindirme yapar ama topu ezme olasılığı atağı bitirme olsalığı sıfıra yakındır. öyle hızlı karar mekanizmaları öyle iyi mental yapıları vardır. ama gökhan gönül'de bu oran çok daha fazladır. nedeni de iyi bir mental eğitim almamış olmasıdır. x in adı xinho olunca o kadar da para etmeyeceğinin nedeni budur. avrupa'da altyapı var bizde yok.

ben basit bir fm araştırmasıyla gökhan'dan daha iyi bir sürü sağ bek bulabilirim ... örneğin;

zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson, micah richards, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

hangi birinin gökhan'dan daha iyi olduğunu iddia edebilirsiniz? gökhan gönül'ü, bunun gibi onlarca aynı kalibredeki sağ beki sollayıp maicon dani alves gibi adamların olduğu elit listeye sokabilirsiniz? bu tercihi yapmak için kaç defa izlediniz bu saydığım ve sayabileceğim bilimum yetenekli sağ beki?

zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson[, micah richards[, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

Eğer böyle bir liste varsa karşımda açıkçası ben Gökhan'ı o listeye yakıştırmam :) Sabri falan desek hadi neyse ama Gökhan Gönül diyoruz.Sizin düşüncenize göre Maicon'a Alves'e Gökhan ne kadar uzaksa , Bana görede bu oyuncular Gökhan'a o kadar uzaklar.

Sabri'nin yer yer övüldüğü bir Türkiye futbol kamoyunda yaşıyoruz Gökhan'ın da orta seviye bir topçu olarak görülmesi çok doğal aslında ;)

ForCimbom
14.Ağustos.2010, 15:15
zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson[, micah richards[, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

Eğer böyle bir liste varsa karşımda açıkçası ben Gökhan'ı o listeye yakıştırmam :) Sabri falan desek hadi neyse ama Gökhan Gönül diyoruz.Sizin düşüncenize göre Maicon'a Alves'e Gökhan ne kadar uzaksa , Bana görede bu oyuncular Gökhan'a o kadar uzaklar.

Sabri'nin yer yer övüldüğü bir Türkiye futbol kamoyunda yaşıyoruz Gökhan'ın da orta seviye bir topçu olarak görülmesi çok doğal aslında ;)

dediğim gibi çok tekdüze bakıyoruz futbola... koşuyor mu bindirme yapıyor mu oh ne güzel bek oyuncusu...

micah richards gibi insan azmanı, glen johnson zabaleta gibi adamların olduğu bi listeye gökhan gönül ü yakıştırmayacak derecede büyük görüyorsanız hiçbirşey diyemem. glen johnson rakip ceza sahasında art arda birkaç kişi çalımlayacak tekniğe, sonra geri dönüp savunma yapacak kadar ciğere sahip bir adamdır örneğin. tabi bunun yanında gökhan'dan çok dah üstün bir de mental yapısı da vardır en önemlisi... bizim futbolcularımızın yüzde 99 unda olmayan ve bizim uluslararası futbolda bir yere varamamamızın sebebi olan...

hep göz ardı ediliyor bu olay. örneğin sabri nin gökhan gönül'den daha az beğenilmesinin çok daha fazla eleştirilmesinin nedeni bu mental yapıdır. gökhan mental olarak sabri'den daha iyidir. ve biz ikisini izlediğimiz için gökhan kesinlikle daha iyi diyoruz. ama avrupa liglerindeki adamların sabri ile gökhan arasındaki mental farklılığın çok daha fazlasına sahip olduğunu unutuyoruz. o adamı sezonda 30-40 maç izlesek o zaman anlarız herhalde işte neden, nasıl daha iyi topçu olduğunu gökhan'dan...

CeNTeR_TR
14.Ağustos.2010, 15:29
dediğim gibi çok tekdüze bakıyoruz futbola... koşuyor mu bindirme yapıyor mu oh ne güzel bek oyuncusu...

micah richards gibi insan azmanı, glen johnson zabaleta gibi adamların olduğu bi listeye gökhan gönül ü yakıştırmayacak derecede büyük görüyorsanız hiçbirşey diyemem. glen johnson rakip ceza sahasında art arda birkaç kişi çalımlayacak tekniğe, sonra geri dönüp savunma yapacak kadar ciğere sahip bir adamdır örneğin. tabi bunun yanında gökhan'dan çok dah üstün bir de mental yapısı da vardır en önemlisi... bizim futbolcularımızın yüzde 99 unda olmayan ve bizim uluslararası futbolda bir yere varamamamızın sebebi olan...

hep göz ardı ediliyor bu olay. örneğin sabri nin gökhan gönül'den daha az beğenilmesinin çok daha fazla eleştirilmesinin nedeni bu mental yapıdır. gökhan mental olarak sabri'den daha iyidir. ve biz ikisini izlediğimiz için gökhan kesinlikle daha iyi diyoruz. ama avrupa liglerindeki adamların sabri ile gökhan arasındaki mental farklılığın çok daha fazlasına sahip olduğunu unutuyoruz. o adamı sezonda 30-40 maç izlesek o zaman anlarız herhalde işte neden, nasıl daha iyi topçu olduğunu gökhan'dan...

Yukarıdaki isimlerde koyuya almıştım hatta yanlış yapmışısım bazılarında belli oluyor 2-3 ismi ayrı tuttum zaten.Diğerleri Gökhan'ın yanından geçemez bana göre :)

Dooki
14.Ağustos.2010, 15:33
Batuhan Karadeniz'in kişiliği değişir herhalde artık. Tamam adam hırslı da, bunu oyuna yansıtınca iyi bir özellik oluyor, halbuki Batuhan gerçek hayatta çok problem çıkaran biri.

ForeverFener
14.Ağustos.2010, 16:27

Haklısın tabiki birçok Türk futbolcuda mental gelişmemiş altyapıya önem verilmiyor.Ama her bek oyuncusunun mutlaka bir eksigi oluyor söyledigin Glen Johnson bazen kademeye girmede sıkıntı yaşıyor veya micah richards glen johnson kadar yüksek teknik kapasiteye sahip değil.Her takımın,veya her menajerin kendine göre bir taktik anlayışı var ve bunun doğrultusunda kadrosunu oluşturuyor.Ben mesela atak beklerini severim sürekli hücuma çıkan hızlı,sen savunmadan dönme bi bek oyuncusu seversin,başkası her ikisini de birlikte yapan adamı sever.Yani demek istedigim Gökhan Gönül de dedigin gibi pek mental yok ama her bek oyuncusu da muazzam olamaz yani mutlaka eksik yönleri vardır bence..

ozaniel
14.Ağustos.2010, 16:45
Gökhan Gönül bir kere safkan bir bek de değil. Defansif zaafları var. Dünyaca ünlü bekler arasında safkan bek olmayan bir tek belki Daniel Alves var ama mental yönüyle, hızıyla kapatıyor ve hücuma katkısı da Gökhan Gönül'den çok daha iyi.
Hem Gökhan Gönül'ün Fm profilindeki özelliklere tek tek baktığımızda da eksik bir özelliği yok bence.

perpetua
14.Ağustos.2010, 19:48
Bosuna tartismayin. Burada yazilanlarin bir cogunda olsa olsa 1-2 puanlik gelisme vardir.

Tabii 20 yas altindaki oyuncularda biraz daha buyuk gelisim olabilir.

Yurt disindan gelenleri ise, geldigi gibi oyunda gorursunuz. Eger profillerinde bir sorun varsa, ocak ayinda degerlendiririz. :)

playeray
14.Ağustos.2010, 21:23
Necip Uysal, Cenk Gönen, Mesut Özil, Müller. Aklıma gelmeyenler...

