PDA

View Full Version : Kafein Bağımlılığı

Börk
31.Ağustos.2010, 09:50
İzninizle bir şey paylaşmak ve bir sorunumu çözmek için sizin de görüşlerinizi alma kararı aldım.

Yukarıda da yazıyor ben bir kafein bağımlısıyım.Günde en az 2,5 litre kola bitiriyorum,kahve ve çaysız da günüm geçmiyor.Bunları yazarken bile elimde kolam var.Eğer bunları içmediğim de halsizlik ve bulantım oluyor.Doktora gitmeden bunu nasıl halledebilirim ?

BaGa TaRKaN
31.Ağustos.2010, 10:03
İŞim Gereği Kahveyi Çok İçerim Ben Gece Onsuz Olmaz Bağımlılık Yaptı Bende:D Ama Hiç Gündüz Aramıyorum.

Nocna Mora
31.Ağustos.2010, 10:06
Bence doktora gitmek en iyisi ;)

goosfraba
31.Ağustos.2010, 12:11
kesinlikle doktora gitmelisin.

Addolorato
31.Ağustos.2010, 12:17
Eve kola almazsın olur biter. Çay'dan zarar gelmez zaten.

E.Cartman
31.Ağustos.2010, 14:07
Börk kafeini geçte kola yüzünden mideni yakarsan görürsün ben 3 yaşındayken yaktım şimdi bile asitli bi şey içince hemen rahatsız ediyor, kahveden çaydan fazla zarar gelmez ama sen yine de bi doktora git

SAİT71
31.Ağustos.2010, 14:08
Bu sıralar bende kolayı çoğalttım. Allah sonumu hayır etsin. :(

Börk
31.Ağustos.2010, 14:11
Kolanın dozunu azaltarak yapmayı düşünüyorum.Yani öyle bir anda bırakılacak bir şey değil bu.

Homer J.S
31.Ağustos.2010, 14:17
Hayatım boyunca kola içmedim, tadını bilmem. :D

LifeYourself
31.Ağustos.2010, 14:23
açıkcası normalde ayda yılda 1 içerim kola(ramazan harici:zuhaha) öyle pek aklıma gelmez ama bende çok çay içerim.Çayın tek zararı yemekle içildiği zaman proteinleri alıyor diyorlardı bir zamanlar...Ama bilmiyorum tabiki.Bu arada kola bünyeye alışınca fazla zarar verdiğini düşünmüyorum ben pekte.Benim bir arkadaş var evlerinden hergün 2.5 litre kola bitiyor.Belki daha fazla.Çocuk boyna kola içiyor.Ne şişmanlıyor ne mide delik deşik bir sorunu yok çocuğun...

SAİT71
31.Ağustos.2010, 14:48
Bende şöyle biliyorum. Kolada çok asit olduğu için birden çokça içersen mideyi yakabiliyor. Yani o kadar asit fazla geliyor. Ama mesela 3-4 günde bir içersen o kadar etkilemiyor. Yanlışta biliyor olabilirim.

E.Cartman
31.Ağustos.2010, 14:53
tabi ben işin dozunu biraz kaçırmıştım o yüzden delindi 2,5Litre kola + 2 Litre fanta'yı 3-4 saat içinde içince :D:D:D

Börk
31.Ağustos.2010, 14:55
tabi ben işin dozunu biraz kaçırmıştım o yüzden delindi 2,5Litre kola + 2 Litre fanta'yı 3-4 saat içinde içince :D:D:D

Zaten bi formül gördüm.

1 kaşık Nescafe + buzlu Cola bir insanı kaç saat ayakta tutar sizce ?

EndoplazmiK RetikuluM
31.Ağustos.2010, 14:58
3-4 yıldır kola içmiyorum. Azaltarak bırakmak en iyisi bence.

BaFraLı
31.Ağustos.2010, 15:16
Kolaymış, kahveymiş, çaymış. Kola hariç kahve ve çay hayatımda nadir içerim. Sabah kahvaltılarını falan hep suyla yaparım :D. Çayla kahveyle hiç aram yoktur. Ama bol bol limonlu soda içerim :D. Kolayıda ara sıra içerim.

