PDA

View Full Version : Ehliyet

BaFraLı
17.Ağustos.2010, 12:58
Merhaba arkadaşlar. Daha önce böyle bi konu açıldı belki ama bilmiyorum. 3 ay sonra yani 3 Kasım da 18 yaşımı doldurmuş olacam. O zamana kadar bir sürücü kursuna yazılsam sınavları geçsem yaşım geldiğindede parayı verip ehliyeti alsam. Böyle bir durum varmıdır ? Yoksa 3 ay bekleyeceğim ve yaşım dolacak ondan sonra ehliyet alacam ? Böyle midir biri açıklarsa çok sevinirim.

Eminoski
17.Ağustos.2010, 13:06
3 ay önceden olmaz gbi çok uzun gbi ama şöle 1 ay kala kursa başlayıp sınava gırene kadar 18 olursan kabul oluyor diye biliyorum ben benim zamanımda vardı öyle bişiler.Daha iyi bilen arkadaşlar vardır tabi

World Hollow o1
17.Ağustos.2010, 13:09
Olmuyor resmi olarak 18 olman gerekiyormuş.
Ondan sonra kurstur vs. gibi işlere başlıyorsun bende bir ara niyetliydim iyice araştırmıştım..

SAİT71
17.Ağustos.2010, 13:31
Adamlar resmi olarak seni kayıt ediyorlar ona göre sınava giriyorsun ve sınav harcı felan yatırman lazım. Olmaz öyle..

RasAnt
17.Ağustos.2010, 14:02
Resmi belgelerini istiyorlar zaten 18 den önce kayıt olman söz konusu değil

BaFraLı
27.Mayıs.2011, 10:15
Zaman çabuk geçiyor. Bu gün sabah sürücü belgesini aldım. Bu gün okuldan öğrenci belgesini alacağım. Akşam okuldan gelince vesikalık fotoğraf çektireceğim. Pazartesi hastahaneye gidip sağlık raporunu alıcam ve kan verip kan grubumun ne olduğunu öğrendikten sonrada belgeleri verip kayıt olacam.

Şimdi benim anlamadığım kayıt olduktan sonra dershane gibi düşünürsek hep gitmek zorundamıyım ben bu kursa. Yani sadece sınava girsem ve geçersem sonrada direksiyon sınavındanda geçtikten sonra olay bitiyor değilmi ? Yani babam otomotib sektöründe çalışıyor, arabalara falan merakım var. Şöförlüğümde var. Ehliyeti alırım kesin ama takıldığım nokta dershane gibi falan düşürsek belli zamanlarda hep kursa gitmek mi lazım. Yada parkurda araba sürdürüyorlardı. Kurs dediğim buna mı giriyor yoksa dershane gibi 2 haftalık falanda kurs veriyorlar sanırım.

Eminoski
27.Mayıs.2011, 10:17
Hiç kursa gitmeden sınavı geçebillirsin,kurs formalite.Verecekleri kitabı 1-2 kere oku birde önceki yıllarda çıkmış soruları çöz tamamdır.
Kurs gibi belirli saatlerde ders oluyor eğer azcık bilgin varsa gitmene gerek yok zaten.Yazılı sınavdan sonra direksiyon dersleri oluyor onlara katılman zorunlu tabi

ThersoN
27.Mayıs.2011, 11:36
Resmi belgelerde tarihler belli, o yüzden olmaz. özellikle polisle oyun olmaz :D

World Hollow o1
27.Mayıs.2011, 11:37
Zaman çabuk geçiyor. Bu gün sabah sürücü belgesini aldım. Bu gün okuldan öğrenci belgesini alacağım. Akşam okuldan gelince vesikalık fotoğraf çektireceğim. Pazartesi hastahaneye gidip sağlık raporunu alıcam ve kan verip kan grubumun ne olduğunu öğrendikten sonrada belgeleri verip kayıt olacam.

Şimdi benim anlamadığım kayıt olduktan sonra dershane gibi düşünürsek hep gitmek zorundamıyım ben bu kursa. Yani sadece sınava girsem ve geçersem sonrada direksiyon sınavındanda geçtikten sonra olay bitiyor değilmi ? Yani babam otomotib sektöründe çalışıyor, arabalara falan merakım var. Şöförlüğümde var. Ehliyeti alırım kesin ama takıldığım nokta dershane gibi falan düşürsek belli zamanlarda hep kursa gitmek mi lazım. Yada parkurda araba sürdürüyorlardı. Kurs dediğim buna mı giriyor yoksa dershane gibi 2 haftalık falanda kurs veriyorlar sanırım.

Kardeşim sınav 2 temmuzmu ne çok zamanın var, bu zaman zarfında geçmiş testleri çöz ama çok test çöz ben 1 dk bile girmedim derslere o yönden sıkıntın yok sana kalmış birşey ama yok merak ettim giderim dersende kimse neden geldin demez.. :)

KaPaLı
27.Mayıs.2011, 12:35
Tolga normal şartlarda gitmen gerekiyor ama ben gitmedim hiç birine. Devam zorunluluğu var diye bık bık konuşuyolardı ben yine gitmedim. Sadece sınavdan önceki Cuma günü deneme yapıyolar ona katıldım o kadar. Zaten biliyodum hepsini. Çocukluğum sanayide geçti, Motor 93, Sağlık 90, Trafik 90 aldım geçtim :n: Sende hocayla konuş. Böyle böyle ben zaten biliyorum hepsini gelmesem olurmu diye. Çıkmış sorulardan çöz yeterlidir. Kitap falan saçma şeyler.

BaFraLı
27.Mayıs.2011, 12:45
Hiç kursa gitmeden sınavı geçebillirsin,kurs formalite.Verecekleri kitabı 1-2 kere oku birde önceki yıllarda çıkmış soruları çöz tamamdır.
Kurs gibi belirli saatlerde ders oluyor eğer azcık bilgin varsa gitmene gerek yok zaten.Yazılı sınavdan sonra direksiyon dersleri oluyor onlara katılman zorunlu tabi

Aynen dediğiniz gibi evde hep kitap var hemde internetten falan çıkmış soruları vs. bulup kendim çalışabilirim. Direksiyonlu eğitim kursuna zaten giderimde bu dershane gibi olan bölüme gitmek istemiyorum :)

Kardeşim sınav 2 temmuzmu ne çok zamanın var, bu zaman zarfında geçmiş testleri çöz ama çok test çöz ben 1 dk bile girmedim derslere o yönden sıkıntın yok sana kalmış birşey ama yok merak ettim giderim dersende kimse neden geldin demez.. :)

Aynen bende gitmek istemiyorum kurslara :). Ama çalışırım evde yani testlere falan.

Tolga normal şartlarda gitmen gerekiyor ama ben gitmedim hiç birine. Devam zorunluluğu var diye bık bık konuşuyolardı ben yine gitmedim. Sadece sınavdan önceki Cuma günü deneme yapıyolar ona katıldım o kadar. Zaten biliyodum hepsini. Çocukluğum sanayide geçti, Motor 93, Sağlık 90, Trafik 90 aldım geçtim :n: Sende hocayla konuş. Böyle böyle ben zaten biliyorum hepsini gelmesem olurmu diye. Çıkmış sorulardan çöz yeterlidir. Kitap falan saçma şeyler.

Evet İsmail abi olmassa bende konuşurum falan. İşte dosyaları sabah aldım. Adliyeye gidicem önümüz hafta. Şöförler cemiyetinden aldığımız sürücü belgesine adliyden bişey yapıyorlarmış. Onu yaptıracam. Öğrenci belgesi vesikalık resimler falan hepsini hazırlayıp bir an önce kayıt olayım istiyorum. Aynen abi senin gibi bizimde peder sanayici. Yani ister istemez bişeyler biliyor insan. En azından kalas gibi değilim yani hani alacam ehliyeti :D. Çıkmış sorular testler falan hepsine bakacam.

I3esiktas
27.Mayıs.2011, 13:20
Tolga Derslere felan gitmene gerek yok. Ben sınavdan bir gün önce saat sabah 5'e kadar son 2 Yılda çıkmış sorulara baktım öyle sınava girdim. Sorular aynısı zaten. Şıkları bile aynı.