MuraTBudaN
15.Ağustos.2010, 06:11
Thomas Müller-Mesut Özil-Vincent Enyeama-Miroslav Stoch-Sercan Yıldırım

Wesley Sneijder
15.Ağustos.2010, 10:23
Recep Niyaz, gerçekte yıldız adayı olarak gösterilmesine rağmen oyunda pek sönük kalmış, gerçi hiç maçını izlemedim ama spekülasyonlara göre konuşuyorum. Artış beklemiyor değilim.

okartal
15.Ağustos.2010, 12:55
Bobo - Necip - Cenk Gönen - İsmail Köybaşı - Holosko - Stoch - Vittek(Dünya kupasındaki gollerden sonra o profil yakışmıyor) - Geremi(hızı belki artabilir) - Geovanni(Ankaragücü'ne transferi ile hayat veren oyuncu oldukça iyi)

Lim10
15.Ağustos.2010, 13:06
Patlama beklediğim demeyelimde, profillerinin geliştirileceğini düşündüğüm oyucular;

Bursaspor'un bütün önemli oyuncuları
Onur Kıvrak
Sinan Bolat
Mehmet Topal
Musa Çağıran
Mesut Özil
Thomas Müller
Sami Khedira
Wesley Sneijder
Robert Lewandowski
Diego Milito
Romelu Lukaku
Olexander Aliev
Kevin Gameiro
Sergio Canales
Angel Di Maria
Gianpaolo Pazzini
Anthony Annan
Jan Mucha
Mauricio Isla
Ramirez
Mehmet Batdal
Eden Hazard
Fabio Coentrao
Javier Pastore
Sofiane Feghouli
Mevlüt Erdinç
Kwadwo Asamoah
McDonald Mariga
Adil Rami
James Milner
Pedro
Selçuk İnan
Necip Uysal
Miroslav Stoch
Emmanuel Emenike
Luis Suarez

diye gider bu liste.

LaigLeNoiR
15.Ağustos.2010, 13:40

Senin için hiç üşenmedim kardeşim ;)

Gökhan'ın 10.03deki ca'sı 145 ;

Şimdide 145 ve 145+ olan sağ beklerden örnekler vermek istiyorum.

Zanetti, Zabaleta, Ansaldi, Campagnano, Belletti, Emerton, Maicon, Dani Alves, Rafinha, Cicinho, Zapata, Corluka, Srna, Wes Brown, Grygera, Carragher, Neville, Glen Johnson, Zebina, Chalme, Reveilleire, Sagna, Rod Fanni, Westermann, Lahm, Fritz, Friedrich, Beck, Boateng, Heitinga, Boulahrouz, Zambrotta, Bonera, Santon, Eboue, Bosingwa, Anyukov, Ivonovic, Cuellar, Iraola, Arbeloa, Gamez, Behrami, Chrygnski, Lichtsteiner, Sergio Ramos.

Bunlarda 145 ve 145+ oyuncular dünya üzerindeki DR yeteneği min. 16 olan.

O yüzden bence Gökhan Gönül normal bir seviyede gibi görünüyor.

CeNTeR_TR
15.Ağustos.2010, 13:55
Senin için hiç üşenmedim kardeşim ;)

Gökhan'ın 10.03deki ca'sı 145 ;

Şimdide 145 ve 145+ olan sağ beklerden örnekler vermek istiyorum.

Zanetti, Zabaleta, Ansaldi, Campagnano, Belletti, Emerton, Maicon, Dani Alves, Rafinha, Cicinho, Zapata, Corluka, Srna, Wes Brown, Grygera, Carragher, Neville, Glen Johnson, Zebina, Chalme, Reveilleire, Sagna, Rod Fanni, Westermann, Lahm, Fritz, Friedrich, Beck, Boateng, Heitinga, Boulahrouz, Zambrotta, Bonera, Santon, Eboue, Bosingwa, Anyukov, Ivonovic, Cuellar, Iraola, Arbeloa, Gamez, Behrami, Chrygnski, Lichtsteiner, Sergio Ramos.

Bunlarda 145 ve 145+ oyuncular dünya üzerindeki DR yeteneği min. 16 olan.

O yüzden bence Gökhan Gönül normal bir seviyede gibi görünüyor.

EyvAllah kardeşim sağolasın :) Tabi senin dediklerinde mantıklı ama ister istemez Gökhan'da biraz daha artış bekleniyor.Ama dediğim gibi ben ca pa işlerinden anlamam.O yüzden yine oradaki sayısal değeri en iyi siz bilirsiniz ama ben Gökhan'ın yukarıdaki birkaç oyuncudan daha iyi olduğunu düşünüyorum :)

Gerçi Ömer abide demiş fazla bir artş beklemeyin diye , yine yabancılarda 5-6 özellik 2-3 artar bizimkiler olduğu yerde sayarlar :)

ForCimbom
15.Ağustos.2010, 14:13
Gerçi Ömer abide demiş fazla bir artş beklemeyin diye , yine yabancılarda 5-6 özellik 2-3 artar bizimkiler olduğu yerde sayarlar :)

haklı ama :) ...

türk futbolcuları kendilerini geliştirmemekte keçi inadına devam ediyor. arda son 1 senede bırak kendini geliştirmeyi geriledi bile. mehmet topal deniyor, adam hayatının en berbat sezonunu geçirdi geçen yıl. bir gram ilerleme yok. türk futbolcu olarak bence yükseltilmesi muhtemel adamlar ;

ozan ipek
volkan şen
onur kivrak
mustafa pektemek

aklıma gelenler bunlar şimdi. elbette birkaç isim daha çıkacaktır.

ayrıca necip emre falan zaten mental olarak gayet yeterli yansıtılmış oyuna, zevkli olan onları ilerleyen yıllarda geliştirmek değil mi? adamların potansiyelleri zaten yerli yerinde. bi artış beklenemez onlarda bana göre.

alozz
15.Ağustos.2010, 14:29
Mesut Özil, Müller, Elano, Arda gibi gbi.

Bordo61Mavi
15.Ağustos.2010, 16:13
Sadece kendi takimim icin konisim

Selcuk Turkiyenin en iyi orta sahalarindan biri, cok daha iyi olmasi lazim
Colman, gecen seneki performans ortada
Onur, Potansiyeli herkes gordu

remzi1242
15.Ağustos.2010, 20:23
Şu Avrupa'nın Bizden Alıp Veremediği Ney Ya. Geçmiş Geçmişte Kaldı:) Bizim Ülke Hiçbirşey kazanmasın,haketmesin,olmasın,etmesin

tek bir nedeni var

adamlar porofesyonel

bizde her işi takımı biel bşakanlar kuruyor ne bekliyorsunuz :D

okan emre hakan gitti interde oynadı

ümit ilanda tugay blackburnde emre newcastleda oynadı tucay bak stokeda

hepside gittiler zamanında avrupaya kazandılar bizde kasap ve kazma futbolcular sadece para kazanma zihniyeti olursa bir şey olmaz

birde ecip mehmet battal bunların profilinde iyi gelişme bekliyorum
müller wonderkid olur herhalde

therush5
17.Ağustos.2010, 15:12
Necip,Müller,Pedro,Diego Milito

Corpus
17.Ağustos.2010, 15:24
1.Onur kıvrak
2.Pedro
3.Messi ( daha da uçuracaklar)
4.mesut
5.müller

Aşk-ı Şehir
17.Ağustos.2010, 15:28
Messi'nin öyle uçmasını felan beklemeyin. Messi'de büyük değişiklikler olmayacaktır. Zaten özellikleri gayet iyiydi. :) Ama bana vercekler öyle bir oyuncu bütün özelliklerine 20 girerdim. :p

Zekirdek
17.Ağustos.2010, 15:39
Necip,Müller,Pedro,Diego Milito

Milito daha ne kadar artacak. 30 yaşını geçmiş adamın özelliklerini arttırmazlar. Kısacası düşürmezlerse iyi.

EL-Hadji
18.Ağustos.2010, 11:53
Milito düşmez ki.. Geçen sene şov yaptı.

Zekirdek
18.Ağustos.2010, 11:58
Milito düşmez ki.. Geçen sene şov yaptı.

Ama artmazda.

LaigLeNoiR
18.Ağustos.2010, 13:09
Niye artmasın ki , ben İbrahim Üzülmez'in bile bazı özelliklerinin artmasını bekliyorum :)

caglaruzun
18.Ağustos.2010, 18:24
Thomas Müller, Romelu Lukaku, Sessegnon, Gyan, Pedro, Mesut Özil, Arda(Şut, Frikik), Elano, Forlan, Suarez, Eljero Elia aklıma gelenler.

nessus
18.Ağustos.2010, 18:34
gökhan gönül'ün özellikleri iyi yansıtılmış aslında. gizli özelliklerden consisteny ve ambition arttırılabilir.

stoch oyuna 2010 haliyle aktarılırsa kimse oynatmaz, o değerler gerçeği yansıtmıyor bana kalırsa.

