Log in

View Full Version : oyuncu arastırma yapmasını bilmiyorum?

eren968
31.Ağustos.2010, 22:10
Arkadaslar uzun zamandır Fm oynuyorum ancak iyi bir oyuncu arastırması yapamayorum aklımda şöyle bir fikir var tatile çıkıp diğer liglerden yeni menejer ekleyip yeni eklediğim menejer den oynadğım ligden arastırma yapıp tekrar eski kayıtlı oyununa dönmek istiyorum genie scout da kullandım çok hoşuma gitmedi bana bu konuda yardımlarınızı bekliyorum suan IBB takımını yönetiyorum dediğim fikre göre tekrar eski kayıtlı oyuna dönmek mümkün olurmu acaba?

EndoplazmiK RetikuluM
31.Ağustos.2010, 22:19
Ne istiyorsun tam olarak alamadım ? Ve anlatırken tane tane anlat lütfen.

BaGa TaRKaN
31.Ağustos.2010, 22:33
Kızma Yahu Hücre Duvarım Ne Kızıyorsun:n:

Oyuncu Araştırmalarında Asistanına Güven Sık Sık Takım Raporu Al Oynadığın Sistemin Neyse Sistemin Zaafiyetini Örtmek İçin Bir Kaç Oyuncu Önerecektir. Ek Olarakta Personellerinde Bulunan Scoutlarını İstediğin Ülkere Sal Gelen Raporlar Doğrultusunda Gözüne Kestirdiklerini Al:)

Kayıtlı Oyun Meselesine Gelince Pek Anlamadım Ama Eğer Kayıtlı Oyunda Editörle Değişikilik Yapıp Oyundada Kaydettiysen Geri Dönüşün Yok Zaten.

Walter Sakana
01.Eylül.2010, 01:08
Anladım ne demek istediğini ama konuyu yanlış yere açmışsın :)

Dediğini yapabilirsin, önce oyunu atıyorum "kayıt1" diye kaydedersin. Sonra dediğin şekilde yeni menajer eklediğini ayrı bir dosya şeklinde mesela "kayıt2" diye kaydedersin. Daha sonra istediğin zaman kayıt1'i yükleyerek eski oyununa dönebilirsin.

caglaruzun
01.Eylül.2010, 02:48
Arkadaş kayıt değiştirmeden yeni menejer ekleyerek yapmayı söylüyor add manager'dan diğer takımları alıp onların scout'ından yararlanmak istiyor yanlış anlamadıysam. Olabilir bilmiyorum, yapılabilir :)

playeray
01.Eylül.2010, 03:47
Oyuncu araştırma yapmasını bilmediği için add managerden soruyor. Arkadaşım Kulüp bilgilerinden personele gir. Ordan herhangi bir scoutının üstüne tıkla. Üstte "add new assigment" olması gerek. Ordan araştırmak istediğin ülkeyi, özellikleri vs seç. Tamam de. Ülke araştırması yaparsan bir süre sonra bitiriyor ve raporları sunuyor. Kıta/bölge araştırması yaparsan o araştırma hiç bitmiyor (?) ama sana raporları sunuyor sürekli. Turnuva araştırması emrini verirsen turnuva bitene kadar gözlemler. Turnuva yapılırken yüksek performanslı olanları sana önerir. Add manager yaparsan bir sürü teknik adama yazık olur vala :)

[Gerçi sorunu tekrar okuyunca zaten araştırma yapmayı biliyomuşun(?)]

mehmetd
03.Eylül.2010, 04:03
Arkadaslar uzun zamandır Fm oynuyorum ancak iyi bir oyuncu arastırması yapamayorum aklımda şöyle bir fikir var tatile çıkıp diğer liglerden yeni menejer ekleyip yeni eklediğim menejer den oynadğım ligden arastırma yapıp tekrar eski kayıtlı oyununa dönmek istiyorum genie scout da kullandım çok hoşuma gitmedi bana bu konuda yardımlarınızı bekliyorum suan IBB takımını yönetiyorum dediğim fikre göre tekrar eski kayıtlı oyuna dönmek mümkün olurmu acaba?
pek anlayamadım yani ilerleyip sonra eski oyuna mı dönmek istiyorsun ben fm 2006 da yapmıştım bensiz ne oluyor bi bakim diye pek zevkli olmuyor ve zamana yazık bence yapabileceklerin:
1-genie scout kullan
2-fmrte kullan
3-oyun içi scout kullan
oyun içi scout ile ben şu an feldkamp a dünyayı dolaştırıyorum istersen dünyayı dolaş diyorsun ister bir takım yada milli yada oyuncuyu scout a araştırabiliyorsun benim tercihim genie scout çünkü kesin sonuç veriyor değişiklik yapmadan sadece rakamlara bakıyorum fmrte ile bakıp değişiklikte yapılabiliyor çok mecbur kalmadıkça kullanmıyorum(çok mecbur kalmak istemediğim bir oyuncuyu takımdan göndermek yada sakatlık veya mutsuzluk silme olabilir kesinlikle oyuncu almak yada yükseltme işlemi yapmıyorum zaten yükseltmeme gerek te yok zira editörden baya iyi yapmıştık:smismileyiw2:bu arada editörden de oyun başlamadan bilgi alabiliyorsun)