PDA

View Full Version : Ankaraspor Tanitim

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 00:33
BB. Ankaraspor incelemem:

Ankaraspor 1.2milyon YTL gibi bir transfer bütçesine sahip. Bu yüzden gereksiz transferler yapmamamız gerekiyor. İlk olarak ağustosun 20sine kadar olan hazırlık maçlarınızı iptal edin. Çünkü takımda epey bir değişiklik yapacağımız için oyuncuların kötü performans göstermesi hem sizi hem yönetimi üzer.

Şimdi transferlerden başlayalım...
1- Mustafa Akar, Ferit Balbul, Tolga Parlakfikirer, Fatih Özece, Emre Aktaş, Richard Kingston, Mustafa Sarp, Hürriyet Güçer, Ümit Aydın, Balazs Molnar, Mustafa Yalçınkaya, Bahadır Savaş.
Bu saydığım oyuncuları ya satın yada direk serbest bırakın.(Ben direk serbest bıraktım çünkü hiç birine teklif gelmiyor gelse bile karınız çok olmaz uğraştığınıza değmez gönderin gitsin.)
2- Wederson ve Tita. (İsterseniz ikisinide geri gönderin isterseniz Tita kalsın ama her halukarda Wedersonu gönderin)
Böylelikle takım gereksiz oyunculara maaş ödemekten kurtuldu ve böylece alacağımız oyunculara verebilceğimiz haftalık maaşta arttı.
3- Oyuncu almaya başlayabiliriz.
-Cihan Koyun(Amasyaspor)
-Zeki Sonbay(Büyükşehir Bld.spor)
-Serkan Gedik(Beykozspor)
-Ozan Yörükçü(Darica G.Birliği)
Bu dört oyuncuyu alabileceğiniz en düşük fiyata alın. Takip eden başka takım genelde olmuyor. Olsa bile küçük takımlar oldukları için size gelirler.
Şimdi riskli oyunculara geçelim.
a) Maxim Tsigalko. Bu oyuncu 500milyar gibi bir ücrete geliyor. Fakat sorun şu ki Lokomotiv Moskov CSKA Moskova gibi büyük takımlar %90 bu oyuncuyu izliyor olucak ve teklif verecekler. Ne yapıp edin bu oyuncuyu alın. Verebilceğiniz en iyi kontratı verin. (En yüksek maaş, en yüksek imzalama bedeli, en yüksek maç başına para, en yüksek gol primi-asist primi, en yüksek yıllık maaş artışı...) Niye bu kadar abarttın derseniz adam gol makinesi ve Ersen Martin ile harika uyum sağlıyorlar.
b) Polat Keser. Bu oyuncu önemli. Gelecek için harika bir potansiyel. Kesinlikle alınmalı. Bu oyuncuyuda başta Galatasaray olmak üzere takipte oluyorlar. gene en yüksek kontrat teklif edip alın.
c)İlkay Margiliçli. Bu adam 400milyar gibi bir paraya geliyor. İzleyen var ama makul bir kontrata koşa koşa gelir.
ve son olarak eğer 3.kalecim de iyi olsun diyorsanız. Serbest durumdaki "Evren Yalnizca"yı alabilirsiniz. Gerçekten gelecekte polat kesere iyi bir yedek olacaktır.
Transferlerimiz bu kadar. Dediğim gibi ne yapın edin bu saydığım oyuncuları alın.

Antrenman. Sitede bulunan Vieri trainingi kullanın derim. Ancak şöyle bir şey var. Tam randıman çalışınca 3hafta ve 2ay arasında çok sakatlık oluyor sıkıntı çekersiniz. Bu yüzden her lig maçından sonra eğer hafta içi maçınız VARSA 1, YOKSA 2gün antrenman yaptırmayın dinlensinler.

Taktik. 4-4-2 Ofansif taktik oynuyoruz. Resimlerini birazdan vericem. Oyuncuları nasıl yerleştireceğimizi anlatayım.

Kaleci; Kalemiz yaptığımız transferler sonrasında gayet zengin. Dragoslac Jevric adında süper bir kalecimiz var zaten milli takımınında kalesini koruyan Jevric vazgeçilmeziniz. Yedek olarakta genç yetenek Polat Keser var tabiiki.
Onun yedeği de Evren.

Defans; 4lü defans oynuyoruz. Sol kanatta Ramazan Tunç sağda ise Hasan Yiğit bulunuyor. Sol içe Radoslav Batak, sağ içe Şenol Yavaş. Defansta Şenoldan çok faydalanacaksınız gerçekten iyi bir oyuncu. Yedeklerde ise Cihan Koyun ve Ahmet Yıldırım var.

