PDA

View Full Version : Oyuncu Fiyatı

Ralph
24.Ağustos.2010, 16:16
Bir takım alıyorum ve o takımı genç yeteneklerle donatıyorum. Fakat takımım, dünyaca ünlü bir takım olmadığı için oyuncular gitmek istiyorlar. Elimden kolay çıkmasınlar ve teklif gelipte morelleri bozulmasın diye istenilen fiyatı 40-50 MN gibi fiyatlar yapıyorum. Fakat transfer sezonu gelince ve oyuncu kendini gösterince bir takımdan 20 MN lik bir teklif alıyorum. Bir bakıyorum ki oyununun istenilen fiyatı 20MN olmuş. Bu nasıl oluyor acaba?

BleedingMoon
24.Ağustos.2010, 16:36
genellikle gelen transfer teklifi ücreti oyuncu değerinin iki katı oluyor. ne yapsan nafile. sezon öncesi sözleşme yenilemezsen oyuncuların elinden gidebilir. eğer sadık değillerse.

playeray
24.Ağustos.2010, 18:19
Ben de onların uyguladığı politikayı uyguluyorum. Nasıl 5milyonluk adama 25m istiyorlar. 20m lik adama 60m istiyorum. Üstelik geleceğin en iyi stoperi olacak potansiyelde bir oyuncu. Ama almıyorlar işte. Adaletsizlik.

Ralph
24.Ağustos.2010, 18:28
Ben de onların uyguladığı politikayı uyguluyorum. Nasıl 5milyonluk adama 25m istiyorlar. 20m lik adama 60m istiyorum. Üstelik geleceğin en iyi stoperi olacak potansiyelde bir oyuncu. Ama almıyorlar işte. Adaletsizlik.

Yok yanlış anladın sanırım. Sorun almamaları değil. Benim istediğim fiyat düşüyor. Yani 50 MN olarak ayarladığım şey, teklif geldikten sonra bi bakıyorum 20 MN olmuş.

playeray
24.Ağustos.2010, 18:42
Yok doğru anladım da, hazır transfer fiyatı falan derken buraya yazayım dedim. Senin sorununu anlayamadım. Teklif gelmeden önce fiyatla oynama. Tekliften sonra yükselt. Ben hiç karşılaşmadım senin sorunla.

Walter Sakana
24.Ağustos.2010, 21:20
İstenilen fiyatı oyuncu mutsuz olmadan önce dediğin gibi 40-50 hatta daha fazlasına ayarlaman gerekir. Ancak oyuncu mutsuz olduktan daha doğrusu gitmek istedikten sonra ne yapsan nafile. Ayrıca sık sık sözleşme yenilersen bu tür sorunlar yaşamazsın.

DaveJones
24.Ağustos.2010, 22:06
Gelen teklifi negotiate ettiğinde Asking Price da ona göre değişiyor. Bu mantıkla sana gelen teklifi kabul ettiysen yada ertelediysen istediğin bedel de o değer olarak değişmiş olabilir. Yani karşı takım 20m yerine 30m teklif etse senin istediğin bedelde 30m gibi gözükebilir.

Ralph
24.Ağustos.2010, 22:07
Gelen teklifi negotiate ettiğinde Asking Price da ona göre değişiyor. Bu mantıkla sana gelen teklifi kabul ettiysen yada ertelediysen istediğin bedel de o değer olarak değişmiş olabilir. Yani karşı takım 20m yerine 30m teklif etse senin istediğin bedelde 30m gibi gözükebilir.

Hiç transfer teklifi gelmeden yapıyorum aslında ama yine de bazen oluyor işte.. Neyse çok teşekkürler.

DaveJones
24.Ağustos.2010, 22:11
Evet bende teklif gelmeden mesela 100m olarak belirliyorum oyuncu fiyatını ama teklif gelince otomatik olarak düşüyor.

mehmetd
26.Ağustos.2010, 04:39
Bir takım alıyorum ve o takımı genç yeteneklerle donatıyorum. Fakat takımım, dünyaca ünlü bir takım olmadığı için oyuncular gitmek istiyorlar. Elimden kolay çıkmasınlar ve teklif gelipte morelleri bozulmasın diye istenilen fiyatı 40-50 MN gibi fiyatlar yapıyorum. Fakat transfer sezonu gelince ve oyuncu kendini gösterince bir takımdan 20 MN lik bir teklif alıyorum. Bir bakıyorum ki oyununun istenilen fiyatı 20MN olmuş. Bu nasıl oluyor acaba?
ben dediğini fm 2006 da yapmıştım fm 2010 da şöyle yaptım:
takımın bilinirliğini 10000 yaptım gene de oyuncu/personel almakta zorluk çekiyorum o ayrı ama dediğim gibi klübü bilinir yap bende fm 2006 da dürüst olup 0 yapmıştım zira yanda yazılan takımı kim tanıyor ki ama oyuncular süper olunca gitmek istemişlerdi hiç unutmam üst üste şamp. ligini alıyordum oyuncular diyordu ki: daha büyük takıma gitmek isterim e.e. daha büyüğü var mı şamp.ligini alıyoz diye de oyunculara çok kızardım.
o şöyle olabilir:
oyuncuya enquiry teklif gelir en alttaki diğer teklifleri değerlendircem dersen oyuncu değerinde satış listesine konulmuş olur bi bakarsın değeri 4 4 milyondan satılık vs. ben ortadakini yani benim dediğim fiyatı verirseniz gider olan uygun teklif gelirse düşünürüm diyeni seçiyorum o zaman da satılık diyor medya o başka mesele
40-50 yapma ben fm 2006 da editörden 100m yapmıştım hatta birine 600 bin e girmişim bi teklif geldi zor durumda kaldım yeni kontrat yaptım sonra.şu anda 115 m(ki en yüksek rakam o) diyorum hala 3 oyuncuma talip var ama 115 verse de göndermem zira o yetenektekini 115 e de alamam.zira ya yok ya da messi falan yani.
ilave olarak: klüp teklif vermiş fakat fiyatta değişiklik yapmadan reddettiysen o belirtilien- ki genelde kurnaz ya oyun,biz almaya gelince 60-100 milyon o bizden alınca değeri yada altında-(fm 2006da altında teklif geliyordu! bide satmam dedikçe! ) istenen fiyat olarak kabul ediliyor olabiliyor. ayrıca 20 milyon edeni 40 deme 100 de hoş 100 de desen minimum 20 maksimum 40 teklif gelir.
hadi kolay gelsin.iyi oyunlar.