SAİT71
27.Mayıs.2011, 13:30
Bende derslere girmemiştim. Hatta verdikleri kitabı bile 1-2 gün kala göz gezdirdim. Birazda tutuştum açıkçası son güne yakın. Yinede en düşük Motor olmak üzere 2 sinden 90 üzeri aldım motordan 89-88 civarı bir puan almıştım... :) Direksiyon kursu olur, ehliyetci adam kursalara geliyorsun dedi bende zorunlu sandım tamam dedim. Neyse ilk gün gittik araç palio sanırım 1.4 motor felan kuş gibi, aldı adam götürdü çevre yoluna sonra verdi aracı, aldığım gibi sürdüm aracı, senin şöförlüğün var mı dedi bende evet deyince bundan sonra direksiyon kursuna gelmene gerek yok dedi. Gazdan felan kar edecekler sanırım :D

Ama gidebilme imkanın varsa kursun yararı olur, yok gitmeyeceğim dersen kendin iyi çalış kitaba...

RasAnt
29.Mayıs.2011, 23:06
Derse hangi erkek gidiyorki :D 3 yılın çıkmış sorusunu çözdüm girdim aldım ehliyeti :) şimdi sürücü kurslarına yaptırım geliyor,derse girmeyenlere direksiyon sınavına sokan kurslar kapanıyor bilginize mecbur gideceksiniz :)

BaFraLı
30.Mayıs.2011, 19:27
Derse hangi erkek gidiyorki :D 3 yılın çıkmış sorusunu çözdüm girdim aldım ehliyeti :) şimdi sürücü kurslarına yaptırım geliyor,derse girmeyenlere direksiyon sınavına sokan kurslar kapanıyor bilginize mecbur gideceksiniz :)

Şimdi belgeleri götürdüm kayıt oldum. 9 Haziran'da derslere geliyosun dedi. Ama derslere gitmek istemiyodum bende. Bu mecburi işi kötü olmuş.

Universal
30.Mayıs.2011, 19:38
18 yaşını doldurmadan hiçbir işlem yapmazsın.

Ben sınavlara hiç çalışmadım, direksiyon dersine de gitmedim, ehliyeti aldım. O kadar zor bir olay değil, test sınavını geçince, direksyon da kaza yapmadığınız sürece kalmazsınız.

BaFraLı
30.Mayıs.2011, 19:44
18 olduk abi geçiyor bile :). İşte daha biraz önce belgeleri götürdüm. 9 Haziran'da derslere geliyosun dedi. 9 Haziran'da başlıyormuş dersler. Sınav 2 Temmuz'da.

Olmassa dersin ilk günü giderim bakarım duruma göre falan artık bişey yaparım.

Börk
30.Mayıs.2011, 19:46
Hadi bakalım şimdiden hayırlı olsun Tolga :)

GeNç KaRTaL
30.Mayıs.2011, 19:53
Sanırım derslere gelme konusunda,arada müfettişler baskın veriyorlar yoklama için.Müfettişlerin baskın verecekleri zamanı da bilir genelde kurs sahipleri.Tanıdıksa konuşup derslere gitmeyebilirsin o şekilde.Müfettişlerin geleceği zaman yoklama için gidersin o kadar.Bilgin varsa,derslere gitmeden rahat alıyorsun ehliyeti zaten.Ha çok iyi bir şey değil ama burası Türkiye maalesef.:)

Universal
30.Mayıs.2011, 19:54
Tolga, kurs filan yalan gir mebin sitesine son çıkmış üç sınavın sorularını çöz geçemessen bana haber ver, soruların aynıları şıklar dahil olmak üzere çıkıyor.

BaFraLı
30.Mayıs.2011, 20:05
Sağol Berk.

@Genc Kartal

Kurs sahibi tanıdık. Yani o konudan belki yırtabiliriz :).

Batuhan abi aynen dediğin gibi netten bakıyorum sorulara. Onlara çalışır girerim artık.

BaFraLı
07.Haziran.2011, 11:33
Perşembe günü kursa gidicem. Yanlız ben biraz asosyel bir insanım. Yani insan içinde olmayı, fazla konuşmayı falan pek sevmiyorum. Şimdi bu kurs dershane gibi mi oluyor ? Gidiyoruz tek kişilik sıra tarzı masalar var oraya oturuyoruz. Tahtada hoca anlatıyor 2 saat sonrada çıkıp eve mi geliyorum ?

Böyle birşeymi yani. Soru falan sorar bide uğraşmayalım :). Sevmiyorum zaten pek konuşmayı falan. Birde kaç saat sürüyor, ne anlatıyorlar bu kursta. Ben aslında gitmeyi düşünmüyorum. Yanlız ilk gün gidip bi ortama bakayım falan diye gitmek istiyorum.

Since-1907
07.Haziran.2011, 11:56
Ne yapacaksın kursta ya ben bir gün bile gitmedim al kitabı sorularına çalış , geçmiş yılların sorularına bak.1 kerede kendin oku.Zaten yarısı çıkmış sorulardan geliyor,yarısınıda kendin yaparsın :)

World Hollow o1
07.Haziran.2011, 12:40
Perşembe günü kursa gidicem. Yanlız ben biraz asosyel bir insanım. Yani insan içinde olmayı, fazla konuşmayı falan pek sevmiyorum. Şimdi bu kurs dershane gibi mi oluyor ? Gidiyoruz tek kişilik sıra tarzı masalar var oraya oturuyoruz. Tahtada hoca anlatıyor 2 saat sonrada çıkıp eve mi geliyorum ?

Böyle birşeymi yani. Soru falan sorar bide uğraşmayalım :). Sevmiyorum zaten pek konuşmayı falan. Birde kaç saat sürüyor, ne anlatıyorlar bu kursta. Ben aslında gitmeyi düşünmüyorum. Yanlız ilk gün gidip bi ortama bakayım falan diye gitmek istiyorum.

Bunları düşünesiye varya elli defa geçtiydin şu sınavdan :n: ya bak keyfine test çöz diyo millet sana 1 kere gittim onuda kan vermek için ne derse girdim ne birşey yaptım hiç birşey diyende olmadı..

El Barto
07.Haziran.2011, 12:57

Aynen öyle oluyor. Ben de yazıldıktan sonra bir kere gittim kursa. Baktım yaşını başını almış ablalar falan var bir daha da gitmedim. Hoca anlatıyor sen bakıyorsun. Arada soru soruyor cevap istiyor falan. Gereksizlik ötesi anlayacağın Tolga son yıllarda çıkmış sorulara bak yeter zaten. Hele motor bilgin varsa biraz kasacak hiçbir şey yok.

BaFraLı
24.Haziran.2011, 17:50
Derslere hiç gitmedim. Sınav 2 Temmuz'da. Evdeki kitapdan ve internetten çıkarttığım sorulara falan çalıştım. Biraz öncede direksiyon hocası aradı. Yarın gelebilirsen direksiyon çalışalım biraz dedi. Bakalım nası olacak. Debriyaj ile aramda bi sıkıntı var. Sert alıyorum biraz debriyajı. Araba patinaj çekiyo. Bunu bi aşabilirsem sürecem adam gibide.

Yarın sanırım boş bir alanda yada sürücü kurslarının eğitim gösterdikleri yerde çalışırız heralde. Şehrin ortasında verirse arabayı kaldırma falan çıkabiliriz. Dahaca o kadar sürebileceğimi sanmıyorum.

KaPaLı
25.Haziran.2011, 00:36
Yaa Tolga çok kolay. Önce Debriyajı kaldıracaksın ufaktan. Arabanın devir göstergesine bak. O göstergeyi 10'a kadar çıkardıktan sonra debriyajı kaldır yavaştan.

Hugo
25.Haziran.2011, 00:52
Ben de bu yaz ehliyet almaya çalışacağım. hiç bilmiyorum. Becerebilir miyim dersiniz :D

ancar
25.Haziran.2011, 01:03
Yarim debriyaj hafif gaz olay tamamdir sıkma kendini

World Hollow o1
25.Haziran.2011, 01:09
Derslere hiç gitmedim. Sınav 2 Temmuz'da. Evdeki kitapdan ve internetten çıkarttığım sorulara falan çalıştım. Biraz öncede direksiyon hocası aradı. Yarın gelebilirsen direksiyon çalışalım biraz dedi. Bakalım nası olacak. Debriyaj ile aramda bi sıkıntı var. Sert alıyorum biraz debriyajı. Araba patinaj çekiyo. Bunu bi aşabilirsem sürecem adam gibide.