Orta Saha; işte en iyi bölgemiz. Sol kanatta takımın en iyi oyuncusu diyebileceğim Erman Özgür var.(50metreden golünü başka bir başlıkta vermiştim) Gerçekten kondisyonu özellikleri süper bir oyuncu. Sağ kanatta ise 2oyuncumuz var Biri Ozan Yörükçü diğeri Musa Büyük. Bu iki oyuncunun özellikleri neredeyse aynı ama ben Ozan'ı oynatmayı tercih ettim.Kendisi asist makinasıdır da. Musa yedekte. İçte ise Sol tarafta Murat Erdoğan, sağ tarafta İlkay Margiliçli bulunuyor. Yedekler; Zeki Sonbay ve Musa Büyük.

Forvet; gerçekten şu an birbirine çok yakın özelliklere sahip 4oyuncuya sahibiz. Ben kendi oyunumda en iyi olan 2taneyi koydum siz isterseniz bunu değiştirebilirsiniz. Sol tarafa Maxim Tsigalko sağa ise Ersen Martin'i koydum. Yedekte ise Jaba ve Serkan Gedik var. Hepsi de ayrı birer gol makinası diyebilirim. Ancak nedeni bilinmez(benim oyunamı denk geldi nedir) Serkan Gedik bir türlü uyum sağlayamadı bu yüzden yedek. Ama Ersen Martin de Maxim Tsigalko da çok klas goller atan iki yıldız tavsiye ederim. Yinede karar sizin.

Bu durumda takım şöyle oluşuyor;

GK - Dragoslav Jevric
DL - Ramazan Tunç
DR - Hasan Yiğit
DC - Şenol Yavaş (Sağ)
DC - Radoslav Batak (Sol)
ML - Erman Özgür
MR - Ozan Yörükçü
MC - İlkay Margiliçli (Sağ)
MC - Murat Erdoğan (Sol)
FC - Ersen Martin (Sağ)
FC - Maxim Tsigalko (Sol)
S1 - Polat Keser
S2 - Cihan Koyun
S3 - Ahmet Yıldırım
S4 - Zeki Sonbay
S5 - Musa Büyük
S6 - Jaba
S7 - Serkan Gedik

Ve taktikler;
http://img410.imageshack.us/img410/9634/12vg1.jpg
http://img167.imageshack.us/img167/8207/27gl.jpg

Hazırlayan: JoHNnY (in Turksportal DaRKNeSS) =)

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 01:07
Dip Not: Arkadaşlar bir iki şeyi söylemeyi unutmuşum.
1- Bu olayları 20 ağustosa kadar bitirin ve lige hazır olmak için alt takımlarınızla hazırlık maçları ayarlayım 3-4tane tabi maçlara çıkmadan önce alt takımınızın taktiğinde şunu yapmayı sakın unutmayın. Top kapmayı hafif yapın. İstenmeyen sakatlıklar yaşanmasın.
2-Şu yukarıdaki transferleri yapınca takımımız 20-25kişilik ve parasız bir takım oluyor. Merak etmeyin maç kazandıkça paranız artacak. AMa şöyle bişey varki bu kadro sizi çok rahat 1.5-2sene idare eder. Bu yüzden kazandıgınız parayla en çok 20yaşında olacak genç yetenekler alın. Her ay 1tane alsanız 1inci sezonun sonunda iyi bir alt kadronuz olur. ilk sezon bitince de antrenman tesislerini geliştirmeyi isteyin yönetimden. Böylece takımı uzun süre ayakta durabilecek kapasiteye getirirsiniz.

İlk sene lig şampiyonu olamazsanız üzülmeyin çünkü Galatasaray ve Fenerin kadroları çok güzel. 4.lük sizin için iyi bir sıra olacaktır. 4büyüklerle maçlarınızda yenilirseniz üzülmeyin normal. Anadolu takımlarını yenerek zaten 4.olursunuz. Gerçekten yönetmesi eğlenceli bir takım. Orta seviyeden başlamayı sevenler için ideal diyebilirim. Başarılar.. Saygılar..

eser3131
08.Mayıs.2006, 12:51
GÜzel ÇaliŞma.kutlarim

perpetua
08.Mayıs.2006, 16:04
Bu konu arastirma bolumunden tasindi. Arastirma bolumunu lutfen oyunda olan hatalari belirtmek icin kullaniniz.

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 19:10
Teşekkürler =)

Selman Ozturk
08.Mayıs.2006, 19:12
DaRKNeSS; bu yazıyı daha düzgün ve düzenli hale getirirsen, dil ve yazım kurallarına uygun bir şekle dönüştürürsen sitede Ankaraspor inceleme yazısı olarak yayınlayalım. Tamamladığında özel mesaj yoluyla bana yollayabilirsin.

the_dunker
08.Mayıs.2006, 19:13
emek harcamışın... ellerine sağlık tebrikler..

Universal
08.Mayıs.2006, 19:14
emeğin için saol

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 19:17
Tamam hemen ayarlıyorum =)

Berkaiser
08.Mayıs.2006, 19:27
Güzel bir çalışma yapmışsın.Teşekkürler.

LaKe
08.Mayıs.2006, 19:36
süper bir çalışma olmuş arkadaşım tebrik ediyorum. :) sitedeki ankaraspor ile oynayan arkadaşların çok işine yarayacağına eminim. ;)

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 19:56
demirhan1984 arkadaşım özel mesaj yoluyla 2parça halinde gönderdim =) Bu arada yorumda bulunan arkadaşlara teşekkürler =)

tosunpasa
08.Mayıs.2006, 21:03
baya emek vermişsin teşekkürler.işimize yarar.

Universal
08.Mayıs.2006, 21:09
demirhan1984 arkadaşım özel mesaj yoluyla 2parça halinde gönderdim =) Bu arada yorumda bulunan arkadaşlara teşekkürler =)

emeğin karşılığını aldın ;;)

zargı
08.Mayıs.2006, 21:16
emegine saglık kardes...

mustangshelby
08.Mayıs.2006, 21:56
ellerine saglık :D

Nedvedmania
08.Mayıs.2006, 22:08
öncelikle ellerine sağlık ama takımı çok kötü yapmışsın o futbolcular giderse takım biter zaten

ayrıca tita jabadan kat kat daha iyi, hürriyet ve monarı yerinde oynatırsan süper oynuyolar wedersonuda kanata koyarsan süper oynuyo he bide mustafa sarpda güzel oynuyo

anlamadığım yer oynuncuları niye serbest bırakıyosunki takımda dursun ya sat yada dursun onlar durunca sana gelicek tek zarar maaşdır oda çok şey değil zaten ben oyunu hep ankarasporla oynuyorum (tabi bu kadroyla ,oyuncuları serbest bırakmadan) süper sonuçlar alıyorum

killerjack
08.Mayıs.2006, 22:14
Saolasın dostum....

cüneyt11
08.Mayıs.2006, 22:37
bravo be abi.

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 23:08
Wederson ile Erman Özgür kıyas bile kabul etmez bence. Tekniği süper bir oyuncu. Ve Tita Jabaya göre deneyimsiz. Belki genç olabilir ama antrenman ağır olduğu için çok sakatlanıyor. Ayrıca bu kadar oyuncuyu serbest bırakmamın nedenleri şunlar:
1- Bu oyuncular gitmeden önce verebildiğimiz en yüksek maaş 5.750milyar iken onlar gidince 8.250milyara çıktı ve polat ve tsigalko bu maaş sayesinde geldi.
2-Serbest bıraktığım oyuncuların %90ı 28yaşın üzerinde ve düşük özelliklere sahip. Benim burda yapmaya çalıştığım ise geleceğe dönük yatırımlar. Aldığım oyuncuları incelersen en büyüğü 25 yaşında özellikleri sürekli yükseliş gösteren oyuncular. Fazla iddialı konuşmak istemem ama serbest bıraktığım oyuncularla devam etseydim en çok 2sene ligte dayanabilirsiniz. Galatasaray ve Fener Tuncay, Hasan Şaş, Ümit Karan, Anelka gibi oyuncuları Avrupa klüplerine satınca çok büyük transfer bütçelerine ulaşıp yıldız oyuncular transfer ediyorlar. Ve o ligte dayanmak hiçte kolay olmuyor...

Nedvedmania
08.Mayıs.2006, 23:17
bu futbolculara daha detaylı olarak bakıcam vederson konusunda belki haklı olabilirsin ama bende gol kralı hep tita olurken jaba çok kötü oynuyo

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 23:34
Daha acemiyim böyle yazılar hazırlama konusunda moderatorümüzün söyledikleri doğrultusunda yeniden hazırladım umarım bu sefer olmuştur..

