PDA

View Full Version : Süper Lig Naklen Gelir Dağılımı

Ouzy
26.Ağustos.2010, 06:17
Ocak 2010'da yeni ihale yapıldı biliyorsunuz. FM oyunlarına eklenen havuz gelirleri de birebir doğru sanırım.

Sormak istediğim (özellikle FM için bilgi sağlayanlara), önümüzdeki 4 yıl boyunca Süper Lig takımlarına dağıtılacak gelirler yıllık toplam ne kadar olacak? Bu paranın dağıtım kriterleri ne şekilde olacak?

Ouzy
26.Ağustos.2010, 13:07
Hesaplarıma göre Süper Lig ve 1. Lig takımlarına dağıtılacak toplam miktarlar aşağı yukarı şöyle olacak;

2010-11: 374 milyon $
2011-12: 408 milyon $
2012-13: 451 milyon $
2013-14: 494 milyon $
2014-15: 544 milyon $

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=200&ftxtId=8876

2010-14 diyor burada ama ayrıntılarda "BEŞİNCİ YIL ARTIŞLI..." ifadesi falan var, anlamadım.

Sorumu tekrarlıyorum. Bu süre zarfında bu gelirlerin Süper Lig takımları için dağıtım miktarı ve dağıtım şekli ne olacak?

Burada cevap alamazsam FM kısmına açacağım artık başlığı, çünkü FM Türkiye ekibi, bunları oyuna birebir doğru olarak aktardığı için kaynağından, kesin ve net bilgileri vardır.

Belki ben bulamadım, belki vardır ama TFF açıklasa ya şöyle; herkese eşit x milyon, birincilik primi x milyon, ikincilik primi x milyon, galibiyet x bin, şampiyonluk payı x milyon diye ne güzel olacak...

eXcitinG
26.Ağustos.2010, 13:26
Benim biLdiğim kazandığın puana göre bu pastadan pay veriLiyor. Hatta geçen seneLerde bazı gazeteLerde vardı, puan tablosunda sıralamanın yanında o haftaya kadar kazandığı geLiri de beLirtiyordu.

SAİT71
26.Ağustos.2010, 13:30
Bence tam olarak ayrıntıyı bilen olmadığı için cevap gelmemiştir. Ama belli bir miktar takımlara dağıtılıyor kalan kısmı daha önce şampiyon olan, ligde sıralamaya göre vs. belli kriterlere göre dağıtılıyor. Gazetelerde toplam ücretin % .... sı direk geri kalanı ise başarı ve diğer unsurlara göre dağılacak diyordu. Tam olarak bende bilmiyorum oranları ama yardımcı olması açısından yazmak istedim.

deniz.91
26.Ağustos.2010, 13:37
Para ligdeki sıralamaya göre dağıtılıyor diye biliyorum bende şampiyon olan ek gelir falanda alıyo tabi

Ouzy
26.Ağustos.2010, 14:07
Bence tam olarak ayrıntıyı bilen olmadığı için cevap gelmemiştir. Ama belli bir miktar takımlara dağıtılıyor kalan kısmı daha önce şampiyon olan, ligde sıralamaya göre vs. belli kriterlere göre dağıtılıyor. Gazetelerde toplam ücretin % .... sı direk geri kalanı ise başarı ve diğer unsurlara göre dağılacak diyordu. Tam olarak bende bilmiyorum oranları ama yardımcı olması açısından yazmak istedim.
Tam olarak bilenler vardır diye düşünüyorum. FM 2011 için bilgi giriyorlar sonuçta. FM 2010'da gördük, galibiyet primleri vs. her şey birebir doğru değil miydi? E onu bilen, bunu da öğrenmiştir sanırım?

Ouzy
26.Ağustos.2010, 21:19
Umarım FM Türkiye ekibinden olumlu ya da olumsuz bir cevap gelir.

LifeYourself
26.Ağustos.2010, 21:35
özel msj at perpatua ya buraya gelip bakar bi

LaigLeNoiR
26.Ağustos.2010, 22:04
Merak etmeyin arkadaşlar bu bilgiler çoktan hazırlandı ;)

Ouzy
26.Ağustos.2010, 23:11
Merak etmeyin arkadaşlar bu bilgiler çoktan hazırlandı ;)
Ben de onu öğrenmek istiyorum işte. Bu paralar nasıl dağıtılacak tam olarak falan filan öğrenmek istiyorum.

Ouzy
26.Ağustos.2010, 23:19
Perpetua ben gönderemiyormuşum özel mesaj ama Vieri abimize yolladım.

Çok bir şey istemiyorum ki, koskoca medyanın yazmadığı hangi yıl Süper Lig takımlarına toplam ne kadar dağıtılacak? Galibiyet kaç, beraberlik kaç, şampiyonluk primleri kaç ve nasıl dağıtılıyor gibi şeyleri soruyorum.

Ouzy
27.Ağustos.2010, 22:02
Abi tamam kapatın başlığı. Moderatörlere falan mesaj atıyoruz insan yerine koyup cevap veren yok. Kapatın, kitleyin başlığı.

DisCo
27.Ağustos.2010, 22:06
Konunun yeri burası değil.

Ayrıca moderatörleri alışveriş sitelerindeki Canlı Destek Hatlarıyla karıştırmayalım.