Yarın sanırım boş bir alanda yada sürücü kurslarının eğitim gösterdikleri yerde çalışırız heralde. Şehrin ortasında verirse arabayı kaldırma falan çıkabiliriz. Dahaca o kadar sürebileceğimi sanmıyorum.

O kadarda güvenmiyon mu kendine kardeşim?
Sıkıntı etme yahu, bakcaksın almışın ehliyeti gelcen okucan burdaki yorumları... :p

Bu test sürüşlerinde hocaları iyi anla eğer pratik yapıcak durumun yoksa iyi anla başka yerde süremezsen aileden birisiyle anlamazsan patlarsın :) hoş hocalar sınavda yardımcı oluyor frene basmadığında hocam ben frene basmıyom kendisi basıyor deme sınavda geçersin... :n:

BaFraLı
25.Haziran.2011, 20:14
Bu gün ilk direksiyonlu çalışmamızı yaptık. Hiç bir problem olmadı. Rampada dur kalk, arabayı çalıştır, vites at, geri vites yap vs vs birçok şeyi yaptırdı adam hiç sorun olmadı.

Bizim araba 92 model brodway spring. Ama bu gün kursun arabası Fiat Siena. Çok rahat araba kaymak gibi gidiyor :). Neyse problem yok yani. Tek sorun sınavı geçmek şimdi.

GeNç KaRTaL
25.Haziran.2011, 20:18
Ben de bu yaz ehliyet almaya çalışacağım. hiç bilmiyorum. Becerebilir miyim dersiniz :D

Olum sen tıp fakültesini kazanmışsın.Sorduğun soruya bak.:icon_biggrin:

Hugo
25.Haziran.2011, 20:23
Olum sen tıp fakültesini kazanmışsın.Sorduğun soruya bak.:icon_biggrin:

Abi napıyım elde değil, geriliyorum :D

GeNç KaRTaL
25.Haziran.2011, 20:30
Abi napıyım elde değil, geriliyorum :D

Ben de geriliyordum da,hiç gerek yokmuş.Buradaki önerileri dikkate al sınavı rahat geçersin.Araba sürme konusunda çekincen varsa,o konuda da çekincelerim vardı.İlk direksiyon dersine kadar hiç araba sürmemiştim hayatımda.Hocayla sürüş pistine doğru gidiyorduk.Giderken yolun yarısında çekti kenara arabayı.Geç kullan dedi.:icon_biggrin: Talimatlarıyla zorlanmadan kullandım.O konuda da çekincen olmasın yani.:)

footballer33
26.Haziran.2011, 00:39
Ben de 1 ağustos itibari ile ehliyet kursuna başlayacağım ve ekimin son haftası sınava gireceğim. Hayırlısı bakalım. :D

KaPaLı
26.Haziran.2011, 02:21
Yeni arabayla ehliyet almak birazda riskli aslında. Hidrolik direksiyona alışınca diğer arabalar kağnı arabası gibi geliyo insana : )

BaFraLı
30.Haziran.2011, 10:51
Sınav günü yaklaştıkça çok fazla stres olmaya başladı bende. Çok fazla çalışmışta değilim ama hani bişeylerde biliyorum. Verilen kitaptanda baktım bişeyler. Sorulararada bakıyorum internetten. Trafik ve İlk Yardımı yaparımda Motor'dan hiç ümidim yok. Birde babamız otomotiv sektöründe çalışıyo:icon_biggrin: bizde bir nane yok.

İlk girişte alamassam üzülürüm şu ehliyeti. Cumartesi günü sabah 11'de sınav.

KaPaLı
30.Haziran.2011, 12:44
Tolga sınavdan 1-2 saat önce uyan. Sorulara cevaplarıyla beraber bak sınava git. Zaten aynıları çıkacağı için sıkkıntı çekmezsin.

BaFraLı
30.Haziran.2011, 12:48
Tolga sınavdan 1-2 saat önce uyan. Sorulara cevaplarıyla beraber bak sınava git. Zaten aynıları çıkacağı için sıkkıntı çekmezsin.

Tamamdır İsmail abi dediğin gibi yapıyorum aynen. Şimdide bakmaya başladım. İlk girişte alabilirsem çok güzel olur.

World Hollow o1
30.Haziran.2011, 13:51
Tolga amma yangın yaptın bee :)

okumadan cevaplıcan yarısını haberin yok ya (:

BaFraLı
30.Haziran.2011, 15:34
Tolga amma yangın yaptın bee :)

okumadan cevaplıcan yarısını haberin yok ya (:

İnsan tırsıyor üstad ya :D. Çok stres yaptım. Umarım geçecem.

Corpus
30.Haziran.2011, 18:44
Optik form nedir ne değildir onu bilmeyen sınavı nasıl yapacağını bilmeyen insanlar gelip geçiyor sende okuyan eğitimli adamsın rahat geçersin.

not: Amacım kimseyi aşağılamak değildir yanlış anlaşılmasın.

BaFraLı
01.Temmuz.2011, 11:06
İnşl. Zafer ya. Bakalım sınav yarın sabah saat 11'de.

Volkan Şen
01.Temmuz.2011, 13:55
bende girecem yarın saat 11 de sınava. İnş. kazanırız Tolga.

BaFraLı
01.Temmuz.2011, 17:17
bende girecem yarın saat 11 de sınava. İnş. kazanırız Tolga.

İnşl. Ali ya, ilk girişte alırsak gayet güzel olur :D

BaFraLı
01.Temmuz.2011, 23:10
http://www.yukleresim.com/images/92106576233805011499.jpg

Durum ciddi beyler :D. İnternette sorular varda cevapları alt tarafta. E haliyle in aşşa çık yukarı olmuyordu. Cevapları A4 kağıdına yazdım. Soruları laptoptan okuyarak cevapları kağıttan bakarak falan baya gözden geçirdim.

Giren herkese başarılar. İnşl. ehliyeti alacaz.

KaPaLı
02.Temmuz.2011, 00:25
Reyizsin o net birşeyde niye hep tag atıyosun kağıda onu anlamadım :n:

BaFraLı
02.Temmuz.2011, 00:29
Alışkanlık gibi birşey oldu abi ya :D.

Bu gün baya çalıştım. Sabahta erken kalkar bir göz gezdirirm sorulara. Genel kültür bağbında da birşeyler biliyorum. Artık geçeriz inşl. ya.

RaSenGan
02.Temmuz.2011, 00:40
Tolga amma kasmışsın ya :D Gören de ehliyet değil araba alıyosun sanıcak :D

BaFraLı
02.Temmuz.2011, 00:43
Doğru diyosun Aygün ya. Biraz fazla stres yaptımda bi kaç arkadaşım var, 4.seferde aldılar ehliyeti falan tırsıyorum :D. Ben sorulara falan baktım. Şimdide gidip güzel bir uyku. Sabah erken kalkıp tekrar soruları gözden geçirip sınava giderim.

BaFraLı
02.Temmuz.2011, 13:27
Şimdi sınavdan geldim.

Sınav gerçekten basitti aslında. Sadece ben son günlerde sorulara baktığım için biraz zorlandım. Çok basit sorularda vardı. Ama 4 şıkın tümününde arasında kaldığım sorularda vardı.

İlk girişte alabileceğimi sanmıyorum ben açıkcası. İllaki bir dersten kalıcam kesin :(. Bilmiyoruz tabi bakalım açıklandığında göreceğiz.

Üçüncü, dördüncü sefere girenler vardı. En azından bu sınavda 1-2 dersi versem diğer girişte tek bölüme odaklanırdım. Ama bakalım belkide geçeriz.

BaFraLı
07.Temmuz.2011, 14:19
Saat 2'de şehiriçinde trafiğe çıkıyorum. Antrenman sahasında ki çalışmalar bitti. Şimdi şehirçinde araba kullandırtıyolar.

BaFraLı
22.Temmuz.2011, 14:04
http://www.yukleresim.com/images/71775288575959918816.png
Hep 43 ten 23 ten falan kalırdım. Bu sefer tam kıvamında geçtim. 30 Temmuz'da da direksiyon sınavını atlattık mı ehliyeti alacaz inşAllah.

guarin14
22.Temmuz.2011, 16:23
Ucu ucuna geçmişin :)

World Hollow o1
22.Temmuz.2011, 16:32
İnsan tırsıyor üstad ya :D. Çok stres yaptım. Umarım geçecem.

http://www.yukleresim.com/images/71775288575959918816.png
Hep 43 ten 23 ten falan kalırdım. Bu sefer tam kıvamında geçtim. 30 Temmuz'da da direksiyon sınavını atlattık mı ehliyeti alacaz inşAllah.

Zaman ne kadarda çabuk geçir değilmi yahu dün gibi hatırlıyorum yazdığım mesajı

BaFraLı
22.Temmuz.2011, 17:16
Evet doğru diyorsun valla Serhat ya :). Sınav aslında kolaydı ama dediğim gibi ben fazla çalışmadan girdim. Kesin kaldım diyodum ama ben bile geçtiysem süper yani :D

BaFraLı
09.Ağustos.2011, 15:06
Dün akşam üzeri saat 4'te dosyamı aldım. Bu sabah maliyeye 252 lira para yatırdım. Saat 10 gibi de emniyete gittim. Parmak izini aldılar. Sonra trafiğe gittim, 77 lira da oraya verdim. Yarım saat içerisinde çıkarttılar ehliyeti bu gün itibari ile aldım ve cüzdanıma koydum http://www.r10.net/images/smilies/smile.gif.

Toplam olarak 974 liraya mal oldu benim ehliyet.

-550 lira kursa
-252 lira maliyeye
- 45 + 50 sınav paraları
- 77 lira emniyete

Ufak tefek fotokopi parasıydı şuydu buydu derken 1 milyarı buluyor ehliyet. 1 Milyarı geçebiliyor bile. Ehliyetide aradan çıkarttık http://www.r10.net/images/smilies/smile.gif.

Tam net değil ama buda ehliyet :D;

http://www.yukleresim.com/images/06756283874838693901.jpg

C h A o S
09.Ağustos.2011, 16:36
Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.Darısı bizim başımıza.

Börk
09.Ağustos.2011, 16:53
Hayırlı olsun Tolga darısı başımıza artık :)

KaPaLı
10.Ağustos.2011, 00:58
Allah kaza bela vermesin Tolga. Aldır artık pedere 0 ( sıfır ) araba : ) Beni örnek al biraz :p

BaFraLı
10.Ağustos.2011, 01:29
Çok sağolun arkadaşlar.

İsmail abi valla bu aralar değişecez arabayı. 92 model brodway ile ister istemez zor oluyo bazı şeyler :D.

World Hollow o1
10.Ağustos.2011, 01:36
;Vayyyyyy Tolga reyiiiizz saygılarrrr.. Ehliyetimizde var tamammm :)))

Kardeşim Hayırlı uğurlu olsun ALLAH daim etsin kazasız belasız kullanmayı :)

footballer33
09.Eylül.2011, 00:28
MOTOR: 60

TRAFİK: 82

İLKYARDIM: 77

Motor berbat geçmişti, demek ki biraz daha zorlasaydım onu da geçecekmişim. :) 2. sınavda hallederim artık ve sonra da direksiyonu geçer alırım ehliyeti kısmetse. Hiç çalışmadan böyle geldi, biraz çalışmak lazımmış. :)

uAburak89
09.Eylül.2011, 18:46
Keşke son gece baksaydın, çıkmış sorulardan çözdüm ben 1 yada 2 sınavın. Motor 98, trafik 90, ilk yardım 93 geldi.

SAİT71
09.Eylül.2011, 18:50
Ben 1. sınavda almıştım ehliyeti. Kitaba çalışma fırsatım olmamıştı çünkü internet cafede çalışıyordum geçen yaz. Son 2-3 gün kala baştan başladım kitaba ama nafile bitiremedim. Yinede etkisi oldu tabi. Sağlığın büyük çoğunluğunu mantık kullanarak yaptım. Ona rağmen yüksek geldi... Bence sorular kalıplaşmış geçmiş sorulara bakarsanız daha kolay olur sizin için.

footballer33
09.Eylül.2011, 23:44
Teşekkürler, geçmiş sınavların sorularına bakacağım bir sonraki sınav öncesi. :) Aslında denemelerdeki gibi gelseydi sorular ve aynı şekilde yapsaydım motor dersini de halletmiştim. Ama şimdi hiç yoktan 1 sınav parası daha yatırıp bir de direksiyon kursuna başlayabilmem için motor dersini geçmem gerekecek. Neyse, kasım en geç aralık gibi bir ehliyetim olur inşallah. :)