PDA

View Full Version : Fm 2010 Data Editör

TuTh
09.Eylül.2010, 20:57
Arkadaşlar ben yeni bir oyuncu yaratıyorum ve özelliklerini falan yazıyorum fakat CA ve PA yı da yazdığım zaman oyuncunun istediğim özellikleri olmuyor ya çok oluyor ya da az oluyor ben hep tam kalmasını istiyorum nasıl olur sizce ? Yardımlarınızı bekliyorum..

World Hollow o1
09.Eylül.2010, 22:51
tam bilmiyorum ama gelişince alır heralde o potansiyele gelir.

yoksa lambur lumbur olursa anlamı kalmaz..

mehmetd
14.Eylül.2010, 15:44
Arkadaşlar ben yeni bir oyuncu yaratıyorum ve özelliklerini falan yazıyorum fakat CA ve PA yı da yazdığım zaman oyuncunun istediğim özellikleri olmuyor ya çok oluyor ya da az oluyor ben hep tam kalmasını istiyorum nasıl olur sizce ? Yardımlarınızı bekliyorum..
ben fm 2006 da yapmıştım dediğini cevap şöyle:
her oyuncu 24üne gelene değin senede en fazla 20-30 puan aralığında yükselebiliyor(bu da kesin değil)
örneğin ben fm 2006da yaş 20 ca 130 pa 185 girmiştim 24 e geldiğinde 175 i anca buldu
yaş 20 ca 170 pa 200 girmiştim 24 de 191 anca oldu
bu iki örnekte paları tutturamadığı gözüküyor birde şu varki 24 ten sonra oyuncu maksimum 19 puan yükselebilir bu durumda iki oyuncu da 30 lara kadar söylenen pa lara gelebilir ama bu şart ta değildir
eğer imkansız rakamlar belirtirsen gelmez
mesela yaş 22 ca 115 pa 185 çok zor hatta imkansız bişeydir
ayrıca yetersiz oyuncular oynamadıklarından pa larını tutturamayabilir
eğer - puanlar vermişsen her oyunda oyun kendisi sallama bi puan atar
mesela ben yaş 21 ca 165 pa -10 girdim beklentim 195 falan olması idi ama 185 çıkınca editörden 195 olarak düzelttim yeni oyun başlatarak zira oyunum o sıra hata vermişti başka bir gerekçeyle bende bu fırsat - olan oyuncularıma tam rakam girdim
fm 2006 da dediğim gibi bu hataya bende düştüm henüz bilmiyordum tam olarak çünkü hala da bazı şeylerini anlamıyorum oyunun ya neyse...
hadi iyi çalışmalar...
ek: eğer bi oyuncuya ca pa özellik farkı verdiysen o da olmaz
mesela ben bi oyuncuyu ca 135 pa 155 yapmış birçok yeteneğini 18 girmiştim oyunda 13 gözüktü çoğu oyun ca pa sına göre otomatik atıyor yalnız bişeyi yanlış yaptı ca 190 pa 200 olan oyuncunun yeteneklerini 14 yaptı onunda ben gk değerlerini de girdiğimden öyle oldu diye zannediyorum yoksa 18-19-20 falan olmalıydı
oyuncu gençse değerleri yükselir yaşlanınca da değerleri düşer aynı kalmaz ayrıca.
umarım cevabın burada yazılmıştır.
hadi iyi oyunlar.