DaRKNeSS
08.Mayıs.2006, 23:57
B.B.ANKARASPOR

Transfer Bütçesi: 1.2Milyon YTL
İtibar: Ulusal
Finans: Geçer
Stadyum: 19 Mayıs, Ankara
Stadyum Kapasitesi: 23000 Tamamı koltuklu
Başkan: Hilmi Gökçınar
Yıldız Oyuncular: Erman Özgür, Dragoslav Jevric, Murat Erdoğan, Ersen Martin, Radoslav Batak, Şenol Yavaş…

TAKTİK

4-4-2 Ofansif taktik ile oynuyoruz.
http://img410.imageshack.us/img410/9634/12vg1.jpg

ANTRENMAN
Sitede bulunan Vieri training’i kullanın derim. Ancak şöyle bir şey var. Antrenmana önem vermesseniz yani; oyuncular her gün antrenmana çıkarsa her hafta en az bir oyuncunuz 3 hafta ile 2 ay arasında sakatlanıyor. Bu yüzden çok sıkıntı çekebilirsiniz. Ancak çözümü basit. Her lig maçından sonra eğer hafta içi maçınız VARSA 1, YOKSA 2 gün antrenman yaptırmayın, dinlensinler.

BAŞLANGIÇ VE HAZIRLIK DÖNEMİ
Ankaraspor 1.2milyon YTL gibi bir transfer bütçesine sahip. Bu yüzden, gereksiz transferler yapmamanız gerekiyor. İlk olarak Ağustos’un 20’sine kadar olan hazırlık maçlarınızı iptal edin. Çünkü takımda epey bir değişiklik yapacağınız için, oyuncuların kötü performans göstermesi, hem sizi, hem yönetimi üzer.

Şimdi transferlere başlayalım...
1- Mustafa Akar, Ferit Balbul, Tolga Parlakfikirer, Fatih Özece, Emre Aktaş, Richard Kingston, Mustafa Sarp, Hürriyet Güçer, Ümit Aydın, Balazs Molnar, Mustafa Yalçınkaya, Bahadır Savaş.
Bu saydığım oyuncuları ya satın yada direk serbest bırakın.(Ben direk serbest bıraktım. Çünkü hiç birine teklif gelmiyor, gelse bile kazancınız çok olmaz. Uğraştığınıza değmez. Gönderin gitsin.)
2- Wederson ve Tita. (İsterseniz ikisini de geri gönderin. İsterseniz Tita kalsın. Ama her halukarda Wederson’u gönderin.)
Böylelikle takım gereksiz oyunculara maaş ödemekten kurtuldu ve alacağımız oyunculara verebileceğimiz haftalık maaş da arttı.
3- Artık oyuncu almaya başlayabilirsiniz…
-Cihan Koyun(Amasyaspor)
-Zeki Sonbay(Büyükşehir Bld.spor)
-Serkan Gedik(Beykozspor)
-Ozan Yörükçü(Darica G.Birliği)
Bu dört oyuncuyu alabileceğiniz en düşük fiyata alın. Takip eden başka takım genelde olmuyor. Olsa bile küçük takımlar oldukları için size gelirler.
Şimdi riskli oyunculara geçelim.
a) Maxim Tsigalko. Bu oyuncu 500milyar TL gibi bir ücrete geliyor. Fakat sorun şu ki Lokomotiv Moskov, CSKA Moskova gibi büyük takımlar %90 bu oyuncuyu izliyor olacak ve teklif verecekler. Ne yapıp edin, bu oyuncuyu alın. Verebileceğiniz en iyi kontratı verin. “Niye bu kadar abarttın?” derseniz; adam tam bir gol makinesi ve Ersen Martin ile harika bir uyum sağlıyorlar.
b) Polat Keser. Bu oyuncu önemli. Gelecek için harika bir potansiyel. Kesinlikle alınmalı. Bu oyuncu da, başta Galatasaray olmak üzere bir çok iyi takım tarafından izleniyor. Yine en yüksek kontrat teklif edin ve alın.
c)İlkay Margiliçli. Bu oyuncu 400milyar gibi bir paraya geliyor. İzleyen var ancak makul bir kontrata koşa koşa gelir.
4- Eğer 3.kalecim de iyi olsun diyorsanız, serbest durumdaki "Evren Yalnizca"yı alabilirsiniz. Gerçekten gelecekte Polat Keser’e iyi bir yedek olacaktır.
Transferlerimiz bu kadar. Bu transferleri 20 ağustosa kadar bitirin ve lige hazır olmak için, alt takımlarınızla hazırlık maçları ayarlayın. Ancak maçlara çıkmadan önce alt takımınızın taktiğinde “top kapma”yı “hafif” yapmayı unutmayın. İstenmeyen sakatlıklar yaşanmasın.

MEVKİLER

Kaleci; Kalemiz yaptığınız transferler sonrasında gayet zengin. Dragoslac Jevric adında süper bir kaleciniz var. Zaten milli takımının da kalesini koruyan Jevric, vazgeçilmeziniz. Yedek olarak da genç yetenek Polat Keser var tabii ki. Onun yedeği de Evren.

Defans; 4’lü defans oynuyoruz. Sol kanatta Ramazan Tunç, sağda ise Hasan Yiğit bulunuyor. Sol içe Radoslav Batak, sağ içe Şenol Yavaş’ı yerleştirin. Defansta Şenol’dan çok faydalanacaksınız. Gerçekten iyi bir oyuncu. Yedeklerde ise Cihan Koyun ve Ahmet Yıldırım var.

Orta Saha; İşte en iyi bölgemiz. Sol kanatta takımın en iyi oyuncusu diyebileceğim Erman Özgür var. Gerçekten kondisyonu, özellikleri süper bir oyuncu. Sağ kanatta ise 2 oyuncumuz var. Biri Ozan Yörükçü, diğeri ise Musa Büyük. Bu iki oyuncunun özellikleri neredeyse aynı ama ben Ozan'ı oynatmayı tercih ettim. Kendisi tam bir asist makinasıdır. İçte ise, sol tarafta Murat Erdoğan, sağ tarafta İlkay Margiliçli bulunuyor. Yedekler; Zeki Sonbay ve Musa Büyük.

Forvet; Gerçekten şu an birbirine çok yakın özelliklere sahip 4oyuncuya sahibiz. Sol tarafa Maxim Tsigalko, sağa ise Ersen Martin'i koyun. Yedekte ise Jaba ve Serkan Gedik var. Hepsi de ayrı birer gol makinası diyebilirim. Bu yüzden arada Serkan ve Jaba’yı da oynatmayı unutmayın.

Bu durumda takım şöyle oluşuyor;

GK - Dragoslav Jevric
DL - Ramazan Tunç
DR - Hasan Yiğit
DC - Şenol Yavaş (Sağ)
DC - Radoslav Batak (Sol)
ML - Erman Özgür
MR - Ozan Yörükçü
MC - İlkay Margiliçli (Sağ)
MC - Murat Erdoğan (Sol)
FC - Ersen Martin (Sağ)
FC - Maxim Tsigalko (Sol)
S1 - Polat Keser
S2 - Cihan Koyun
S3 - Ahmet Yıldırım
S4 - Zeki Sonbay
S5 - Musa Büyük
S6 - Jaba
S7 - Serkan Gedik

http://img167.imageshack.us/img167/8207/27gl.jpg

Son notlar:

Yukarıdaki transferleri yapınca takımınız, 20-25kişi ve parasız bir takım oluyor. Merak etmeyin, maç kazandıkça paranız artacak. Ama şöyle birşey var ki, bu kadro sizi çok rahat 1.5-2 sene idare eder. Bu yüzden kazandıgınız parayla en çok 20yaşında olan, genç yetenekler alın. Her ay 1 tane alsanız, 1. sezonun sonunda iyi bir alt kadronuz olur. İlk sezon bitince de, yönetimden antrenman tesislerini geliştirmeyi isteyin. Böylece takımı uzun süre ayakta durabilecek kapasiteye getirebilirsiniz.

İlk sene büyük ihtimal lig şampiyonu olamazsanız, üzülmeyin. Çünkü Galatasaray ve Fenerbahçe’nin kadroları çok güzel. 4.lük veya 3.lük sizin için iyi bir sıra olacaktır. Dört büyüklerle maçlarınızda yenilirseniz de üzülmeyin. Çok normal bir şey. Anadolu takımlarını yenerek zaten çok rahat 4.olursunuz. Gerçekten yönetmesi eğlenceli bir takım. Orta seviyeden başlamayı sevenler için ideal diyebilirim. Başarılar.. Saygılar..

SezaiAbi
09.Mayıs.2006, 00:32
emeq harcamışsın we müthiş olmuş bi tek wederson olayı kafama yatmadı