Zekirdek
18.Ağustos.2010, 18:51
gökhan gönül'ün özellikleri iyi yansıtılmış aslında. gizli özelliklerden consisteny ve ambition arttırılabilir.

stoch oyuna 2010 haliyle aktarılırsa kimse oynatmaz, o değerler gerçeği yansıtmıyor bana kalırsa.

3 sene Chelsea Rezerv'de olduğu için öyle. Bu sene Twente performansı ile özellikleri artacaktır.

achillesgg
18.Ağustos.2010, 19:20

ispanya da problem değil

manu nun aldığı fernandez asamoah gyan semih şentürk dünya kupasında parlayan oyuncular ve arsenal kadrosunun yarısı bendtner falan da dahil

b7baris
18.Ağustos.2010, 21:53
Thomas Müller , Sami Khedira, Mesut Özil , Pedro ve Diego Milito en net artışı gösterecek oyuncular bence.

conistorm
19.Ağustos.2010, 16:23
kendi takımım galasaray için
arda özellikle şut ve duran toplarda
mehmet batdal bence su anki profiline göre baya bi artış olması lazım
sabri ^^
azıcıkta mustafa sarp :D
ayroca aykutu unutmuşum :)
dier turk takımlarında
trabzonda onur fenerde volkan ve semih bursada ozan ipek

BleedingMoon
19.Ağustos.2010, 16:55

göhkan gönül buradaki bir çok oyuncuyu sırtında taşırken sahada 10 kere gidip gelir :D tabi lahm, alves, maicon ve ramos süphesiz gökhan'dan daha iyi.

eminim alman, italyan ya da ispanyol falan olsaydı işler değişirdi.

ayrıca sabri'yi de yabana atmamak lazım. 2008 ve 2009'da özellikleri iyiydi. 2010'da taraftar baskısıyla özellikleri düşürüldü galiba.

emre'nin de özelliklerinin iyileştirileceğini umut ediyorum artık. oyununu her sene gördükçe iyileştiriyorlar. 2009'da markajı 4 müydü neydi. nasıl araştırmacılıksa? 2010'da 10 yapmışlar galiba. allah razı olsun.

forlan'ın da frikiklerini 7 yapan arkadaşa burdan selam ederim. nasıl araştırmacıy mışsınız arkadaş. bu adamı hiç mi frikik kullanırken görmediniz?

BleedingMoon
19.Ağustos.2010, 16:59
ayrıca selçuk inan'ın da özelliklerinde artış bekliyorum. adam bildiğin turkish pirlo aga :D o kadar olmasa da düz adam profilinden kurtarmaları lazım.

cris king
20.Ağustos.2010, 00:01

kardeş yansıtmıyor olurmu bende 2.yıl wolves 11 m euroya aldı diğer sezonda manu ya 24 m paunda gitti takımın yıldızı ve özellikleri hayli gelişmişti...

perpetua
21.Ağustos.2010, 13:15

Ambition, ozellikle Fenerbahce'den ayrilip Avrupa'da oynamak istemedigini belirttigi icin dusuk tutuldu. Dusuncesinde bir degisiklik oldugu konusunda da herhangi bir bilgi yok henuz. :)

Facx
21.Ağustos.2010, 14:28
sercan volkan ozan 3lüsü
luis suarez
onur kıvrak
pedro
annan
milito
muller
emre çolak
a.sanchez
giovanni dos santos
javier hernandez
lukaku
ve bence en büyük gelişmeyi göstermesi gereken kişi Dzagoev

he bide vemaelen (nası yazılıyodu bu xD ) uzun şutunun 16 civarı olması gerek :D

izmer96
21.Ağustos.2010, 16:19
Emenike ...

grkm33
21.Ağustos.2010, 17:49
Emenike,Mehmet Batdal,Emre Çolak,Arda'nın şutu,Onur Kıvrak,Canales,Bebe,Sabri,Gökhan Gönül,Pino az da olsa bekliyorum,M.Sarp,Volkan Şen,Sercan,Necip Uysal,İsmail Köybaşı,Segio Busquets,Higuan Mental yapısı,Pato,G.Dos Santos,Pedro,Lukaku,Ceyhun Gülselam

Daha var aklıma gelmedi. Necip'ten patlama bekliyorum

vego
21.Ağustos.2010, 17:51
Açıkcaso milito'nun hiçbirşey olmazsa bütün zihinsel özellikleri 20 felan olsun:DTakımına 3 kupa kazandırdı:D

cris king
21.Ağustos.2010, 19:40
stoch,yasin avcı,emenike(bjk,gs,fb nin transfer listesine girebilir hatta almanyanın orta halli takımlarının listesinede)mehmet batdal,javier hernandez,bebe :D,bobo,necip uysal zaten iiidi bu kez patlama yapar,higuain,forlan,thomas müller,mesut özil,sami khedira(2010da felaketti),eljero elia,gyan asamoah,kevin prince boateng,daniel sturridge şimdilik bu kadar geliyor aklıma takım olarakda gerçekte bilmemde fm de patlama yapacağından emin olduğum tek bir takım var Juventus...

Zekirdek
21.Ağustos.2010, 19:42
Emenike'de çok büyük bir patlama olacağını sanmam. Koy bir GS'ye yada FB'ye çok etkisiz olur. Küçük takımın büyük topçusu olur.

vedat1987
22.Ağustos.2010, 05:40

göhkan gönül buradaki bir çok oyuncuyu sırtında taşırken sahada 10 kere gidip gelir :D tabi lahm, alves, maicon ve ramos süphesiz gökhan'dan daha iyi.

eminim alman, italyan ya da ispanyol falan olsaydı işler değişirdi.

ayrıca sabri'yi de yabana atmamak lazım. 2008 ve 2009'da özellikleri iyiydi. 2010'da taraftar baskısıyla özellikleri düşürüldü galiba.

emre'nin de özelliklerinin iyileştirileceğini umut ediyorum artık. oyununu her sene gördükçe iyileştiriyorlar. 2009'da markajı 4 müydü neydi. nasıl araştırmacılıksa? 2010'da 10 yapmışlar galiba. allah razı olsun.

forlan'ın da frikiklerini 7 yapan arkadaşa burdan selam ederim. nasıl araştırmacıy mışsınız arkadaş. bu adamı hiç mi frikik kullanırken görmediniz?
yapma be dostum bence sen sadece fenerin maçlarını izliyorsun :D zanetti,bikaç yıl önceki belletti,maıcon,danı alves,rafınha,savunmasıyla corluka,hücum yönüyle srna,her yönüyle glen johnson,sagna,lahm,zambrotta,ıvanovıc,sergıo ramos gökhandan iyi oyuncular kesinlikle.
bikere gökhanın defansif sezileri,kademe anlayışı,mental yönleri,sürekliliği vs vs özelliği büyük avrupa takımları için yetersiz.
bide şunu demek istiyorum Türk araştırmacılara cimri diyen arkadaşlar için.Arda yı messiye gökhanı maicona,cenki zaten buffona yakın gören arkadaşlara soruyorum.Bu arkadaşların oynadığı takımlar daha perşembe günü paoka,karpaty e karşı ne yapmışlar.Benim sahada gördüğüm en iyi oyuncu deniz kozhanovdu.şunu artık bilmeliyiz avrupadaki tempo çok farklı hele şampiyonlar ligi bambaşka bizim oyuncularımız o seviyenin oyuncuları değil.artık anlayalım bunu ona göre arkadaşlara cimri diyelim

vedat1987
22.Ağustos.2010, 05:43
birde yükselmeyi hakeden çok oyuncu saymış arkadaşlar çoğuna katılıyorum ayrıca gareth bale kesinlikle birkaç seviye arttırdı performansını

MyLifer
22.Ağustos.2010, 13:09
Mesut Özil ve Müller'de patlama bekliyorum. Bence Dünya Kupası'nın büyük bir etkisi olacaktır.

titates1
23.Ağustos.2010, 18:30
Milito'nun bitiriciliğini 21 yapsınlar :p diğerlerini zaten herkes yazmış

Ahmet Göktaş
23.Ağustos.2010, 19:16
Mesut'ta daha ne yükselecek merak ediyorum :) Zaten şuanki profilini yansıttı ve şuandaki profiline göre bir performans sergiledi Dünya kupasında. Yani profili orta derece olsa 13-14'lerle dolu bir profil olsa Dünya kupası performansına göre arttırılır da şu profini daha da arttırmak için Messinin çoğu özelliğini 22-23 yapmak gerekir.