Berk böyle gidersen fazla yaşamassın :D. Halamın oğlu kola bağımlısıydı. Midesini deldi. Hastahanede falan yattı yeni yeni toparlandı. Yani aşırı içmek böyle şeyleri tam bir facia yaratıyor vücüdunuzda. Uyku düzenin bozulur. Mide hastalıkları görülür. Sinirlerin bozulur benden söylemesi :D

KaRaBükLü KraL
31.Ağustos.2010, 15:17
Kola falan Ramazan harici çok aklıma gelmez.Çay az içiyorum.Kahve çook zor.Bi o konuda kola severim en iyisi yavaş yavaş bırakmak.2 bardaksa 1 bardağa düşürüp en sonunda bırakmak olacak birden bırakırsa bünye yine ister diye düşünüyorum:)

nerazzuri
31.Ağustos.2010, 15:28
Devam et. İyidir kafein.

KanaKe
31.Ağustos.2010, 15:42
kafein bagimliligi diye birsey yokki psikolojiktir o :) 2,5 litreden 1,5 litreye düsür sonra 1 litreye düsür sonra günde 2-3 bardaga düsür öyle yapa yapa birakirsin :)

aerysnmz
31.Ağustos.2010, 15:44
Oruç tutarak daha az içmeye kendini alıştırabilirsin

E.Cartman
31.Ağustos.2010, 15:45
ya Börk kendini Ice Tea'ye ver en güzeli o :D:D aspartam bile yok içinde :D

MeMo
31.Ağustos.2010, 16:09
Kolaymış, kahveymiş, çaymış. Kola hariç kahve ve çay hayatımda nadir içerim. Sabah kahvaltılarını falan hep suyla yaparım :D. Çayla kahveyle hiç aram yoktur. Ama bol bol limonlu soda içerim :D. Kolayıda ara sıra içerim.

Berk böyle gidersen fazla yaşamassın :D. Halamın oğlu kola bağımlısıydı. Midesini deldi. Hastahanede falan yattı yeni yeni toparlandı. Yani aşırı içmek böyle şeyleri tam bir facia yaratıyor vücüdunuzda. Uyku düzenin bozulur. Mide hastalıkları görülür. Sinirlerin bozulur benden söylemesi :D

Aynen,millet kahvesiz çaysız yapamıyor.Ben ayda yılda bir içerim :D

GodfatheR
31.Ağustos.2010, 17:46
Günde en az 2 litre (bazen 3 litreyede çıkıyor) Ice Tea içerim, en az 2 fincan Türk kahvesi ve en az 3 tane limonlu soda içerim. :D Daha bi zararını görmedim. :D

Ama Berk böyle kola içmeye devam edersen ilerde kesin ülser, gastrit gibi hastalıklarla uğraşırsın. Mide kanserine kadar yolu var aman dikkat.

E.Cartman
31.Ağustos.2010, 17:56
Günde en az 2 litre (bazen 3 litreyede çıkıyor) Ice Tea içerim, en az 2 fincan Türk kahvesi ve en az 3 tane limonlu soda içerim. :D Daha bi zararını görmedim. :D

Ama Berk böyle kola içmeye devam edersen ilerde kesin ülser, gastrit gibi hastalıklarla uğraşırsın. Mide kanserine kadar yolu var aman dikkat.

icetea'yi bende çok içiyorum ama icetea'nin içinde çoğu içecekte bulunan aspartam gibi kanser yapan tatlandırıcılar yok :)

Zekirdek
31.Ağustos.2010, 19:35
15 yıllık hayatımda kola + çayı 15 bardak içmemişimdir.

DenizlispoR
31.Ağustos.2010, 19:43

Bizim bakkala anca geldi 1 litrelikler , sadece ben alıyorum galiba :n:.

Börk
31.Ağustos.2010, 20:04
Devam et. İyidir kafein.

Eyvallah.

İce Tea'nin 360 ml'sinde 56 mg kafein bulunmakta : )

E.Cartman
31.Ağustos.2010, 21:00
İce Tea'nin 360 ml'sinde 56 mg kafein bulunmakta : )

kafein yok demedim ki ben :D

Börk
31.Ağustos.2010, 21:09

Ben kafeini tamamen bırakmak istiyorum ama :) O yüzden diyorum yani.