Facx
23.Ağustos.2010, 22:00
Milito'nun bitiriciliğini 21 yapsınlar :p diğerlerini zaten herkes yazmış
:D:D:D aynen :D:D:D

bide honda dan ve endo ydu sanırım onlardan çok büyük bi yükselş bekliyorum özellikle honda dan

ve tabikide gareth bale

Hugo
23.Ağustos.2010, 22:17
:D:D:D aynen :D:D:D

bide honda dan ve endo ydu sanırım onlardan çok büyük bi yükselş bekliyorum özellikle honda dan

ve tabikide gareth bale

Bale 16 yaşındayken bile müthiş özelliklere sahipti zaten.

Onur Kıvrak en iyi Türk kaleci olur herhalde.

Zekirdek
23.Ağustos.2010, 22:48
Bale FM 2007'de Southampton'da döktürüyordu zaten. Ve halada öyle.

BleedingMoon
23.Ağustos.2010, 22:51
kesinlikle stoch. özellikle attığı muazzam ara paslardan sonra hala pasına 5 verebilen araştırmacıyı tepiklemek istiyorum.

bhll
24.Ağustos.2010, 11:10
Ben patlama beklemekten çok birşeyi merak ettim arkadaşlar. Cahilliğimi mazur görün, necip te çok yüksek artış bekliyorsunuz sebebi ne acaba? İnanın merak ettiğim için soruyorum bu çocuğu izleyebileceğim video vs varsa bana linkini gönderebilirmisiniz, dediğiniz kadar varmı cidden merak ettim.

Facx
24.Ağustos.2010, 17:15
adam bjk de as oynamaya başladı milli takımda forma giydi bırakta olsun yani :D

nikootinn
25.Ağustos.2010, 00:36
Ben açıkcası Necip'de patlama beklentisi içindeyim fakat araştırmacılar yine cimri davranacaklardır.

Revolution
25.Ağustos.2010, 00:38
Necip'te çok büyük patlama olmaz. Bu sezona göre iyi olur profili ama pa'sının artması daha mantıklı olur :)

ozaniel
25.Ağustos.2010, 02:13
pası zaten -9. Belki sabit pa verirler.

DaveJones
25.Ağustos.2010, 02:30
Yaşı genç olduğu için -9 pa bence gayet yerinde. -10 zaten dünya çapında yıldız oyuncu adaylarına veriliyor.

LaZz_61
25.Ağustos.2010, 19:46
Onur Kıvrak
Ceyhun Gülselam
Gustavo Colman
Seçuk İnan

izmer96
25.Ağustos.2010, 22:14
Baris Ozbek , Servet , Mustafa Sarp , Aykut ,Hakan Balta'in birde yonetici olarak Adnan Sezgin'in ozelliklerinde patlama bekliyorum

RiG0BeRT
25.Ağustos.2010, 22:18
Suarez,Remy,Asamoh Gyan,Van der Wiel,Pedro,Nene,Jerome Boateng.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

Micoud
27.Ağustos.2010, 19:56
Yannis Tafer, Romelu Lukaku, Gael Kakuta

DenizlispoR
27.Ağustos.2010, 21:28
Nam-ı diğer Büyük Üçlü Ayhan-Mustafa Sarp-Barış Özbek'in pas özelliği 20 verilebilir :p :D.

Lucas Neill
27.Ağustos.2010, 22:20
Nam-ı diğer Büyük Üçlü Ayhan-Mustafa Sarp-Barış Özbek'in pas özelliği 20 verilebilir :p :D.

Arti yaraticilik 20 olmali :D

JuanCarlito
28.Ağustos.2010, 13:42
Pedro
Gyan
Niang
Gokhan Gönül
Bursaspor(Takım olarak)

Varonil
28.Ağustos.2010, 13:44
Onur Kıvrak'ta da bir artış bekliyorum ..

serkan1520
28.Ağustos.2010, 14:13
Kendi takımım için yorum yapıyım fenerbahçede sırıtan 2 oyuncunun özellikleri kesinlikle artmalı bunlarda gökhan gönül ile stoch adamlar resmen ben buranın oyuncusu değilim diyor gökhan gönül mevzusuna gelincede 150 ca dan aşağısı o adama hakarettir tabii ki bende Ramos,maicon seviyesinde görmüyorum gökhanı kaldı ki söylediğim oyuncuların ca değerleri ortada gökhan gönülde bunların 1 kademe altında bir futbolcudur ve 150 160 ca arası normaldir bana göre ayrıyetten Daniel alvese teknik ve orta açma veren beyinsiz araştırmacılarada söyleyecek lafım yok 100 orta açıyorsa 99 u boşa ama müthiş artı yanı oyun bilgisi(hücumsal anlamda) ve fiziksel özellikleri

Son olarak rusya araştırmacıları oyuncuları bu kadar uçururken biz yerle bir ediyoruz allah aşkına akınfeevin bana volkandan daha iyi bir kaleci olduğunu top görmüş hangi insan söylebilir ama akinfeeve bakıyorsun oyunun en iyi 3-4 kalecisinden biri

Çıkış beklediğim oyuncular

Türk olarak onur ile necip çok eleştiriliyor ama bana göre mustafa sarpda kendini geliştirenler arasında

Yabancı olarakda Müller hollandanın sağ beki wan der wiel miydi neydi onuda çok beğendim :)

Türk oyuncularının avrupaya gidememesine gelince

1-eu pasaportlu olmamaları
2-En önemliside türk oyunculara verilen haketmedikleri değer bugün sercana 10m euro steniyor dünyada sercan gibi potansiyel vaad eden yüzlerce futbolcu var sercana 10m euro vereceklerine adamlar gidiyorlar sırbistandan hırvatistandan ordan burdan 1-2m euroya oyuncu alıyorlar bugün fenerbahçeden gökhan gönülü istesen sana kapıyı 20m eurodan açalar sebeb çünkü sadece oyuncuyu değil kontejyanıda satmış oluyor fenerbahçe bu nedenle oyuncunun normal değerinin 2 3 katı fiyat biçiliyor bu kadar basit...

konuyla alakasız ama futbola bakış açımızı özetleyen çok güzel bir olay şimdi rıdvan dilmeni herkes sever dimi futbol bilgisi oyun görüşü bakımından fikirlerine saygı duyulur geçen bir programda türkiyenin oyuncu yetiştirememesinden bahsediliyor ve mehmet demirkol ordan diyor ki altyapı eğitimiz çok zayıf oyuncular bilgisiz geliyor kendilerini geliştiremiyorlar türk hocalarda bu konuda çok zayıf diye devam ederken rıdvan dilmen araya giriyor ve bu antrönerlerin veya altyapının suçu değil futbolcu iyiyse öyle ya da böyle çıkar diyor mehmet demirkolda son derece haklı olarak ya o zaman bu ispanyanın toprağında falan mı bir şey var neden sürekli oradan çıkıyor veya avrupada doğan futbolcularımızdan çıkıyor diyor

yani anlatmak istediğim bizim altyapılarımızda rıdvan dilmenler oğuz çetinler aykut kocamanlar sergen yalçınlar zihniyeti var gelişime değil yeteneğe inanan zihniyet öyle oluncada her 10 yılda bir arda çıksın diye beklersin çıksada oyun blgisi yetersizliği sayesinde belirli seviyede kalmış sadece bireysel yetenekleriyle oynayan oyunculara sahip olursun
Yok neymiş fenerbahçede kaleci eksikliği varmış ya fenerbahçe en son ne zaman kaleci transfer etti engin ipekoğlu rüştü volkan başka kulüplerden mi geldi Mert diye çok yetenekli bir kaleci var ama onuda harcamak için ellerinden geleni yapıyorlar inşallah bir gün bu zihniyet değişirde bizde o zaman avrupaya oyuncu satmaya tesadüfi değil kalıcı başarılar elde etmeye başlarız...

Zekirdek
28.Ağustos.2010, 14:22
Stoch'ta zaten garanti artış olacak. 135 PA sahibi olacak adam değil. Şaka gibi 135 PA. En az 160 - 170 arası PA'yı hakediyor. CA 115 civarıydı herhalde.

tunacino
29.Ağustos.2010, 03:39
ben muhammeti bekliyorum.a2 ye cıkmaya basladı bu sene.

nannar
29.Ağustos.2010, 03:45
İbricic :p

Bir de Sabri var :D

sui generis
30.Ağustos.2010, 00:09
bence bugünkü maçtan sonra okanın kesinlikle arttırıması gerekiyor tam gökhan tarzında oynuyor gökhan ve stochunda artması gerekiyor
not:sadece fenerbahce için yazdım

Clayman
30.Ağustos.2010, 00:24
Stoch'ta zaten garanti artış olacak. 135 PA sahibi olacak adam değil. Şaka gibi 135 PA. En az 160 - 170 arası PA'yı hakediyor. CA 115 civarıydı herhalde.

Maşşallah gören de Stoch'u dünya yıldızı falan sanar ? Arkadaşım sen kaç yaşındasın :D ? O PA ona çok fazla, biraz tarafsız yorum yapın. Gözünüz kararmış sizin...

dogan61
30.Ağustos.2010, 01:50
Trabzonspor'la oynadığım için kesinlikle bu oyuncuları bekliyorum.. Çünkü bu oyuncular geçen seneye oranla çok iyi bir çıkış yakaladılar...

Onur Recep Kıvrak, Egemen Korkmaz, Gustavo Colman

cris king
30.Ağustos.2010, 10:54
Bale FM 2007'de Southampton'da döktürüyordu zaten. Ve halada öyle.

bale eskidende iiidi ama şimdi bir değişik adam patlama yapıyor her maç 1 golü var bi sol bek olmasına rağmen son 4-0 lık young boys maçını izledim 4 golün 3 ünde bale'in önemli katkıları var 2 asisti 1 de penaltı yaptırdığı pozisyon var bale bu ara manita mı yaptı naptı bilmiyorum ama :D dünyanın bence şuan en iyi sol beki ve durum oyundada bence böyle olacaktır...

mpaker66
30.Ağustos.2010, 18:05
Sabri Onur Baros Mesut Macheda Robben Sneijder Busquest Torres kesinlikle,Selçuk inan

remzi1242
30.Ağustos.2010, 22:25
Ertuğrul sağlamda artış bekliyorum ve rijkardada düşüş

LeqenDary
30.Ağustos.2010, 22:57
Teofilo ,Honda ,Sami Khedira ,Javi Hernandez ,Onur Kıvrak ,Volkan Şen ,Ivan Ergic ,Ozan İpek ..

murat taşlı
31.Ağustos.2010, 13:36
okan alkan:)))

LifeYourself
31.Ağustos.2010, 14:05
Ben açıkcası Necip'de patlama beklentisi içindeyim fakat araştırmacılar yine cimri davranacaklardır.Necip'i daha ne yapsın araştırmacılar.Necip'in özelliklerini 20 yapamazlar ya -9 palı yani avrupada rahat oynar gelişirse.Mesela bendeki profili bu hatta daha iyiydi bjk deyken ama man cityde 2 ve 3 ay sakatlıklar geçirdi.Ondan düşmüş fiziksel özellikleri biraz...
http://www.ressim.net/l/upload/7306441d.jpghttp://www.ressim.net/l/upload/5155fe44.jpg

iam1superman
31.Ağustos.2010, 19:47
Jermaine Beckford'da bi çıkış bekliyorum .

14Efehan14
01.Eylül.2010, 14:24
Stoch,Sami Khedira,Mesut Özil,Müller. Bu oyunculardan patlama bekliyorum. :D

lordcellad
02.Eylül.2010, 03:03
Onur Kıvrak, Khouma Babacar, Miroslav Stoch, Neymar, Mesut Özil, Eden Hazard

fm_monster
03.Eylül.2010, 15:09
Okan Alkan,Stoch,Onur,Müller

grkm33
03.Eylül.2010, 19:32
C.Ronaldo ama sadece Frikik ve Uzun Şut 'unda gelişme olacagını düşünüyorum.

MeMo
03.Eylül.2010, 19:35
Maşşallah gören de Stoch'u dünya yıldızı falan sanar ? Arkadaşım sen kaç yaşındasın :D ? O PA ona çok fazla, biraz tarafsız yorum yapın. Gözünüz kararmış sizin...

Kaç olması gerekiyor sence ? Chelsea scoutlarının beğendiği Hollanda şampiyonu Twente'nin en önemli yıldızlarından Stoch'un...

Night_Mare17
03.Eylül.2010, 21:44
Stoch un Pa sı 140 - 150 arası olabilir

goodydevil
04.Eylül.2010, 00:29

tabi doğru(!) dia'nın 160, holoskonun 158, caner erkin'in 152, andre santosun ve troisi'nin 150 PA'sı olan oyunda stoch'a 140-150 pa. evet doğru(!)

ayrıyetten gökhan gönülün profilinde değişiklik şart. zıplama, kafa(bunlar az miktarda), ilk dokunuş, soğukkanlılık, karar verme, pozisyon alma değerleri artabilir. kaldı ki gökhan kendini orta açma, pas, ilk dokunuş konusunda geliştirmeye açık bunlar da potansiyelini iyi yönde etkileyebilir. kaldı ki bunları da geliştirirse maicon olur zaten.

Zekirdek
04.Eylül.2010, 01:03

FM 2010'da çılgın atan Holosko reelde neredeyse bedelsiz yollanacaktı. Stoch'a 140 PA. Futbol enteresan. Futbol altyapısını 3 yıl İngiltere'de almış bir oyuncu bahsettiğin oyuncu.

cris king
04.Eylül.2010, 01:21
FM 2010'da çılgın atan Holosko reelde neredeyse bedelsiz yollanacaktı. Stoch'a 140 PA. Futbol enteresan. Futbol altyapısını 3 yıl İngiltere'de almış bir oyuncu bahsettiğin oyuncu.

kardeş bu sinir nedir ya stoch için :D adama fenerliler aşık olmuş o zaman bizim quaresmaya tapmamız lazım tamam geçen sezon iii bi sezon geçirmiş olabilir ama stoch bug derecede olacak seviyeye gelmedi henüz kabul edelim dia'da andre santos'da,holosko'da en az stoch kadar yetenekliki zaten fm de iii bir hocaya düştüğünde ve düzenli forma şansı verildiğinde kendini gösteriyor bende wolves'a ordanda 24 m euroya manu'ya gitmiştiki fm 11 de biraz daha gelişir hem pa'sı hem ca'sı ayrıca bu ca,pa olayına bu kadar takmayalım bence arkadaşlar editörü ben her yıl en fazla 1 kere 2 kere açarım önemli olan takım ruhu ca'sı 100 den kurulu takımla bile sabırla önemli işler yapılabilir gerçektede bu böyle değilmidir...

Night_Mare17
04.Eylül.2010, 03:36
Kardeş stoch un pa sını Arda'dan cok yapacak bir mantık bulamıyorum Quaresma ' nın da daha yetenekli daha potansiyelli oyuncu oldugu belli

M.O.S.H
04.Eylül.2010, 04:28
stoch için 155 potansiyel şimdilik ideal performansına göre ilerde artabilir

Aşk-ı Şehir
04.Eylül.2010, 14:31
Kaç olması gerekiyor sence ? Chelsea scoutlarının beğendiği Hollanda şampiyonu Twente'nin en önemli yıldızlarından Stoch'un...

Bunu yapma Memo işte. Stoch'un çok önemli bir yıldız olacağını düşünseydi Chelsea (yani 170 CA'ya ulaşabilecek seviyede bir yıldız) sence yollar mıydı 5.5 Milyon €'ya? Stoch iyi bir futbolcu. Hatta ben stilini felan çok beğeniyorum ama gerçekler bunlar. Stoch'un top sürmesinden başka artı özelliği nedir? Uzun şut atmaz, oyun kurmaz, duran top kullanamaz... Bir oyuncu 170 PA alacaksa bu özelliklerininde standartların üzerinde olması gerekli...

Zekirdek
04.Eylül.2010, 15:29
Bunu yapma Memo işte. Stoch'un çok önemli bir yıldız olacağını düşünseydi Chelsea (yani 170 CA'ya ulaşabilecek seviyede bir yıldız) sence yollar mıydı 5.5 Milyon €'ya? Stoch iyi bir futbolcu. Hatta ben stilini felan çok beğeniyorum ama gerçekler bunlar. Stoch'un top sürmesinden başka artı özelliği nedir? Uzun şut atmaz, oyun kurmaz, duran top kullanamaz... Bir oyuncu 170 PA alacaksa bu özelliklerininde standartların üzerinde olması gerekli...

Young Boys'a golü zaten 6 pastan atmıştı. PAOK maçındaki ceza sahası dışından ve kalecinin çatal çıkardığı topuda Stoch vurdu.

Revolution
04.Eylül.2010, 17:17
Tamam beyler Stoch 160 PA olsun siz de mutlu olun. Stoch bence de çok iyi bir oyuncu ama üst düzey bir oyuncu değil. Çoğu dediğinize katılıyorum ama abartmamak gerekir bazı şeyleri...

Aşk-ı Şehir
04.Eylül.2010, 17:32
Young Boys'a golü zaten 6 pastan atmıştı. PAOK maçındaki ceza sahası dışından ve kalecinin çatal çıkardığı topuda Stoch vurdu.

Tamam ikna oldum(!) 170 PA olsun. ;) :0:

Diğer söylediklerime verecek cevap bulamamışsın galiba.. Kaldı ki 1-2 kaleyi bulan uzak şut bu özelliği etkilemez. Standartın üzerinde olduğunuda kanıtlamaz...

Estranged
04.Eylül.2010, 19:55
Öncelikle belirtmem gereken bir iki şey var. Oyuncuların bu sene ne yaptığı - yapacağı CA-PA larını etkilemiyor,keza bir önceki sezon hangi ülkede oynadıysa o oyuncuyu bu ülkenin scoutları araştırıyor.

stoch için 155 potansiyel şimdilik ideal performansına göre ilerde artabilir

155 CA daki mevcut AML lerle karşılaştırınca Stoch'un potansiyeli onlardan daha iyi durumda olmak için yeterli bence.157-158 PA ideal görünüyor.

Onur Recep Kıvrak geçen senenin en başarılı kalecilerinden biriydi bence, keza bu sene de Türk Milli Takımının önemli kalecilerinden olacak.Volkan'ın CA'sından 5-6 puan daha fazla PA'ya sahip olacaktır diye düşünüyorum.

Onur'un yanında Colman da geçen sene çok başarılı bir sezon geçirdi, keza Egemen Korkmaz da öyle.Onlarda da artış olacaktır diye düşünüyorum.

Galatasaray'da geçen senede beklentilerin üstüne çıkan oyuncular pek yok, ama Sabri'nin CA sı çok düşük, bu adamın Türk Milli Takımı 2. sağ beki olduğunu düşünürsek en az 140 CA'sı olmalı bence.

Quaresma'da bariz bir düşüş olacaktır,bu seneki performanslar eğer göz önüne alınmıyorsa CA'sında 2-3 puanlık bir düşüş olacağı bariz.

Dünya Kupası'ndan yola çıkarak Pedro'da, van der Wiel'de, Sneijder'de, Müller'de, Mesut'ta, Vittek'te bir artış olacaktır diye düşünüyorum.Patlama denilebilir mi, orasını bilemem :)

Zekirdek
04.Eylül.2010, 19:58
Tamam ikna oldum(!) 170 PA olsun. ;) :0:

Diğer söylediklerime verecek cevap bulamamışsın galiba.. Kaldı ki 1-2 kaleyi bulan uzak şut bu özelliği etkilemez. Standartın üzerinde olduğunuda kanıtlamaz...

Bana göre bir kanat oyuncusunun oyun kurmasına gerek yok. Duran top yeteneğine çokta gerek yok. Nasıl olsa Alex kullanıyor duran topları. Alex olmasa Andre Santos kullanıyor. 170 PA diyende yok kendi kafandan uyduruyonda en az 160 lazım. Tello'nun PA'sı falan kaç bilmiyorum ama hep ilk sezon Tottenham'a gidiyor yüksek olmalı. Reelde beleşe Eskişehir'e gidiyor. Bunları göz önüne almadan konuşuyorsun. :) :)

Revolution
04.Eylül.2010, 19:59
Stoch'un PA'sı maksimum 150-155 olur. Minimum 160 demek abartıdan öte değildir.

Aşk-ı Şehir
04.Eylül.2010, 21:15
Bana göre bir kanat oyuncusunun oyun kurmasına gerek yok. Duran top yeteneğine çokta gerek yok. Nasıl olsa Alex kullanıyor duran topları. Alex olmasa Andre Santos kullanıyor. 170 PA diyende yok kendi kafandan uyduruyonda en az 160 lazım. Tello'nun PA'sı falan kaç bilmiyorum ama hep ilk sezon Tottenham'a gidiyor yüksek olmalı. Reelde beleşe Eskişehir'e gidiyor. Bunları göz önüne almadan konuşuyorsun. :) :)

Bunun açıklamasını Ömer abi yapmıştı. Tello'nun Tottenham'a gitmesinin sebebi Tello'nun ML mevkiisinin 20 olması ve Tottenham'ın 4-4-2 Klasik taktiğini kullanması. ;) Asıl sen bazı şeyleri göz önünde bulundurmadan konuşuyorsun. 170 PA diyen yok diyorsun 160 PA minimum olmalı diyorsun???

Murderer26
04.Eylül.2010, 21:20
mesut necip pedro müller kheidra di maria rooney milito

perpetua
05.Eylül.2010, 15:41

Sutlari gayet iyi bence.

Dripling ise aksine pek harika degil. Cevik ve cabuk oyuncu.

Neyse, oyun cikinca gorulur nasil degerlendirilmis oldugunu.

Dooki
05.Eylül.2010, 15:51
Muhtemelen Stoch'un teknik özelliklerinden Dribling, Crossing, Technique ve Passing yüksek olur, yani yeteri kadar. Geri kalanları vasatı aşamaz. Belki bir de First Touch.

CA-PA olayına gelirsek. 160 CA olan bir adamın özellikleri müthiş de olabiliyor, vasat da. Ama şunu söyleyebilirimki Lennon'un CA'sı 150 vari birşeyse, Stoch'un CA'sı çok da yüksek olmayacaktır. Ha zaten PA-CA olayı oyuncunun attributes'üne göre çok karışık bir hale geliyor, hiçbirimiz tahmin edemeyiz bunu.

ForCimbom
05.Eylül.2010, 15:53
Sutlari gayet iyi bence.

bence de dribblingleri ahım şahım değil, hızını kullanamadığı durumlarda falan zorlanıyor adam geçme konusunda.

şutları, pasları, yaratıcılığı ise gayet yeterli. bence stoch önemli bir yıldız adayı, ama pa sı ne kadar olur/olmalı bilemem.

Aşk-ı Şehir
05.Eylül.2010, 18:33
Sutlari gayet iyi bence.

Şefim şutları sert. Ama uzun şutlarının pek iyi olduğunu düşünmüyorum ben.:) Top sürmesi konusunda Hızının ve dengesinin ona büyük katkısı var. Bu yüzden ben top sürmesinin iyi olduğunu düşünüyorum. Genel anlamda yani...

knsyr
07.Eylül.2010, 02:48
andre santosun bahsettiği ganso

grkm33
15.Eylül.2010, 19:44
Portodaki Falcoa ve

Theofilo.

Time Cris
15.Eylül.2010, 20:18
Muarem Muarem(Ordu),Popov(antep),Julio Cesar(antep),İnsua(gs),M.sarp(pasları dışında),Arda,M.Batdal,Serge Mbila,Abdullah Çetin

nikootinn
16.Eylül.2010, 20:46
Kesinlikle Gonzalo Higuaín.Geçen sene sezon başında gönderilmesi gündemdeydi fakat o performansıyla herkesi şaşırrtı,neredeyse her maçta gol attı.

Game Hunter
17.Eylül.2010, 19:19
Bence Türkiye'de Arda Turan,Gökhan Gönül,Onur Kıvrak ve Mevlüt daha çok gelişecek.Serdar Taşcı'da gelişecektir.

Javier Hernandez,Hulk,Müller ve Stoch patlama yapar.

TeNaciOUS MidFieLdeR
17.Eylül.2010, 20:12
Turk oyuncularda buyuk patlama falan beklemiyorum.
Artis da beklemiyorum, belki dususler de olacaktir.
Uluslararasi hangi alanda basarili olduk ki gecen sene, scoutlarin dikkatini ceksinler.

Bunun yaninda Stoch konusunda cok yazi yazilmis, onun da mevcut ozellikleri ayni kalir, ufak artislar olabilir. Duran top konusunda Mustafaya katilmiyorum. Saniyorum ki dunya kupasini izlememis. Kendi milli takiminda butun duran toplari Stoch kullandi nerdeyse. Disardan da cok etkili sutlari var.

Dikkate deger artislarda Mueller ve Pedro listebasi olacaklardir.

grkm33
19.Eylül.2010, 01:39
Muhammet Demir.

ilhanmania
19.Eylül.2010, 12:55
necip uysal,teofilho,hernandez,mesut özil

yıldo_23
19.Eylül.2010, 15:24
necip uysal,mesut özil,stochi,ismail köybaşı

irfankeskin61
19.Eylül.2010, 23:12
onur ecep kıvrak
lukaku
mesut özil

grkm33
20.Eylül.2010, 11:33
Kerem İnan.

grkm33
20.Eylül.2010, 12:24
Nuri Şahin.

fm_monster
20.Eylül.2010, 13:14
Nuri Şahin.

Nuri nin profili zaten çok iyi patlama olmaz bence

grkm33
20.Eylül.2010, 14:19
Nuri nin profili zaten çok iyi patlama olmaz bence
Profil olarak düşünmedim pa olarak düşündüm. Şuan takımını sırtlayan adam.

grkm33
21.Eylül.2010, 01:11
De Gea....

iam1superman
21.Eylül.2010, 19:27
Nuri'nin PA'sı artmalı 159 civarı bişeydi sanırım. Ama Dortmund'da oynadığı oyunla arttırılması gerekiyor bence. Geçen sene de iyiydi bu sene ondan daha iyi :)
Dip Not : Aurelio'dan daha iyi bi oyuncu milli takımda da niye oynamadığını anlayamıyorum. Naptı ki bu adam ?

grkm33
21.Eylül.2010, 23:20
Nuri'nin PA'sı artmalı 159 civarı bişeydi sanırım. Ama Dortmund'da oynadığı oyunla arttırılması gerekiyor bence. Geçen sene de iyiydi bu sene ondan daha iyi :)
Dip Not : Aurelio'dan daha iyi bi oyuncu milli takımda da niye oynamadığını anlayamıyorum. Naptı ki bu adam ?
Oğuz Çetin var kadroyu o kuruyor .Tuncay takımında 18 e giremiyor ama milli takımda ilk 11 daha çok örnek var.

M.O.S.H
21.Eylül.2010, 23:53
Oğuz Çetin var kadroyu o kuruyor .Tuncay takımında 18 e giremiyor ama milli takımda ilk 11 daha çok örnek var.

Gördün heralde ? Hiddink gibi dünya çapında bir hoca kadro kurmayı Oğuz Çetin'e bırakırmı akıl var mantık var ayrıca nurinin oynamasını bende istiyorum ama nuriyle aurelionun mevkisi aynı değil öncelikle bunu söyleyelim.

Ahmet Göktaş
21.Eylül.2010, 23:57
Quaresmada nasıl bir düşüş olabilir ki yani 1 sene maç oynamadı diye bu adamın profilini teknik 13 , Orta 12 , Dribling 11 , Hız hızlanma 13 olacak değil heralde ? Quaresma quaresmadır , 1 sene oynamadı diye çok büyük düşüş beklemek biraz komik olur. Zaten bu bu sezonda görüldü ki Q7 , Ronaldo , Joe Cole , Arda , Krasiç gibi oyuncular 1 sene oynamasa bile çok ağır bir sakatlık yüzünden değilse bu oynanamaları birşey kaybetmezler , yani bu saydıgım oyuncular belli bir tekniğe ve yeteneğe zaten sahip oyunculardır , bunlar 1 senede asla tükenmez tabiiki. Ha belki CA'da 2-3 puanlık bir düşme sözkonusu olabilir ama profilin öyle dibe vurmasını beklemek çok ütopik olur bence.

Corpus
22.Eylül.2010, 00:16
Onur,
mesut,
De gea,
coentrao,
Hamsik(daha da abartılabilir:D)
Makukula(biraz artabilir),
Müller ,
Dempsey(biraz daha yükselecektir)
Sami Khedira,
Gregory van der Wiel(ilerde zaten gelişiyordu ancak profili daha iyi olarak oyuna başlayabilir)
Paraguay ve şili milli takımında bir yükselme bekliyorum.

grkm33
22.Eylül.2010, 02:18
Gördün heralde ? Hiddink gibi dünya çapında bir hoca kadro kurmayı Oğuz Çetin'e bırakırmı akıl var mantık var ayrıca nurinin oynamasını bende istiyorum ama nuriyle aurelionun mevkisi aynı değil öncelikle bunu söyleyelim.
Hiddink dünya çapında olabilir ama daha oyuncuları bilmiyor.

aliCHaN_FM
22.Eylül.2010, 03:03
Khedira
Di Maria
Müller
Hernandez
Forlan
Mesut Özil

grkm33
22.Eylül.2010, 11:20
Khedira
Di Maria
Müller
Hernandez
Forlan
Mesut Özil

Forlanda ne gibi bir gelişme olabilir ki :confused::confused: 30 lu yaşlara gelmiş zaten profili gayet de iyi.

BleedingMoon
22.Eylül.2010, 14:27
Forlanda ne gibi bir gelişme olabilir ki :confused::confused: 30 lu yaşlara gelmiş zaten profili gayet de iyi.

frikikten çatır çatır goller atan, bütün duran topları kullanan forlan'ın frikik ve korner özelliklerine bir daha bakmanı öneririm. ispanyol gözlemcileri de buradan tebrik ederim.

nikootinn
22.Eylül.2010, 15:25
Emre Çolak ve Batuhan'ın PA'larında bir düşüş bekliyorum

eng1n
26.Eylül.2010, 20:49
Dimitri Payet'in şu anki profilini bilmiyorum ama bu sene daha iyi olacaktır.

Sheriff
27.Eylül.2010, 03:40
Muhammet Demir.

Muhammed imzaladımı profesyonel sözleşme?
edit: pardon Demirci'ydi o :D
Muhammed Demirci olacakmıki datada, olursa oda -10 pa alır sanırım..

Ulgio
29.Eylül.2010, 00:58
Kesinlikle St Etienne li PAYET nin profilinde bir artış olur diye düşünüyorum muazzam oynuyor adam.Bence lukakunun PA yı düşürsünler bazı oyunlarda 200 çıkıyo yuh dedim arkadaş :)
Inkoom'um belki profilinde ufak oynamalar olabilir o da keza iyi oynadı benim bildiğim GANA yla.
Otamendi aynı kalır,türkiyeden ise bursada volkan şen-ozan ipek falan yükselir diye tahmin ediyorum.özellikle volkan şen oynadığı oyunun gerisinde bir profile sahip.Nihat'ın profilinde düşüş olsun.
Griezmann var Real Sociedad da güzel oynuyor ki avrupada gelecek vaadeden oyunculardan biri diye gösteriliyor onunda PA sında falan artış bekliyorum

snaru
01.Ekim.2010, 02:37
1. Adam Hloušek
2. Romelu Lukaku

William Rookwood
01.Ekim.2010, 17:06
neill i baya artirmalari lazim emenike volkan m.batdal

Stancu
01.Ekim.2010, 18:47
javier pastore büyük şeyler bekliyorum

Avalanche_70
02.Ekim.2010, 15:24
ricky van wolfswinkel

öyle ki yeni nistelrooy diyenler var + sezona çok iyi başladı..

mehmetd
08.Ekim.2010, 02:11
belki arkadaşlar yazdığıma gülebilir ama daha basit şeyler yazıcam:
schuster in kadro rotasyon u 20 olmalı şu scouttan baktım bence az yükseltilmeli ofansa önem vermeli ve önde savunma yapabileceği değerler girilmeli
trabzonda kaleci onur un yeteneği yükselmeli. fm 2010 için bakıldığında şenol hoca yabancı olan adamı hani yaşlı olan onu oynatıyor oysa şenol hoca onur u oynatıyor
fm 2010 için ise hiddink tr ye gelmeli.aykut hoca menager fb de şu an istese de olmaz genel menager den menajer nasıl olacak?
ayrıca schuster bjk de değil (oyun 2010 ondan tabi o zaman yoktu biliyorum)ama sezon sonu gelir şeklinde yapılabilirdi gerçi o zaman belli değildi bu.
bursa menageri ertuğrul sağlam uğraşması düşük aslında ama berabere kaldığımız bi maçta "potansiyelinizi göremedik" gibi bana fırça koymamalı.
aklıma gelenler bunlar.bazısı 2010 için,bazısı sonradan oldu konamazdı,bazısı olabilir-di.
hadi iyi oyunlar...

neill i baya artirmalari lazim emenike volkan m.batdal
neil artmaz yaşlı adam neticede. ayrıca ouaresma düşürülmemeli türkiyenin en iyisi bence şu an o yüzden değerleri aynı kalmalı ayrıca bjk li de değilim.gs liyim.
m.battal da gs ye gelmeli idi 2010 da belki o zaman yoktu transferi.

Pedro (Barcelona)
Yaya Sanogo (Auxerre)

bunlara tamamen katılıyorum ve türk olarak da necip ve emre çolak yükselir sanırım. gelen yabancılarda bir artış olacağını zannetmiyorum (Stoch-dia-pino 3 lüsü) :)
necip ve emrenin ca sı yükselebilir de pası zaten türkiye için uçuk bence.

Messi'nin öyle uçmasını felan beklemeyin. Messi'de büyük değişiklikler olmayacaktır. Zaten özellikleri gayet iyiydi. :) Ama bana vercekler öyle bir oyuncu bütün özelliklerine 20 girerdim. :p
birincisi ben girdim hepsine 20 oyuna girdim 13 16 18 karışık öyle olmuyor yani.
ayrıca messi tamam klas adam ama hepsi 20 değildir.20 olsa defansta, kaleci falan oynaması gerekmezmiydi tamam iyi adam ama abatmayalım arjantin ne oldu biliyoruz kupada önemli olan takım ve manajeri bence.
espri yaptığını da gördüm bu arada(:p)ama yanıtlim dedim.
(sayfalar farklı olduğundan farklı mesaj attım farklı sayfalardan farklı eklenti yapılabiliniyormu bilmem)
ek olarak alıntı: irfankeskin61
onur ecep kıvrak
lukaku
mesut özil
cevap:lukaku bence pa sı iyi 185 ama ca sı artabilir.onur kesin artmalı zaten yazdım mesut ta reale gittiğine göre artar.

lexoqe
08.Ekim.2010, 03:32
Tartışmaşız Guiza :D:D

Zekirdek
08.Ekim.2010, 08:09
Necip'in PA'sının artmasına gerek yok ilk sezon Real Madrid alırken gördüm. CA'sı artabilir ama.

YALI1925
09.Ekim.2010, 17:53
Necip'in PA'sının artmasına gerek yok ilk sezon Real Madrid alırken gördüm. CA'sı artabilir ama.

Bende gördüm ve çok şaşırdım :D

vego
09.Ekim.2010, 19:55
Necip'in pa'sı sabitlenir Ca'sı artar gibime geliyor.

rainmakerr
10.Ekim.2010, 18:54
Arda turan'ın geliştireleceğini düşünüyorum. Oynadıgım her kariyerde necip man utd. real madrid gibi büyük takımlar tarafından alınıyor ancak arda sadece tottentham'a gidebiliyor.

Diğer arkadaşlarımın da yazmış oldugu gibi kesinlike mesut özil'in bayağı gelişeceği aşikar.

Bunun dışında kaleci olarak ciddi kurtarışlar yapan hatta penaltı kurtaran onur'un da iyi bir gelişim göstereceğine inanıyorum.

nikootinn
11.Ekim.2010, 18:57
Büyük beklenti içinde olma derim. : )

neden ki ??

Angelofdeath
13.Ekim.2010, 17:17
muhammetin özel yeteneğine yüksek verirler o kadar . daha çocuk yaşta güç kuvvet değeri katmazlar o yaşta bence. bu arada Stoch wonderkid olsun :)))))))))

M1ylanger
13.Ekim.2010, 19:03
Son olarak bu isimlere m.city deki Adam Johnson ve Utrecht deki Ricky Van Wolfswinkel eklenebilir.

Bu arada yukarıda Muhammet Demir ile ilgili bir şeyler söylenmiş. Şu an oyundaki fiziksel güçlerinin değerini bilmiyorum ama normalde fiziksel açıdan Lukaku dan bir farkı yok.Tabi 10.3 te herhalde bitiriciliği 14 felandı.Bunun yanında pas , çalışma azmi , agresiflik ve fiziksel özellikleri biraz artırılabilir.

U15-16-17-18 yaş milli takım yaş gruplarında dünya ve avrupa şampiyonalarında büyük işler yaptı ve Chelsea ve West Ham United gibi ingiliz kulüplerinin dikkatini çektii.Buna rağmen oyundaki güçlerinin fazla artırılmamasının sebebi de 3-4 yıldır a takım ile antremana çıkmasına ve kadro oyuncusu olmasına rağmen sadece 2 maçının olmasıdır.

Homer J.S
13.Ekim.2010, 19:10
bu arada Stoch wonderkid olsun :)))))))))

Sebep?

.......

Cmert
13.Ekim.2010, 19:50
Ben Mainz Takım Oyuncularını merak ediyorum böyle bi cıkıs yakalayacaklarını acaba fm scootları ön gördümü birde Dortmund lu Kagawa merak ediyorum oda Japonyanın Cristiano Ronaldosu olcak gibi

Angelofdeath
14.Ekim.2010, 00:14
Sebep?

.......

forumdaki bazı arkadaşların olayı biraz abartması diyelim. fenerbahçeye giden her oyuncuyu dünya klasında sayıyolar. gökhan gönül stoch mehmet topuz vs. gibi. Hatta bazıları Gökhan gönülü maicon daniel alves gibi adamlarla neredeyse aynı kefeye koyuyolar. Sanırım biraz gerçekten uzak konuşmalar oldu gibi gelio bana ...eee madem millet bu kadar uçmuş bende son noktayı koyuvereyim dedim..:icon_biggrin:

ardakekullu
14.Ekim.2010, 00:47
forumdaki bazı arkadaşların olayı biraz abartması diyelim. fenerbahçeye giden her oyuncuyu dünya klasında sayıyolar. gökhan gönül stoch mehmet topuz vs. gibi. Hatta bazıları Gökhan gönülü maicon daniel alves gibi adamlarla neredeyse aynı kefeye koyuyolar. Sanırım biraz gerçekten uzak konuşmalar oldu gibi gelio bana ...eee madem millet bu kadar uçmuş bende son noktayı koyuvereyim dedim..:icon_biggrin:

Altına imzamı atarım.

aoecm
22.Ekim.2010, 20:11
Aydin Yilmaz artik son sansi da bu oyun yoksa faruk atalayin yayina yazdircak artik adini :D