E.Cartman
31.Ağustos.2010, 21:10
Ben kafeini tamamen bırakmak istiyorum ama :) O yüzden diyorum yani.

o çok zor tamemen bırakamazsın yüksek ihtimal tüketeceksin bu ürünlerden :D ama azaltırsan rahatlarsın. ama ne yap et kolayı bırak ciddi sağlık sorunu yaratır çünkü

HooijDonk07
31.Ağustos.2010, 21:27
bende kafein bağımlılığı yok ama nikotin bağımlılığı var bizim ki daha yas :D

SAİT71
01.Eylül.2010, 12:07
Şu hayatta canınız ne istiyorsan yeyin için. O zarar bu zarar demeyin. Nasıl olsa öleceksiniz :D

ToRoSKaPLaNı
01.Eylül.2010, 17:32
Konu açılmışken bende bir soru sorim içeriği birbirine yakın :) Bende önceleri çok kola,kahve ve alkol alan biriydim.Bir dönem antidepresanda kullandım.Ondan sonra mide iflas etti. Şuan hayatım zindan oldu.:( Gastrit oldum.Hergün bulantı,iştahsızlık var.GÜnde 1 öğünü zar zor yiyorum.Beni tanıyanlar biliyor zaten çok zayıf biriydim.193cm 60 kiloydum ve 1 ay içerisinde 55 e düştüm.Gittikçede düşüyorum.Ne yapacağımı şaşırdım.Aranızda hiç gastrit sorunu olan var mı?Veya herhangi bir iştah açma yöntemi bilen.Doktorun verdiği ilaçları 2 aydır kullanıyorum ama ufacık bir faydasını görmedim.Aynada vücuduma bakamaz oldum.Jileti alıp her yerimi kesesim geliyor vallahi :D.

GodfatheR
01.Eylül.2010, 20:29
Ice Tea de kanser yapan madeler yok ama felaket şekilde kanınızı düşürüyor. Kansızlık gibi bir durmunuz varsa içmeyin derim. En azından günde 3 litre içmeyin derim. :D

E.Cartman
01.Eylül.2010, 20:42
Konu açılmışken bende bir soru sorim içeriği birbirine yakın :) Bende önceleri çok kola,kahve ve alkol alan biriydim.Bir dönem antidepresanda kullandım.Ondan sonra mide iflas etti. Şuan hayatım zindan oldu.:( Gastrit oldum.Hergün bulantı,iştahsızlık var.GÜnde 1 öğünü zar zor yiyorum.Beni tanıyanlar biliyor zaten çok zayıf biriydim.193cm 60 kiloydum ve 1 ay içerisinde 55 e düştüm.Gittikçede düşüyorum.Ne yapacağımı şaşırdım.Aranızda hiç gastrit sorunu olan var mı?Veya herhangi bir iştah açma yöntemi bilen.Doktorun verdiği ilaçları 2 aydır kullanıyorum ama ufacık bir faydasını görmedim.Aynada vücuduma bakamaz oldum.Jileti alıp her yerimi kesesim geliyor vallahi :D.

geçmiş olsun hocam :uzgun:

Ice Tea de kanser yapan madeler yok ama felaket şekilde kanınızı düşürüyor. Kansızlık gibi bir durmunuz varsa içmeyin derim. En azından günde 3 litre içmeyin derim. :D

Her şeyin fazlası zarar diye boşuna dememişler :D:D

Corpus
01.Eylül.2010, 21:28

Balık yağı hapları var ben onlar sayesinde çok kısa zamanda 10 kilo aldım. Burdan yazmak doğru olmayabilir özelden ulaşırsan ismini verebilirim :)

DenizlispoR
01.Eylül.2010, 21:28
Senin kadar manyak değiliz Osman :icon_cool: :n:.

Börk
03.Eylül.2010, 12:14
Umut abinin önerisiyle kola yerine sodanın içine meyve suyu dökerek yeni bir içecek oluşturduk.Gerçekten kola tüketimimi çok aza indirdi.Aslında asite de bağımlılığım varmış :)

GodfatheR
03.Eylül.2010, 17:37
Senin kadar manyak değiliz Osman :icon_cool: :n:.

Teveccüğün Ozzyciğim :icon_lol:

DenizlispoR
03.Eylül.2010, 17:42
Teveccüğün Ozzyciğim :icon_lol:
Adam Arapça'ya çevirdi :icon_lol:.

playeray
19.Eylül.2010, 02:26
Lipton Ice Tea kraldır. Gerçi onda da kafein var :n: